Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N 285 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған механикалық көлік құралдарын, тіркемелерді, теңіз, өзен және шағын өлшемді кемелерді, азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені) үшін, сондай-ақ мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын алған кездегі алым ставкалары белгіленсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Механикалық көлік құралдарын және тіркемелерді мемлекеттік тіркеу үшін алым ставкаларын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 30 қазандағы N 1378 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 36-37, 483-құжат);
2) "Теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 7 желтоқсандағы N 1597 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 45-46, 541-құжат);
3) "Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 21 қаңтардағы N 74 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 4, 22-құжат).
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 10 сәуірдегі
N 285 қаулысына
қосымша
Механикалық көлік құралдарын, тіркемелерді, теңіз, өзен және шағын өлшемді кемелерді, азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені) үшін, сондай-ақ мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын алған кездегі алым ставкалары
1. Механикалық көлік құралдарын, тіркемелерді мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені) үшін алым ставкалары
Механикалық көлік құралдарын, тіркемелерді мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені) үшін алым ставкалары әрбір тіркелетін (қайта тіркелетін) механикалық көлік құралын немесе тіркеме үшін, сондай-ақ механикалық көлік құралдарының және тіркемелердің мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын алған кездегі айлық есептік көрсеткіштің төрттен бірін құрайды.

Об установлении ставок сбора за государственную регистрацию транспортных средств
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года N 285. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Установить прилагаемые ставки сбора за государственную регистрацию (перерегистрацию) механических транспортных средств, прицепов, морских, речных и маломерных судов, гражданских воздушных судов, а также при получении дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2001 года N 1378 "Об установлении ставок сбора за государственную регистрацию механических транспортных средств и прицепов" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 36-37, ст. 483);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2001 года N 1597 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 45-46, ст. 541);
3) постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2002 года N 74 "Об утверждении ставок сбора за государственную регистрацию гражданских воздушных судов" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 4, ст. 22).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2007 года N 285
Ставки сбора за государственную регистрацию
(перерегистрацию) механических транспортных средств,
прицепов, морских, речных и маломерных судов,
гражданских воздушных судов, а также при получении
дубликата документа, удостоверяющего
государственную регистрацию
1. Ставки сбора за государственную регистрацию
(перерегистрацию) механических транспортных средств, прицепов
Ставки сбора за государственную регистрацию (перерегистрацию) механических транспортных средств, прицепов составляют одну четвертую месячного расчетного показателя за каждое регистрируемое (перерегистрируемое) механическое транспортное средство или прицеп, а также при получении дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию механических транспортных средств, прицепов.

2. Теңіз, өзен және шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені) үшін, сондай-ақ мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын алған кездегі алым ставкалары
1. Теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркегені үшін алым ставкасы мыналарды құрайды:
теңіз кемелері үшін - алым төленетін күні қолданыстағы алпыс еселенген айлық есептік көрсеткіш;
өзен кемелері үшін - алым төленетін күні қолданыстағы он бес еселенген айлық есептік көрсеткіш;
шағын өлшемді флот кемелері үшін:
қуаты 50 ат күшінен (37 кВт) жоғары өздігінен жүзетін шағын өлшемді кемелер үшін - алым төленетін күні қолданыстағы үш еселенген айлық есептік көрсеткіш;
қуаты 50 ат күшіне (37 кВт) дейінгі өздігінен жүзетін шағын өлшемді кемелер үшін - алым төленетін күні қолданыстағы екі еселенген айлық есептік көрсеткіш;
өздігінен жүзбейтін шағын өлшемді кемелер үшін - алымды төлеу күніне қолданыстағы бір жарым еселенген айлық есептік көрсеткіш.
2. Теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік қайта тіркегені үшін алым ставкасы теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркегені үшін көрсетілген ставкалардың 50 пайызын құрайды.
3. Мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын алған кездегі алым ставкасы теңіз, өзен кемелерін және шағын өлшемді кемелерді мемлекеттік тіркегені үшін көрсетілген ставканың 25 пайызын құрайды.
3. Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені) үшін, сондай-ақ мемлекеттік тіркелгенін куәландыратын құжаттың телнұсқасын алған кездегі алым ставкалары
1. Азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркегені (қайта тіркегені) үшін алым ставкасы алым төленетін күні қолданыстағы жеті еселенген айлық есептік көрсеткішті құрайды.
2. Мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың телнұсқасын алу кезіндегі алым ставкасы азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркегені үшін көрсетілген ставканың елу пайызын құрайды.

2. Ставки сбора за государственную регистрацию
(перерегистрацию) морских, речных и маломерных судов,
а также при получении дубликата документа,
удостоверяющего государственную регистрацию
1. Ставка сбора за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов составляет:
для морских судов - шестидесятикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
для речных судов - пятнадцатикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
для судов маломерного флота:
самоходных маломерных судов мощностью свыше 50 лошадиных сил (37 кВт) - трехкратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
самоходных маломерных судов мощностью до 50 лошадиных сил (37 кВт) - двукратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора;
несамоходных маломерных судов - полуторакратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора.
2. Ставка сбора за государственную перерегистрацию морских, речных и маломерных судов составляет 50 процентов от указанных ставок за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов.
3. Ставка сбора при получении дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию составляет 25 процентов от указанной ставки за государственную регистрацию морских, речных и маломерных судов.
3. Ставки сбора за государственную регистрацию
(перерегистрацию) гражданских воздушных судов,
а также при получении дубликата документа,
удостоверяющего государственную регистрацию
1. Ставка сбора за государственную регистрацию (перерегистрацию) гражданских воздушных судов составляет семикратный месячный расчетный показатель, действующий на день уплаты сбора.
2. Ставка сбора при получении дубликата документа, удостоверяющего государственную регистрацию составляет пятьдесят процентов от указанной ставки за государственную регистрацию гражданских воздушных судов.