Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы N 678 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 тамыздағы N 679 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 шілдедегі N 1061 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.07.13. N 1061 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Жергілікті бюджеттердің жобаларын әзірлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы N 678 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 25, 321-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жергілікті бюджеттердің жобаларын әзірлеу ережесінде:
1-тармақта:
"жолдауы," деген сөзден кейін "бюджеттік бағдарламалардың іске асырылу тиімділігін бағалау және" деген сөздермен толықтырылсын;
"жергілікті бюджеттік бағдарламаларды атқару тиімділігін бағалаулар" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"ағымдағы бюджеттік бағдарламалар мен бюджеттік даму бағдарламалары үшін бюджет шығыстарының лимиттерін айқындау.";
мынадай мазмұндағы 2-1) тармақшамен толықтырылсын:
"2-1) басым бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) қамтитын басым бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесін айқындау;";
4-тармақтағы "шілдесіне" деген сөз "маусымына" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 4-1, 4-2-тармақтармен толықтырылсын:
"4-1. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясы тиісті жергілікті атқарушы органның және (немесе) мәслихат депутаттарының ұсыныстары негізінде түсімдердің болжамды көрсеткіштерін және өңірдің белгіленген стратегиялық, әлеуметтік-экономикалық даму басымдықтарын ескере отырып бюджет қаражатын жұмсаудың негізгі бағыттарын көрсете отырып, тиісті қаржы жылының облыстық бюджетін, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетін нақтылау туралы шешім қабылдайды.
4-2. Облыстық бюджеттерді, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетін нақтылау тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетін нақтылауға байланысты жүргізілген жағдайда, мәслихаттың тиісті шешімі Қазақстан Республикасының Президенті тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заңға қол қойғаннан кейін екі апта мерзімнен кешіктірмей қабылданады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Бюджет шығыстарының лимиттерін және облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің басым бюджеттік бағдарламаларының (кіші бағдарламаларының) тізбесін айқындау";
5-тармақта:
"теріс операциялық сальдоның жол берілетін шектегі мөлшері," деген сөздер алынып тасталсын;
"жол берілетін шектегі мөлшері" деген сөздер "жол берілетін шектегі мөлшерлері" деген сөздермен ауыстырылсын;
"облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеті тапшылығының" деген сөздердің алдынан ", теріс операциялық сальдоның" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 678
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2007 года N 679. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2009 года N 1061
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.07.2009 N 1061 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 678 "Об утверждении Правил разработки проектов местных бюджетов" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 25, ст. 321) следующие дополнения и изменения:
в Правилах разработки проектов местных бюджетов, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 1:
после слова "результаты" дополнить словами "оценки эффективности реализации бюджетных программ и";
слова ", оценки эффективности местных бюджетных программ" исключить;
в пункте 2:
в подпункте 2) слова "на текущие бюджетные программы и бюджетные программы" заменить словами "бюджета для текущих бюджетных программ и бюджетных программ";
дополнить подпунктом 2-1) следующего содержания:
"2-1) определение перечня приоритетных бюджетных программ (подпрограмм), включающего приоритетные бюджетные инвестиционные проекты (программы)";
в пункте 4 слово "июля" заменить словом "июня";
дополнить пунктами 4-1, 4-2 следующего содержания:
"4-1. Бюджетная комиссия области, города республиканского значения, столицы на основании предложений соответствующего местного исполнительного органа и (или) депутатов маслихата принимает решение об уточнении областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы соответствующего финансового года с указанием прогнозных показателей поступлений и основных направлений расходования бюджетных средств с учетом установленных приоритетов стратегического, социально-экономического развития региона.
4-2. В случае, когда уточнение областных бюджетов, бюджета города республиканского значения, столицы производится в связи с уточнением республиканского бюджета на соответствующий финансовый год, соответствующее решение маслихата принимается не позднее двухнедельного срока после подписания Президентом Республики Казахстан закона о внесении изменений и дополнений в закон о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Определение лимитов расходов бюджета и перечня приоритетных бюджетных программ (подпрограмм) областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы";
в пункте 5:
слова "предельно допустимого размера отрицательного операционного сальдо," исключить;
слова "допустимого размера" заменить словами "допустимых размеров";
после слов "дефицита областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы" дополнить словами ", отрицательного операционного сальдо";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"6. Облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеті басым бюджеттік инвестициялық жобаларының (бағдарламаларының) тізбесін қалыптастыру облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеті бюджеттік бағдарламаларының (кіші бағдарламаларының) тізбесі негізінде жүзеге асырылады.
Бұл ретте облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеті басым бюджеттік бағдарламаларының (кіші бағдарламаларының) тізбесі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген нысанда өткен жылғы есептік деректер мен ағымдағы жылға арналған жоспарлы көрсеткіштер көрсетілетін облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің бюджеттік бағдарламаларынан қалыптастырылады.
Жоспарланатын кезеңнің бірінші жылында іске асырылуы басталатын облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің басым бюджеттік бағдарламаларының (кіші бағдарламаларының) тізбесіне енгізілетін облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің бюджеттік бағдарламалары сонымен қатар мынадай талаптарға сай болуға тиіс:
1) мемлекеттік функцияларға сәйкес келу;
2) мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларға сәйкес келу;
3) орта мерзімді фискалдық саясаттың негізгі бағыттарына сәйкес келу;
4) бюджеттік инвестициялық жобалар (бағдарламалар) үшін техникалық-экономикалық негіздеменің экономикалық сараптамасының оң қорытындысы болуы.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бюджеттік комиссияның қарауына:
облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің ағымдағы бюджеттік бағдарламалар үшін бюджет шығыстарының лимиттерін (бұдан әрі - ағымдағы бюджеттік бағдарламалар үшін бюджет шығыстарының лимиті);
облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің бюджеттік даму бағдарламалары үшін бюджет шығыстарының лимиттерін (бұдан әрі - бюджеттік даму бағдарламалары үшін бюджет шығыстарының лимиттері);
облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің басым бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) қамтитын басым бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесін енгізеді.";
10-тармақта:
"5 шілдесіне" деген сөздер "7 маусымына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"лимиттерін" деген сөзден кейін ", сондай-ақ облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің басым бюджеттік инвестициялық жобаларын (бағдарламаларын) қамтитын басым бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесін" деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақ "ағымдағы бюджеттік бағдарламалар үшін" және "бюджеттік даму бағдарламалары үшін" деген сөздерден кейін "және облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің басым бюджеттік инвестициялық жобаларын (бағдарламаларын) қамтитын басым бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесін" деген сөздермен толықтырылсын;
12-тармақта:
"жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға" деген сөздер "жарғылық капиталға" деген сөздермен ауыстырылсын;
"шілдесіне" деген сөз "маусымына" деген сөзбен ауыстырылсын;
14-тармақта:
"бюджеттік инвестициялар" деген сөздер "бюджеттік инвестициялар жөніндегі ұсыныстары" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға" деген сөздер "жарғылық капиталына" деген сөздермен ауыстырылсын;

"6. Формирование перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы осуществляется на основании перечня бюджетных программ (подпрограмм) областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы.
При этом перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм) областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы формируется из бюджетных программ областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы, в котором отражаются отчетные данные за истекший год и плановые показатели на текущий год в форме, установленной центральным уполномоченном органом по бюджетному планированию.
Бюджетные программы областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы с началом реализации в первый год планируемого периода, включаемые в перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм) областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы, должны отвечать одновременно следующим требованиям:
1) соответствие государственным функциям;
2) соответствие государственным, отраслевым (секторальным), региональным программам;
3) соответствие основным направлениям среднесрочной фискальной политики;
4) наличие положительного заключения экономической экспертизы технико-экономического обоснования для бюджетных инвестиционных проектов (программ).";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Местный уполномоченный орган по бюджетному планированию вносит на рассмотрение бюджетной комиссии:
лимиты расходов бюджета для текущих бюджетных программ областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы (далее - лимит расходов бюджета для текущих бюджетных программ);
лимиты расходов бюджета для бюджетных программ развития областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы (далее - лимиты расходов бюджета для бюджетных программ развития);
перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм), включающий приоритетные бюджетные инвестиционные проекты (программы), областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы.";
в пункте 10:
слова "5 июля" заменить словами "7 июня";
дополнить словами ", а также перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм), включающий приоритетные бюджетные инвестиционные проекты (программы), областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы.";
пункт 11 после слов "для текущих бюджетных программ" и "для бюджетных программ развития" дополнить словами "и перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм), включающий приоритетные бюджетные инвестиционные проекты (программы), областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы";
в пункте 12:
слова "формировании и увеличении уставного капитала" заменить словами "уставном капитале";
слово "июля" заменить словом "июня";
в пункте 14:
слова "бюджетных инвестиций" заменить словами "предложения по бюджетным инвестициям";
слова "формировании и увеличении уставного капитала" заменить словами "уставном капитале";

15-тармақтағы "Бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган" деген сөздерден кейін "ағымдағы жылдың 1 тамызына дейін" деген сөздермен толықтырылсын;
16-тармақ алынып тасталсын;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген тәртіппен:
бірыңғай бюджет сыныптамасы;
бюджет шығыстарының лимиттері;
өткен қаржы жылында бюджет комиссиясы мақұлдаған үш жылдық кезеңге арналған бюджеттік өтінім;
республиканың немесе өңірдің орта мерзімді әлеуметтік-экономикалық даму жоспары және орта мерзімді фискалдық саясат;
бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар жеткізген басым бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) қамтитын басым бюджеттік бағдарламалардың (ішкі бағдарламалардың) тізбесі;
бюджеттік бағдарламалар паспорттарының жобасы;
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жүргізген, жоспарланатын қаржы жылына ауысатын бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалау нәтижелері негізінде жасалады.";
18-тармақтағы "10 тамызынан" деген сөздер "1 шілдесінен" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Облыстық бюджетті, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясы қабылдаған бюджет қаражатын жұмсаудың негізгі бағыттары бойынша бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттік комиссиясы облыстық бюджетті, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетін нақтылау туралы шешім қабылданған күннен кейін 10 жұмыс күні ішінде бюджеттік өтінімдерін ұсынады.";
20-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бюджетті жоспарлау сатысында бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалауды:
болжанатын қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарлама бойынша паспорттардың жобалары, қаржыландыру жоспарларының жылдық сомалары, шығыстар есептері;
бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жүргізген бюджеттік бағдарламаның тиімділігін бағалау нәтижелері негізінде;
және:
өңірдің тиісті болжанатын жылдарға арналып қабылданған стратегиялық, орта мерзімді бағдарламаларына және әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларына;
егер алдағы қаржы жылында осы бағдарламаны іске асыру көзделсе, бюджеттік бағдарламалардың өткен және ағымдағы жылдарда іске асырылуын талдауға сәйкес жүргізеді.";
22-тармақтағы "25 тамызынан" деген сөздер "25 шілдесінен" деген сөздермен ауыстырылсын;
25-тармақта:

в пункте 15 после слов "Центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию" дополнить словами "до 1 августа текущего года";
пункт 16 исключить;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Бюджетная заявка администраторов бюджетных программ составляется в порядке, устанавливаемом центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию, на основе:
единой бюджетной классификации;
лимитов расходов бюджета;
бюджетной заявки на трехлетний период, одобренной бюджетной комиссией в истекшем финансовом году;
среднесрочного плана социально-экономического развития республики или региона и среднесрочной фискальной политики;
перечня приоритетных бюджетных программ (подпрограмм), включающего приоритетные бюджетные инвестиционные проекты (программы), доведенного центральным и местными уполномоченными органами по бюджетному планированию;
проекта паспортов бюджетных программ;
результатов оценки эффективности переходящих на планируемый финансовый год бюджетных программ, проведенной администратором бюджетных программ.";
в пункте 18:
слова "10 августа" заменить словами "1 июля";
дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы администраторы бюджетных программ по принятым бюджетной комиссией области, города республиканского значения, столицы основным направлениям расходования бюджетных средств представляют бюджетные заявки в местный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение 10 рабочих дней после принятия бюджетной комиссией области, города республиканского значения, столицы решения об уточнении областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы.";
подпункт 2) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"2) проводит оценку эффективности бюджетных программ на стадии планирования бюджета на основе:
проектов паспортов, годовых сумм планов финансирования, расчетов расходов по бюджетной программе на прогнозируемый финансовый год;
результатов оценки эффективности бюджетной программы, проведенной администратором бюджетной программы;
и на соответствие:
с принятыми стратегическими, среднесрочными программами и планами социально-экономического развития региона на соответствующие прогнозируемые годы;
анализа реализации бюджетных программ за предыдущие и текущий годы, если предусмотрена реализация данной программы на предстоящий финансовый год.";
в пункте 22 слова "25 августа" заменить словами "25 июля";
в пункте 25:

"5 қыркүйегіне" деген сөздер "25 тамызына" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Облыстық бюджетті, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бюджеттік өтінімдерді қарайды, олар бойынша қорытынды дайындайды және оларды бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік өтінімдерді ұсынған күннен кейін 10 жұмыс күні ішінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының қарауына шешім қабылдау үшін енгізеді.";
27-тармақтағы "бере алмайды" деген сөздер "беруге құқығы жоқ" деген сөздермен, "әкімшілері" деген сөз "әкімшілерінің" деген сөзбен ауыстырылсын;
29-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Облыстық бюджетті, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік бағдарламалар паспорттарының жобаларын және бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша шығыстардың есептерін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының шешімдеріне сәйкес келтіреді және оларды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясы шешім қабылдаған күннен кейін 3 жұмыс күнінің ішінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады.";
30-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Облыстық бюджетті, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының қабылдаған шешімдерінің негізінде облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының қорытындысынан кейін 5 жұмыс күні ішінде нақтыланған облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет жобасының түпкілікті нұсқасын жасайды және оны облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.";
31-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Облыстық бюджетті, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының нақтыланған облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет жобасының түпкілікті нұсқасы бойынша қабылданған шешімдерінің негізінде 10 жұмыс күні ішінде тиісті қаржы жылына арналған облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеті туралы мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шешімнің жобасын жасайды және оны облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының қарауына ұсынады.";
34-тармақтағы "тамызына" деген сөз "шілдесіне" деген сөзбен ауыстырылсын;

слова "5 сентября" заменить словами "25 августа";
дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы местный уполномоченный орган по бюджетному планированию рассматривает бюджетные заявки, готовит по ним заключения и вносит их на рассмотрение бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы для принятия решения в течение 10 рабочих дней после представления бюджетных заявок администраторами бюджетных программ.";
в пункте 27 слова "не могут" заменить словами "не вправе";
пункт 29 дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы администраторы бюджетных программ приводят проекты паспортов бюджетных программ и расчеты расходов по бюджетной программе (подпрограмме) в соответствие с решениями бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы и представляют их в местный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение 3 рабочих дней после принятия решения бюджетной комиссией области, города республиканского значения, столицы.";
пункт 30 дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы местный уполномоченный орган по бюджетному планированию на основе принятых решений бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы в течение 5 рабочих дней после заключения бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы составляет окончательный вариант проекта уточненного областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы и вносит его на рассмотрение бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы.";
пункт 31 дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы местный уполномоченный орган по бюджетному планированию на основе принятых решений бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы по окончательному варианту проекта уточненного областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы в течение 10 рабочих дней составляет проект решения о внесении изменений и дополнений в решение маслихата об областном бюджете, бюджете города республиканского значения, столицы на соответствующий финансовый год и представляет его на рассмотрение местному исполнительному органу области, города республиканского значения, столицы.";
в пункте 34 слово "августа" заменить словом "июля";

мынадай мазмұндағы 34-1, 34-2-тармақтармен толықтырылсын:
"34-1. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясы тиісті жергілікті атқарушы органның және (немесе) мәслихат депутаттарының ұсыныстары негізінде өңірдің стратегиялық, әлеуметтік-экономикалық дамуының белгіленген басымдықтарын ескере отырып, түсімдердің болжамды көрсеткіштері мен бюджет қаражатын жұмсаудың негізгі бағыттарын көрсете отырып, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті қаржы жылына арналған бюджетін нақтылау туралы шешім қабылдайды.
34-2. Аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетін нақтылау тиісті қаржы жылына арналған облыстық бюджеттің нақтылануына байланысты жүргізілген жағдайда мәслихаттың тиісті қаржы жылына арналған облыстық бюджет туралы шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шешімге қол қойылғаннан кейін екі апта мерзімнен кешіктірмей мәслихаттың тиісті шешімі қабылданады.";
8-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-тарау. Аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджеті шығыстарының лимиттерін және басым бюджеттік бағдарламаларының (кіші бағдарламаларының) тізбесін айқындау";
35-тармақта:
"теріс операциялық сальдоның жол берілетін шектегі мөлшері," деген сөздер алынып тасталсын;
"шектегі мөлшері" деген сөздер "шектегі мөлшерлері" деген сөздермен ауыстырылсын;
"ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеті тапшылығының" деген сөздерден кейін ", теріс операциялық сальдоның" деген сөздермен толықтырылсын;
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің басым бюджеттік инвестициялық жобаларының (бағдарламаларының) тізбесін қалыптастыру аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің бюджеттік бағдарламаларының (кіші бағдарламаларының) тізбесі негізінде жүзеге асырылады.
Бұл ретте аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің басым бюджеттік бағдарламаларының (кіші бағдарламаларының) тізбесі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган белгілеген нысандағы өткен жылғы есептік деректер мен ағымдағы жылға арналған жоспарлы көрсеткіштер көрсетілетін аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің бюджеттік бағдарламаларынан қалыптастырылады. Жоспарланатын кезеңнің бірінші жылында іске асырылуы басталатын, аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің басым бюджеттік бағдарламаларының (кіші бағдарламаларының) тізбесіне енгізілетін аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің бюджеттік бағдарламалары сонымен қатар мынадай талаптарға жауап беруге тиіс:
1) мемлекеттік функцияларға сәйкес келу;.
2) мемлекеттік, салалық (секторалдық), өңірлік бағдарламаларға сәйкес келу;

дополнить пунктами 34-1, 34-2 следующего содержания:
"34-1. Бюджетная комиссия района (города областного значения) на основании предложений соответствующего местного исполнительного органа и (или) депутатов маслихата принимает решение об уточнении бюджета района (города областного значения) на соответствующий финансовый год с указанием прогнозных показателей поступлений и основных направлений расходования бюджетных средств с учетом установленных приоритетов стратегического, социально-экономического развития региона.
34-2. В случае, когда уточнение бюджета района (города областного значения) производится в связи с уточнением областного бюджета на соответствующий финансовый год, соответствующее решение маслихата принимается не позднее двухнедельного срока после подписания решения о внесении изменений и дополнений в решение маслихата об областном бюджете на соответствующий финансовый год";
заголовок главы 8 изложить в следующей редакции:
"Глава 8. Определение лимитов расходов и перечня приоритетных бюджетных программ (подпрограмм) бюджета района (города областного значения)";
в пункте 35:
слова "слова предельно допустимого размера отрицательного операционного сальдо" исключить;
слова "допустимого размера" заменить словами "допустимых размеров";
после слов "дефицита бюджета района (города областного значения)," дополнить словами "отрицательного операционного сальдо";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Формирование перечня приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) бюджета района (города областного значения) осуществляется на основании перечня бюджетных программ (подпрограмм) бюджета района (города областного значения).
При этом перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм) бюджета района (города областного значения) формируется из бюджетных программ бюджета района (города областного значения), в котором отражаются отчетные данные за истекший год и плановые показатели на текущий год в форме, установленной центральным уполномоченном органом по бюджетному планированию. Бюджетные программы бюджета района (города областного значения) с началом реализации в первый год планируемого периода, включаемые в перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм) бюджета района (города областного значения), должны отвечать одновременно следующим требованиям:
1) соответствие государственным функциям;
2) соответствие государственным, отраслевым (секторальным), региональным программам;

3) орта мерзімді фискалдық саясаттың негізгі бағыттарына сәйкес келу;
4) бюджеттік инвестициялық жобалар (бағдарламалар) үшін техникалық-экономикалық негіздеменің экономикалық сараптамасының оң қорытындысының болуы.";
мынадай мазмұндағы 39-1-тармақпен толықтырылсын:
"39-1. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органы бюджеттік комиссияның қарауына:
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ағымдағы бюджеттік бағдарламалары үшін бюджет шығыстарының лимиттерін;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік даму бағдарламалары үшін бюджет шығыстарының лимиттерін;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің басым бюджеттік инвестициялық жобаларын (бағдарламаларын) қамтитын басым бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесін енгізеді.";
40-тармақта:
"5 тамызына" деген сөздер "1 шілдесіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
"лимиттерін" деген сөзден кейін ", сондай-ақ аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің басым бюджеттік инвестициялық жобаларын (бағдарламаларын) қамтитын басым бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесін" деген сөздермен толықтырылсын;
41-тармақтағы "ағымдағы бюджеттік бағдарламалары" және "бюджеттік даму бағдарламалары" деген сөздерден кейін "және аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінің басым бюджеттік инвестициялық жобаларын (бағдарламаларын) қамтитын басым бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі" деген сөздермен толықтырылсын;
42-тармақта:
"жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға" деген сөздер "жарғылық капиталына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"тамызынан" деген сөз "шілдесінен" деген сөзбен ауыстырылсын;
44-тармақта:
"бюджеттік инвестициялар" деген сөздер "бюджеттік инвестициялар жөніндегі ұсыныстар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"жарғылық капиталын қалыптастыруға және ұлғайтуға" деген сөздер "жарғылық капиталына" деген сөздермен ауыстырылсын;
46-тармақ алынып тасталсын;
47-тармақта:
"25 тамызынан" деген сөздер "15 шілдесінен" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясы қабылдаған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясы ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін нақтылау туралы шешім қабылданғаннан кейін 10 жұмыс күнінің ішінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға бюджет қаражатын жұмсаудың негізгі бағыттары бойынша бюджеттік өтінімдерді табыс етеді.";
50-тармақтағы "10 қыркүйектен" деген сөздер "1 тамызынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
52-тармақта:
"20 қыркүйегіне" деген сөздер "1 қыркүйегіне" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бюджеттік өтінімдерді қарайды, олар бойынша қорытындылар дайындайды және шешім қабылдау үшін оларды ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының қарауына бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік өтінімдерді табыс еткеннен кейін 10 жұмыс күні ішінде енгізеді.";
54-тармақтағы "өтінімдер бере алмайды" деген сөздер "өтінімдер беруге құқығы жоқ" деген сөздермен ауыстырылсын;
55-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік бағдарламалар паспорттарының жобаларын және бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша шығыстар есептемелерін ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының шешімдеріне сәйкес келтіреді және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясы шешім қабылдағаннан кейін 3 жұмыс күннің ішінде оларды бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады.";
56-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясы қабылдаған шешімдері негізінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының қорытындыларынан кейін 5 жұмыс күні ішінде нақтыланған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет жобасының түпкілікті нұсқасын жасайды және оны ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.";
57-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін нақтылау кезінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының нақтыланған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет жобасының түпкілікті нұсқасы бойынша қабылданған шешімдерінің негізінде 10 жұмыс күнінің ішінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тиісті қаржы жылына арналған бюджеті туралы мәслихаттың шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шешімнің жобасын жасайды және оны ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының қарауына ұсынады.

3) соответствие основным направлениям среднесрочной фискальной политики;
4) наличие положительного заключения экономической экспертизы технико-экономического обоснования для бюджетных инвестиционных проектов (программ).";
дополнить пунктом 39-1 следующего содержания:
"39-1. Местный уполномоченный орган по бюджетному планированию района (города областного значения) вносит на рассмотрение бюджетной комиссии:
лимиты расходов бюджета для текущих бюджетных программ района (города областного значения);
лимиты расходов бюджета для бюджетных программ развития района (города областного значения);
перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм), включающий приоритетные бюджетные инвестиционные проекты (программы), бюджета района (города областного значения).";
в пункте 40:
слова "5 августа" заменить словами "1 июля";
дополнить словами ", а также перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм), включающий приоритетные бюджетные инвестиционные проекты (программы), бюджета района (города областного значения)";
в пункте 41 после слов "текущих бюджетных программ" и "бюджетных программ развития" дополнить словами "и перечень приоритетных бюджетных программ (подпрограмм), включающий приоритетные бюджетные инвестиционные проекты (программы), бюджета района (города областного значения)";
в пункте 42:
слова "формировании и увеличении уставного капитала" заменить словами "уставном капитале";
слово "августа" заменить словом "июля";
в пункте 44:
слова "бюджетных инвестиций" заменить словами "предложения по бюджетным инвестициям";
слова "формировании и увеличении уставного капитала" заменить словами "уставном капитале";
пункт 46 исключить;
в пункте 47:
слова "25 августа" заменить словами "15 июля";
дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении бюджета района (города областного значения) администраторы бюджетных программ по принятым бюджетной комиссией района (города областного значения) основным направлениям расходования бюджетных средств представляют бюджетные заявки в местный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение 10 рабочих дней после принятия бюджетной комиссией района (города областного значения) решения об уточнении бюджета района (города областного значения).";
в пункте 50 слова "10 сентября" заменить словами "10 августа";
в пункте 52:
слова "20 сентября" заменить словами "10 сентября";
дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении бюджета района (города областного значения) местный уполномоченный орган по бюджетному планированию рассматривает бюджетные заявки, готовит по ним заключения и вносит их на рассмотрение бюджетной комиссии района (города областного значения) для принятия решения в течение 10 рабочих дней после представления бюджетных заявок администраторами бюджетных программ.";
в пункте 54 слова "не могут" заменить словами "не вправе";
пункт 55 дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении бюджета района (города областного значения) администраторы бюджетных программ приводят проекты паспортов бюджетных программ и расчеты расходов по бюджетной программе (подпрограмме) в соответствие с решениями бюджетной комиссии района (города областного значения) и представляют их в местный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение 3 рабочих дней после принятия решения бюджетной комиссией района (города областного значения).";
пункт 56 дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении бюджета района (города областного значения) местный уполномоченный орган по бюджетному планированию на основе принятых решений бюджетной комиссии района (города областного значения) в течение 5 рабочих дней после заключения бюджетной комиссии района (города областного значения) составляет окончательный вариант проекта уточненного бюджета района (города областного значения) и вносит его на рассмотрение бюджетной комиссии района (города областного значения).";
пункт 57 дополнить абзацем следующего содержания:
"При уточнении бюджета района (города областного значения) местный уполномоченный орган по бюджетному планированию на основе принятых решений бюджетной комиссии района (города областного значения) по окончательному варианту проекта уточненного бюджета района (города областного значения) в течение 10 рабочих дней составляет проект решения о внесении изменений и дополнений в решение маслихата о бюджете района (города областного значения) на соответствующий финансовый год и представляет его на рассмотрение местному исполнительному органу района (города областного значения).".

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан