Эмиссиялар нормативтері белгіленетін ластаушы заттар мен қалдық түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 557 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 628 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 628 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Энергетика министрінің 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 26 бұйрығын қараңыз.
Ескерту. Қаулының тақырыбына өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009.05.14 N 713 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық кодексінің 16-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған эмиссиялар нормативтері белгіленетін ластаушы заттар мен қалдық түрлерінің тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009.05.14 N 713 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 30 маусымдағы
N 557 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Тізбенің тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша "және қоршаған ортаға эмиссиялар үшін ақы алынатын" деген сөздер алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009.05.14 N 713 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Эмиссиялар нормативтері белгіленетін ластаушы заттар мен қалдық
түрлерінің тізбесі 1. Эмиссиялар нормативтері белгіленетін ластаушы заттардың
тізбесі
Атмосфералық ауаны ластайтын заттар
1. Күкірт диоксиді мен күкірттің басқа да қосылыстары.
2. Азот оксиді мен азоттың басқа да қосылыстары.
3. Оттегі тотығы.
4. Ұшпалы органикалық қосылыстар.
5. Металдар мен олардың қосылыстары.
6. Тотияйын мен оның қосылыстары.
7. Цианидтер.
8. Хлор және оның қосылыстары.
9. Фтор және оның қосылыстары.
10. Шекті көмірсутегілер.
11. Меркаптандар.
12. Күкіртті сутегі.
13. Қара көміртегі (күйе).
14. Шаң-тозаң, соның ішінде құрамында асбест бар (өлшемді бөлшектері, талшықтары).
15. Полихлорлы дибензодиоксиндер мен полихлорлы дибензофурандар.
16. Елді мекендердің атмосфералық ауасында шекті рұқсатты шоғырлануының (бұдан әрі - ШРШ) және әсер етудің бағдарлы қауіпсіз деңгейіне (бұдан әрі - ӘБҚД) Қазақстан Республикасының санитарлық-гигиеналық нормативтері белгіленген қауіптілігі 1 және 2-сыныптағы өзге де ластаушы заттар мен олардың қосылыстары.
Суды ластайтын заттар

Об утверждении перечня загрязняющих веществ и видов отходов, для которых устанавливаются нормативы эмиссий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 557. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 628
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 628 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 26.
Сноска. В заголовке и по всему тексту слова "и взимается плата за эмиссии в окружающую среду" исключены постановлением Правительства РК от 14.05.2009 № 713 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В соответствии со статьей 16 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень загрязняющих веществ и видов отходов, для которых устанавливаются нормативы эмиссий.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июня 2007 года N 557
Перечень загрязняющих веществ и видов отходов,
для которых устанавливаются нормативы эмиссий
1. Перечень загрязняющих веществ, для которых
устанавливаются нормативы эмиссий
Вещества, загрязняющие атмосферный воздух
1. Диоксид серы и другие соединения серы.
2. Оксиды азота и другие соединения азота.
3. Окись углерода.
4. Летучие органические соединения.
5. Металлы и их соединения.
6. Мышьяк и его соединения.
7. Цианиды.
8. Хлор и его соединения.
9. Фтор и его соединения.
10. Предельные углеводороды.
11. Меркаптаны.
12. Сероводород.
13. Углерод черный (сажа).
14. Пыль, в т.ч. асбестосодержащая (взвешенные частицы, волокна).
15. Полихлорированные дибензодиоксины и полихлорированные дибензофураны.
16. Иные загрязняющие вещества и их соединения 1 и 2 классов опасности, для которых установлены санитарно-гигиенические нормативы Республики Казахстан предельно допустимых концентраций (далее - ПДК) и ориентировочные безопасные уровни воздействия (далее - ОБУВ) в атмосферном воздухе населенных мест.
Вещества, загрязняющие воду

1. Галогендердің органикалық қосылыстары және суда осы
қосылыстарды құрауы мүмкін заттар.
2. Фосфордың органикалық қосылыстары.
3. Қалайының органикалық қосылыстары.
4. Металдар мен олардың қосылыстары.
5. Көмірсутегілер мен олардың қосылыстары.
6. Цианидтер.
7. Тотияйын мен оның қосылыстары.
8. ШРШ немесе ӘБҚД белгіленген пестицидтер (улы химикаттар).
9. Өлшемді заттар мен суспензиялар.
10. Эфтрофизацияға әсер ететін заттар (нитраттар мен фосфаттар).
11. Оттегі теңгеріміне қолайсыз әсер ететін заттар.
12. Мәдени-тұрмыстық, шаруашылық-ауыз су және балық шаруашылығы су пайдалану су объектілеріндегі ШРШ және ӘБҚД Қазақстан Республикасының санитарлық-гигиеналық нормативтері белгіленген қауіптілігі 1 және 2-сыныптағы өзге де ластаушы заттар мен олардың қосылыстары.
2. Қалдықтар орналастыру нормативтері белгіленетін қалдықтар
түрлерінің тізбесі
1. Коммуналдық қалдықтар.
2. Өнеркәсіптік қалдықтар.
3. Радиоактивті қалдықтар.

1. Органические соединения галогенов и вещества, которые в водной среде могут образовывать эти соединения.
2. Органические соединения фосфора.
3. Органические соединения олова.
4. Металлы и их соединения.
5. Углеводороды и их соединения.
6. Цианиды.
7. Мышьяк и его соединения.
8. Пестициды (ядохимикаты), для которых установлены ПДК или ОБУВ.
9. Взвешенные вещества и суспензии.
10. Вещества, которые способствуют эфтрофизации (нитраты и фосфаты).
11. Вещества, оказывающие неблагоприятное воздействие на кислородный баланс.
12. Иные загрязняющие вещества и их соединения 1 и 2 классов опасности, для которых установлены санитарно-гигиенические нормативы Республики Казахстан ПДК и ОБУВ в водных объектах культурно-бытового, хозяйственно-питьевого и рыбохозяйственного водопользования.
2. Перечень видов отходов, для которых устанавливаются
нормативы размещения отходов
1. Коммунальные отходы.
2. Промышленные отходы.
3. Радиоактивные отходы.