Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1247 қаулысына толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 қаңтардағы N 2 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 220 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1247  қаулысына мынадай толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген "ҚазАгро" ұлттық холдингi" акционерлiк қоғамы қызметiнiң негiзгi қағидаттары туралы меморандум мынадай мазмұндағы 5-1-бөлiммен толықтырылсын:
" 5-1. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен "ҚазАгро"
ұлттық холдингi" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен "ҚазАгро" ұлттық холдингi" АҚ арасындағы өзара қарым-қатынастар Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы консультативтiк-кеңесшi орган - Мамандандырылған Кеңес арқылы жүзеге асырылады, оны құру туралы шешiмдi және қызметi туралы ереженi Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары басқаратын Мамандандырылған Кеңестiң құрамына Экономика және бюджеттiк жоспарлау, Қаржы, Ауыл шаруашылығы министрлiктерiнiң бiрiншi басшылары кiредi. Мамандандырылған Кеңес екi жылда бiр рет орта мерзiмдi негізде қоғамдарды басқару жөнiндегi негiз қалаушы мақсаттар мен мiндеттер бойынша ұсынымдар әзiрлеудi жүзеге асырады және мақсаттар мен қаржылық нәтижелерге қол жеткiзудi бағалауды жүргiзедi.
Мамандандырылған Кеңес өз қызметiн тұрақты негiзде жүзеге асырады және кемiнде екi жылда бiр рет отырыс өткiзедi. Мамандандырылған Кеңестiң қызметiн ұйымдық-ақпараттық қамтамасыз етудi Мамандандырылған Кеңестiң қызметi туралы ережеде айқындалған жұмыс органы жүзеге асырады.
Мемлекеттiк органдардың Компаниялардың бақылау және (немесе) қадағалау функцияларын орындауға негiзделген олардың қызметiне араласуына жол берiлмейдi".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
мiндетiн атқарушы

О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1247
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года N 2
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1247 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 11 декабря 2006 года N 220" следующее дополнение:
Меморандум об основных принципах деятельности акционерного общества "Национальный холдинг "КазАгро", утвержденный указанным постановлением, дополнить разделом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Взаимоотношения между Правительством
Республики Казахстан и АО "Нацхолдинг "КазАгро"
Взаимоотношения между Правительством Республики Казахстан и АО "Нацхолдинг "КазАгро" осуществляются через консультативно-совещательный орган при Правительстве Республики Казахстан - Специализированный Совет, решение о создании которого и Положение о деятельности утверждаются Правительством Республики Казахстан. В состав Специализированного Совета, возглавляемого Заместителем Премьер-Министра Республики Казахстан, входят первые руководители министерств экономики и бюджетного планирования, финансов, сельского хозяйства. Специализированный Совет осуществляет выработку рекомендаций по основополагающим целям и задачам по управлению обществами на среднесрочной основе один раз в два года и проводит оценку достижения целей и финансовых результатов.
Специализированный Совет осуществляет свою деятельность на постоянной основе и заседает не реже одного раза в два года. Организационно-информационное обеспечение деятельности Специализированного Совета осуществляется рабочим органом, определенным Положением о деятельности Специализированного Совета.
Вмешательство государственных органов в деятельность Компаний, не обусловленное выполнением ими контрольных и (или) надзорных функций, недопустимо".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан