Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 мамырдағы N 470 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "2006 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 1235  қаулысына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi бойынша:
1) көрсетiлген қаулыға  201-қосымшада :
6-тармақ кестесiнiң 5-бағанында:
"шеңберiнде үш орталық құруы" деген сөздер "жарғылық капиталын ұлғайтуға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жүйесi құрылатын" деген сөздер "мәселелерi бойынша зерттеулер жүргiзу үшiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
"мемлекеттер қызметшiлер" деген сөздердiң алдынан "тұрақты негiзде" деген сөздермен толықтырылсын;
2) көрсетiлген қаулыға 206-қосымшада:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: экономиканың әр түрлi секторларында кадрлар даярлау саласындағы отандық және шетелдiк тәжiрибенi зерттеу; жас басшы қызметкерлердiң жаңа буынын және елдiң нарықтық экономикасының елеулi негiзiн құруға қабiлеттi қызметкерлердi тарту; басқарудың қазiргi заманғы әдiстерiн енгiзу есебiнен елдiң экономика саласындағы ұйымдарының құрылымын жетiлдiру; кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және Қазақстан мен Германияның тиiстi фирмаларының өзара iс-әрекетi бөлiгiнде шағын және орта кәсiпкерлiктi қолдау; Германия Федеративтiк Республикасының кәсiпорындарына тағылымдамаға жiберу.";
6-тармақ кестесiнiң 5-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"I. Шетелдiк оқытушыларды тарта отырып, экономика саласындағы басшы қызметкерлер мен менеджерлердiң бiлiктiлiгiн арттыру. Оқу мерзiмi алты айдан аспайды.
II. Қазақстан Республикасы мен Германия Федеративтiк Республикасының Бiрлескен өтiнiшiнiң шарттарына сәйкес Германия Федеративтiк Республикасының кәсiпорындарына үздiк басшы қызметкерлер мен менеджерлердi тағылымдамаға жiберу. 2005 жылдан бастап саны ең көбi - 100 адам.
III. Германия Федеративтiк Республикасындағы үздiк басшы қызметкерлер мен менеджерлердiң тағылымдамасы жөнiндегi iс-шараларды үйлестiру.";
7-тармақта:
екiншi абзацтағы "600 басшы қызметкердiң" деген сөздер "басшы қызметкерлер мен менеджерлердiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацтағы "басшы қызметкерлер" деген сөздерден кейiн "мен менеджерлер" деген сөздермен толықтырылсын;
бесiншi абзацтағы "басшы қызметкерлердiң" деген сөздер "басшы қызметкерлер мен менеджерлердiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзац алынып тасталсын;
сегiзiншi абзацтағы "жоғары басқарушы лауазымдарда" деген сөздер алынып тасталсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года N 1235
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2006 года N 470
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2005 года  N 1235 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2006 год" следующие изменения и дополнения:
по Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан:
1) в приложении 201 к указанному постановлению:
в графе 5 таблицы пункта 6:
слова "создание в рамках" заменить словами "увеличение уставного капитала";
слова "трех центров, на базе которых будет создана система" заменить словами "для проведения исследований по вопросам:";
после слов "государственных служащих" дополнить словами "на постоянной основе";
2) в приложении 206 к указанному постановлению:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Задачи бюджетной программы: изучение отечественного и зарубежного опыта в области подготовки кадров в различных секторах экономики; привлечение нового поколения молодых руководящих работников и работников, которые в состоянии заложить серьезные основы рыночной экономики страны; совершенствование структуры организаций в сфере экономики страны за счет внедрения современных методов управления; поддержка малого и среднего предпринимательства в части повышения квалификации кадров и взаимодействия соответствующих фирм Казахстана и Германии; направление на стажировку на предприятия Федеративной Республики Германии.";
графу 5 таблицы пункта 6 изложить в следующей редакции:
"I. Повышение квалификации руководящих работников и менеджеров в сфере экономики с привлечением зарубежных преподавателей. Срок обучения не более шести месяцев.
II. Направление на стажировку лучших руководящих работников и менеджеров на предприятия Федеративной Республики Германии в соответствии с условиями Совместного заявления Республики Казахстан и Федеративной Республики Германии. В количестве максимально 100 лиц, начиная с 2005 года.
III. Координация мероприятий по стажировке лучших руководящих работников и менеджеров в Федеративной Республике Германии.";
в пункте 7:
в абзаце втором слова "600 руководящих работников" заменить словами "руководящих работников и менеджеров";
в абзаце третьем после слов "руководящие работники" дополнить словами "и менеджеры";
в абзаце пятом после слов "руководящих работников" дополнить словами "и менеджеров";
абзац шестой исключить;
в абзаце восьмом слова "на высших управленческих должностях" исключить.

2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан