"Ұлттық ана мен бала ғылыми орталығы" акционерлiк қоғамын құру және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі N 946 Қаулысы
"Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Ұлттық ана мен бала ғылыми орталығы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - қоғам) құрылсын.
2. Қоғам қызметiнiң негiзгi мәнi денсаулық сақтау саласында ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргiзу және жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiне қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруға 2006 жылға арналған республикалық бюджетте шұғыл шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен 51500000 (елу бiр миллион бес жүз мың) теңге бөлсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiне Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және пайдалану құқықтарын берсiн;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiмен бiрлесiп:
1) осы қаулының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен бөлiнетiн қаражаттың есебiнен қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруды;
2) Қазақстан Республикасының әдiлет органдарында қоғамды мемлекеттiк тiркеудi;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң тyрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-79 жолмен толықтырылсын:
"21-79. "Ұлттық ана мен бала ғылыми орталығы" АҚ";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесiнде:

О создании акционерного общества "Национальный научный центр материнства и детства" и выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года N 946
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Национальный научный центр материнства и детства" (далее - общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности общества проведение научно-исследовательских работ и оказание высокоспециализированной медицинской помощи в области здравоохранения.
3. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить на формирование уставного капитала общества Министерству здравоохранения Республики Казахстан 51500000 (пятьдесят один миллион пятьсот тысяч) тенге из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2006 год на неотложные затраты.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
передать права владения и пользования государственным пакетом акций общества Министерству здравоохранения Республики Казахстан;
совместно с Министерством здравоохранения Республики Казахстан обеспечить:
1) формирование уставного капитала общества за счет средств, выделяемых из резерва Правительства Республики Казахстан в соответствии с пунктом 3 настоящего постановления;
2) государственную регистрацию общества в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-79, следующего содержания:
"21-79. АО "Национальный научный центр материнства и детства";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передаются отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:

"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 226-6 жолмен толықтырылсын:
"226-6. "Ұлттық ана мен бала ғылыми орталығы" АҚ";
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1005 қаулысымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1005 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

раздел "Министерству здравоохранения Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 226-6, следующего содержания:
"226-6. АО "Национальный научный центр материнства и детства";
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1005.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1005.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахcтан