Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 шілдедегі N 700 Қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Үкiметi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Конституциялық заңының 24-бабына сәйкес және ғылым саласында басқару жүйесiн жетiлдiру, ғылыми зерттеулердi салааралық үйлестiрудi күшейту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Ғылым комитетi (бұдан әрi - Комитет) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған:
1) алынып тасталды - 2007.10.22 N 984 Қаулысымен.
2) алынып тасталды - 2007.10.22 N 984 Қаулысымен.
3) Комитеттiң қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi;
4) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 984 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 984 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 21 шілдедегі
N 700 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Ғылым комитетi туралы ереже
Ескерту. Ереже мен құрылымы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.22 N 984 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2006 жылғы 21 шілдедегі
N 700 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлігi Ғылым комитетiнiң қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.08.23 N 800, 2006.11.07 N 1057, 2007.05.29 N 438, 2007.08.21 N 724, 2007.10.17 N 961, 2008.02.07 N 119, 2008.05.05 N 416, 2009.06.18 N 935, 2010.02.08 № 77, 2010.02.11 № 84, 2010.03.01 № 151, 2010.12.15 N 1369, 2011.07.19 № 831, 2011.07.19 № 832, 2012.05.21 N 647, 2012.05.31 N 710, 2012.06.12 N 786; 28.01.2013 № 48; 08.05.2013 N 465; 02.07.2013 № 667, 19.12.2014 № 1330; 27.02.2015 № 101; 10.04.2015 № 221; 24.11.2015 № 939; 07.11.2016 № 675; 04.04.2018 № 161; 10.10.2019 № 748; 11.10.2019 № 753; 10.12.2019 № 914; 20.12.2019 № 951; 21.10.2020 № 690; 01.09.2021 № 597; 27.10.2021 № 769; 20.12.2021 № 910; 19.12.2023 № 1147 қаулыларымен.

Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года N 700.
В соответствии со статьей 24 Конституционного закона Республика Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан" и в целях совершенствования системы управления в сфере науки, усиление межотраслевой координации научных исследований Правительство Республика Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Комитет).
2. Утвердить прилагаемые:
1) (исключен постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
2) (исключен постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
3) перечень организаций, находящихся в ведении Комитета;
4) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. (исключен постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Минист
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 2006 года N 700
ПОЛОЖЕНИЕ
о Комитете науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Положение исключено постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 2006 года N 700
Структура
Комитета науки Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Сноска. Структура исключена постановлением Правительства РК от 22 октября 2007 г. N 984 (вводятся в действие по истечении 30 календарных дней со дня подписания настоящего постановления).
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 2006 года N 700
Перечень
организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.08.2006 г. N 800 ; от 07.11.2006 N 1057 ; от 29.05.2007 N 438 ; от 21.08.2007 N 724 ; от 17.10.2007 N 961 ; от 07.02.2008 N 119 ; от 05.05.2008 N 416 ; от 18.06.2009 N 935; от 08.02.2010 № 77; от 11.02.2010 № 84; от 01.03.2010 № 151; от 15.12.2010 № 1369; от 19.07.2011 № 831; от 19.07.2011 № 832; от 21.05.2012 № 647; от 31.05.2012 № 710; от 12.06.2012 № 786; от 28.01.2013 № 48; от 08.05.2013 № 465; от 02.07.2013 № 667; от 19.12.2014 № 1330; от 27.02.2015 № 101; от 10.04.2015 № 221; от 24.11.2015 № 939; от 07.11.2016 № 675; от 04.04.2018 № 161; от 10.10.2019 № 748; от 11.10.2019 № 753; от 10.12.2019 № 914 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.12.2019 № 951; от 21.10.2020 № 690; от 01.09.2021 № 597; от 27.10.2021 № 769; от 20.12.2021 № 910; от 19.12.2023 № 1147.

1. Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар
1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.08.23 N 800 қаулысымен.
2. Математика және математикалық модельдеу институты
3. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.05.29 N 438 қаулысымен.
4. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.03.01 № 151 Қаулысымен.
5. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.08.23 N 800 қаулысымен.
6. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.12.2021 № 910 қаулысымен.
7. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.02.08 № 77 Қаулысымен.
8. Экономика институты
9. А. Байтұрсынов атындағы Тiл бiлiмi институты
10. М.О.Әуезов атындағы Әдебиет және өнер институты
11. Ш.Ш.Уәлиханов атындағы Тарих және этнология институты
12. Философия, саясаттану және дінтану институты
13. Ә.Х.Марғұлан атындағы Археология институты
14. Р.Б.Сүлейменов атындағы Шығыстану институты
15. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.02.11 № 84 Қаулысымен.
15-1. Ғылым ордасы
16. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.02.11 № 84 Қаулысымен.
16-1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.02.08 № 77 Қаулысымен.
16-2. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.17 N 961 Қаулысымен.
16-3. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.10.17 N 961 Қаулысымен.
16-4. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.06.18 N 935 Қаулысымен.
16-5. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 10.12.2019 № 914 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
16-6. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 20.12.2019 № 951 қаулысымен.
16-7. Өсімдіктердің биологиясы және биотехнологиясы институты
16-8. Микробиология және вирусология институты
16-9. Генетика және физиология институты
16-10. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.10.2020 № 690 қаулысымен.
16-11. Алтай ботаникалық бағы
16-12. Маңғыстау эксперименталдық ботаникалық бағы
16-13. Зоология институты
16-14. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 21.10.2020 № 690 қаулысымен.
16-15. М.А. Айтхожин атындағы Молекулярлық биология және биохимия институты
16-16. Ботаника және фитоинтродукция институты
16-17. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.12.2021 № 910 қаулысымен.
16-18. Академик Ө.А. Жолдасбеков атындағы Механика және машинатану институты
16-19. Ақпараттық және есептеуіш технологиялар институты
16-20. Жану проблемаларының институты
16-21. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 04.04.2018 № 161 қаулысымен.
16-22. Жошы Ұлысын зерделеу ғылыми институты
17. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2007.08.21 N 724 Қаулысымен.
2. Мемлекеттiк мекемелер
17. Академик Қ.И.Сәтбаевтың мемориалдық мұражайы
18. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.05.21 N 647 Қаулысымен.
18-1. Мемлекет тарихы институты
3. Акционерлiк қоғамдар
19. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 10.04.2015 № 221 қаулысымен.

1. Республиканские государственные предприятия
1. (Исключена - от 23 августа 2006 года N 800 )
2. Институт математики и математического моделирования
3. (Исключена - от 29 мая 2007 года N 438 )
4. (Исключена - от 01.03.2010 № 151)
5. (Исключена - от 23 августа 2006 года N 800 )
6. Исключен постановлением Правительства РК от 20.12.2021 № 910.
7. (Исключена - от 08.02.2010 № 77)
8. Институт экономики
9. Институт языкознания имени А. Байтурсынова
10. Институт литературы и искусства имени М.О. Ауэзова
11. Институт истории и этнологии имени Ч.Ч. Валиханова
12. Институт философии, политологии и религиоведения
13. Институт археологии имени А.Х. Маргулана
14. Институт востоковедения имени Р.Б. Сулейменова
15. (Исключена - от 11.02.2010 № 84)
15-1. "Ғылым ордасы"
16. (Исключена - от 11.02.2010 № 84)
16-1. (Исключена - от 08.02.2010 № 77)
16-2. (исключена - от 17 октября 2007 г. N 961 )
16-3. (исключена - от 17 октября 2007 г. N 961 )
16-4. (исключена - от 18.06.2009 N 935 )
16-5. Исключен постановлением Правительства РК от 10.12.2019 № 914 (вводится в действие с 01.01.2020).
16-6. Исключен постановлением Правительства РК от 20.12.2019 № 951.
16-7. Институт биологии и биотехнологии растений
16-8. Институт микробиологии и вирусологии
16-9. Институт генетики и физиологии
16-10. Исключена постановлением Правительства РК от 21.10.2020 № 690.
16-11. Алтайский ботанический сад
16-12. Мангышлакский экспериментальный ботанический сад
16-13. Институт зоологии
16-14. Исключена постановлением Правительства РК от 21.10.2020 № 690.
16-15. Институт молекулярной биологии и биохимии им. М.А. Айтхожина
16-16. Институт ботаники и фитоинтродукции
16-17. Республиканская коллекция микроорганизмов
16-18. Институт механики и машиноведения имени академика У.А. Джолдасбекова
16-19. Институт информационных и вычислительных технологий
16-20. Институт проблем горения
16-21. Исключена постановлением Правительства РК от 04.04.2018 № 161
16-22. Научный институт изучения Улуса Джучи
17. (исключена - от 21 августа 2007 г. N 724 )
2. Государственные учреждения
17. Мемориальный музей академика К.И. Сатпаева
18. Исключен постановлением Правительства РК от 21.05.2012 № 647
18-1. Институт истории государства
3. Акционерные общества
19. Исключена постановлением Правительства РК от 10.04.2015 № 221.

20. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.02.08 № 77 Қаулысымен.
21. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.02.08 № 77 Қаулысымен.
22. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.11.2015 № 939 қаулысымен.
23. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.02.2015 № 101 қаулысымен.
24. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.01.2013 № 48 Қаулысымен.
25. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.12.2014 № 1330 қаулысымен.
26. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.11.2016 № 675 қаулысымен.
27. Ғылым қоры
28. Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы
29. География және су қауіпсіздігі институты
30. "Фитохимия" халықаралық ғылыми-өндірістік холдингі
4. Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
Ескерту. 4-бөлім алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.09.2021 № 597 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 21 шiлдедегi
N 700 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізілетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Республикалық меншiктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрлерi 222-32, 222-33-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы кiшi бөлiммен және реттiк нөмiрлерi 222-34, 222-35-жолдармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң Ғылым комитетi
222-34 "Орман питомнигi" АҚ
222-35 "Фитохимия" ғылыми-өндiрiстiк орталығы" АҚ".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.04.15 N 339 Қаулысымен.

20. (Исключена - от 08.02.2010 № 77)
21. (Исключена - от 08.02.2010 № 77)
22. Исключена постановлением Правительства РК от 24.11.2015 № 939.
23. Исключена постановлением Правительства РК от 27.02.2015 № 101;
24. Исключена постановлением Правительства РК от 28.01.2013 № 48;
25. Исключена постановлением Правительства РК от 19.12.2014 № 1330.
26. Исключена постановлением Правительства РК от 07.11.2016 № 675.
27. Фонд науки
28. Национальный центр государственной научно-технической экспертизы
29. Институт географии и водной безопасности
30. Международный научно-производственный холдинг "Фитохимия"
4 . Товарищества с ограниченной ответственностью
Сноска. Раздел исключен постановлением Правительства РК от 01.09.2021 № 597.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 июля 2006 года N 700
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, права владения и пользования которыми передаются отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 222-32, 222-33, исключить;
дополнить подразделом и строками, порядковые номера 222-34, 222-35, следующего содержания:
"Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
222-34 АО "Лесной питомник"
222-35 АО "Научно-производственный центр "Фитохимия".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.04.2008 N 339 .