"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 7 маусымдағы N 472 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер- Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік сатып алу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілеріне өзгерістер және толықтыру енгізілсін:
1. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 9, 10-құжаттар; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж.,N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат; N 12, 72, 77-құжаттар; N 13, 85, 86-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; N 16, 98, 102-құжаттар; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; 2007 жылғы 3 сәуірде "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық-атқару жүйесі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 26 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 167-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"167-бап. Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңдарын бұзу
1. Маманның конкурстық құжаттаманы әзірлеу кезінде жол берілген мемлекеттік сатып алу туралы заңдардың талаптарын қасақана бұзуы,-
он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жылдың ішінде қайта
жасалған осы баптың үшінші бөлімінде көзделген іс-әрекет (әрекетсіздік), -
маманға отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных закупок"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2007 года N 472
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственных закупок".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнения в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам государственных закупок
Статья 1.  Внести изменения и дополнение в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Кодекс  Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 10,9; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139, 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 7-8, ст. 19; N 9, ст. 26; N 13, ст. 53; N 14, ст. 58; N 17-18, ст. 72; N 21-22, ст. 86, 87; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 5; N 2, ст. 19, 20; N 3, ст. 22; N 5-6, ст. 31; N 8, ст. 45; N 10, ст. 52; N 11, ст. 55; N 12, ст. 72, 77; N 13, ст. 85, 86; N 15, ст. 92, 95; N 16, ст. 98, 102; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1 ст. 4; N 2, ст. 18; N 3, ст. 20, 23; N 4 ст. 28, 33;  Закон  Республики Казахстан от 26 марта 2007 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам уголовно-исполнительной системы", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 3 апреля 2007 г., и "Казахстанская правда" 3 апреля 2007 г.):
1) статью 167 изложить в следующей редакции:
"Статья 167. Нарушение законодательства Республики Казахстан о государственных закупках товаров, работ, услуг
1. Умышленное нарушение специалистом требований законодательства о государственных закупках, допущенное при разработке конкурсной документации, -
влечет штраф в размере пятнадцати месячных расчетных показателей.
2. Действие (бездействие), предусмотренное частью первой настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влечет штраф на специалиста в размере тридцати месячных расчетных показателей.

3. Сатып алуды ұйымдастырушының ашық конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланған немесе жабық конкурста қатысуға шақыру туралы хабарлама жіберілген күннен бастап мүдделі ықтимал өнім берушілердің уәкілетті өкілдеріне конкурстық құжаттаманың көшірмелерін бермеуі, сол сияқты конкурстық құжаттаманы өзгерту және өзгертілген конкурстық құжаттаманың көшірмесін беру тәртібін бұзуы,-
лауазымды тұлғаларға жиырма айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
4. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жылдың ішінде қайта
жасалған осы баптың бесінші бөлімінде көзделген іс-әрекет (әрекетсіздік), -
лауазымды тұлғаларға қырық айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
5. Тапсырыс берушінің конкурс тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудан бас тарту мерзімін бұзуы, -
лауазымды тұлғаларға елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
6. Конкурсқа қатысуға өтінімдері бар конверттерді конкурстық құжаттамада көрсетілген мерзімді, уақыт пен орынды бұза отырып ашу,-
лауазымды тұлғаларға елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
7. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жылдың ішінде қайта
жасалған осы баптың жетінші және сегізінші бөлімдерінде көзделген іс- әрекет (әрекетсіздік), -
лауазымды тұлғаларға жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
8. Сұрау салу жіберу, сондай-ақ конкурс комиссиясының конкурсқа қатысуға өтінімді жеткіліксіз құжаттармен толықтыруға, конкурсқа қатысуға өтінімде берілген құжаттарды ауыстыруға бағытталған іс-әрекеті, тиісінше ресімделмеген құжаттарды сәйкес келтіруі, -
лауазымды тұлғаларға жетпіс айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
9. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жылдың ішінде қайта
жасалған осы баптың оныншы бөлімінде көзделген іс-әрекет, -
лауазымды тұлғаларға жүз елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
10. Ықтимал өнім берушілерге мемлекеттік сатып алу туралы заңдарда көзделмеген біліктілік талаптарды қою, сол сияқты ықтимал өнім берушіні мемлекеттік сатып алу туралы заңдарда көзделмеген негіздер бойынша біліктілік талаптарға сәйкес келмейді деп негізсіз танудан көрінген ықтимал өнім берушілерді іріктеу тәртібін бұзу, -
лауазымды тұлғаларға жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
11. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жылдың ішінде қайта жасалған осы баптың он екінші бөлімінде көзделген іс-әрекет, -
лауазымды тұлғаларға екі жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.

3. Непредставление организатором закупок со дня опубликования объявления о проведении открытого конкурса или направления уведомления о приглашении к участию в закрытом конкурсе копии конкурсной документации уполномоченным представителям заинтересованных потенциальных поставщиков, а равно нарушение порядка изменения конкурсной документации и направления копии измененной конкурсной документации, -
влечет штраф на должностных лиц в размере двадцати месячных расчетных показателей.
4. Действия (бездействие), предусмотренные частью третьей настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на должностных лиц в размере сорока месячных расчетных показателей.
5. Нарушение заказчиком срока отказа от осуществления государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса, -
влечет штраф на должностных лиц в размере пятидесяти месячных расчетных показателей.
6. Вскрытие конвертов с заявками на участие в конкурсе с нарушением срока, времени и места, указанных в конкурсной документации -
влечет штраф на должностных лиц в размере пятидесяти месячных расчетных показателей.
7. Действия (бездействие), предусмотренные частями пятой и шестой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на должностных лиц в размере ста месячных расчетных показателей.
8. Направление запроса, а равно действия конкурсной комиссии, направленные на дополнение заявки на участие в конкурсе недостающими документами, замену документов, предоставленных в заявке на участие в конкурсе, приведение в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов, -
влечет штраф на должностных лиц в размере семидесяти месячных расчетных показателей.
9. Действия, предусмотренные частью восьмой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на должностных лиц в размере ста пятидесяти месячных расчетных показателей.
10. Установление к потенциальным поставщикам квалификационных требований, не предусмотренных законодательством о государственных закупках, а равно нарушение порядка отбора потенциальных поставщиков, выразившееся в необоснованном признании потенциального поставщика несоответствующим квалификационным требованиям, по основаниям не предусмотренным законодательством о государственных закупках, -
влечет штраф на должностных лиц в размере ста месячных расчетных показателей.
11. Действия, предусмотренные частью десятой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на должностных лиц в размере двухсот месячных расчетных показателей.

12. Сарапшының көрінеу жалған сараптау қорытындысын жасауы, -
он бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
13. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жылдың ішінде қайта жасалған осы баптың он төртінші бөлімінде көзделген іс-әрекет, -
отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
14. Мемлекеттік сатып алу процесін реттеу жөніндегі уәкілетті органға ықтимал өнім берушінің біліктілік талаптар жөнінде дұрыс емес ақпарат беру фактілері туралы мәліметтерді, сондай-ақ тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған ықтимал өнім беруші туралы мәліметтерді уақтылы бермеу, -
лауазымды тұлғаларға отыз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
15. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жылдың ішінде қайта жасалған осы баптың он алтыншы бөлімінде көзделген іс-әрекет,-
алпыс айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
16. Мемлекеттік сатып алу процесін реттеу жөніндегі уәкілетті органға ықтимал өнім берушінің біліктілік талаптар жөнінде дұрыс емес ақпарат беру фактілері туралы мәліметтерді, сондай-ақ тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған ықтимал өнім беруші туралы мәліметтерді уақтылы бермеу, сол сияқты ықтимал өнім берушінің біліктілік талаптар жөнінде дұрыс емес ақпарат бергені туралы көрінеу жалған ақпарат беру,-
лауазымды тұлғаларға жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
17. Әкімшілік жаза қолданылғаннан кейін бір жылдың ішінде қайта жасалған осы баптың он сегізінші бөлімінде көзделген іс-әрекет
(әрекетсіздік), -
лауазымды тұлғаларға екі жүз айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
Ескерту.
Осы баптың үшінші бөлігінде көрсетілген лауазымды тұлғалар деп сатып алуды ұйымдастырушының басшысын және (немесе) оның тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу рәсімдерін жүзеге асыруға жауапты орынбасарын түсінген жөн; осы баптың алтыншы, сегізінші бөліктерінде конкурстық комиссияның төрағасын және (немесе) оның орынбасарын түсінген жөн; осы баптың оныншы бөлігінде конкурстық комиссияның мүшелерін түсінген жөн; осы баптың он төртінші және он алтыншы бөліктерінде тапсырыс берушінің басшыларын не сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушыны және (немесе) оның орынбасарларын түсінген жөн.".
2) 571-1-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"571-1-бап. Ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті орган

12. Составление экспертом заведомо ложного экспертного заключения, -
влечет штраф в размере пятнадцати месячных расчетных показателей.
13. Действие, предусмотренное частью двенадцатой настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влечет штраф в размере тридцати месячных расчетных показателей.
14. Несвоевременное представление в уполномоченный орган по регулированию процесса государственных закупок сведений о фактах представления потенциальным поставщиком недостоверной информации по квалификационным требованиям, а также сведений о потенциальном поставщике, уклонившимся от заключения договора о государственных закупках товаров, работ, услуг, -
влечет штраф на должностных лиц в размере тридцати месячных расчетных показателей.
15. Действие, предусмотренное частью четырнадцатой настоящей статьи, совершенное повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влечет штраф в размере шестидесяти месячных расчетных показателей.
16. Непредставление в уполномоченный орган по регулированию процесса государственных закупок сведений о фактах представления потенциальным поставщиком недостоверной информации по квалификационным требованиям, а также сведений о потенциальном поставщике, уклонившимся от заключения договора о государственных закупках товаров, работ, услуг, а равно представление заведомо ложной информации о предоставлении потенциальным поставщиком недостоверной информации по квалификационным требованиям, -
влечет штраф на должностных лиц в размере ста месячных расчетных показателей.
17. Действия (бездействие), предусмотренные частью шестнадцатой настоящей статьи, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, -
влекут штраф на должностных лиц в размере двухсот месячных расчетных показателей.
Примечание.
Под должностными лицами, указанными в части третей настоящей статьи следует понимать руководителя организатора закупок и (или) его заместителя, ответственных за осуществление процедур организации и проведения государственных закупок товаров, работ, услуг; в частях шестой, восьмой настоящей статьи следует понимать председателя конкурсной комиссии и (или) его заместителя; в части десятой настоящей статьи следует понимать членов конкурсной комиссии; в частях четырнадцатой и шестнадцатой настоящей статьи следует понимать руководителей заказчика или единого организатора закупок и (или) их заместителей";
2) статью 571-1 изложить в следующей редакции:
"Статья 571-1. Центральный уполномоченный орган по внутреннему контролю

1. Ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті орган осы Кодекстің 167-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды.
2. Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарауға және әкімшілік жаза қолдануға ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті органның басшысы және оның орынбасарлары, аумақтық бөлімшелердің басшылары құқылы.";
3) 636-баптың бірінші бөлігінің 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы жиырма төртінші абзацпен толықтырылсын:
"ішкі бақылау жөніндегі орталық уәкілетті органның (356-бап);".
2. "Жеке кәсіпкерлік туралы" 2006 жылғы 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2006 ж.,N 3, 21-құжат; N 16, 99-құжат; N 23; 2007 ж., N 2, 18-құжат; N 3, 20-құжат):
көрсетілген Заңға қосымшаның 27-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Мемлекеттік қаржылық бақылау органдары:
Қазақстан Республикасының тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы заңдарының сақталуын бақылау".
2-бап. Осы Заң алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

1. Центральный уполномоченный орган по внутреннему контролю, рассматривает дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьeй 167 настоящего Кодекса.
2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе руководитель центрального уполномоченного органа по внутреннему контролю и его заместители, руководители территориальных подразделений";
3) подпункт 1) части первой статьи 636 дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:
"центрального уполномоченного органа по внутреннему контролю (статья 356);".
2. В  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2006 г. "О частном предпринимательстве" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2006 г., N 3, ст. 21; N 16, ст. 99; N 23; 2007 г., N 2, ст. 18; N 3, ст. 20):
пункт 27 приложения к указанному Закону изложить в следующей редакции:
"27. Органы государственного финансового контроля:
контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан о государственных закупках товаров, работ, услуг".
Статья 2 . Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти дней со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан