"1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негiзгi қағидаттары туралы келiсiмнің шеңберiнде жеткізілетін әскери мақсаттағы өнiмдердiң нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртiбi туралы хаттамаға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 наурыздағы N 212 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негiзгi қағидаттары туралы келiсiмнiң шеңберiнде жеткiзiлетiн әскери мақсаттағы өнiмдердiң нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртiбi туралы хаттамаға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжілісінің қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шартқа
қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық
ынтымақтастықтың негiзгi қағидаттары туралы келiсiмнiң
шеңберiнде жеткiзiлетiн әскери мақсаттағы өнiмдердiң
нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртiбi
туралы хаттамаға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
хаттаманы ратификациялау туралы
2004 жылғы 22 қарашада Мәскеу қаласында жасалған 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негiзгi қағидаттары туралы келісімнің шеңберiнде жеткiзiлетiн әскери мақсаттағы өнімдердің нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртiбi туралы хаттамаға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттамаға ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шартына
қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық
ынтымақтастықтың негiзгi қағидаттары туралы келiсiмнiң
шеңберiнде жеткiзiлетiн Әскери мақсаттағы өнiмдердiң
нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртiбi туралы
хаттамаға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Ұжымдық қауiпсiздiк шарты Ұйымына мүше мемлекеттер,
Ұжымдық қауiпсiздiк тұжырымдамасының ережелерiн және 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауіпсіздік туралы шартына (бұдан әрi - Шарт) қатысушы мемлекеттердiң коалициялық стратегиясының олардың қарулы күштерi ұжымдық қауiпсiздiк жүйесiнiң күштерi мен құралдарының құрамына енетiнi және Шарттың 4-бабын iске асыру мақсатында әскерлердiң коалициялық (өңiрлiк) топтарына енгiзіле алатыны туралы негiзгi ережелерiн басшылыққа ала отырып,
Шартқа қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негiзгi қағидаттары туралы келiсiмнiң (бұдан әрi Келiсiм) және келісімнің шеңберiндегi жабдықталатын Әскери мақсаттағы өнiмдердiң нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртiбi туралы хаттаманың (бұдан әрi - Хаттама) шеңберiндегi өзара iс-қимылдың тиiмділігін арттыруға ұмтыла отырып,
төмендегiлер туралы келiстi:

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Протокол о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 212
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Протокол о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О ратификации Протокола о внесении изменений и
дополнений в Протокол о порядке осуществления контроля
за целевым использованием продукции военного назначения,
поставляемой в рамках Соглашения об основных принципах
военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года
Ратифицировать Протокол о внесении изменений и дополнений в Протокол о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках  Соглашения  об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками  Договора  о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года совершенный в городе Москве 22 ноября 2004 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Протокол
о порядке осуществления контроля за целевым использованием
продукции военного назначения, поставляемой в рамках
Соглашения об основных принципах военно-технического
сотрудничества между государствами-участниками Договора о
коллективной безопасности от 15 мая 1992 года
Государства-члены Организации Договора о коллективной безопасности, именуемые в дальнейшем Сторонами,
руководствуясь положениями Концепции коллективной безопасности и Основных положений коалиционной стратегии государств-участников Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года (далее - Договор) о том, что их вооруженные силы входят в состав сил и средств системы коллективной безопасности и могут включаться в коалиционные (региональные) группировки войск в целях реализации статьи 4 Договора,
стремясь к повышению эффективности взаимодействия в рамках Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора (далее - Соглашение) и Протокола о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках Соглашения (далее - Протокол),
согласились о нижеследующем:

1-бап
Хаттаманың 2-бабы келесi редакцияда жазылсын:
Бақылаудың құралы Келiсiмнiң 1, 2, 6 және 10-баптарына (жаңадан нөмiрленген) сәйкес жеңілдiк шарттарымен жеткiзiлген әскери мақсаттағы өнiмдер болып табылады.
2-бап
Хаттаманың 3-бабы екiншi абзацындағы "ұжымдық қауiпсiздiк өңiрлерiндегі көпжақты күштер мен құралдардың құрамына бөлiнген әскери құралымдарда" сөздерi "ұлттық қарулы күштерiнде" деген сөздермен ауыстырылсын.
3-бап
13-баптағы 10-баптың нөмiрi 11-мен ауыстырылсын.
4-бап
Осы Хаттама 1992 жылғы 15 мамырдағы Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шартына қатысушы мемлекеттер арасындағы Әскери-техникалық ынтымақтастықтың негiзгі қағидаттары туралы келiсiмнің шеңберiндегi Әскери мақсаттағы өнiмдердiң нысаналы пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртiбi туралы хаттаманың ажырамас бөлiгi болып табылады.
5-бап
Осы Хаттама Келiсiмнiң 14-бабында (жаңадан нөмiрленген) көзделген тәртіпте күшіне енедi.
Орыс тiлiндегi бiр түпнұсқа данада жасалды. Түпнұсқа данасы осы Хаттамаға қол қойған мемлекеттердiң әрқайсысына оның куәландырылған көшірмесiн жiберетiн Ұжымдық қауiпсiздiк туралы шарты Ұйымының Хатшылығында сақталады.
Армения Республикасы үшін          Қырғыз Республикасы үшiн
Беларусь Республикасы үшін         Ресей Федерациясы үшін
Қазақстан Республикасы үшiн        Тәжiкстан Республикасы үшiн

Статья 1
Статью 2 Протокола изложить в следующей редакции:
Предметом контроля является продукция военного назначения, поставленная на льготных условиях в соответствии со статьями 1, 2, 6 и 10 (в новой нумерации) Соглашения.
Статья 2
Во втором абзаце статьи 3 Протокола слова "воинских формированиях, выделенных в состав многосторонних сил и средств в регионах коллективной безопасности" заменить словами "национальных воооуженных силах".
Статья 3
В тексте статьи 13 номер статьи 10 заменить на 11.
Статья 4
Настоящий Протокол является неотъемлемой частью Протокола о порядке осуществления контроля за целевым использованием продукции военного назначения, поставляемой в рамках Соглашения об основных принципах военно-технического сотрудничества между государствами-участниками Договора о коллективной безопасности от 15 мая 1992 года.
Статья 5
Настоящий Протокол вступает в силу в порядке, предусмотренном статьей 14 (в новой нумерации) Соглашения.
Совершено в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Секретариате Организации Договора о коллективной безопасности, который направит каждому государству, подписавшему настоящий Протокол, его заверенную копию.
За Республику Армения       За Кыргызкую Республику
За Республику Беларусь      За Российскую Федерацию
За Республику Казахстан     За Республику Таджикистан