Шикі мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету баждары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы N 1036 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1598 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 № 1598 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Шикі мұнай мен мұнай өнiмдерінің iшкi нарығын тұрақтандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Ескерту. Кіріспеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.04.08 N 328 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Мұнайдан жасалған тауарларға кедендiк әкету бажы ставкаларын есептеу ережесi бекiтiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.04.08 N 328 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2008.12.24 N 1253 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз), 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi ай сайын, есептi айдан кейiнгi айдың 5-күнiне Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгiне мұнай шикiзатының әлемдiк нарығындағы бағалар мониторингiнiң (бұдан әрі - бағалар мониторингі) қорытындылары бойынша ақпарат берсiн.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2006.01.06 N 5 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), өзгеріс енгізілді - 2008.01.28 N 75 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2008.12.05 N 1162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2008.12.24 N 1234, 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес шикі мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету бажы ставкалары белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
3-1. Осы қаулымен белгіленген шикі мұнайға кедендік әкету баждарының ставкалары:
1) 2009 жылғы 1 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметімен немесе құзыретті органмен жасалған және міндетті салықтық сараптамадан өткен, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделеген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) бойынша жер қойнауын пайдаланушылар өндірген шикі мұнайды олардың әкетуіне;

О вывозных таможенных пошлинах на сырую нефть и товары, выработанные из нефти
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года N 1036. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1598
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1598 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).
В целях стабилизации внутреннего рынка сырой нефти и нефтепродуктов Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 08.04.2008 N 328 (порядок введения в действие см. п.3).
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 08.04.2008 N 328 (порядок введения в действие см. п.3); от 24.12.2008 N 1253 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования); от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п.3).
2. Министерству финансов Республики Казахстан ежемесячно, к 5 числу месяца, следующего за отчетным месяцем, представлять в Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан информацию по итогам мониторинга цен на мировых рынках нефтяного сырья (далее - мониторинг цен).
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 06.01.2006 N 5 (порядок введения в действие см. п. 3 пост. N 5); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 28.01.2008 N 75 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня первого официального опубликования); от 05.12.2008 N 1162 (порядок введения в действие см. п.2); от 24.12.2008 N 1234; от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п.3).
3. Установить ставки вывозных таможенных пошлин на сырую нефть и товары, выработанные из нефти, согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п.3).
3-1. Ставки вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, установленные настоящим постановлением, не применяются в отношении:
1) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по соглашениям (контрактам) о разделе продукции, заключенным с Правительством Республики Казахстан или компетентным органом до 1 января 2009 года и прошедшим обязательную налоговую экспертизу, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть;

2) роялти төлеуді жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылар әкететін шикі мұнайды қоспағанда, шикі мұнайға кедендік әкету баждарын төлеуден босату көзделген өнімді бөлу туралы келісімдер (келісімшарттар) болып табылмайтын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар өндірген шикі мұнайды олардың әкетуіне қатысты қолданылмайды.
Ескерту. 3-1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.

2) вывоза недропользователями сырой нефти, добытой ими по контрактам на недропользование, в которых предусмотрено освобождение от уплаты вывозных таможенных пошлин на сырую нефть, не являющимся соглашениями (контрактами) о разделе продукции, за исключением сырой нефти, вывозимой недропользователями, осуществляющими уплату роялти.
Сноска. Пункт 3-1 в редакции постановления Правительства РК от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).

3-2. Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі ай сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетіне келісім-шарттардың деректемелерін және әкетілетін шикізаттың көлемін көрсетіп (келісім-шарттар бойынша бөлінісінде), жер қойнауын пайдалануға арналған келісім-шарттар бойынша өндірілген шикі мұнайды әкетуді жүзеге асыруды жоспарлап отырған сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 3-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2008.05.21 N 480 Қаулысымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен..

3-2. Министерству нефти и газа Республики Казахстан ежемесячно информировать Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан об участниках внешнеэкономической деятельности, планирующих осуществлять вывоз сырой нефти, добытой по контрактам на недропользование, с указанием реквизитов контрактов и объемов вывозимого сырья (в разрезе по контрактам).
Сноска. Постановление дополнено пунктом 3-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 21.05.2008 N 480 (порядок введения в действие см. п. 3); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).

4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екi апта мерзiмде Еуразия экономикалық қоғамдастығы Интеграциялық Комитетінің Хатшылығына Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы хабарласын.
5. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасының
Үкіметінің
2005 жылғы 15 қарашадағы
N 1036 қаулысына
қосымша
Мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларға кедендік әкету
бажы ставкалары

4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней со дня его официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2005 года N 1036
Ставки
вывозных таможенных пошлин на
сырую нефть и товары, выработанные из нефти

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.31 № 1739 қаулысымен (2012.01.01 бастап қолданысқа енгiзіледi); өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.09.07 № 1162 (қолданысқа енгiзілу тәртібін 3-т. қараңыз); 02.04.2013 N 321 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
СЭҚ ТН бойынша тауардың жiктеуiшi
Тауардың қысқаша атауы*
Баж ставкасы
(1 тонна үшiн доллармен)

Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2011 № 1739 (вводится в действие с 01.01.2012); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.09.2012 № 1162 (порядок введения в действие см. п. 3); от 02.04.2013 № 321 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Классификация
товара по
ТН ВЭД
Краткое наименование товара*
Ставка пошлины
(в долларах
за 1 тонну)

2710 20 390 9
Ауыр дистилляттар: сұйық отын
112,59
2713 20 000 0 -
2713 90 900 0
Мұнай битумы
112,59
2710 19 310 0 -
2710 19 350 0
Ауыр дистилляттар: газойлдар
112,59
Ескертпе:
* кедендiк әкету бажы ставкаларын қолдану мақсаты үшiн тауарлар тек қана СЭҚ ТН кодтарымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалану қолайлылығы үшiн келтiрiлген;
** жыл сайын 15 ақпан - 15 қазан аралығы кезеңiнен басқа;
*** ауыр дистиллятталған сұйық отыннан басқа;
**** жыл сайын 15 сәуiр - 15 тамыз аралығы кезеңiнен басқа.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 15 қазандағы
N 1036 қаулысымен
бекітілген
Мұнайдан жасалған тауарларға кедендiк әкету бажы ставкаларын есептеу ережесi
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.04.08 N 328 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2008.12.24. N 1253 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз), 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.

2710 20 390 9
Тяжелые дистилляты: топлива жидкие
112,59
2713 20 000 0 -
2713 90 900 0
Битум нефтяной
112,59
2710 19 310 0 -
2710 19 350 0
Тяжелые дистилляты: газойли
112,59
Примечание:
* для целей применения ставок вывозных таможенных пошлин товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД. Наименования товаров приведены для удобства пользования;
** кроме периода с 15 февраля по 15 октября ежегодно;
*** кроме тяжелого дистиллятного жидкого топлива;
**** кроме периода с 15 апреля по 15 августа ежегодно.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2005 года N 1036
Правила исчисления ставок вывозных таможенных пошлин
на товары, выработанные из нефти
Сноска. Заголовок Правил с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 08.04.2008 N 328 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 24.12.2008 N 1253 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования); от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).

1. Осы Мұнайдан жасалған тауарларға кедендiк әкету бажы ставкаларын есептеу ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасының кедендiк аумағынан әкетілетiн мұнайдан жасалған тауарларға кедендiк баж ставкаларын есептеудiң тәртібiн (бұдан әрi - кедендiк баж ставкалары) белгілейдi.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.04.08 N 328 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2008.12.24 N 1253 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз), 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
2. Осы Ереженiң мақсаты үшін мұнайдан жасалған тауарлар деп осы Ережеге 1-қосымшада көрсетілген тауарлар түсiніледi.
3. Кедендiк әкету бажы ставкаларын есептеудi осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес мұнай шикiзатының әлемдiк нарығындағы бағалар ай сайынғы мониторингінің (бұдан әрi - бағалар мониторингi) нәтижелерi бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ұсынатын шикi мұнайға орташа нарықтық баға туралы деректер негiзiнде әрбір есепті тоқсанның қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.01.28. N 75 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 2008.12.05 N 1162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
3-1. Есепті айдың қорытындылары бойынша (есепті тоқсанның соңына келетін айды қоспағанда) шикі мұнайдың орташа нарықтық бағасы бір баррель үшін өткен аймен салыстырғанда 15 АҚШ долларынан астамға өзгерген жағдайда, кеден әкету баждарының бекітілген ставкалары осы өзгерістер болған есепті айдың баға мониторингін ескере отырып түзетіледі.
Ескерту. Ереже 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2008.12.05 N 1162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
4. Есепті тоқсанның қорытындылары бойынша шикі мұнайға орташа нарықтық баға өзгерген жағдайда, сондай-ақ көрсетілген Ережеге 3-1-тармақпен көзделген Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгi заңнамада белгіленген тәртіппен кедендiк әкету бажы ставкалары мөлшерінiң өзгеруi туралы Қазақстан Республикасының Yкiметi шешімінің жобасын дайындайды.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.12.05 N 1162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.

1. Настоящие Правила исчисления ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти, (далее - Правила), устанавливают порядок исчисления ставок вывозных таможенных пошлин на товары, выработанные из нефти (далее - ставки таможенных пошлин).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 08.04.2008 N 328 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 24.12.2008 N 1253 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования); от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).
2. Для целей настоящих Правил под товарами, выработанными из нефти, понимаются товары, указанные в приложении 1 к настоящим Правилам.
3. Исчисление ставок вывозных таможенных пошлин осуществляется Министерством экономического развития и торговли Республики Казахстан по итогам каждого отчетного квартала, на основании данных о средней рыночной цене на сырую нефть, представляемых Министерством финансов Республики Казахстан по результатам ежемесячного мониторинга цен на мировых рынках нефтяного сырья (далее - мониторинг цен), согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 28.01.2008 N 75 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня первого официального опубликования); от 05.12.2008 N 1162 (порядок введения в действие см. п.2 ); от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).
3-1. В случае изменения средней рыночной цены на сырую нефть по итогам отчетного месяца (за исключением месяца, приходящегося на конец отчетного квартала), в сравнении с предыдущим месяцем, более чем на 15 долларов США за баррель, утвержденные ставки вывозных таможенных пошлин корректируются с учетом мониторинга цен отчетного месяца, в котором произошли данные изменения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 05.12.2008 N 1162 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).
4. В случае изменения средней рыночной цены на сырую нефть по итогам отчетного квартала, а также в случае, предусмотренном пунктом 3-1 указанных Правил, Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке подготавливает проект решения Правительства Республики Казахстан об изменении размера ставок вывозных таможенных пошлин.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 05.12.2008 N 1162 (порядок введения в действие см. п. 2); от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).

5. Бағалар мониторингi кезеңi iшiнде 1 тонна шикі мұнайдың орташа нарықтық бағасы 138,6 долларға дейiн (қоса алғанда) қалыптасқан кезде шикі мұнай мен мұнайдан жасалған тауарларды әкету 0% ставкасы бойынша жүргiзіледi.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.08 N 328 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
6. Бағалар мониторингi кезеңi iшiнде 1 тонна шикi мұнайдың орташа нарықтық бағасы 138,6 доллардан астам болып қалыптасқан кезде әкетілетін мұнайдан жасалған тауарларға қатысты кедендiк әкету бажы ставкалары түзету коэффициенттерi ескерiле отырып, есептеледi.
Түзету коэффициентi - мұнай өнiмiнiң түрi мен сипаттамаларына қарай кедендiк баж ставкаларының мөлшерiн есептеу үшiн қолданатын коэффициент.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.08 N 328 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
7. Мұнайдан жасалған тауарларға қатысты кедендiк әкету бажы ставкаларын есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледi:
КБС=Кх(Б-138,6),
мұнда КӘБС - кедендiк әкету бажы ставкаларының мөлшерi;
К - осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес шартты ставканың есеп айырысу формуласында қолданылатын және түзету коэффициентіне көбейтілген 0,35 және 0,4 коэффициенттерiнiң орта арифметикалық мәнiнiң 50%-ы;
Б - мониторинг кезеңiнде қалыптасқан шикi мұнайдың орташа нарықтық бағасы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.01.06. N 5 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2008.04.08 N 328 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.

5. При сложившейся за период мониторинга цен средней рыночной цене сырой нефти до 138,6 доллара за 1 тонну (включительно) вывоз сырой нефти и товаров, выработанных из нефти, производится по ставке 0 %.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 08.04.2008 N 328 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
6. При сложившейся за период мониторинга цен средней рыночной цене сырой нефти свыше 138,6 долларов за 1 тонну ставки вывозных таможенных пошлин в отношении товаров, выработанных из нефти, исчисляются с учетом поправочных коэффициентов.
Поправочный коэффициент - коэффициент, используемый для расчета размера ставки вывозной таможенной пошлины, в зависимости от вида и характеристик нефтепродукта.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 08.04.2008 N 328 (порядок введения в действие см. п. 3); от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).
7. Исчисление размера ставок вывозных таможенных пошлин в отношении товаров, выработанных из нефти, производится по следующей формуле:
СВТП = К х (Ц - 138,6),
где СВТП - размер ставки вывозной таможенной пошлины;
К - 50 % от среднеарифметического значения коэффициентов 0,35 и 0,4, используемых в формуле расчета условной ставки и умноженных на поправочный коэффициент, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
Ц - средняя рыночная цена сырой нефти, сложившаяся за период мониторинга.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 06.01.2006 N 5 (порядок введения в действие см. п. 3 пост. N 5 ); от 08.04.2008 N 328 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).

7-1. Осы Ереженің 7-тармағына сәйкес жүргізілген кедендік әкету бажы ставкасының көлемін есептеу нәтижесі үтірден кейін екінші таңбаға дейін математикалық түрде дөңгелектенеді.
Ескерту. Ереже 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2011.12.30. N 1685 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2008.12.24. N 1253 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз)
Қаулысымен.
Мұнайдан жасалған тауарларға
кедендік әкету бажы ставкаларын
eceптеу ережесiне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.31 № 1739 Қаулыларымен.
Мұнайдан әзiрленген тауарлардың тiзбесi
СЭҚ ТН бойынша тауардың жiктеуiшi
Тауардың қысқаша атауы*

7-1. Результат расчета размера ставки вывозной таможенной пошлины, произведенного в соответствии с пунктом 7 настоящих Правил, математически округляется до второго знака после запятой.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.12.2011 № 1685 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования).
8. Исключен постановлением Правительства РК от 24.12.2008 N 1253 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам исчисления ставок
вывозных таможенных пошлин
на товары, выработанные из нефти
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2011 № 1739 (вводится в действие с 01.01.2012).
Перечень товаров, выработанных из нефти
Классификация
товара
по ТН ВЭД
Краткое наименование товара*

2710 20 350 1,
2710 20 350 9,
2710 20 370 1,
2710 20 370 9,
2710 20 390 1,
2710 20 390 9
Ауыр дистилляттар: сұйық отын
2713 20 000 0 -
2713 90 900 0
Мұнай битумы
Ескертпе:
* кедендiк әкету бажы ставкаларын қолдану мақсаты үшiн тауарлар тек СЭҚ ТН кодымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалану қолайлығы үшiн келтiрiлген;
** ауыр дистиллятталған сұйық отыннан басқа.
Мұнайдан жасалған тауарларға
кедендік әкету бажы ставкаларын
eceптеу ережесiне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2006.01.06
N 5 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), өзгеріс
енгізілді - 2008.01.28 N 75 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен
бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі),
2008.04.08 N 328 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан
қараңыз), 2008.12.05 N 1162 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан
қараңыз), 2008.12.24 N 1253 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т.
қараңыз), 2010.07.13 N 709 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т.
қараңыз) Қаулыларымен.
200__ жылғы _____ айындағы мұнайға арналған
бағалар мониторингiнiң нәтижелерi
Күні
URALS
(MED)
($/баррель)
C ю
(URALS
(MED)
орташа
мәнi)
BRENT
(DTD)
($/баррель)
C б
BRENT
(DTD)
орташа
мәнi)
C
BRENT
(DTD)
(URALS
(MED)
орташа
мәнi)
min
max
min
max
Сатылатын шикi мұнайдың нарықтық бағасы "URALS (MED)", BRENT (DTD) күнделiктi түзетулерiнiң орташа арифметикалық мәнi ретiнде айқындалады.
URALS (MED) "min" - биржадағы бiр күн бұрынғы "URALS (MED)"
ең төменгi нарықтық бағасы;
URALS (MED) "mах" - биржадағы бiр күн бұрынғы "URALS (MED)"
ең жоғары нарықтық бағасы;
BRENT(DTD) "min" - биржадағы бiр күн бұрынғы "BRENT (DTD)" ең
төменгi нарықтық бағасы;
BRENT (DTD) "mах" - биржадағы бiр күн бұрынғы "BRENT (DTD)"
ең жоғары нарықтық бағасы;
С = (С ю + С б )/2=____АҚШ доллары,
мұнда,
С - шикi мұнайдың күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
С ю - биржадағы бiр күн бұрынғы (URALS (MED) ең төменгi және
ең жоғары мәндерiнiң күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық
бағасы;
С б - биржадағы бiр күн бұрынғы "BRENT (DTD)" ең төменгi және
ең жоғары мәндерiнiң күнделiктi орташа арифметикалық нарықтық бағасы.

2710 20 350 1,
2710 20 350 9,
2710 20 370 1,
2710 20 370 9,
2710 20 390 1,
2710 20 390 9
Тяжелые дистилляты: топлива жидкие
2713 20 000 0 -
2713 90 900 0
Битум нефтяной
Примечание:
* для целей применения ставок вывозных таможенных пошлин товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД. Наименования товаров приведены для удобства пользования;
** кроме тяжелого дистиллятного жидкого топлива.
Приложение 2
к Правилам исчисления ставок
вывозных таможенных пошлин
на товары, выработанные из нефти
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 06.01.2006 N 5 (порядок введения в действие см. п. 3 пост. N 5 ); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 08.04.2008 N 328 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 24.12.2008 N 1253 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования); от 13.07.2010 № 709 (порядок введения в действие см. п. 3).
Результаты мониторинга цен на нефть
за ______ месяц 200__ года
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.01.2008 N 75 (вводится в действие по истечении 30 календарных дней со дня первого официального опубликования); от 05.12.2008 N 1162 (порядок введения в действие см. п.2 )
ДАТА
URALS (MED)
($/баррель)
С ю (среднее
значение
URALS (MED)
BRENT DTD) ($/баррель)
C б (среднее значение BRENT
(DTD)
С (сред-
нее зна-
чение BRENT (DTD)
URALS (MED)
min
max
min
max
Рыночная цена реализуемой сырой нефти определяется как среднеарифметическое значение ежедневных котировок«URALS (MED)», BRENT (DTD).
URALS (MED) "min" минимальная рыночная цена "URALS (MED)" за день на бирже;
URALS (MED) "max" максимальная рыночная цена "URALS (MED)" за день на бирже;
BRENT (DTD) "min" минимальная рыночная цена "BRENT (DTD)" за день на бирже;
BRENT (DTD) "max" максимальная рыночная цена "BRENT (DTD)" за день на бирже;
С = (С ю  + С б )/2 = ___ долларов США,
где,
С - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена сырой нефти;
С ю - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена на бирже минимальных и максимальных значений URALS (MED) за день;
С б - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена на бирже минимальных и максимальных значений BRENT (DTD) за день.

Ц = (С+С 1 +...+ С n )/n х 7,5=____АҚШ доллары,
мұнда,
Ц - мониторинг кезеңiндегi шикi мұнайдың орташа нарықтық бағасы (бiр тонна үшiн);
Сn - мониторинг кезеңi iшiндегi мұндай түзетулер жарияланған күндердегi шикi мұнайдың орташа арифметикалық нарықтық бағасы;
n - мониторинг кезеңi iшiндегi түзетулер жарияланған күндердiң саны;
7,5 - баррельден тоннаға ауыстыру коэффициентi.
Мониторинг кезеңiнде мұнайға орташа нарықтық баға 1 (бiр) баррель үшiн____АҚШ долларын, бiр метрикалық тонна үшiн____АҚШ долларын құрады.
Мұнайдан жасалған тауарларға
кедендік әкету бажы ставкаларын
eceптеу ережесiне 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.12.31 № 1739 Қаулыларымен.
СЭҚ ТН бойынша тауардың жiктеуiшi
Түзету коэффициентi
К

Ц = + C 1 +...+ C n ) / n х 7,5 = _______ долларов США,
где,
Ц - средняя рыночная цена сырой нефти за период мониторинга (за тонну);
С n - ежедневная среднеарифметическая рыночная цена сырой нефти в дни публикации таких котировок в течение периода мониторинга;
n - количество дней публикации таких котировок в течение периода мониторинга;
7,5 - коэффициент перевода из баррелей в тонну.
За период мониторинга средняя рыночная цена на нефть за 1 (один) баррель составила ______ долларов США, за одну метрическую тонну _____ долларов США.
Приложение 3
к Правилам исчисления ставок
вывозных таможенных пошлин
на товары, выработанные из нефти
Сноска. Приложение 3 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2011 № 1739 (вводится в действие с 01.01.2012).
Классификация
товара по
ТН ВЭД
Поправочный
коэффициент
К