"Қазақстан Республикасының әдiлет органдары қылмыстық-атқару жүйесiнiң туы және нышаны туралы Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 22 желтоқсандағы N 1237 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
"Қазақстан Республикасының әдiлет органдары қылмыстық-атқару  жүйесiнiң туы және нышаны туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының әдiлет органдары
қылмыстық-атқару жүйесiнiң туы және нышаны туралы
"Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы Заңының  10-бабына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН :
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Қазақстан Республикасы әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi туының;
2) Қазақстан Республикасы әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi нышанының сипаттамалары бекiтiлсiн.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2006 жылғы _________
N __ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi туының сипаттамасы
Қазақстан Республикасының әдiлет органдары қылмыстық-атқару жүйесiнiң туы (бұдан әрi - ту) қара көк түстi тiк бұрышты мата болып табылады.
Тудың ортасында Қазақстан Республикасы әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi нышанының бейнесi орналасқан.
Тудың шетi алтын сары түстi шашақпен көмкерiлiп, сапқа бекiтiледi. Саптың ұштығы найза нысанында жасалған, оған алтын сары түстi екi шашағы бар өрiлген бау бекiтiлген.
Тудың графикалық бейнесi қоса берiлiп отыр.
Қазақстан Республикасы
әділет органдарының
қылмыстық-атқару жүйесі
туының сипаттамасына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы әділет органдарының қылмыстық-атқару жүйесі туының графикалық бейнесі
(қағаздағы нұсқадан қараңыз)
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2006 жылғы _________
N __ Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы әдiлет органдарының қылмыстық-атқару жүйесi нышанының сипаттамасы
Қазақстан Республикасының әдiлет органдары қылмыстық-атқару жүйесiнiң нышаны (бұдан әрi - нышан) ұлттық геральдикалық нышандарының типологиялық элементтерiне құрылған және сегiз қырлы жұлдыздың бейнесiн бiлдiредi.
Нышанның орталық бөлiгiнде сегiз қырлы жұлдызда қылмыстық-атқару жүйесiнiң Қазақстан Республикасының әдiлет органдарына тиесiлiлiгiн бiлдiретiн негiзгi сәйкестiк нышан ретiнде таразы орналасқан.
Сегiз қырлы жұлдыз қорған мен сенiмдiлiктi бейнелейтiн тұйық контурды бiлдiретiн көлемдi элемент ретiнде бейнеленген және тазаруды, қайта өрлеудi бiлдiретiн шұғылалы күн сәулесi аясында орналасқан.
Сегiз қырлы жұлдыз астында "ҚАЗАҚСТАН" деген мемлекеттiк тiлдегi жазуы бар лента орналасқан.
Барлық композиция алтын сары түске боялған төрт үшкiр ұштықты семсердiң қиысқан жерiндегi үлкен сегiз қырлы жұлдызда орналасқан.
Нышанның орталық композициясы жоғары жағында "ӘДIЛЕТ МИНИСТРЛІГІ", төменгi жағында - "ҚЫЛМЫСТЫҚ-АТҚАРУ ЖҮЙЕСI" деген мемлекеттiк тiлдегi алтын сары түстi жазба орналасқан қара көк түстi сақинамен жиектелген.
Сақинамен жиектелген композиция шеттерi алтын сары түстi шығыңқы ернеумен көмкерiлген көгiлдiр көк түстi сегiз қырлы жұлдыз аясында орналасқан. Сегiз қырдың iшкi бұрыштары көк жиектi алтын түстес сегіз қырлы жұлдыздың ұштарымен толтырылған.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О знамени и символе уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2006 года N 1237
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О знамени и символе уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О знамени и символе уголовно-исполнительной системы
органов юстиции Республики Казахстан
В соответствии со  статьей 10  Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции"  ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Утвердить прилагаемые описания:
1) знамени уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан;
2) символа уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Астана, Акорда, 2006 года
N_
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от _______ 2006 года
N_
Описание
знамени уголовно-исполнительной системы
органов юстиции Республики Казахстан
Знамя уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан (далее - знамя) представляет собой прямоугольное полотнище темно-синего цвета.
В центре знамени размещено изображение символа уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан.
Знамя по краям окаймлено бахромой золотисто-желтого цвета, крепится на древко. Наконечник древка имеет форму копья, к которому прикреплен витой шнур золотисто-желтого цвета с двумя кистями.
Графическое изображение знамени прилагается.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к описанию знамени
уголовно-исполнительной
системы органов юстиции
Республики Казахстан
Графическое изображение знамени уголовно-исполнительной системы
органов юстиции Республики Казахстан
(см. бумажный вариант)
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от         2006 года
N
Описание
символа уголовно-исполнительной системы
органов юстиции Республики Казахстан
Символ уголовно-исполнительной системы органов юстиции Республики Казахстан (далее - символ) построен на типологических элементах национальных геральдических символов и представляет собой изображение восьмигранной звезды.
В центральной части символа в восьмиугольной звезде расположены весы - как основной идентификационный символ, обозначающий принадлежность уголовно-исполнительной системы к органам юстиции Республики Казахстан.
Восьмигранная звезда изображена как объемный элемент, представляющий собой замкнутый контур, который символизирует крепость и надежность, и расположена на фоне расходящихся лучей, символизирующих очищение, возрождение.
Под восьмигранной звездой расположена лента с надписью на государственном языке "ҚАЗАҚСТАН".
Вся композиция расположена на большой восьмиугольной звезде, которая расположена на пересечении четырех остроконечных копий, окрашенных в желто-золотистый цвет.
Центральная композиция символа обрамлена кольцом темно-синего цвета, на котором в верхней части расположена надпись желто-золотистого цвета на государственном языке "ӘДІЛЕТ МИНИСТРЛІГІ", в нижней части - "ҚЫЛМЫСТЫҚ, - АТҚАРУ ЖҮЙЕСІ".
Композиция в обрамлении кольца располагается на фоне восьмиугольной звезды сине-голубого цвета, края которой окаймлены выступающим бортиком желто-золотистого цвета.
Внутренние углы восьмиугольника заполнены вершинами восьмигранной звезды золотистого цвета с синей каймой.

Нышанның көгiлдiр көк, қара көк және алтын түстерi PANTONE Халықаралық түстер атласының 3125 С және 810 С нөмiрлерiне сәйкес келедi.
Нышанның графикалық бейнесi қоса берiлiп отыр.
Қазақстан Республикасы
әділет органдарының
қылмыстық-атқару жүйесі
туының сипаттамасына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы әділет органдарының қылмыстық-атқару жүйесі нышанының графикалық бейнесі
(қағаздағы нұсқадан қараңыз)

Сине-голубой, темно-синий и золотистый цвета символа соответствуют номерам 3125Си810С Международного атласа цветов PANTONE.
Графическое изображение символа прилагается.
ПРИЛОЖЕНИЕ
K описанию символа
уголовно-исполнительной
системы органов юстиции
Республики Казахстан
Графическое изображение символа
уголовно-исполнительной системы
органов юстиции Республики Казахстан
(см. бумажный вариант)