Адвокаттық және нотариаттық қызмет түрлерін лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 маусымдағы N 454 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қарашадағы № 1460 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.11.19 № 1460 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының " Нотариат туралы " 1997 жылғы 14 шілдедегі, " Адвокаттық қызмет туралы " 1997 жылғы 5 желтоқсандағы және " Лицензиялау туралы " 2007 жылғы 11 қаңтардағы заңдарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған:
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес) Қаулысымен.
2) адвокаттық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары;
3) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес) Қаулысымен.
4) нотариаттық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес) Қаулысымен.
2. Мыналардың:
1) "Адвокаттық қызмет пен нотариустардың қызметін лицензиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 27 ақпандағы N 254 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 6, 60-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 41,  532-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 4-тармағының;
3) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 25 қыркүйектегі N 1235 және 2002 жылғы 27 ақпандағы N 254 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 7 мамырдағы N 518 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 21, 269-құжат) 1-тармағының 2) тармақшасының күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании адвокатской и нотариальной видам деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2007 года № 454. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2012 года № 1460
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.11.2012 № 1460 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
В целях реализации законов Республики Казахстан от 14 июля 1997 года "О нотариате", от 5 декабря 1997 года "Об адвокатской деятельности" и от 11 января 2007 года "О лицензировании" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) исключен постановлением Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012);
2) квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании адвокатской деятельности;
3) исключен постановлением Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012);
4) квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании нотариальной деятельности.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2002 года N 254 "Об утверждении Правил лицензирования адвокатской деятельности и деятельности нотариусов" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 6, ст. 60);
2) пункт 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 41, ст. 532);
3) подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 518 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2001 года N 1235 и от 27 февраля 2002 года N 254" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 21, ст. 269).

3. Осы қаулы ресми жариялануға тиіс және 2007 жылғы 9 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 2 маусымдағы
N 454 қаулысымен
бекітілген
Адвокаттық қызметті лицензиялау ережесі
Ескерту. Ереже алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 2 маусымдағы
N 454 қаулысымен
бекітілген
Адвокаттық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары
1. Адвокаттық қызметті жүзеге асыру үшін жеке тұлғаларға қойылатын біліктілік талаптары:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығы;
2) жоғары заң білімінің болуы;
3) кемінде бес жыл адвокаттық қызмет стажы бар адвокатта алты айдан бір жылға дейінгі мерзімде тағылымдамадан өту;
4) аттестациялық әділет комиссиясында аттестаттаудан өту;
5) наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұратыны туралы мәліметтердің болмауы;
6) соттылығының болмауы.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012.01.30 ерте емес) Қаулысымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.03.29 N 365 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы адвокаттық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарының 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген біліктілік талабы «Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 34-бабы 1-тармағының 1)2)3)9) және 12) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша судья өкілеттіктерін тоқтатқан адамдарға қолданылмайды.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.29 N 365 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Осы адвокаттық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарының 1-тармағының 4) тармақшасында көзделген біліктілік талабы мыналарға:
1) Қазақстан Республикасының Жоғары Соты Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған, сотта тағылымдамадан ойдағыдай өткен және облыстық немесе оған теңестірілген соттың жалпы отырысының оң пікірін алған адамдарға;

3. Настоящее постановление подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 9 августа 2007 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2007 года N 454
Правила
лицензирования адвокатской деятельности
Сноска. Правила исключены постановлением Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2007 года N 454
Квалификационные требования,
предъявляемые при лицензировании адвокатской деятельности
1. Квалификационные требования, предъявляемые к физическим лицам для осуществления адвокатской деятельности:
1) гражданство Республики Казахстан;
2) наличие высшего юридического образования;
3) прохождение стажировки от шести месяцев до одного года у адвоката, имеющего стаж адвокатской деятельности не менее пяти лет;
4) прохождение аттестации в аттестационной комиссии юстиции;
5) отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах;
6) отсутствие судимости.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 29.03.2012 № 365 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
2. Квалификационное требование, предусмотренное подпунктом 3) пункта 1 настоящих квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании адвокатской деятельности, не распространяется на лиц, прекративших полномочия судьи по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 9) и 12) пункта 1 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан".
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 29.03.2012 № 365 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
3. Квалификационное требование, предусмотренное подпунктом 4) пункта 1 настоящих квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании адвокатской деятельности, не распространяется на:
1) лиц, сдавших квалификационный экзамен в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, успешно прошедшие стажировку в суде и получившие положительный отзыв пленарного заседания областного или приравненного к нему суда;

2) «Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 34-бабы 1-тармағының 1)2)3)9) және 12) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша судья өкілеттіктерін тоқтатқан адамдарға;
3) теріс себептермен босатылғандарды қоспағанда, прокурор немесе тергеуші лауазымында кемінде он жыл жұмыс өтілі болған жағдайда, прокуратура және тергеу органдарынан босатылған адамдарға қолданылмайды.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.29 N 365 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 2 маусымдағы
N 454 қаулысымен
бекітілген
Нотариаттық қызметті лицензиялау ережесі
Ескерту. Ереже алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 2 маусымдағы
N 454 қаулысымен
бекітілген
Нотариаттық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптар
1. Нотариаттық қызметті жүзеге асыру үшін жеке тұлғаларға қойылатын біліктілік талаптары:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығы;
2) жоғары заң білімінің болуы;
3) кемінде бір жыл мерзіммен нотариуста тағылымдамадан өту;
4) аттестациялық әділет комиссиясында аттестаттаудан өту;
5) наркологиялық және психиатриялық диспансерлерде есепте тұратыны туралы мәліметтердің болмауы;
6) соттылығының болмауы;
7) жиырма бес жасқа толуы;
8) заң мамандығы бойынша кемінде екі жыл жұмыс өтілінің болуы.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012.01.30 ерте емес) Қаулысымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.03.29 N 365 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы нотариаттық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарының 1-тармағының 3) тармақшасында көзделген біліктілік талабы теріс себептермен қызметінен босатылғандарды қоспағанда, мемлекеттік нотариус болып қызмет атқарған жұмыс өтілі бар адамдарға қолданылмайды.

2) лиц, прекративших полномочия судьи по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3), 9) и 12) пункта 1 статьи 34 Конституционного закона Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан";
3) лиц, уволенных из органов прокуратуры и следствия, при наличии стажа работы в должности прокурора или следователя не менее десяти лет, за исключением уволенных по отрицательным мотивам.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 29.03.2012 № 365 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
4. Исключен постановлением Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2007 года N 454
Правила
лицензирования нотариальной деятельности
Сноска. Правила исключены постановлением Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июня 2007 года N 454
Квалификационные требования, предъявляемые
при лицензировании нотариальной деятельности
1. Квалификационные требования, предъявляемые к физическим лицам для осуществления нотариальной деятельности:
1) гражданство Республики Казахстан;
2) наличие высшего юридического образования;
3) прохождение стажировки у нотариуса сроком не менее одного года;
4) прохождение аттестации в аттестационной комиссии юстиции;
5) отсутствие сведений о состоянии на учете в наркологическом и психиатрическом диспансерах;
6) отсутствие судимости;
7) достижение возраста двадцати пяти лет;
8) наличие стажа работы по юридической специальности не менее двух лет.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29.03.2012 № 365 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
2. Квалификационное требование, предусмотренное подпунктом 3) пункта 1 настоящих квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании нотариальной деятельности, не распространяется на лиц, имеющих стаж работы государственным нотариусом, за исключением освобожденных от занимаемой должности по отрицательным мотивам.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.29 N 365 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Осы нотариаттық қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарының 1-тармағының 4) тармақшасында көзделген біліктілік талабы мыналарға:
1) Қазақстан Республикасының Әділет біліктілік алқасында немесе Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Кеңесінің жанындағы Біліктілік комиссиясында біліктілік емтиханын тапсырған адамдар, тұрақты судьялар және өз міндеттерін орындау кезінде теріс қылықтары мен заңдылықты бұзғаны үшін судья лауазымынан босатылған судьяларды қоспағанда, тұрақты судья болып жұмыс істеген адамдарға;
2) мемлекеттік нотариустарға қолданылмайды.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.03.29 N 365 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Алып тасталу көзделген - ҚР Үкіметінің 2011.11.16 № 1346 (ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ 2012 жылғы 30 қаңтардан ерте емес) Қаулысымен.

Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 29.03.2012 № 365 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
3. Квалификационное требование, предусмотренное подпунктом 4) пункта 1 настоящих квалификационных требований, предъявляемых при лицензировании нотариальной деятельности, не распространяется на:
1) лиц, сдавших квалификационный экзамен в Квалификационной коллегии юстиции Республики Казахстан или в Квалификационной комиссии при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан, постоянные судьи и лица, работавшие постоянными судьями, за исключением судей, освобожденных от должности судьи за порочащие проступки и нарушения законности при исполнении своих обязанностей;
2) государственных нотариусов.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 29.03.2012 № 365 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
4. Исключен постановлением Правительства РК от 16.11.2011 № 1346 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования, но не ранее 30.01.2012).