Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2006 жылғы 19 шiлдедегi N 689 және 2006 жылғы 21 шiлдедегi N 696 қаулыларына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қарашадағы N 1132 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан, құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресiмделмеген жылжымайтын мүлiктi жария етудi жүргiзу жөнiндегi комиссия туралы үлгi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 19 шiлдедегi N 689  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2006 ж., N 27, 283-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан, құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресiмделмеген жылжымайтын мүлiктi жария етудi жүргiзу жөнiндегi комиссия туралы үлгi ережеде:
13-тармақтағы "мүлiк" деген сөзден кейiн ", жария ету субъектiсiнiң мүлiктi жария еткенi үшiн алым төлегенi және мүлiктi жария еткенi үшiн алым төлеушiлер болып табылмайтын адамдар" деген сөздермен толықтырылсын;
2) "Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан, құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресiмделмеген жылжымайтын мүлiктi жария етудi жүргiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 21 шiлдедегi N 696  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2006 ж., N 27, 287-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан, құқықтары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ресiмделмеген жылжымайтын мүлiктi жария етудi жүргiзу ережесiнде:
3-тармақтағы "2006 жылғы 30 желтоқсанда" деген сөздер "2007 жылғы 1 сәуiрде" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың 3) тармақшасы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Мүлiктi жария еткенi үшiн алым (бұдан әрi - алым) төлеу туралы шешiмдi жария ету субъектiсi дербес қабылдауы тиiс.
Жария ету субъектiлерi алымды жылжымайтын мүлiктi жария етуге құжаттарды тапсырған сәттен бастап және жария етiлген жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркегенге дейiн кез келген уақытта төлейдi.";
8-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жылжымайтын мүлiктi жария ету туралы шешiм қабылдайды";
10-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жылжымайтын мүлiктi жария етуден бас тарту туралы шешiм қолданыстағы заңнама нормаларына жасалған сiлтемемен дәлелденуге тиiс.";
11-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "Құжаттарды одан әрi қарау" деген сөздер "Жылжымайтын мүлiктi жария ету" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы алтыншы абзацпен толықтырылсын:
"Жария етiлген жылжымайтын мүлiк объектiсiне арналған техникалық паспортты жылжымайтын мүлiкке құқықтарды мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыратын органдар ресiмдейдi.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2006 года N 689 и от 21 июля 2006 года N 696
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2006 года N 1132
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2006 года N 689 "Об утверждении Типового положения о комиссии по проведению легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 27, ст. 283):
в  Типовом положении  о комиссии по проведению легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 13 после слова "имуществе" дополнить словами ", уплате сбора за легализацию имущества субъектом легализации и лицах, не являющихся плательщиками сбора за легализацию имущества";
2) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года N 696 "Об утверждении Правил проведения легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 27, ст. 287):
в  Правилах  проведения легализации недвижимого имущества, находящегося на территории Республики Казахстан, права на которое не оформлены в соответствии с законодательством Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3 слова "30 декабря 2006 года" заменить словами "1 апреля 2007 года";
подпункт 3) пункта 5 исключить;
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Решение об уплате сбора за легализацию имущества (далее - сбор) должно приниматься самостоятельно субъектом легализации.
Субъекты легализации уплачивают сбор в любое время с момента подачи документов на легализацию недвижимого имущества и до государственной регистрации прав на легализованное недвижимое имущество.";
подпункт 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) легализации недвижимого имущества";
пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"Решение об отказе в легализации недвижимого имущества должно быть мотивированным со ссылкой на нормы действующего законодательства";
в пункте 11:
в абзаце первом слова "дальнейшем рассмотрении документов" заменить словами "легализации недвижимого имущества";
дополнить абзацем шестым следующего содержания:
"Технический паспорт на легализованный объект недвижимости оформляется органами, осуществляющими государственную регистрацию прав на недвижимое имущество.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. Жария ету субъектiсiне жылжымайтын мүлiктi жария ету туралы шешiмдi беру Ереженiң 11-тармағында көрсетiлген ресiмделген құжаттармен бiрге комиссияға өтінiш жасалған күннен бастап екi айдан кешiктiрмейтiн мерзiмде жүргiзiлуге тиiс.";
16-тармақтағы "мүлiк" деген сөзден кейiн ", жария ету субъектiсiнiң алым төлегенi және алым төлеушiлер болып табылмайтын адамдар" деген сөздермен толықтырылсын;
17-тармақтағы "1 сәуiрге" деген сөздер "1 шiлдеге" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"15. Выдача субъекту легализации решения о легализации недвижимого имущества вместе с оформленными документами, указанными в пункте 11 Правил должна быть произведена в срок не позднее двух месяцев со дня обращения в комиссию.";
в пункте 16 после слова "имуществе" дополнить словами ", уплате сбора субъектом легализации и лицах, не являющихся плательщиками сбора";
в пункте 17 слова "1 апреля" заменить словами "1 июля".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан