Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Польша Республикасының Үкіметі арасындағы Туризм саласындағы ынтымақтастық туралы келісімді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 маусымдағы N 475 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. 2007 жылғы 29 наурызда Астана қаласында жасалған Қазақстан
Республикасының Үкіметі мен Польша Республикасының Үкіметі арасындағы Туризм саласындағы ынтымақтастық туралы келісім бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Польша Республикасының Үкіметі арасындағы Туризм саласындағы ынтымақтастық туралы келісім
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Польша Республикасының Үкіметі,
2005 жылғы 6 шілдеде Астана қаласында қол қойылған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Польша Республикасының Үкіметі арасындағы Экономикалық ынтымақтастық туралы келісімнің ережелерін ескере отырып,
екі   ел арасындағы достық қатынастар мен өзара түсіністікті нығайтуға ұмтыла отырып,
теңдік пен өзара тиімділік негізінде туризмді дамыту мақсатында,
Польша Республикасының Еуропалық Одаққа мүшелігін назарға ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Тараптар туризм саласындағы ынтымақтастықты осы Келісімнің ережелеріне және Қазақстан Республикасы мен Польша Республикасында қолданыстағы заңнамаға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы немесе Польша Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес дамытады.
2-бап
1. Тараптар өзаралық негізінде екі мемлекет арасында туризм
мақсатында саяхат жасайтын Тараптар мемлекеттерінің азаматтарына
қатысты шекаралық, визалық, кедендік және өзге де ресмилілікті
оңайлатуға ұмтылады.
2. Тараптар мемлекеттерінің құзыретті органдары Тараптар
мемлекеттерінің азаматтарына туризм мақсатында визаларды жедел
ресімдеуге және беруге ұмтылады.
3-бап
Тараптар туризмді дамытуға қатысатын қазақстандық және поляк субъектілері қабылдайтын инвестицияларға жәрдемдеседі.
4-бап
Тараптар туристік қызметті реттейтін қолданыстағы нормативтік құқықтық кесімдер, сондай-ақ туризм статистикасы саласындағы ақпаратпен, біліммен және тәжірибемен алмасуды көтермелейді.
5-бап
Тараптар туризм саласындағы оқу технологияларымен және зерттеулермен, сондай-ақ туристік бизнесті ұйымдастырудағы және менеджменттегі тәжірибемен алмасуға ықпал етеді.
6-бап
1. Осы Келісімнің ережелерін орындау үшін жауапты уәкілетті
органдар:
Қазақстан тарапынан - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі;
Польша тарапынан - Польша Республикасы Экономика министрі болып табылады.

Об утверждении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Польша о сотрудничестве в области туризма
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2007 года N 475
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Польша о сотрудничестве в области туризма, совершенное в городе Астане 29 марта 2007 года.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Республики Польша о сотрудничестве
в области туризма
(Официальный сайт МИД РК - Вступило в силу 11 июля 2007 года)
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Польша, в дальнейшем именуемые Сторонами,
учитывая положения  Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Польша об экономическом сотрудничестве, подписанного в городе Астане 6 июля 2005 года,
стремясь укреплять взаимопонимание и дружественные отношения между двумя странами,
в целях развития туризма на основе равенства и взаимной выгоды,
принимая во внимание членство Республики Польша в Европейском Союзе,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Стороны развивают сотрудничество в области туризма в соответствии с положениями настоящего Соглашения и действующим законодательством в Республике Казахстан и Республике Польша, а также международными договорами, участниками которых являются Республика Казахстан или Республика Польша.
Статья 2
1. Стороны на основе взаимности стремятся к упрощению пограничных, визовых, таможенных и иных формальностей по отношению к гражданам государств Сторон, путешествующих между обоими государствами в целях туризма.
2. Компетентные органы государств Сторон стремятся к оперативному оформлению и выдаче виз в целях туризма гражданам государств Сторон.
Статья 3
Стороны содействуют инвестициям, предпринимаемым казахстанскими и польскими субъектами, участвующими в развитии туризма.
Статья 4
Стороны поощряют обмен информацией, знаниями и опытом в области действующих нормативных правовых актов, регулирующих туристскую деятельность, а также статистики туризма.
Статья 5
Стороны способствуют обмену учебными технологиями и исследованиями в области туризма, а также опытом в организации и менеджменте туристского бизнеса.
Статья 6
1. Уполномоченными органами, ответственными за исполнение положений настоящего Соглашения, являются от:
казахстанской Стороны - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан,
польской Стороны - Министр экономики Республики Польша.

2. 1-тармақта көрсетілген органдардың атаулары немесе
функциялары өзгерген жағдайда Тараптар бір-бірін дипломатиялық
арналар арқылы уақтылы хабардар етеді.
7-бап
Осы Келісім Қазақстан Республикасы немесе Польша Республикасы қатысушылары болып табылатын басқа халықаралық шарттардан туындайтын Тараптар мемлекеттерінің құқықтары мен міндеттемелерін, сондай-ақ Польша Республикасының Еуропалық Одаққа мүшелігін қозғамайды.
8-бап
Әр Тарап өз мемлекетінің аумағында екінші Тарап мемлекетінің туристік ақпарат орталықтарын құруға жәрдемдеседі.
9-бап
Тараптар Дүниежүзілік туристік ұйым және басқа да халықаралық туристік ұйымдар шеңберінде ынтымақтастықты дамытады.
10-бап
Осы Келісімнің ережелерін қолдануға немесе түсіндіруге байланысты даулы мәселелерді 2005 жылғы 6 шілдеде Астана қаласында қол қойылған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Польша Республикасының Үкіметі арасындағы Экономикалық ынтымақтастық туралы келісім негізінде құрылған Экономикалық ынтымақтастық жөніндегі Қазақстан-Польша үкіметаралық комиссиясы талқылайды.
11-бап
Осы Келісім Тараптар оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетшілік рәсімдерді орындағанын растайтын соңғы жазбаша хабарламаны алған күнінен бастап күшіне енеді.
12-бап
Осы Келісімге Тараптардың өзара уағдаластығы бойынша осы Келісімнің ажырамас бөліктері болып табылатын жекелеген хаттамалармен ресімделетін өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін және олар осы Келісімнің 11-бабына сәйкес күшіне енеді.
13-бап
1. Осы Келісім белгіленбеген мерзімге жасалады. Тараптардың әрқайсысы Осы Келісімнің қолданылуын екінші Тарапқа жазбаша нысанда хабарлау жолымен тоқтата алады. Мұндай жағдайда осы Келісім Тараптардың бірінен хабарлама алынған күннен бастап алты ай өткен соң өз қолданысын тоқтатады.
2. Осы Келісімнің қолданысын тоқтату оның қолданылу барысында басталған іс-шаралардың орындалуына олар аяқталғанға дейін әсер етпейді.
2007 жылғы 29 наурызда Астана қаласында әрқайсысы қазақ, поляк және орыс тілдерінде екі данада жасалды, бұл ретте барлық мәтіндердің күші бірдей.
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер туындаған жағдайда орыс тіліндегі мәтін шешуші болады.
Қазақстан Республикасының      Польша Республикасының
Үкіметі үшін                   Үкіметі үшін

2. При изменении названий или функций органов, указанных в пункте 1, Стороны своевременно уведомляют друг друга по дипломатическим каналам.
Статья 7
Настоящее Соглашение не затрагивает прав и обязательств государств Сторон, вытекающих из других международных договоров, участниками которых являются Республика Казахстан или Республика Польша, а также членства Республики Польша в Европейском Союзе.
Статья 8
Каждая Сторона содействует созданию на территории своего государства центров туристской информации государства другой Стороны.
Статья 9
Стороны развивают сотрудничество в рамках Всемирной туристской организации и других международных туристских организаций.
Статья 10
Спорные вопросы, связанные с применением или толкованием положений настоящего Соглашения обсуждает Казахстанско-польская Межправительственная Комиссия по экономическому сотрудничеству, созданная на основе  Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Польша об экономическом сотрудничестве, подписанного в городе Астане 6 июля 2005 года.
Статья 11
Нacтоящее Соглашение вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления, подтверждающего выполнение Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Статья 12
Пo взаимной договоренности Сторон в настоящее Соглашение могут быть внесены изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися неотъемлемыми частями настоящего Соглашения и вступают в силу в соответствии со статьей 11 настоящего Соглашения.
Статья 13
1. Настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок. Каждая из Сторон может прекратить действие настоящего Соглашения путем уведомления в письменной форме другой Стороны. В таком случае настоящее Соглашение прекратит свое действие по истечении шести месяцев с даты получения одной из Сторон такого уведомления.
2. Прекращение действия настоящего Соглашения не повлияет на выполнение мероприятий, начатых в ходе его действия до их завершения.
Совершено в г. Астана 29 марта 2007 года, в двух экземплярах каждый на казахском, польском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий при толковании положений настоящего Соглашения, решающим будет текст на русском языке.
За Правительство                      За Правительство
Республики Казахстан                  Республики Польша