Қазақстан Республикасы Статистика агенттігін Алматы қаласынан Астана қаласына көшіру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 781 Қаулысы
"Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiн Алматы қаласынан Астана қаласына көшiру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2006 жылғы 14 наурыздағы N 159  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Агенттiктiң орталық аппаратының қызметкерлерiн екi кезеңде:
бiрiншi кезеңде 2006 жылдың аяғына дейiн Агенттiктiң орталық аппаратының саны 20 адам болатын қызметкерлерiн мемлекеттiк органдармен өзара iс-қимыл жасау үшiн Алматы қаласынан Астана қаласына көшiру;
екiншi кезеңде 2007 жылдың екiншi тоқсанының аяғына дейiн Агенттiктiң орталық аппаратының саны 73 адам болатын қызметкерлерiн Алматы қаласынан Астана қаласына көшiру туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.08.17.  N 703 Қаулысымен.
2. Агенттiктiң орталық аппаратының осы қаулыға сәйкес көшiрiлетiн қызметкерлерi осы елдi мекенде тұрғын үйi болмаған кезде Астана қаласында тұрғын үймен қамтамасыз етiледі және оларға мынадай өтемақылық төлемдер:
1) ұсынылған жол жүру құжаттарының негiзiнде қызметкерлердiң және олардың отбасы мүшелерiнiң жол жүру құны:
темiр жол бойынша - купе вагонның тарифi бойынша;
тас жол бойынша - сол жергiлiктi жердегi қолданыстағы құны бойынша;
2) темiр жол және автомобиль көлiгiмен (жалпы пайдаланымдағы) қызметкердiң өзiне 500 килограмға дейiнгi және оның отбасының әрбiр көшетiн мүшесiне 150 килограмға дейiнгi мүлiктi тасымалдау жөнiндегi шығыстар;
3) көшу сәтiндегi қолданыстағы заңнамада белгiленген мөлшерде жолда жүрген әрбiр күн үшiн тәулiктiк шығыстар;
4) әрбiр қызметкерге алты еселенген орташа айлық жалақы мөлшерiнде және оның көшетiн әрбiр отбасы мүшесiне үш еселенген орташа айлық жалақы мөлшерiнде бiр жолғы жәрдемақы берiледi деп белгiленсiн. Агенттiктiң орталық аппаратының бiрiншi және екiншi кезеңдерде көшiрiлетiн қызметкерлерiнiң орташа айлық жалақысы 2006 жылдың есебiнен есептелетiн болады.
Агенттiктiң орталық аппараты қызметкерлерiнiң осы қаулыға сәйкес өтемақы төленетiн отбасы мүшелерiне күйеуi, әйелi, сондай-ақ қызметкердiң өзiнiң асырауындағы және бiрге тұратын балалары мен ата-анасы жатқызылсын.
Агенттiктiң орталық аппараты қызметкерлерiнiң осы отбасы мүшелерiне жоғарыда көрсетiлген өтемақылар олар Астана қаласына қызметкердің өзі көшкен сәттен бастап бір жыл ішінде көшкен кезде берiледi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.12.27. N  1290 қаулысымен.

О передислокации Агентства Республики Казахстан по статистике из города Алматы в город Астану
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 781
В соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2006 года N 159 "Об утверждении Плана мероприятий по передислокации Агентства Республики Казахстан по статистике из города Алматы в город Астану" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением Агентства Республики Казахстан по статистике (далее - Агентство) о передислокации сотрудников центрального аппарата Агентства в два этапа:
на первом этапе до конца 2006 года передислоцировать сотрудников центрального аппарата Агентства в количестве 20 человек из города Алматы в город Астану для взаимодействия с государственными органами;
на втором этапе до конца второго квартала 2007 года передислоцировать сотрудников центрального аппарата Агентства в количестве 73 человек из города Алматы в город Астану.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17 августа 2007 г. N  703 .
2. Установить, что сотрудники центрального аппарата Агентства, передислоцируемые в соответствии с настоящим постановлением, обеспечиваются жильем в городе Астане, при условии отсутствия жилища в данном населенном пункте, и им предоставляются следующие компенсационные выплаты:
1) стоимость проезда работников и членов его семьи на основании предъявленных проездных документов:
по железной дороге - по тарифу купированного вагона;
по шоссейным дорогам - по существующей в данной местности стоимости;
2) расходы по провозу имущества железнодорожным и автомобильным транспортом (общего пользования) в количестве до 500 килограммов на самого работника и до 150 килограммов - на каждого переезжающего члена его семьи;
3) суточные за каждый день нахождения в пути в размере, установленном действующим на момент переезда законодательством;
4) единовременные пособия в размере шестикратной среднемесячной заработной платы на каждого работника и в размере трехкратной среднемесячной заработной платы - на каждого переезжающего члена его семьи. Среднемесячные заработные платы сотрудников центрального аппарата Агентства, передислоцируемых на первом и втором этапах, будут исчисляться из расчета за 2006 год.
К членам семьи работников центрального аппарата Агентства, которым выплачиваются компенсации в соответствии с настоящим постановлением, отнести мужа, жену, а также детей и родителей самого работника, находящихся на его иждивении и проживающих вместе с ним.
Таким членам семьи работников центрального аппарата Агентства вышеуказанные компенсации предоставляются при условии их переезда в город Астану в течение года с момента переезда самого работника.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения постановлением Правительства РК от 27 декабря 2006 года N  1290 .

3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Агенттiктiң орталық аппаратын Астана қаласында орналастыру үшiн қызметтiк үй-жайлар бөлудi қамтамасыз етсін.
4.  алынып тасталды
Ескерту. 4-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.12.04. N  1167 қаулысымен.
5. Агенттiк Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiмен, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп, бiр ай мерзiмде белгiленген тәртiппен "Қазақстан Республикасы Статистика агенттiгiнiң Ақпараттық-есептеу орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын Астана қаласына көшiру туралы ұсыныстар енгiзсiн.
6. Агенттiктiң орталық аппаратының көшiп келген қызметкерлерiне тұрғын үй беру және олардың тұрғын үй сатып алуы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 22 сәуiрдегi N 377-26ҚПҮ және 1998 жылғы 3 тамыздағы N 736-56 ҚПҮ қаулыларына сәйкес жүзеге асырылсын.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

3. Управлению делами Президента Республики Казахстан и Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить выделение служебных помещений для размещения центрального аппарата Агентства в городе Астане.
4.  исключен - постановлением Правительства РК от 4 декабря 2006 года N  1167 .
5. Агентству совместно с Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, Министерством финансов Республики Казахстан в месячный срок в установленном порядке внести предложения о передислокации в город Астану республиканского государственного предприятия "Информационно-вычислительный центр Агентства Республики Казахстан по статистике".
6. Предоставление и выкуп жилища передислоцированными работниками центрального аппарата Агентства осуществлять в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 1998 года N 377-26ДСП и от 3 августа 1998 года N 736-56ДСП.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан