Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестер туралы үлгі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 2 маусымдағы N 496 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1090 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1090 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Жеке кәсiпкерлiк туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 31 қаңтардағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Кәсiпкерлiк мәселелерi жөнiндегi сараптамалық кеңестер туралы үлгi ереже бекiтiлсiн.
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Шағын және орта кәсiпкерлiктi қолдау әрi дамыту мәселелерi жөнiндегi сарапшылық кеңестерi туралы үлгi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 19 тамыздағы N 917  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 27, 303-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 19 тамыздағы N 917 қаулысына өзгеріс және толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 сәуірдегі N 410 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 18, 186-құжат).
3. Осы қаулы 2006 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 2 маусымдағы
N 496 қаулысымен
бекiтiлген
Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық
кеңестер туралы үлгі ереже
Ескерту. Үлгі ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2009.10.02 N 1513 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
Осы Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестер туралы үлгі ереже (бұдан әрі - Ереже) "Жеке кәсіпкерлік туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 31 қаңтардағы Заңына сәйкес әзірленді және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы және өкілді органдардың жанынан құрылатын сараптамалық кеңестерді қалыптастыру және олардың қызметінің тәртібін айқындайды.
1. Жалпы ережелер
1. Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңес (бұдан әрі - сараптамалық кеңес):
жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінен және мүдделі коммерциялық емес ұйымдардан жеке кәсіпкерліктің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптамалық қорытындылар алу;
жеке кәсіпкерлікті қолдау және қорғау, оның ішінде әкімшілік кедергілерді жою мақсатында мемлекеттік органдардың қызметін жетілдіру туралы ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру үшін орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы және өкілді органдардың (бұдан әрі - мемлекеттік органдар) жанынан құрылатын консультативтік-кеңесші орган.

Об утверждении Типового положения об экспертных советах по вопросам предпринимательства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2006 года N 496. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1090
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1090 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Типовое положение об экспертных советах по вопросам предпринимательства.
2. Признать утратившими силу:
1)  постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2002 года N 917 "Об утверждении Типового положения об экспертных советах по вопросам поддержки и развития малого и среднего предпринимательства" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 27, ст. 303);
2)  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2003 года N 410 "О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2002 года N 917" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 18, ст. 186).
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 июля 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2006 года N 496
Типовое положение
об экспертных советах по вопросам предпринимательства
Сноска. Типовое положение в редакции постановления Правительства РК от 02.10.2009 № 1513 (порядок введения в действие см. п. 2).
Настоящее Типовое положение об экспертных советах по вопросам предпринимательства (далее - Положение) разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" и определяет порядок формирования и деятельности экспертных советов, создаваемых при центральных государственных и местных исполнительных и представительных органах.
1. Общие положения
1. Экспертный совет по вопросам предпринимательства (далее - экспертный совет) консультативно-совещательный орган, создаваемый при центральных государственных и местных исполнительных и представительных органах (далее - государственные органы) для организации работы по:
получению экспертных заключений от аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства и заинтересованных некоммерческих организаций на проекты нормативных правовых актов, затрагивающих интересы частного предпринимательства;
выработке предложений о совершенствовании деятельности государственных органов с целью поддержки и защиты частного предпринимательства, в том числе устранению административных барьеров.

2. Сараптамалық кеңес өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, "Жеке кәсіпкерлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Сараптамалық кеңес мынадай функцияларды жүзеге асырады:
мемлекеттік құпияларды қамтитын нормативтік құқықтық актілердің жобаларын қоспағанда, мемлекеттік органдар әзірлеген және ұсынған нормативтік құқықтық актілердің жобаларын олар мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурстарын қоса алғанда, бұқаралық ақпарат құралдарында міндетті жарияланғаннан (таратылғаннан) кейін қарайды;
көрсетілген нормативтік құқықтық актілердің жобаларына сараптамалық кеңес мүшелерінің сараптамалық қорытындыларын жинақтауды жүзеге асырады;
жеке кәсіпкерлікті қолдау және қорғау, оның ішінде әкімшілік кедергілерді жою мақсатында мемлекеттік органдардың қызметін жетілдіру туралы ұсыныстарды әзірлейді.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.12.30 № 2305 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
2. Сараптамалық кеңестерді қалыптастыру тәртібі
4. Сараптамалық кеңестің құрамы Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің заңнамада белгіленген тәртіппен аккредиттелген бірлестіктерінің, сондай-ақ мүдделі коммерциялық емес ұйымдардың және мемлекеттік органның өкілдерінен қалыптасады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы, кәсіпкерлік субъектілерінің әрбір аккредиттелген бірлестігі мен мүдделі коммерциялық емес ұйым өкілеттігі сенімхатпен расталған өз өкілі арқылы сараптамалық кеңестің құрамына қатысады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.
5. Сараптамалық кеңестің құрамы жанынан сараптамалық кеңес құрылатын мемлекеттік орган бірінші басшысының шешімімен бекітіледі.
3. Сараптамалық кеңестер қызметінің тәртібі
6. Сараптамалық кеңестің мүшесі:
1) сараптамалық кеңестің материалдарына қол жеткізуі;
2) сараптамалық кеңестің отырысына енгізілетін материалдарды талқылауға қатысуы;
3) мыналар:
қаралатын нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша сараптамалық кеңестің отырысын өткізуі;
тиісті мемлекеттік органның құзыретіне кіретін мәселелерді күн тәртібіне енгізуге өткізуге бастамашы болуы;
4) жеке кәсіпкерлікті қолдау және қорғау, оның ішінде әкімшілік кедергілерді жою мақсатында мемлекеттік органдардың қызметін жетілдіру туралы ұсыныстарды әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізуі;

2. Экспертный совет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О частном предпринимательстве", иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Экспертный совет осуществляет следующие функции:
рассматривает проекты нормативных правовых актов, разработанные и представленные государственными органами после их обязательного опубликования (распространения) в средствах массовой информации, включая официальные интернет-ресурсы государственных органов, за исключением проектов нормативных правовых актов, содержащих государственные секреты;
осуществляет свод экспертных заключений членов экспертного совета к указанным проектам нормативных правовых актов;
вырабатывает предложения о совершенствовании деятельности государственных органов с целью поддержки и защиты частного предпринимательства, в том числе устранению административных барьеров.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.12.2009 № 2305 (порядок введения в действие см. п. 2).
2. Порядок формирования экспертных советов
4. Состав экспертного совета формируется из представителей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, объединений субъектов частного предпринимательства, аккредитованных в порядке, установленном законодательством, а также представителей заинтересованных некоммерческих организаций и государственного органа.
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан, каждое аккредитованное объединение субъектов частного предпринимательства и заинтересованная некоммерческая организация участвует в составе экспертного совета через своего представителя, полномочия которого подтверждены доверенностью.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.
5. Состав экспертного совета утверждается решением первого руководителя государственного органа, при котором создается экспертный совет.
3. Порядок деятельности экспертных советов
6. Член экспертного совета может:
1) иметь доступ к материалам экспертного совета;
2) участвовать в обсуждении материалов, вносимых на заседание экспертного совета;
3) инициировать:
проведение заседания экспертного совета по рассматриваемым проектам нормативных правовых актов;
включение в повестку заседания вопросов, входящих в компетенцию соответствующего государственного органа;
4) вносить рекомендации по выработке предложений о совершенствовании деятельности государственных органов с целью поддержки и защиты частного предпринимательства, в том числе устранению административных барьеров;

5) сарапшылық кеңестің күндізгі отырысын өткізуді талап етуі мүмкін.
7. Сараптамалық кеңестің жұмысын ұйымдық-техникалық қамтамасыз етуді мемлекеттік органның шешімі бойынша оның тиісті құрылымдық бөлімшесі болып табылатын сараптамалық кеңестің жұмыс органы жүзеге асырады.
Орталық мемлекеттік, жергiлiктi өкілді және атқарушы органдар жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актінің жобасын сараптамалық қорытынды алу үшін, оның ішінде осы жобаны мүдделі мемлекеттік органдармен кейінгі әрбір келісу кезінде түсіндірме жазбаны міндетті түрде қоса беріп, сараптамалық кеңестер арқылы Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың тиісті кәсіпкерлер палаталарына, жобада салалық мүдделері тікелей қозғалатын жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктеріне жібереді.
Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын нормативтік құқықтық актінің жобасына сараптамалық қорытынды ұсыну үшін мемлекеттік органдар белгілейтін мерзім ол Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына, немесе облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана кәсіпкерлерінің палаталарға, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктеріне келіп түскен сәттен бастап он бес жұмыс күнінен аз болмауы керек.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.
7-1. Нормативтік құқықтық актінің жобасына осы Ереженің 7-тармағының үшінші бөлігіне сәйкес мемлекеттік орган белгілеген мерзімде сараптамалық қорытынды ұсынылмаған жағдайда нормативтік құқықтық актінің жобасы ескертусіз келісілді деп есептеледі.
Ескерту. Үлгі ереже 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.08 № 1417 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.11.08 № 1417 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Сараптамалық кеңестің жұмыс органы:
сараптамалық кеңес отырыстарының арасындағы кезеңде оның жұмысын ұйымдастырады;
нормативтік құқықтық актілердің жобаларын Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктеріне, мүдделі коммерциялық емес ұйымдарға жібереді және/немесе оларды мемлекеттік органдардың ресми интернет-ресурсына орналастырады;
сараптамалық кеңестің отырысына енгізілетін нормативтік құқықтық актілердің жобалары бойынша материалдар дайындауды жүзеге асырады;
сараптамалық кеңес отырыстарының қорытындылары бойынша хаттама дайындауды және оған қол қоюды қамтамасыз етеді.

5) требовать проведения очного заседания экспертного совета.
7. Организационно-техническое обеспечение работы экспертного совета осуществляет рабочий орган экспертного совета, которым по решению государственного органа является соответствующее структурное подразделение.
Центральные государственные, местные представительные и исполнительные органы через экспертные советы направляют проект нормативного правового акта, затрагивающий интересы субъектов частного предпринимательства, в Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан или соответствующую палату предпринимателей областей, города республиканского значения и столицы, аккредитованные объединения субъектов частного предпринимательства, с обязательным приложением пояснительной записки для получения экспертного заключения, в том числе при каждом последующем согласовании данного проекта с заинтересованными государственными органами.
Срок, устанавливаемый государственными органами для представления экспертного заключения на проект нормативного правового акта, затрагивающего интересы субъектов частного предпринимательства, не может быть менее десяти рабочих дней с момента его поступления в Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан, или соответствующую палату предпринимателей областей, города республиканского значения и столицы, аккредитованные объединения субъектов частного предпринимательства.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.
7-1. В случае непредставления экспертного заключения на проект нормативного правового акта в срок, установленный государственным органом в соответствии с частью третьей пункта 7 настоящего Положения, проект нормативного правового акта считается согласованным без замечаний.
Сноска. Типовое положение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 08.11.2012 № 1417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. Исключен постановлением Правительства РК от 08.11.2012 № 1417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
9. Рабочий орган экспертного совета:
в период между заседаниями экспертного совета организует его работу;
направляет проекты нормативных правовых актов в Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованные объединения субъектов частного предпринимательства, заинтересованные некоммерческие организации и/или размещает их на официальном интернет-ресурсе государственного органа;
осуществляет подготовку материалов по проектам нормативных правовых актов, вносимым на заседание экспертного совета;
обеспечивает подготовку и подписание протокола по итогам заседания экспертного совета.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.
10. Сараптамалық кеңестің төрағасы сараптамалық кеңестің жұмысына басшылық жасауды жүзеге асырады, сараптамалық кеңестің кезекті отырысының күн тәртібін бекітеді, қажет болған кезде оның отырысын шақырады, отырыстардың хаттамаларына қол қояды.
Сараптамалық кеңестің төрағасы болмаған жағдайда оның функцияларын орынбасар орындайды.
11. Сараптамалық кеңестің шешімдері хаттама түрінде ресімделеді және ұсынымдық сипатта болады.
12. Сараптамалық кеңестің отырыстары кемінде тоқсанына бір рет өткізіледі.
13. Сараптамалық кеңестің нормативтік құқықтық актінің жобасын қарауы отырыс өткізбестен, оны сараптамалық кеңестің мүшелеріне тарату жолымен жүзеге асырылуы мүмкін.
Қарау нәтижелері бойынша осы Ереженің қосымшасына сәйкес нысан бойынша сараптамалық кеңес төрағасының қолы қойылатын хаттама жасалады.
Аталған хаттама сарапшылар кеңесінің мүшелеріне жіберіледі және нормативтік құқықтық акті жобасының міндетті қосымшасы болып табылады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.11.08 № 1417 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
14. Сараптамалық қорытындылар Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы, жеке кәсiпкерлiк субъектiлерінің аккредиттелген бiрлестiктерi мүшелерiнiң жинақталған пiкiрiн бiлдiредi, ұсынымдық сипатта болады және нормативтiк құқықтық актiнi қабылдағанға дейiн, оның ішінде осы жобаны мүдделi мемлекеттiк органдармен келесі әрбiр келiсу кезінде олардың жобасына мiндеттi қосымша болып табылады.
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктері сараптамалық қорытындыларды мемлекеттік және орыс тілдерінде береді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.
15. Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктері нормативтік құқықтық актінің жобасы бойынша ескертпелері бар бір сараптамалық қорытынды ұсынған және осы ұйым сараптамалық кеңестің отырысын өткізуді талап еткен жағдайда, осындай отырыстың өткізілуі міндетті болып табылады.
Бұл ретте сараптамалық кеңестің отырыстары сараптамалық кеңес мүшелерін тікелей шақыру арқылы не нақты уақыт режимінде интернет-конференция өткізу арқылы өткізілуі мүмкін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.

Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.
10. Председатель экспертного совета осуществляет руководство работой экспертного совета, утверждает повестку очередного заседания экспертного совета, созывает при необходимости его заседания, подписывает протоколы заседаний.
Во время отсутствия председателя экспертного совета его функции выполняет заместитель.
11. Решения экспертного совета оформляются в виде протокола и носят рекомендательный характер.
12. Заседания экспертных советов проводятся не реже одного раза в квартал.
13. Рассмотрение проекта нормативного правового акта экспертным советом может осуществляться без проведения заседания путем его рассылки членам экспертного совета.
По результатам рассмотрения составляется протокол по форме, согласно приложению к настоящему Положению, который подписывается председателем экспертного совета.
Данный протокол направляется членам экспертного совета и является обязательным приложением к проекту нормативного правового акта.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 08.11.2012 № 1417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
14. Экспертные заключения представляют собой консолидированное мнение членов Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства, носят рекомендательный характер и являются обязательным приложением к проекту нормативного правового акта до их принятия, в том числе при каждом последующем согласовании данного проекта с заинтересованными государственными органами.
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованные объединения субъектов частного предпринимательства представляют экспертные заключения на государственном и русском языках.
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.
15. В случаях, когда по проекту нормативного правового акта Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованными объединениями субъектов частного предпринимательства представлено одно экспертное заключение с замечаниями и данная организация настаивает на проведении заседания экспертного совета, проведение такого заседания является обязательным.
При этом заседания экспертного совета могут проводиться путем непосредственного созыва членов экспертного совета либо путем проведения интернет-конференции в режиме реального времени.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.

16. Мемлекеттiк орган сараптамалық қорытындымен келiспеген жағдайда Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасына, жеке кәсiпкерлiк субъектiлерінің аккредиттелген бiрлестiктеріне келiспеу себептерiнiң негiздемесi бар жауап жiбередi. Негіздемесі бар мұндай жауаптар нормативтiк құқықтық актiнi қабылдағанға дейiн олардың жобасына мiндеттi қосымша болып табылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.
17. Мемлекеттік органдардың жанындағы сараптамалық кеңестер қызметінің мониторингін кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органның жанынан құрылатын үйлестіру кеңесі жүзеге асырады.
18. Мемлекеттік органдар өзінің ресми интернет-ресурсында сарапшылық кеңестің отырысына шығарылған қолданыстағы әрбір нормативтік құқықтық акті бойынша сарапшылық кеңес мүшелері мен өзге де мүдделі тұлғалардың ұсыныстарын, мемлекеттік органдардың жауаптарын, хаттамаларды және сараптамалық қорытындыларды сақтайды.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.12.30 № 2305 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі
сараптамалық кеңестер туралы
үлгі ережеге
қосымша
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
жанындағы кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестің
ХАТТАМАСЫ
Ескерту. Үлгі ереже қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.08 № 1417 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1524 қаулысымен.
№ __________                       ______ жылғы «___» _______________
Күн тәртібі
Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының,
сондай-ақ жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген
бірлестіктерінің
_____________________________________________________________________
(нормативтік құқықтық акті жобасының атауы немесе қаралып отырған
мәселе)
қарауы туралы
1. Сараптамалық қорытындыларды ескертулер мен ұсыныстарсыз
ұсынғандар:
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
2. Сараптамалық қорытындыларды ескертулермен және ұсыныстармен
ұсынғандар:
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, ұсынылған ескертулер мен ұсыныстардың жалпы саны,
олардың ішінде қабылданғаны/қабылданбағаны*)
3. Сараптамалық қорытынды ұсынған жоқ:
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
4. __________________________________________________________________
(ескертулер мен ұсыныстарды қабылдамау туралы ақпарат**)
Сараптамалық кеңестің төрағасы
Сараптамалық кеңестің хатшысы
Ескертпелер:

16. В случае несогласия с экспертным заключением государственный орган направляет в Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованные объединения субъектов частного предпринимательства ответ с обоснованием причин несогласия. Такие ответы с обоснованием являются обязательным приложением к проекту нормативного правового акта до их принятия.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.
17. Мониторинг деятельности экспертных советов при государственных органах осуществляет координационный совет, создаваемый при уполномоченном органе по предпринимательству.
18. Государственные органы на своем официальном интернет-ресурсе сохраняют предложения членов экспертного совета и иных заинтересованных лиц, ответы государственных органов, протокола и экспертные заключения по каждому действующему нормативному правовому акту, вынесенному на заседание экспертного совета.
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.12.2009 № 2305 (порядок введения в действие см. п. 2).
Приложение
к Типовому положению
об экспертных советах
по вопросам предпринимательства
ПРОТОКОЛ
Экспертного совета по вопросам предпринимательства при
Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1524.
___________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
№ __________                                 «__»________ _____ года
Повестка дня
О рассмотрении Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан, а также аккредитованными объединениями субъектов частного предпринимательства ___________________________________________________________________
(наименование проекта нормативного правового акта или рассматриваемый вопрос)
1. Экспертные заключения представили без замечаний и предложений:
___________________________________________________________________
(наименование организации)
2. Экспертные заключения представили с замечаниями и предложениями:
___________________________________________________________________
(наименование организации, общее количество
___________________________________________________________________
представленных замечаний и предложений, из них кол-во принятых/непринятых*)
3. Экспертные заключения не представили:
___________________________________________________________________
(наименование организации)
4. __________________________________________________________
(информация о непринятии замечаний и предложений **)
Председатель экспертного совета
Секретарь экспертного совета
Примечания:

*Мысалы: Еуразиялық өнеркәсіптік қауымдастық – 10 (7/3)
**Мұндай жағдайда, Қазақстан Республикасының Ұлттық
кәсіпкерлер палатасына, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің
аккредиттелген бірлестіктеріне жіберілген сараптамалық қорытындымен
келіспеу себептерінің негіздемесі бар хаттың күні мен нөмірі
көрсетіледі.

*Пример: Евразийская промышленная ассоциация – 10 (7/3)
**В этом случае указываются дата и номер письма, направленного в Национальную палату предпринимателей Республики Казахстан, аккредитованное объединение субъектов частного предпринимательства, с обоснованием причин несогласия с экспертным заключением.