Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 1283 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.03.20. N 225 (2007 жылғы 1 сәуiрден бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 ақпандағы N 110  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 6, 58-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесінде:
315-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"контрагент - үкіметтік қарыздарды хеджирлеу мақсатында бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органмен жасалатын үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәміле тарабы;
үкіметтік қарыздарды хеджирлеу - үкіметтік қарыз алу тәуекелдерін (валюталық, пайыздық және өзге де) басқару мақсатында бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті орган мен контрагент арасында қаржы құралдарымен мәміле жасасу;
мынадай мазмұндағы 46-1-тараумен толықтырылсын:
"46-1-тарау. Үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілені жүзеге асыру тәртібі
402-1. Үкіметтік қарыздарды хеджирлеуді жүзеге асыру үшін контрагентті тарту туралы шешімді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қабылдайды.
Контрагенттерді іріктеу контрагент ұсынатын үкіметтік қарыздарды хеджирлеу шарттарының қолайлылығын және олардың қаржылық (бюджеттік) шектеулерге сәйкестігін бағалау жолымен Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес тендер негізінде жүзеге асырылады. Тендердің қорытындылары бойынша бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган қолайлылық талаптарына жауап беретін контрагентпен үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөнінде мәміле жасасады.
402-2. Үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда олар белгілеген тәртіппен тіркеуге және есепке алуға жатады.";
47-тараудың тақырыбы "мемлекеттік емес қарыздарды" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдерді" деген сөздермен толықтырылсын;
403-тармақ "қарыздарды (бұдан әрі - мемлекет кепілдік берген қарыздар)" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдерді" деген сөздермен толықтырылсын;
406-тармақ "үкіметтік қарыздың" деген сөздерден кейін "үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдердің" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 1283. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.03.2007 № 225 (порядок введения в действие см. п. 3).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 6, ст. 58) следующие дополнения и изменения:
в Правилах исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденных указанным постановлением:
пункт 315 дополнить абзацами следующего содержания:
"контрагент - сторона сделки по хеджированию правительственных займов, заключаемой с уполномоченным органом по исполнению бюджета в целях хеджирования правительственных займов;
хеджирование правительственных займов - совершение сделки с финансовыми инструментами между уполномоченным органом по исполнению бюджета и контрагентом с целью управления рисками (валютными, процентными и иными) правительственного заимствования.";
дополнить главой 46-1 следующего содержания:
"Глава 46-1. Порядок осуществления сделки по хеджированию правительственных займов
402-1. Решение о привлечении контрагента для осуществления хеджирования правительственных займов принимается центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета.
Отбор контрагентов осуществляется на основе тендера в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан путем оценки приемлемости предлагаемых контрагентом условий хеджирования правительственных займов и соответствия их финансовым (бюджетным) ограничениям. По итогам тендера центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета заключается сделка по хеджированию правительственных займов с контрагентом, отвечающим требованиям приемлемости.
402-2. Сделки по хеджированию правительственных займов подлежат регистрации и учету в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета в установленном им порядке.";
заголовок главы 47 и пункт 403 дополнить словами ", а также платежей по сделкам по хеджированию правительственных займов";
пункт 406 после слов "правительственных займов" дополнить словами ", платежей по сделкам по хеджированию правительственных займов";

мынадай мазмұндағы 410-1-тармақпен толықтырылсын:
"410-1. Жоспарланған жылы үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдердің мерзімі мен көлемін есептеуді үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер шарттарының негізінде бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган жүргізеді.";
411-тармақ "Үкіметтік қарыздарды" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдерді" деген сөздермен толықтырылсын;
412-тармақ "үкіметтік қарыздарға" деген сөздерден кейін "және үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдерге" деген сөздермен толықтырылсын;
48-тараудың тақырыбы "бойынша" деген сөзден кейін ", сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
424-тармақ "қызмет көрсетуді" деген сөзден кейін ", сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеуді" деген сөздермен толықтырылсын;
425-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"425. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган 51-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша алдағы айға республикалық бюджет қаражатынан Қазақстан Республикасының үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борышына қызмет көрсетуге, оны өтеуге, сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдерді жүзеге асыруға арналған өтінімді (бұдан әрі - өтінім) ай сайын ағымдағы айдың жиырма бесінші күніне дейін жасайды, осыған сәйкес республикалық бюджет ақшасын осыларға жұмсауға белгіленген тәртіппен рұқсат ашылады. Өтінім үкіметтік қарыздарды, үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдерді өтеу және оларға қызмет көрсетудің нақтыланған мерзіміне және көлеміне негізделе отырып жасалады және төлем түрін, валютасын және төлемді алушыларды көрсете отырып, әр қарыз және үкіметтік қарыздарды хеджирлеу мәмілесі бойынша төлем болжамдарын қамтиды.";
426-тармақ "көрсету бойынша" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
427-тармақта:
"қызмет көрсету бойынша" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
"кредит берушілерден" деген сөздерден кейін ", контрагенттерден" деген сөзбен толықтырылсын;
428-тармақта:
"кредит беруші" деген сөздерден кейін ", контрагенттер" деген сөзбен толықтырылсын;
"қарыз шартының" деген сөздерден кейін ", үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелердің" деген сөздермен толықтырылсын;
429-тармақта:
"қарыз шартының" деген сөздерден кейін ", үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелердің" деген сөздермен толықтырылсын;
"кредит берушілермен" деген сөздерден кейін ", контрагенттермен" деген сөзбен толықтырылсын;
430-тармақта:
"шартында және" деген сөздерден кейін "үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелерде," деген сөздермен толықтырылсын;
"қызмет көрсету", "үкіметтік қарыздың" және "қарыз шартының" деген сөздерден кейін тиісінше "бойынша, сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдер", "үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәміленің" және ", үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелердің" деген сөздермен толықтырылсын;
431-тармақ "кредит берушінің" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ контрагенттердің" деген сөздермен толықтырылсын;
432-тармақ "қызмет көрсету" деген сөздерден кейін ", үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылу ережесіне 51-қосымшада:
тақырыбы "өтеуге арналған" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәмілелер бойынша төлемдерге арналған" деген сөздермен толықтырылсын;
кестенің 8-бағаны "Заем" деген сөзден кейін ", үкіметтік қарыздарды хеджирлеу жөніндегі мәміле" деген сөздермен толықтырылсын.

дополнить пунктом 410-1 следующего содержания:
"410-1. Расчеты сроков и объемов платежей по сделкам по хеджированию правительственных займов в планируемом году производятся центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета на основании условий сделки по хеджированию правительственных займов.";
пункт 411 после слов "правительственных займов" дополнить словами ", а также платежей по сделкам по хеджированию правительственных займов";
пункт 412 после слов "обслуживания правительственных займов" дополнить словами "и платежей по сделкам по хеджированию правительственных займов";
заголовок главы 48 дополнить словами ", а также по сделкам по хеджированию правительственных займов";
пункт 424 после слов "правительственных займов" дополнить словами ", а также хеджирование правительственных займов";
пункт 425 изложить в следующей редакции:
"425. Центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета ежемесячно, до двадцать пятого числа текущего месяца, составляется заявка на обслуживание, погашение правительственного и гарантированного государством долга Республики Казахстан, а также осуществление платежей по сделкам по хеджированию правительственных займов из средств республиканского бюджета на предстоящий месяц по установленной форме согласно приложению 51 (далее - заявка), в соответствии с которой открываются в установленном порядке разрешения на данное расходование денег республиканского бюджета. Заявка составляется исходя из уточненных сроков и объемов погашения и обслуживания правительственных займов, платежей по сделкам по хеджированию правительственных займов и содержит прогноз платежей по каждому займу и сделке по хеджированию правительственных займов по датам с указанием вида, валюты платежа и получателей платежа.";
пункт 426 после слов "правительственных займов" дополнить словами ", а также по сделкам по хеджированию правительственных займов";
в пункте 427:
после слов "правительственных займов" дополнить словами ", а также по сделкам по хеджированию правительственных займов";
после слов "от кредиторов," дополнить словом "контрагентов,";
в пункте 428:
после слов "предъявленных кредиторами" дополнить словом ", контрагентами";
после слов "договоров займа," дополнить словами "сделок по хеджированию правительственных займов,";
в пункте 429:
после слов "договоров займа," дополнить словами "сделок по хеджированию правительственных займов,";
после слова "кредиторами" дополнить словом ", контрагентами";
в пункте 430:
после слов "и условиями" дополнить словами "сделок по хеджированию правительственных займов,";
после слов "правительственных займов", "правительственного займа," и "договоров займа," дополнить словами ", а также по сделкам по хеджированию правительственных займов", "сделки по хеджированию правительственных займов" и "сделок по хеджированию правительственных займов," соответственно;
пункт 431 после слов "счета кредиторов" дополнить словом ", а также контрагентов";
пункт 432 после слов "правительственных займов" дополнить словами ", сделкам по хеджированию правительственных займов";
в приложении 51 к Правилам исполнения республиканского и местных бюджетов, утвержденным указанным постановлением:
заголовок после слов "Республики Казахстан" дополнить словами ", а также на платежи по сделкам по хеджированию правительственных займов";
графу 8 таблицы дополнить словами ", сделки по хеджированию правительственных займов".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан