"Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк қоғамы қызметiнiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 873 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 12 қарашадағы N 1048 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 қарашадағы N 1048 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 16 наурыздағы N 65 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 15 сәуiрдегi N 286 қаулысына мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтілген "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк қоғамы қызметiнiң негiзгi қағидаттары туралы меморандумда:
"Қазына" АҚ мен Компаниялар арасындағы өзара қарым-қатынастар" деген 7-бөлiмде:
екiншi абзац мынадай мазмұндағы екiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Компаниялардың Директорлар кеңестерiнiң (қадағалаушы кеңестiң) екi мүшесiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ұсынымы бойынша "Қазына" АҚ сайлайды.".
2. "Қазына" орнықты даму қоры" акционерлiк қоғамына кейбiр акционерлiк қоғамдардың директорлар кеңестерiнiң және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктiң қадағалау кеңесiнiң құрамдарына осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес лауазымды тұлғаларды сайлау ұсынылсын.
3. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 қыркүйектегі
N 873 қаулысына
1-қосымша
Кейбiр акңионерлiк қоғамдардың директорлар кеңестерiнiң және жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктiң қадағалау кеңесiнiң құрамдарына сайлауға ұсынылатын лауазымды тұлғалар
1. "Ұлттық инновациялық қор" акционерлiк қоғам:
Қуанғанов Фархад Шаймарданұлы - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі;
Бишімбаев Қуандық Уәлиханұлы - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда вице-министрі.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.05.29. N 432 қаулысымен.
2. "Инвестициялық компания: Қазақстан инвестициялық қоры" акционерлiк қоғам:
Супрун Виктор Васильевич - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау вице-министрi;
Бишімбаев Қуандық Уәлиханұлы - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда вице-министрі.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.03.26. N 229 , 2007.05.29. N 432 қаулыларымен.

О некоторых вопросах деятельности акционерного общества "Фонд устойчивого развития "Қазына"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2006 года N 873. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2008 года N 1048.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 1048 .
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2006 года N 286 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2006 года N 65" следующее дополнение:
в Меморандуме об основных принципах деятельности акционерного общества "Фонд устойчивого развития "Қазына", утвержденном указанным постановлением:
в разделе 7 "Взаимоотношения между АО "Қазына" и Компаниями":
абзац второй дополнить предложением вторым следующего содержания:
"Двое членов Советов директоров (Наблюдательного совета) Компаний избираются АО "Қазына" по рекомендации Правительства Республики Казахстан.".
2. Рекомендовать акционерному обществу "Фонд устойчивого развития "Қазына" избрать в составы советов директоров некоторых акционерных обществ и наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью должностных лиц согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 сентября 2006 года N 873
Должностные лица,
рекомендуемые к избранию в составы советов директоров
некоторых акционерных обществ и наблюдательного
совета товарищества с ограниченной ответственностью
1. Акционерное общество "Национальный инновационный фонд":
Куанганов Фархад Шаймуратович - вице-министр образования и науки Республики Казахстан
Бишимбаев Куандык Валиханович - вице-министр индустрии и торговли Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 года N 432 .
2. Акционерное общество "Инвестиционная компания: Инвестиционный фонд Казахстана":
Супрун Виктор Васильевич - вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
Бишимбаев Куандык Валиханович - вице-министр индустрии и торговли Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 26 марта 2007 года N 229 ; от 29 мая 2007 года N 432 .

3. "Маркетингтiк-талдамалық зерттеулер орталығы" акционерлiк қоғам:
Құсайынов Марат Әпсеметұлы - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау вице-министрi;
Жошыбаев Рәпiл Сейiтханұлы - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң орынбасары.
4. "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" акционерлiк қоғам:
Супрун Виктор Васильевич - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау вице-министрi;
Керімбеков Арсен Жақашұлы" - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Кәсіпкерлікті дамыту департаментінің директоры.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.03.26. N 229 , 2007.08.21. N 717 Қаулыларымен.
5. "Экспорттық кредиттер мен инвестицияларды сақтандыру жөнiндегi мемлекеттiк сақтандыру корпорациясы" акционерлiк қоғам:
Ерғожин Дәулет Eдiлұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрi;
Қабиева Дәмегүл Нәбиқызы - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Сауда саясатын дамыту және дүниежүзілік сауда ұйымына кіру департаментінің директоры.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2007.03.26. N 229 , 2007.05.29. N 432 қаулыларымен.
6. "Қазақстан инвестицияларға жәрдемдесу орталығы" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi:
Жошыбаев Рәпiл Сейiтханұлы - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң орынбасары;
Нұрашев Тимур Бекболатұлы - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi Инвестиция комитетiнiң төрағасы.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2006 жылғы 15 қыркүйектегi
N 873 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күшi жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. "Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры" акционерлiк қоғамы директорларының кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 17 тамыздағы N 1175 қаулысының 2-тармағы.
2. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 17 тамыздағы  N 1175 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 17 тамыздағы N 914 қаулысы .
3. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 17 тамыздағы  N 1175 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 7 мамырдағы N 432 қаулысы .
4. "Қазақстанның инвестициялық қоры" акционерлiк қоғамы директорлар кеңесі құрамының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 18 шiлдедегі N 719 қаулысы .
5. "Ұлттық инновациялық қор" акционерлiк қоғамының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 21 шiлдедегi N 721 қаулысы .

3. Акционерное общество "Центр маркетингово-аналитических исследований":
Кусаинов Марат Апсеметович - вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
Жошыбаев Рапиль Сейтханович - заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Акционерное общество "Фонд развития малого предпринимательства":
Супрун Виктор Васильевич - вице-министр экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
Керимбеков Арсен Жакашевич - директор Департамента развития предпринимательства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 26 марта 2007 года N 229 ; от 21 августа 2007 года N 717 .
5. Акционерное общество "Государственная страховая корпорация по страхованию экспортных кредитов и инвестиций":
Ергожин Даулет Едилович - вице-министр финансов Республики Казахстан;
Кабиева Дамегуль Набиевна - директор Департамента развития торговой политики и вступления во Всемирную торговую организацию Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 26 марта 2007 года N 229 ; от 29 мая 2007 года N 432 .
6. Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанский центр содействия инвестициям":
Жошыбаев Рапиль Сейтханович - заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан;
Нурашев Тимур Бекбулатович - председатель Комитета по инвестициям Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
Приложение 2 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 сентября 2006 года N 873
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 17 августа 1999 года N 1175 "О Совете директоров акционерного общества "Фонд развития малого предпринимательства".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2002 года N 914 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 1999 года N 1175".
3. Абзац четвертый пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2003 года N 432 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 1999 года N 1175".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2003 года N 719 "О некоторых вопросах состава Совета директоров акционерного общества "Инвестиционный фонд Казахстана".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2003 года N 721 "О некоторых вопросах акционерного общества "Национальный инновационный фонд".

6. "Экспорттық кредиттердi және инвестицияларды сақтандыру жөнiндегi мемлекеттiк сақтандыру корпорациясы" акционерлік қоғамы директорлар кеңесiнiң құрамы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 18 тамыздағы N 821 қаулысы .
7. "Маркетингтiк-талдау зерттеулер орталығы" акционерлiк қоғамының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 26 қыркүйектегi N 981 қаулысы .
8. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 17 тамыздағы  N 1175 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1217 қаулысы .
9. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 21 мамырдағы N 570 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 3-тармағының үшiншi және төртiншi абзацтары (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 22, 284-құжат).
10. "Акционерлiк қоғамдар - ұлттық компаниялар мен даму институттары директорлар кеңестерiнiң құрамдары туралы мәселелер бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 шiлдедегi N 791 қаулысы 1-тармағының 1), 3), 4) және 5) тармақшалары (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 28, 370-кұжат).
11. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 3 тамыздағы N 827 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 1 және 2-тармақтары.
12. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 18 тамыздағы N 821 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 18 қарашадағы N 1214 қаулысы .
13. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 21 шiлдедегi N 721 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1358 қаулысы .
14. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 21 шiлдедегi N 721 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 2 ақпандағы N 85 қаулысы .
15. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 19 мамырдағы N 250 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 1, 3 және 5-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 13, 140-құжат).

6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2003 года N 821 "О составе совета директоров акционерного общества "Государственная страховая корпорация по страхованию экспортных кредитов и инвестиций".
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 сентября 2003 года N 981 "О некоторых вопросах акционерного общества "Центр маркетингово-аналитических исследований".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1217 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 1999 года N 1175".
9. Абзацы третий и четвертый пункта 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2004 года N 570 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 22, ст. 284).
10. Подпункты 1), 3), 4) и 5) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2004 года N 791 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам о составах советов директоров акционерных обществ - национальных компаний и институтов развития" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 28, ст. 370).
11. Пункты 1 и 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2004 года N 827 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2004 года N 1214 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 августа 2003 года N 821".
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1358 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2003 года N 721".
14. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2005 года N 85 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2003 года N 721".
15. Пункты 1, 3 и 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2005 года N 250 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 13, ст. 140).

16. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 17 тамыздағы N 1175 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 3 мамырдағы N 417 қаулысы .
17. "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 17 тамыздағы N 1175 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 29 қыркүйектегi N 967 қаулысы .
18. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 17 тамыздағы N 1175 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 20 қазандағы N 1050 қаулысы .
19. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 17 тамыздағы N 1175 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 1 қарашадағы N 1090 қаулысы .

16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 мая 2005 года N 417 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 1999 года N 1175".
17. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2005 года N 967 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 1999 года N 1175".
18. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2005 года N 1050 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 1999 года N 1175".
19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2005 года N 1090 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 1999 года N 1175".