Қазақстан Республикасы әдiлет органдары қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнiң қызметкерлерiне арналған жүктеме нормативтерiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 қазандағы N 1053 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 1199 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.09.14 № 1199 Қаулысымен.
"Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  28-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы әдiлет органдары қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнiң қызметкерлерiне арналған жүктеме нормативтерi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 20 қазандағы
N 1053 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы әдiлет органдары қылмыстық-атқару
жүйесi мекемелерінің қызметкерлерiне арналған жүктеме
нормативтері
1. Кезекшілік қызмет:
Жалпы, қатаң, ерекше режимдердегi түзеу колонияларында, тәрбие колонияларында, түрмелер мен тергеу изоляторларында толтыру лимитіне қарамастан мекеме бастығының бір кезекшi көмекшiсi және әр кезекшiлiк ауысымда мекеме бастығының кезекшi көмекшiсінің бір орынбасары;
қоныс-колонияларында - әр кезекшi ауысымда кезекшілік қызметтің бiр қызметкерi.
2. Жедел қызмет:
сотталғандарды ұстауға арналған жалпы, қатаң, ерекше режимдердегi түзеу колонияларында - 150-250 орынға (бұдан әрі - орын) - бір қызметкер;
тәрбие колонияларында 100-150 орынға - бір қызметкер;
қоныс-колонияларында, тергеу изоляторларында, түрмелерде және түзеу колонияларында 50-80 орынға - бiр қызметкер.
3. Режимдік қызмет:
жалпы, қатаң, ерекше режимдердегi түзеу колонияларында 190-250 орынға - бір қызметкер;
тәрбие колонияларында 75-90 орынға - бір қызметкер;
қоныс-колонияларында 100-150 орынға - бір қызметкер;
тергеу изоляторларында, түрмелерде және камералық ұстау үлгісiндегi түзеу колонияларында 60-80 орынға - бір қызметкер.
4. Бақылаушылық қызмет:
1) күзет жөнiндегi бақылаушылар:
жалпы, қатаң, ерекше режимдердегі түзеу колонияларында, тәрбие колонияларында бiр қызметкерге жүктеме постылар табелiне және пост ведомосына сәйкес белгiленедi;
2) қадағалау жөнiндегi бақылаушылар:
режимге және толтыру лимитiне қарамастан бiр қызметкерге жүктеме түзеу мекемелерiнде сотталғандарды қадағалаудың тәулiктiк ведомосында көрсетілген постылардың санына байланысты болады;
3) тергеу изоляторларында және түрмелерде:
корпус бойынша бiр басшыға және бiр бақылаушыға жүктеме постылар табелiне сәйкес белгiленедi.

Об утверждении нормативов нагрузки для сотрудников учреждений уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2005 года № 1053. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 1199
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.09.2012 № 1199.
В соответствии со статьей 28 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые нормативы нагрузки для сотрудников учреждений уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 октября 2005 года N 1053
Нормативы
нагрузки для сотрудников учреждений
уголовно-исполнительной системы органов юстиции
Республики Казахстан
1. Дежурная служба:
независимо от лимита наполнения в исправительных колониях общего, строгого, особого режимов, воспитательных колониях, тюрьмах и следственных изоляторах - один дежурный помощник начальника учреждения и один заместитель дежурного помощника начальника учреждения в каждой дежурной смене;
в колониях-поселениях - один сотрудник дежурной службы в каждой дежурной смене.
2. Оперативная служба:
в исправительных колониях общего, строгого, особого режимов на 150-250 мест для содержания осужденных (далее - места) - один сотрудник;
в воспитательных колониях на 100-150 мест - один сотрудник;
в колониях-поселениях, следственных изоляторах, тюрьмах и исправительных колониях на 50-80 мест - один сотрудник.
3. Режимная служба:
в исправительных колониях общего, строгого, особого режимов на 190-250 мест - один сотрудник;
в воспитательных колониях на 75-90 мест - один сотрудник;
в колониях-поселениях на 100-150 мест - один сотрудник;
в следственных изоляторах, тюрьмах и исправительных колониях с камерным типом содержания на 60-80 мест - один сотрудник.
4. Контролерская служба:
1) контролеры по охране:
в исправительных колониях общего, строгого, особого режимов, воспитательных колониях нагрузка на одного сотрудника устанавливается согласно табелю постов и постовой ведомости;
2) контролеры по надзору:
независимо от режима и лимита наполнения нагрузка на одного сотрудника зависит от количества постов, указанных в суточной ведомости надзора за осужденными в исправительных учреждениях;
3) в следственных изоляторах и тюрьмах:
на одного старшего по корпусу и на одного контролера нагрузка устанавливается согласно табелю постов.

5. Тәрбие қызметi:
1) түзеу және тәрбие колонияларында 70-100 орынға - бiр жасақ бастығы;
2) түрмелерде 20-50 орынға - бiр жасақ бастығы;
3) тәрбие колонияларында 25 орынға (20 орын әйел жынысты сотталғандарды ұстау үшiн) - бiр тәрбиешi;
4) режимге және толтыру лимитiне қарамастан барлық мекемелерде:
босатылатындарды тұрмыстық және еңбекке орналастыру бойынша бiр қызметкер;
бiр қызметкер - психолог (қоныс-колонияларын қоспағанда);
5) тәрбие колонияларында - дене тәрбиесi бойынша бiр қызметкер;
6) тергеу изоляторларында:
мекемеге - бiр жасақ бастығы;
800 орынға - бiр аға инспектор.
6. Арнайы есепке алу қызметi:
жалпы және қатаң режимдердегi түзеу колонияларында, қоныс-колонияларында 250 орынға - бiр қызметкер;
ерекше режимдегi түзеу колонияларында және тәрбие колонияларында 400 орынға - бiр қызметкер;
тәрбие колонияларында 200 орынға - бiр қызметкер;
тергеу изоляторларында және түрмелерде 120 орынға - бiр қызметкер.
7. Кадр қызметі:
1) барлық түзеу мекемелерінде және тергеу изоляторларында персоналдық 100-150 бiрлiгiне - бiр қызметкер;
2) мекемеге - әскери және қызметтiк дайындық бойынша бiр қызметкер.
8. Бухгалтерлік есеп және есептілік қызметi:
барлық түзеу мекемелерінде, режимге және толтыру лимитiне қарамастан - бухгалтерлiк есеп және есептілiктiң бiр қызметкерi және сотталғандардың еңбегін ұйымдастыру мен нормалау бойынша бiр қызметкер;
тергеу изоляторларында - бухгалтерлiк есеп және есептіліктің бiр қызметкерi.
9. Сотталғандарды құқықтық қорғау қызметі:
режимге және толтыру лимитіне қарамастан барлық түзеу мекемелерiнде және тергеу изоляторларында - сотталғандарды құқықтық қорғау жөнiндегі бiр қызметкер.
10. Сотталғандардың еңбегiн ұйымдастыру қызметi:
жалпы, қатаң, ерекше режимдердегi түзеу колонияларында және түрмелерде 260 орынға - бiр қызметкер;
қоныс-колонияларында 100 орынға - бiр қызметкер.
11. Медициналық қызмет:
әдiлет органдары қылмыстық-атқару жүйесiнiң медициналық және фармацевтика персоналына арналған жүктеме нормативтерiн Әдiлет министрлігі денсаулық сақтау саласындағы уәкiлетті органмен бiрiгіп белгiлейдi.
12. Қылмыстық-атқару инспекциялары:
қалалық қылмыстық-атқару инспекциясының бір қызметкерiне - есептi тұратын адамдарға арналған 60 ic;
аудандық қылмыстық-атқару инспекциясының бiр қызметкерiне - есепте тұратын адамдарға арналған 35 iс.

5. Воспитательная служба:
1) в исправительных и воспитательных колониях на 70-100 мест - один начальник отряда;
2) в тюрьмах на 20-50 мест - один начальник отряда;
3) в воспитательных колониях на 25 мест (20 мест для содержания осужденных женского пола) - один воспитатель;
4) независимо от режима и лимита наполнения во всех учреждениях:
один сотрудник по бытовому и трудовому устройству освобождаемых;
один сотрудник - психолог (за исключением колоний-поселений);
5) в воспитательных колониях - один сотрудник по физическому воспитанию;
6) в следственных изоляторах:
на учреждение - один начальник отряда;
на 800 мест - один старший инспектор.
6. Служба специального учета:
в исправительных колониях общего и строгого режимов, колониях-поселениях на 250 мест - один сотрудник;
в исправительных колониях особого режима и воспитательных колониях на 400 мест - один сотрудник;
в воспитательных колониях на 200 мест - один сотрудник;
в следственных изоляторах и тюрьмах на 120 мест - один сотрудник.
7. Кадровая служба:
1) во всех исправительных учреждениях и следственных изоляторах на 100-150 единиц персонала - один сотрудник;
2) на учреждение - один сотрудник по боевой и служебной подготовке.
8. Служба бухгалтерского учета и отчетности:
во всех исправительных учреждениях, независимо от режима и лимита наполнения - один сотрудник бухгалтерского учета и отчетности и один сотрудник по организации и нормированию труда осужденных;
в следственных изоляторах - один сотрудник бухгалтерского учета и отчетности.
9. Служба правовой защиты осужденных:
независимо от режима и лимита наполнения во всех исправительных учреждениях и следственных изоляторах - один сотрудник по правовой защите осужденных.
10. Служба организации труда осужденных:
в исправительных колониях общего, строгого, особого режимов и тюрьмах на 260 мест - один сотрудник;
в колониях-поселениях на 100 мест - один сотрудник.
11. Медицинская служба:
нормативы нагрузки для медицинского и фармацевтического персонала уголовно-исполнительной системы органов юстиции определяются Министерством юстиции совместно с уполномоченным органом в области здравоохранения.
12. Уголовно-исполнительные инспекции:
на одного сотрудника городских уголовно-исполнительных инспекций - 50 дел на лиц, состоящих на учете;
на одного сотрудника районных уголовно-исполнительных инспекций - 35 дел на лиц, состоящих на учете.