Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 805 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
"Жеке кәсiпкерлiк туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 31 қаңтардағы  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 қарашадағы N 1237  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 47, 586-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi туралы ережеде:
11-тармақта:
2) және 10) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеке кәсiпкерлiктi қолдаудың және дамытудың мемлекеттiк саясатын жүргiзудi әзiрлеу және жүзеге асыру, инвестицияларды тартуға және бәсекелестiктi қорғауға жәрдемдесу;";
"10) жеке кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту әрi жеке сектордың инвестициялық белсендiлiгі саласындағы стратегиялық функциялар:
шағын кәсiпкерлiктi қолдау мен дамытудың мемлекеттiк шараларын орындауды ұйымдастыру және үйлестiру;
жеке сектордың инвестициялық белсендiлiгiн ынталандыру және Қазақстан Республикасындағы инвестициялық ахуалды жақсарту жөнiндегi мемлекеттiк саясатты iске асыруды әзiрлеу және үйлестiру;
жеке кәсiпкерлiк субъектiлерiн қаржыландыру және оларға кредит беру жөнiндегі шараларды жетiлдiру туралы ұсыныстар әзiрлеу;
кәсiпкерлiк ортаға, жеке кәсiпкерлiктi дамытудың инвестициялық ахуалына және инфрақұрылымына талдау жүргiзу;
жеке кәсiпкерлiк қызметiнiң салаларында зерттеулер жүргiзудi ұйымдастыру;
республика өңiрлерiнде шағын кәсiпкерлiк инфрақұрылымын қалыптастыруға және дамытуға ықпал ету;
шағын кәсiпкерлiк саласында кадрлар даярлау, қайта даярлау және олардың бiлiктiлiгiн арттыру жүйесiн қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
Қазақстан Республикасының жеке кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң құқықтарын қорғауға бағытталған заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
жеке кәсiпкерлiктi дамыту жөнiндегi орталық мемлекеттiк және жергілiктi атқарушы органдарды ведомствоаралық үйлестiрудi жүзеге асыру;
инвестициялық мiндеттемелердiң орындалуына мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру жөнiнде шаралар әзiрлеу;
инвестицияларды өзара қорғау және көтермелеу мәселелерi жөнiндегi халықаралық ынтымақтастықты дамыту бөлiгiндегi инвестициялық ахуалды жетiлдiру жөнiндегi мемлекеттiк органдардың қызметiн үйлестiру, сондай-ақ инвестициялық преференцияларды беру үшiн қызметтiң басым түрлерiнiң тізбeciн айқындау;
орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы органдардың жанындағы сараптамалық кеңестердiң қызметiн үйлестiру;
инновациялық, инвестициялық және индустриялық дамытудың мемлекеттiк бағдарламаларын iске асыруда шағын кәсiпкерлiктiң қатысуы үшiн жағдай жасау;
жеке кәсiпкерлiктi қолдау және дамыту мәселелерiндегi инвесторлар, грант берушi халықаралық ұйымдар үшiн жағдай жасау;
шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне әдiснамалық көмек ұйымдастыру;
жеке кәсiпкерлiк субъектiлерiнiң тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердiң) халықаралық нарығына шығуы үшiн жағдай жасау;
жеке кәсіпкерлiктi дамыту саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
жеке кәсiпкерлiктi дамыту және қолдау жөнiндегi мемлекеттiк саясатты насихаттау;";

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1237
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 805. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 31 января 2006 года "О частном предпринимательстве" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года N 1237 "Некоторые вопросы Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г.,  N 47, ст. 586) следующие изменения:
в Положении о Министерстве индустрии и торговли Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 11:
подпункты 2) и 10) изложить в следующей редакции:
"2) разработка и осуществление проведения государственной политики поддержки и развития частного предпринимательства, содействие по привлечению инвестиций и защите конкуренции;";
"10) стратегические функции в области поддержки и развития частного предпринимательства и инвестиционной активности частного сектора:
организация и координация выполнения государственных мер поддержки и развития малого предпринимательства;
разработка и координация реализации государственной политики по стимулированию инвестиционной активности частного сектора и улучшению инвестиционного климата в Республике Казахстан;
разработка предложений о совершенствовании мер по финансированию и кредитованию субъектов частного предпринимательства;
проведение анализа предпринимательской среды, инвестиционного климата и инфраструктуры развития частного предпринимательства;
организация проведения исследований в сферах деятельности частного предпринимательства;
способствование формированию и развитию инфраструктуры малого предпринимательства в регионах республики;
разработка предложений по формированию системы подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области малого предпринимательства;
осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан, направленного на защиту прав субъектов частного предпринимательства;
осуществление межведомственной координации центральных государственных и местных исполнительных органов по развитию частного предпринимательства;
разработка мер по осуществлению государственного контроля за исполнением инвестиционных обязательств;
координация деятельности государственных органов по совершенствованию инвестиционного климата в части развития международного сотрудничества по вопросам взаимной защиты и поощрения инвестиций, а также определение перечня приоритетных видов деятельности для предоставления инвестиционных преференций;
координация деятельности экспертных советов при центральных государственных и местных исполнительных органах;
создание условий для участия малого предпринимательства в реализации государственных программ инновационного, инвестиционного и индустриального развития;
создание условий для инвесторов, международных организаций-грантодателей в вопросах поддержки и развития частного предпринимательства;
организация методологической помощи субъектам частного предпринимательства;
создание условий для выхода субъектов частного предпринимательства на международные рынки товаров (работ, услуг);
осуществление международного сотрудничества в области развития частного предпринимательства;
пропаганда государственной политики по развитию и поддержке частного предпринимательства;";

12-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiн Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдар мен олардың лауазымды адамдары жол беретiн жеке кәсiпкерлiк субъектiлерінiң қызметiн регламенттейтiн заңнамасының бұзылуы туралы ақпарат беруге;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

подпункт 2) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"2) информировать Президента и Правительство Республики Казахстан о нарушениях законодательства Республики Казахстан, регламентирующего деятельность субъектов частного предпринимательства, допускаемых государственными органа и их должностными лицами;".
2. Настоящее постановление вводится действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан