Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 желтоқсандағы N 1266 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 528 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2023 № 528 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесі (бұдан әрі – Үйлестіру кеңесі) құрылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Үйлестіру кеңесі туралы ереже;
2) Үйлестіру кеңесінің құрамы бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 21 желтоқсандағы
N 1266 қаулысымен
бекітілген
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесі туралы ереже
Ескерту. Ереженің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 18.04.2019 № 204 қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесі (бұдан әрі – Үйлестіру кеңесі) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультациялық-кеңесші орган болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын іске асыру, олардың тыныс-тіршілігі мен қоғамға етене араласуы үшін тең мүмкіндіктер жасау мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың, ұйымдардың, мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктерінің қызметін үйлестіру бойынша ұсыныстар әзірлеу Үйлестіру кеңесі қызметінің мақсаты болып табылады.

О создании Координационного совета в области социальной защиты лиц с инвалидностью
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2005 года N 1266. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 528
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2023 № 528 (вводится в действие с 01.07.2023).
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О социальной защите лиц с инвалидностью в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Создать Координационный совет в области социальной защиты лиц с инвалидностью (далее – Координационный совет).
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Координационном совете;
2) Состав Координационного совета.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2005 года № 1266
Положение о Координационном совете в области социальной защиты лиц с инвалидностью
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Положение в редакции постановления Правительства РК от 18.04.2019 № 204.
Глава 1. Общие положения
1. Координационный совет в области социальной защиты лиц с инвалидностью (далее – Координационный совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Целью деятельности Координационного совета является выработка предложений по координации деятельности центральных и местных исполнительных органов, организаций, общественных объединений лиц с инвалидностью по вопросам реализации прав лиц с инвалидностью, создания им равных возможностей для жизнедеятельности и интеграции в общество.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Үйлестіру кеңесі өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын және өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Үйлестіру кеңесінің жұмыс органы болып табылады.
5. Үйлестіру кеңесінің отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2-тарау. Үйлестіру кеңесінің негізгі міндеттері
6. Үйлестіру кеңесінің негізгі міндеті:
1) "Мүгедектердің құқықтары туралы конвенцияны ратификациялау туралы" 2015 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Мүгедектердің құқықтары туралы конвенцияда көзделген міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету;
2) мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру;
3) мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау және олардың құқықтарын іске асыру мәселелері бойынша орталық және жергілікті атқарушы органдардың қызметін үйлестіру, халықаралық және өзге де ұйымдармен, мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктерімен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету жөнінде ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-тарау. Үйлестіру кеңесінің қызметін ұйымдастыру
7. Үйлестіру кеңесінің жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1266 қаулысымен
бекітілген
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау саласындағы үйлестіру кеңесінің құрамы
Ескерту. Құрамның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.07.2020 № 485 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Әлеуметтік қызметтер саясатын дамыту департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың басшысы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің ерекше білім қажеттіліктері бар тұлғаларға білім беру мәселесі бойынша штаттан тыс кеңесшісі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің мүгедек адамдардың мәселелері жөніндегі штаттан тыс кеңесшісі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы төрағасының мүгедек адамдардың мәселелері жөніндегі штаттан тыс кеңесшісі (келісу бойынша)
Шымкент қаласы әкімінің мүгедек адамдардың мәселелері жөніндегі штаттан тыс кеңесшісі (келісу бойынша)
Қостанай облысы әкімінің мүгедек адамдардың мәселелері жөніндегі штаттан тыс кеңесшісі (келісу бойынша)
Қызылорда облысы әкімінің мүгедек адамдардың мәселелері жөніндегі штаттан тыс кеңесшісі (келісу бойынша)
Маңғыстау облысы әкімінің мүгедек адамдардың мәселелері жөніндегі штаттан тыс кеңесшісі (келісу бойынша)
"Үміт" есту қабілеті шектеулі мүгедектерді қолдау орталығы" қоғамдық қорының директоры (келісім бойынша)
"Әділет" мүгедектер қоғамы" қоғамдық бірлестігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
"Үміт-Надежда" тірек-қозғалыс аппараты бұзылған мүгедек-азаматтарды қолдау қоғамы" қоғамдық бірлестігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
"Дос" тәуелсіз өмір орталығы мүгедектерінің қоғамдық бірлестігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
"Сенiм" бүйрек мүшесін ауыстырған мүгедектер және гемодиализдегі науқастар қоғамы" республикалық қоғамдық бірлестігі төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
"Шарасыздар" мүгедектердің қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Қайрат Иманалиев атындағы мүмкіншілігі шектеулі адамдардың құқығы жөніндегі комиссиясы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Айналайын" балалар мен жасөспірімдер орталығы "Жастар клубы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Мүгедек әлемі" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Altyn Time мүгедектер қоғамы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Бір біртұтас" мүгедектер қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Павлодар облыстық мүгедектердің ерікті қоғамы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Ақтөбе облысының мүгедектер одағы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Шанс" мүгедектерді оңалту орталығы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Qamqor plus" мүгедектер қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Жан Дос" мүгедектер қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
Талдықорған қаласындағы "Ерлік" қимыл қозғалысы кем мүгедектер қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Dayr" қоғамдық қорының төрағасы (келісу бойынша)
"Бақытты Шаңырақ мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеуші отбасылары тұрақты даму, қолдау және көмек көрсету Қайырымдылық Қоры" қоғамдық қорының төрағасы (келісу бойынша)
"Инклюзивті сарапшылар қауымдастығы – қалаға құқық" республикалық мүгедектер қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)
"Қазақ зағиптар қоғамы" қоғамдық бірлестігі орталық басқармасының төрағасы (келісу бойынша)
Шығыс Қазақстан облысының Қоғамдық кеңесінің мүгедектер мәселелері жөніндегі сараптамалық тобының төрағасы (келісу бойынша).

Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Координационный совет в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Координационного совета является Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
5. Заседания Координационного совета проводятся по мере необходимости.
Глава 2. Основные задачи Координационного совета
6. Основной задачей Координационного совета является выработка предложений по:
1) обеспечению выполнения обязательств, предусмотренных Конвенцией о правах инвалидов, ратифицированной Законом Республики Казахстан "О ратификации Конвенции о правах инвалидов";
2) совершенствованию государственной политики, законодательных и иных нормативных правовых актов в области социальной защиты лиц с инвалидностью;
3) координации деятельности центральных и местных исполнительных органов, обеспечению взаимодействия с международными и иными организациями, общественными объединениями лиц с инвалидностью по вопросам социальной защиты и реализации прав лиц с инвалидностью.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Организация деятельности Координационного совета
7. Организация и порядок деятельности Координационного совета осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2005 года № 1266
Состав Координационного совета в области социальной защиты лиц с инвалидностью
Сноска. Заголовок состава - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 29.07.2020 № 485; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента развития политики социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, секретарь
первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр просвещения Республики Казахстан
вице-министр науки и высшего образования Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан
руководитель Национального центра по правам человека (по согласованию)
внештатный советник Министра образования и науки Республики Казахстан по вопросам обучения лиц с особыми образовательными потребностями (по согласованию)
внештатный советник Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по вопросам лиц с инвалидностью (по согласованию)
внештатный советник председателя Национальной палаты предпринимателей "Атамекен" по вопросам лиц с инвалидностью (по согласованию)
внештатный советник акима города Шымкента по вопросам лиц с инвалидностью (по согласованию)
внештатный советник акима Костанайской области по вопросам лиц с инвалидностью (по согласованию)
внештатный советник акима Кызылординской области по вопросам лиц с инвалидностью (по согласованию)
внештатный советник акима Мангистауской области по вопросам лиц с инвалидностью (по согласованию)
директор общественного фонда "Центр поддержки глухих инвалидов "Умит" (по согласованию)
заместитель председателя общественного объединения "Общество инвалидов "Әділет" (по согласованию)
заместитель председателя общественного объединения "Общество поддержки граждан-инвалидов с нарушением функций опорно-двигательного аппарата "Yмiт-Надежда" (по согласованию)
заместитель председателя общественного объединения инвалидов "Центр "Независимая жизнь "Дос" (по согласованию)
заместитель председателя республиканского общественного объединения "Общество инвалидов с пересаженной почкой и пациентов на гемодиализе "Сенiм" (по согласованию)
председатель общественного объединения инвалидов "Подранки" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Комиссия по правам людей с ограниченными возможностями имени Кайрата Иманалиева" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Молодежный клуб" Детско-юношеский центр" Айналайын" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Мүгедек әлемі" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Общество инвалидов Altyn Time" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Одно единое" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Павлодарское областное добровольное общество инвалидов" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Союз инвалидов Актюбинской области" (по согласованию)
председатель общественного объединения "Центр реабилитации инвалидов "Шанс" (по согласованию)
председатель общественного объединения инвалидов "Qamqor plus" (по согласованию)
председатель общественного объединения инвалидов "Жан Дос" (по согласованию)
председатель общественного объединения инвалидов-опорников "Ерлик" города Талдыкоргана (по согласованию)
председатель общественного фонда "Dayr" (по согласованию)
председатель общественного фонда "Благотворительный фонд устойчивого развития, поддержки и помощи семьям, имеющим или воспитывающим детей-инвалидов "Бақытты шаңырақ" (по согласованию)
председатель республиканского общественного объединения инвалидов "Инклюзивное сообщество экспертов – Право на город" (по согласованию)
председатель центрального правления общественного объединения "Казахское общество слепых" (по согласованию)
председатель экспертной группы по вопросам инвалидов Общественного Совета Восточно-Казахстанской области (по согласованию).