Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспарын іске асыру жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 сәуірдегі N 336 Қаулысы
"Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 17 наурыздағы N 67  Жарлығын  іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі стратегиялық жоспарын іске асыру жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Астана қаласының әкімі заңнамада белгіленген тәртіппен Жоспардың орындалуын үйлестіруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар Жоспарда көзделген іс-шараларды іске асыруды қамтамасыз етсін және Астана қаласының әкіміне жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей Жоспардың іс-шараларының орындалуы туралы ақпарат берсін.
4. Астана қаласының әкімі жарты жылда бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың іс-шараларының орындалуы туралы жиынтық ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі К.Қ.Мәсімовке жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»28 сәуірдегі
N 336 қаулысымен
бекітілген
Астана қаласын орнықты дамытудың 2030 жылға дейінгі
стратегиялық жоспарын іске асыру жөніндегі 2006 - 2008
жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Орында-
луына
жауапты-
лар
Орындалу мерзімі
Болжам-
ды шы-
ғыстар,
мың
теңге
Қаржы-
ланды-
ру көзде-
рі
1
2
3
4
5
6
7
1. Орнықты экономикалық дамуды қамтамасыз ету
1
Қолайлы іскерлік
және инвестиция-
лық ахуалды
жасауға, ғылыми
инфрақұрылымды
дамытуға бағыт-
талған, сондай-
ақ жоғары қосыл-
ған құнмен жоға-
ры технологиялық
және ғылымды
қажетсінетін
өнімді шығаратын
кәсіпорындарды
ынталандыру
жөніндегі шара-
ларды көздейтін
Астана қаласының
индустриалды-
инновациялық
дамуының 2006 -
2008 жылдарға
арналған өңірлік
бағдарламасын
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
ИСМ,
БҒМ, АБА
2006
жылғы
2-тоқсан
Болжанбай-
ды
2
Астана қаласында
туристік саланы
дамытудың 2006
- 2008 жылдарға
арналған бағдар-
ламасына турис-
тік кластерді
құру және дамы-
ту, астанада
халықаралық көр-
мелер мен конфе-
ренцияларды
ұйымдастыру мен
өткізу бөлігінде
өзгерістер мен
толықтырулар
енгізу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
Ақмола
облысы-
ның
әкімі
2006
жылғы
4-тоқсан
Болжанбай-
ды
3
Астананың сол
жақ жағалауында
жаңа орталықтар-
дың базасында
медициналық қыз-
меттер кластерін
құру жөніндегі
жоспарды әзірлеу
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
Үкіме-
тінің
қаулысы
ДСМ,
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2006
жылғы
шілде
Болжанбай-
ды
4
Жаңа бастаған
кәсіпкерлер үшін
арнайы бизнес-
білім беру бағ-
дарламалары
бойынша жұмыс
істейтін бизнес-
мектептерін құру
жөнінде ұсыныс-
тар дайындау
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
ИСМ-ге
ұсыныс-
тар
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
2-тоқсан
Болжанбай-
ды
5
Халықаралық
рейтингілік
агенттіктермен
жұмысты ұйымдас-
тыру мәселелерін
қамтитын халық-
аралық деңгейде
Астана қаласының
имиджін көтеру
жөніндегі 2008-
2010 жылдарға
арналған өңірлік
бағдарламаны
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
ЭБЖМ,
СІМ, МАМ
2007
жылғы
4-тоқсан

Об утверждении Плана мероприятий на 2006-2008 годы по реализации Стратегического плана устойчивого развития города Астаны до 2030 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2006 года N 336
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 17 марта 2006 года N 67 "О Стратегическом плане устойчивого развития города Астаны до 2030 года" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2006-2008 годы по реализации Стратегического плана устойчивого развития города Астаны до 2030 года (далее - План).
2. Акиму города Астаны в установленном законодательством порядке обеспечить координацию выполнения Плана.
3. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан, а также государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом, и представлять акиму города Астаны один раз в полугодие не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, информацию о выполнении мероприятий Плана.
4. Акиму города Астаны обеспечить представление в Администрацию Президента Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан один раз в полугодие не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, сводной информации о выполнении мероприятий Плана.
5. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Масимова К.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2006 года N 336
План мероприятий на 2006-2008 годы
по реализации Стратегического плана устойчивого
развития города Астаны до 2030 года
N
п/п
Мероприятие
Форма
завер-
шения
Ответст-
венные за исполнение
Срок
испол-
нения
Пред-
пола-
гаемые
рас-
ходы,
тыс.
тенге
Источ-
ники
финан-
сирова-
ния
1
2
3
4
5
6
7
1. Обеспечение устойчивого экономического развития
1
Разработать
Региональную
программу
индустриально-
инновационного
развития горо-
да Астаны на
2006-2008
годы, нацелен-
ную на созда-
ние благо-
приятного де-
лового и ин-
вестиционного
климата, раз-
витие научной
инфраструктуры
а также пре-
дусматривающую
меры по стиму-
лированию предприятий,
производящих
высокотехноло-
гичную и
наукоемкую
продукцию с
высокой добав-
ленной стои-
мостью
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны,
МИТ, МОН, АИС
2
квар-
тал
2006
года
Не пред-
пола-
гаются
2
Внести измене-
ния и дополне-
ния в Програм-
му развития
туристской от-
расли в городе
Астане на
2006-2008
годы в части
создания и
развития
туристского
кластера, орга-
низации и про-
ведения в сто-
лице междуна-
родных выставок
и конференций
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны,
аким
Акмолинской
области
4
квар-
тал
2006
года
Не пред-
пола-
гаются
3
Разработать
План по созда-
нию на левобе-
режье Астаны
кластера меди-
цинских услуг
на базе новых
центров
Поста-
новление
Прави-
тельства
Республики
Казахстан
МЗ, аким
г. Астаны
Июль
2006
года
Не пред-
пола-
гаются
4
Подготовить
предложения по
созданию биз-
нес-школ, рабо-
тающих по спе-
циальным прог-
раммам бизнес-
образования для
начинающих
предпринимате-
лей
Предложе-
ния в МИТ
Республики
Казахстан
Аким
г. Астаны
2
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
5
Разработать
Региональную
программу по
повышению
имиджа города
Астаны на меж-
дународном
уровне на 2008
-2010 годы,
включающую воп-
росы организа-
ции работы с
международными
рейтинговыми
агентствами
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны,
МЭБП, МИД,
МКИ
4
квар-
тал
2007
года

12 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
6
Қазақстанның
басқа қалалары-
мен, Ресейдің
қалаларымен
және Орталық
Азия мемлекетте-
рінің астанала-
рымен салыстыр-
ғанда Астананың
бәсекеге қабі-
леттілігі фак-
торларына талдау
жүргізу; қаланың
жоғары бәсекеге
қабілеттілігіне
қол жеткізуге
бағытталған
бәсекелік артық-
шылықтарды
күшейту жөнін-
дегі іс-шаралар
жоспарын әзірлеу
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
ЭБЖМ-ге
ұсыныс-
тар,
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
3-тоқсан
10 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
7
Тауарлар, жұмыс-
тар, қызметтер,
қаладағы жұмыс
күші нарығында-
ғы, сондай-ақ
нарыққа жаңа
кәсіпорындардың
кіруі кезіндегі
әкімшілік кедер-
гілерді азайту
жөнінде ұсыныс-
тар әзірлеу
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс-
тар
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2006
жылғы
3-тоқсан
3 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
8
Бақылаушы мемле-
кеттік органдар
тарапынан кәсіп-
керлік қызметке
заңсыз араласу-
дың, сондай-ақ
мемлекеттік
қызметшілердің
коммерциялық
құрылымдардың
мүдделерін қор-
ғауының жолын
кесу жөніндегі
іс-шаралар жос-
парын әзірлеу
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулы-
сы,
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
ИСМ-ге
ұсыныс-
тар
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2006
жылғы
3-тоқсан
Болжанбай-
ды
2. Қолайлы қоршаған ортаны және орнықты жұмыс істейтін
инфрақұрылымды қолдау
9
Астана қаласы
тұрғын үй қоры-
ның жай-күйіне
талдау жүргізу
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ақпарат
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
2-тоқсан
Болжанбай-
ды
10
Астана қаласында
салынған және
тұрғызылып
жатқан барлық
ғимараттар мен
құрылыстарды,
оның ішінде
алғашқы үлгілік
сериядағы жаппай
салынған тұрғын
үйлерді тиісті
жағдайда ұстау
жөніндегі 2008
-2016 жылдарға
арналған өңірлік
бағдарламаны
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
3-тоқсан
6 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
11
Қала құрылысы
нормативтерінің
және құрылыс
нормалары мен
ережелерінің
халықаралық
стандарттарға
сәйкестігін қай-
та қарау жөнін-
де ұсыныстар
әзірлеу
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
ИСМ-ге
ұсыныс-
тар
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
2-тоқсан
Болжанбай-
ды
12
Орнықтылық
қағидаттарын
қолдана отырып
"көп функционал-
ды" ауданды құру
жөніндегі пилот-
тық жобаның
тұжырымдамасын
әзірлеу (іскер-
лік, қызмет
көрсететін және
әртүрлі үлгідегі
және меншік
түрлеріндегі
тұрғын үй объек-
тілерін үйлесті-
ру, жүргінші,
велосипед және
автомобиль жүйе-
лерінің өзара
байланыста жұмыс
істеуі, қоғамдық
көлік тораптары-
мен байланысты
қамтамасыз ету,
құрылыстың жоға-
ры тығыздылығы,
жоспарлау үдері-
сіне жұртшылықты
тарту)
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі
I кезең - 2006
жылғы
4-тоқсан
II кезең
- 2007
жылғы
1-тоқсан
2006 жыл -
5 780,2
Жергі-
лікті
бюджет
13
Қалада қалдық-
тарды басқару
жүйесін енгізу
жөніндегі, олар-
дың жиналуын,
қайта өңделуін,
қайталап пайда-
ланылуын және
кәдеге жаратылу-
ын көздейтін

12000,0
Местныйбюджет
6
Провести анализ
факторов конку-
рентоспособнос-
ти Астаны в
сравнении с
другими города-
ми Казахстана,
России и столи-
цами централь-
ноазиатских
государств;
разработать
План мероприя-
тий по усилению
конкурентных
преимуществ,
направленный на
достижение вы-
сокой конкурен-
тоспособности
города
Информация
в МЭБП
Республики
Казахстан,
постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
3
квар-
тал
2007
года
10000,0
Местный
бюджет
7
Разработать
предложения по
снижению адми-
нистративных
барьеров на
рынке товаров,
работ, услуг,
рабочей силы в
городе, а также
при вхождении
на рынок новых
предприятий
Предложе-
ния в Пра-
вительство
Республики
Казахстан
Аким
г. Астаны
3
квар-
тал
2006
года
3000,0
Местный
бюджет
8
Разработать
План мероприя-
тий по пресече-
нию незаконного
вмешательства
в предпринима-
тельскую дея-
тельность со
стороны контро-
лирующих госу-
дарственных ор-
ганов, а также
лоббирования
интересов ком-
мерческих структур госу-
дарственными
служащими
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны,
предложе-
ния в МИТ
Республики
Казахстан
Аким
г. Астаны
3
квар-
тал
2006
года
Не пред-
пола-
гаются
2. Поддержание благоприятной окружающей среды и
устойчиво функционирующей инфраструктуры
9
Провести анализ
состояния жи-
лищного фонда
города Астаны
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
г. Астаны
2
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
10
Разработать
Региональную
программу на
2008-2016 годы
по поддержанию
в надлежащем
состоянии всех
зданий и соору-
жений, пост-
роенных и возд-
вигаемых в
городе Астане,
в том числе
жилых зданий
массовой заст-
ройки первых
типовых серий
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
3
квар-
тал
2007
года
6000,0
Местный
бюджет
11
Разработать
предложения по
пересмотру гра-
достроительных
нормативов и
строительных
норм и правил
на соответствие
их международ-
ным стандартам
Предложе-
ния в МИТ
Республики
Казахстан
Аким
г. Астаны
2
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
12
Разработать
Концепцию пи-
лотного проекта
по созданию
"многофункцио-
нального"
района с
применением
принципов ус-
тойчивости (со-
четание дело-
вых, обслужи-
вающих и жилых
объектов раз-
личного типа и
вида собствен-
ности, взаимо-
связанное фун-
кционирование
пешеходной,
велосипедной и
автомобильной
систем, обеспе-
чение связи с
узлами общест-
венного транс-
порта, высокая
плотность заст-
ройки, привле-
чение общест-
венности в про-
цесс планирова-
ния)
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
I
этап -
4
квар-
тал
2006
года
II
этап -
1
квар-
тал
2007
года
2006
год -
5780,2
Местный
бюджет
13
Разработать
Региональную
программу на

2008 - 2010
жылдарға арнал-
ған өңірлік бағ-
дарлама әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
Қорша-
ғанорта-
мині
2007
жылғы
1-тоқсан
Болжанбай-
ды
14
Атмосфераның
ластану деңгейін
азайту, қала
кәсіпорындарында
экологиялық таза
өндірістер,
автокөлікті эко-
логиялық таза
отын түріне
ауыстыру страте-
гиясын енгізуді
ынталандыру
жөніндегі іс-
шаралар жоспарын
әзірлеу
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
Қорша-
ғанорта-
мині
2008
жылғы
4-тоқсан
Болжанбай-
ды
15
Кәсіпорындарда,
қаланың тұрғын
үй-коммуналдық
саласында отын-
энергетика ре-
сурстарын ұтымды
пайдалануды қам-
тамасыз етуге
бағытталған
энергия үнемдеу-
дің 2008 - 2010
жылдарға арнал-
ған өңірлік
бағдарламасын
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
ЭМРМ
2007
жылғы
1-тоқсан
Болжанбай-
ды
16
Қалалық инженер-
лік жүйелерді
басқару сапасын
арттыру, су
құбырлары мен
кәріздің жаңала-
рын салу және
қазіргілерін
жаңғырту, нөсер-
лік кәріз және
жылумен жабдық-
тау жүйелерін
дамыту, қаланың
жер бетіндегі
су ағысын жақ-
сарту, абаттан-
дыру мен көгал-
дандыру, шуды
төмендету және
элетромагнитті
өрістердің теріс
әсерін азайту
жөніндегі іс-
шараларды қамти-
тын Астана қала-
сының инфрақұ-
рылымын дамыту
бойынша іс-
шаралар жоспарын
әзірлеу
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
ЭМРМ
2006
жылғы
4-тоқсан
Болжанбай-
ды
17
Астананы дамыту-
дың Бас жоспары-
на енгізілген
өзгерістерді
ескере отырып
қалалық ортаны
сәулет-көркемдік
жағынан ұйымдас-
тырудың 2007 -
2015 жылдарға
арналған өңірлік
кешендік дизайн-
бағдарламасын
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі
I кезең - 2006
жылғы
3-тоқсан
II кезең
- 2006
жылғы
4-тоқсан
80 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
18
Энергиямен
жабдықталуында
профессивтік
халықаралық
және отандық
технологиялар
базасында жел
мен күн энергия-
сын пайдаланатын
құрылғылар қол-
данылатын ғима-
раттарды жобалау
мен салу мүмкін-
діктеріне талдау
жүргізу
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ақпарат
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
ЭМРМ,
ИСМ
2007
жылғы
3-тоқсан
10 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
19
Астана қаласында
жол қозғалысы-
ның, оның ішінде
жүргінші мен
велосипед қозға-
лысының қауіп-
сіздігін қамта-
масыз ету жөнін-
дегі 2007-2009
жылдарға арнал-
ған өңірлік ке-
шендік бағдарла-
маны әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2006
жылғы
3-тоқсан
Болжанбай-
ды
20
Астананың талап-
тарын ескере
отырып көлік
заңнамасына
өзгерістер мен
толықтырулар
енгізу жөнінде
ұсыныстар
әзірлеу
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
ККМ-ге
ұсыныс-
тар
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2006
жылғы
3-тоқсан
Болжанбай-
ды
3. Әлеуметтік жағынан орнықты қоғамды қалыптастыру
21
Астана қаласында
салауатты өмір
салтын қалыптас-
тырудың 2006 -
2008 жылдарға
арналған өңірлік
бағдарламасын
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі

2008-2010
годы по внед-
рению в городе
системы управ-
ления отходами,
предусматриваю-
щую их сбор,
переработку,
повторное
использование
и утилизацию
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны,
МООС
1
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
14
Разработать
План мероприя-
тий по снижению
уровня загряз-
нения атмосфе-
ры, стимулиро-
ванию внедрения
на предприятиях
города страте-
гии экологичес-
ки чистых
производств,
перевода авто-
транспорта на
экологически
чистый вид топ-
лива
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны,
МООС
4
квар-
тал
2008
года
Не пред-
пола-
гаются
15
Разработать
Региональную
программу энер-
госбережения на
2008-2016
годы, направ-
ленную на
обеспечение
рационального
использования
топливно-энер-
гетических
ресурсов на
предприятиях,
в жилищно-ком-
мунальной сфере
города
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны,
МЭМР
1
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
16
Разработать
План мероприя-
тий по развитию
инфраструктуры
Астаны, вклю-
чающий меро-
приятия по по-
вышению качест-
ва управления
городскими ин-
женерными сетя-ми, строитель-
ству новых и
модернизации
существующих
сетей водопро-
водов и канали-
зации, развитию
систем ливневой
канализации и
теплоснабжения,
улучшению поверхностного
стока города,
благоустройству
и озеленению,
снижению шума и
вредного воз-
дейтвия элект-
ромагнитных
полей
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны,
МЭМР
4
квар-
тал
2006
года
Не пред-
пола-
гаются
17
Разработать
Региональную
комплексную
дизайн-програм-
му на 2007-
2015 годы
архитектурно-
художественной
организации
городской среды
с учетом изме-
нений, внесен-
ных в Генераль-
ный план
развития Астаны
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
I
этап -
3
квар-
тал
2006
года
II
этап -
4
квар-
тал
2006
года
80000,0
Местный
бюджет
18
Провести анализ
возможностей
проектирования
и строительства
зданий, в энер-
госнабжении
которых приме-
няются устрой-
ства, исполь-
зующие энергию
ветра и солнца,
на базе прог-
рессивных меж-
дународных и
отечественных
технологий
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
г. Астаны,
МЭМР, МИТ
3
квар-
тал
2007
года
10000,0
Местный
бюджет
19
Разработать
Региональную
комплексную
программу по
обеспечению
безопасности
дорожного дви-
жения в городе
Астане на
2007-2009
годы, в том
числе пеше-
ходного и вело-
сипедного дви-
жения
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
3
квар-
тал
2006
года
Не пред-
пола-
гаются
20
Разработать
предложения по
внесению изме-
нений и допол-
нений в транс-
портное законо-
дательство с
учетом требова-
ний столицы
Предложе-
ния в МТК
Республики
Казахстан
Аким
г. Астаны
3
квар-
тал
2006
года
Не пред-
пола-
гаются
3. Формирование социально-устойчивого общества
21
Разработать
Региональную
программу фор-
мирования здо-
рового образа
жизни в городе
Астане на 2006
-2008 годы
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
2
квар-
тал

2006
жылғы
2-тоқсан
Болжанбай-
ды
22
Астана қаласының
денсаулық сақтау
ісін реформалау
мен дамытудың
2008 - 2010 жыл-
дарға арналған
өңірлік бағдар-
ламасын әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқсан
Болжанбай-
ды
23
Астана қаласының
білім беру жүйе-
сін дамытудың
2008 - 2010 жыл-
дарға арналған
өңірлік бағдар-
ламасын әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқсан
Болжанбай-
ды
24
Астана қаласы
әлеуметтік даму-
ының 2008-2013
жылдарға арнал-
ған кешенді
өңірлік бағдар-
ламасын әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқсан
Болжанбай-
ды
25
"Балалар қалашы-
ғын" құру тұжы-
рымдамасын әзір-
леу
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2008
жылғы
4-тоқсан
Болжанбай-
ды
26
"Көп балалы
отбасы" қалалық
қорын құру
тұжырымдамасын
әзірлеу
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2008
жылғы
3-тоқсан
950,0
Жергі-
лікті
бюджет
27
Егде жастағы
жалғыз басты
азаматтар мен
мүмкіндіктері
шектеулі адам-
дарға арналған
қалалық»Әлеумет-
тік үй»және
Әлеуметтік қыз-
мет көрсету ор-
талығын құру
тұжырымдамасын
әзірлеу
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
3-тоқсан
Болжанбай-
ды
28
Қала халқын қол
жетімді тұрғын
үйдің көп түрі-
мен қамтамасыз
ету жөніндегі
2008 - 2010
жылдарға арнал-
ған өңірлік
бағдарламаны
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқсан
Болжанбай-
ды
29
Оқу орындарында
және өндірісте
ұрпақты еңбекке
тәрбиелеуді
қамтитын еңбек
нарығындағы
сұраныстарға
сәйкес жұмысшы
мамандықтарының
білікті кадрла-
рын даярлаудың
2008 - 2010
жылдарға арнал-
ған өңірлік
бағдарламасын
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқсан
Болжанбай-
ды
30
Мемлекеттік бас-
қару органдары-
ның шешімдер
қабылдау үдері-
сіне жұртшылықты
тарту жөніндегі
іс-шаралар
жоспарын әзірлеу
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқсан
3 950,0
Жергі-
лікті
бюджет
31
Астана қаласының
мәдениет саласын
дамытудың 2006
- 2008 жылдарға
арналған өңірлік
бағдарламасын
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2006
жылғы
2-тоқсан
Болжанбай-
ды
4. Қалалық басқару жүйесін жетілдіру
32
Стратегиялық
мақсаттар мен
міндеттерді іске
асыруды монито-
рингілеу мен
бақылау, сондай-
ақ жергілікті
атқарушы орган-
дар қызметінің
стратегиялық
мақсаттарға сәй-
кестігін бағалау
жүйесін әзірлеу
және енгізу:
стратегиялық
мақсаттар мен
міндеттерді іске
асыруды монито-
рингілеу мен
бақылау жүйесін-
де пайдалану
үшін жергілікті
атқарушы орган-
дар қызметінің
түйінді көрсет-
кіштерін әзірлеу
жобалар мен
бағдарламалардың
орнықты дамуға,
стратегиялық
мақсаттар мен
міндеттерге сәй-
кестігіне баға-
лау жүргізу
әдістемесін
әзірлеу және
енгізу
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі

2006
года
Не пред-
пола-
гаются
22
Разработать
Региональную
программу
реформирования
и развития
здравоохранения
города Астаны
на 2008-2010
годы
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
4
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
23
Разработать
Региональную
программу раз-
вития системы
образования
города Астаны
на 2008-2010
годы
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
4
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
24
Разработать
Региональную
комплексную
программу
социального
развития города
Астаны на
2008-2013 годы
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
4
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
25
Разработать
Концепцию
создания
"Детского
городка"
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
4
квар-
тал
2008
года
Не пред-
пола-
гаются
26
Разработать
Концепцию
создания
городского
фонда "Много-
детная семья"
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
3
квар-
тал
2008
года
950,0
Местный
бюджет
27
Разработать
Концепцию соз-
дания городс-
кого "Социаль-
ного дома"»и
Центра социаль-
ного обслужива-
ния для одино-
ких граждан
пожилого воз-
раста и людей
с ограниченными
возможностями
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
3
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
28
Разработать
Региональную
программу по
обеспечению
населения
города широким
выбором доступ-
ного жилья на
2008-2010 годы
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
4
квар-
тал
2007
гида
Не пред-
пола-
гаются
29
Разработать
Региональную
программу под-
готовки квали-
фицированных
кадров рабочих
профессий на
2008-2010
годы в соответ-
ствии с потреб-
ностями на рын-
ке труда, вклю-
чающую трудовое
воспитание мо-
лодого
поколения в
учебных заве-
дениях и на
производстве
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
4
квар-
тал
2007
года
Не пред-
пола-
гаются
30
Разработать
План мероприя-
тий по вовлече-
нию обществен-
ности в процесс
принятия реше-
ний органами
государственно-
го управления
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
4
квар-
тал
2007
года
3950,0
Местный
бюджет
31
Разработать
Региональную
программу раз-
вития сферы
культуры города
Астаны на 2006-
2008 годы
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
2
квар-
тал
2006
года
Не пред-
пола-
гаются
4. Совершенствование системы городского управления
32
Разработать и
внедрить систе-
му мониторинга
и контроля
реализации
стратегических
целей и задач,
а также оценки
деятельности
местных испол-
нительных орга-
нов на соответ-
ствие стратеги-
ческим целям:
разработать
ключевые пока-
затели деятель-
ности местных
исполнительных
органов для
использования
в системе мони-
торинга и конт-
роля реализации
стратегических
целей и задач;
разработать и
внедрить мето-
дику проведения
оценки проектов
и программ на
соответствие
устойчивому развитию, стра-
тегическим
целям и задачам
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны

2006-
2008
жылдар
2006 жылы-
90 000,0
2008 жылы-
20 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
33
Қаланы орнықты
дамыту көрсет-
кіштеріне қол
жеткізудің мони-
торингін жүзеге
асыру тәртібін
әзірлеу және
бекіту
Астана
қаласы
әкімді-
гінің
қаулысы
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
4-тоқсан
20 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
34
Астана қаласын
орнықты дамыту
мәселелері бой-
ынша техникалық
көмек көрсету
жөніндегі
Біріккен Ұлттар
Ұйымының Хабитат
бағдарламасымен
ынтымақтастық
жөніндегі құжат-
тарды дайындау
БҰ-ның  Хабитат
бағдар-
ламасы
дирек-
торының
атына
қала
әкімі-
нің
хаты
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
СІМ
2006
жылғы
3-тоқсан
Болжанбай-
ды
35
Халыққа және
заңды тұлғаларға
қызмет көрсету
саласында Астана
қаласының жергі-
лікті бюджетінен
қаржыландырыла-
тын мемлекеттік
органдар, қала
мекемелері мен
кәсіпорындары
көрсететін
мемлекеттік
қызметтердің
стандарттарын
әзірлеу (кезең-
кезеңмен)
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы
ЭБЖМ-ге
ұсыныс-
тар
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
мүдделі
мемлеке-
ттік
органдар
I кезең-
2007
жылғы
3-тоқсан
II
кезең-
2008
жылғы
3-тоқсан
2007 жыл -
25 000,0
2008 жыл -
25 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
36
2006 - 2008 жыл-
дарға арналған
"Электронды
Астана қаласы"
өңірлік бағдар-
ламасын әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
АБА
2006
жылғы
3-тоқсан
4 000,0
Жергі-
лікті
бюджет
37
Мемлекеттік
қызметшілердің,
қаланың мемле-
кеттік мекемеле-
рі мен кәсіп-
орындары маман-
дарының орнықты
дамыту мәселеле-
рі бойынша
біліктілігін арттыру мен оларды оқытудың 2008-2010 жылдарға арналған өңірлік
бағдарламасын
әзірлеу
Астана
қаласы
мәсли-
хатының
бағдар-
ламаны
бекіту
туралы
шешімі
Астана
қаласы-
ның
әкімі,
БҒМ, МҚА
2007
жылғы
3-тоқсан
Болжанбай-
ды
Жиыны:
2006 -
2008
жылдар
2006 жыл -
182 780,2
2007 жыл -
86 950,0
2008 жыл -
45 950,0 2006-2008-315 680,2
Жергі-
лікті
бюджет
ЕСКЕРТУ:
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
МҚА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі.

2006-
2008
годы
2006
год -
90000,0
2008
год -
20000,0
Местный
бюджет
33
Разработать и
утвердить Поря-
док осуществле-
ния мониторинга
достижения
индикаторов
устойчивого
развития города
Постанов-
ление
акимата
г. Астаны
Аким
г. Астаны
4
квар-
тал
2007
года
20000,0
Местный
бюджет
34
Подготовить
документы по
сотрудничеству
с программой
Организации
Объединенных
Наций Хабитат
по оказанию
технической
помощи по воп-
росам устойчи-
вого развития
города Астаны
Письмо
акима
города
на имя
директора
программы
ООН
Хабитат
Аким
г. Астаны,
МИД
3
квар-
тал
2006
года
Не пред-
пола-
гаются
35
Разработать
стандарты госу-
дарственных
услуг, оказы-
ваемых государ-
ственными орга-
нами, учрежде-
ниями и пред-
приятиями горо-
да, финансируе-
мыми из местно-
го бюджета
города Астаны
в сфере обслу-
живания населе-
ния и юридичес-
ких лиц (поэтапно)
Предло-
жения в
МЭБП
Республики
Казахстан
Аким
г. Астаны,
заинтересо-
ванные
государст-
венные
органы
I
этап -
3
квар-
тал
2007
года
II
этап -
3
квар-
тал
2008
года
2007
год -
25000,0
2008
год -
25000,0
Местный
бюджет
36
Разработать
Региональную
программу
"Электронный
город Астана"
на 2006-2008
годы
Решение
маслихата
г. Астаны
Аким
г. Астаны,
АИС
3
квар-
тал
2006
года
4000,0
Местный
бюджет
37
Разработать
Региональную
программу
повышения
квалификации и
обучения госу-
дарственных
служащих,
специалистов
государственных
учреждений и
предприятий
города по
вопросам
устойчивого
развития на
2008-2010 годы
Решение
маслихата
г. Астаны
об утверж-
дении
Программы
Аким
г. Астаны,
МОН, АГС
3
квар-
тал
2007
года
Не
пред-
пола-
гаются
Итого:
2006-
2008
годы
2006
год -
182780,2
2007
год -
86950,0
2008
год -
45950,0
2006-
2008 -
315680,2
Местный
бюджет
ПРИМЕЧАНИЕ:
МИТ  - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МОН  - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ   - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МИД  - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МКИ  - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
АИС  - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АГС  - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы.