2007 жылы аса көрнекті әдебиет қайраткерлерінің мерейтойларын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 тамыздағы N 719 Қаулысы
"Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі N 1465  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Шернияз Жарылғасынұлының туғанына 200 жыл толу мерейтойын, Тұрмағамбет Ізтілеуовтің туғанына 125 жыл толу мерейтойын, Ғали Ормановтың туғанына 100 жыл толу мерейтойын және Дихан Әбілевтің туғанына 100 жыл толу мерейтойын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»21»тамыздағы
N 719 қаулысымен
бекітілген
Шернияз Жарылғасынұлының туғанына 200 жыл толу
мерейтойын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Р/с
N
Іс-шараның
атауы
Орында-
луына
жауапты-
лар
Орында-
лу
мерзімі
Қаржы-
ландыру
көзі
Бол-
жамды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
1 2 3 4 5 6
1
Шернияз
Жарылғасын-
ұлының
туғанына 200
жыл толуына
арналған
кітаптар
шығару
Шернияз
Жарылғасынұлы
туралы буклет
дайындау және
шығару
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007 жыл
бойы
017
"Әдеби-
еттің
әлеумет-
тік
маңызды
түрлерін
басып
шығару"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
Жергі-
лікті
бюджет
1 500,0
25,0
2
Шернияз
Жарылғасын-
ұлының 200
жылдығына
арналған
мерейтойлық
кеш өткізу
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
2007 жыл
бойы
011
"Әлеу-
меттік
маңызы
бар және
мәдени
іс-шара-
лар
өткізу"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
3 000,0
3
Шернияз
Жарылғасын-
ұлының өмірі
мен шығарма-
шылығы туралы
материалдар
жинау
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007 жыл
бойы
Жергі-
лікті
бюджет
10,0
4
"Алты алаштан
сөз оздырған"
әдеби-көркем-
дік
конкурстарын
ұйымдастыру
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
5
Шернияз
Жарылғасын-
ұлының өмірі
мен қызметін
бұқаралық
ақпарат
құралдарында
жария ету
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007 жыл
бойы
016
"Мемле-
кеттік
ақпарат-
тық
саясатты
жүргізу"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
250,0
Талап
етіл-
мейді
6
Ақтөбе
облысының
кітапханала-
рында Шернияз
Жарылғасын-
ұлының өмірі
мен шығарма-
шылығына
арналған
мерейтой
шараларына
арналған
кітап
көрмелерін
өткізу
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
7
Ақтөбе
облысының
кітапханалары
мен мұражай-
ларында
оқырмандармен
кездесулер
ұйымдастыру
және өткізу
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
8
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
жанындағы
Мемлекеттік
ономастикалық
комиссияға
Ақтөбе облысы
Ойыл ауданы-
ның балалар
музыка мектебіне
Шернияз
Жарылғасын-
ұлының есімін
беру туралы
ұсыныс енгізу
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
9
Щернияз
Жарылғасынұлы
туралы
телехабар
дайындау
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007
жылғы
тамыз
Жергі-
лікті
бюджет

О подготовке и проведении юбилеев выдающихся литературных деятелей в 2007 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2007 года N 719
В соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые планы мероприятий по подготовке и проведению 200-летнего юбилея со дня рождения Шернияза Жарылгасынулы, 125-летнего юбилея со дня рождения Турмагамбета Изтулеуова, 100-летнего юбилея со дня рождения Гали Орманова и 100-летнего юбилея со дня рождения Дихана Абилова.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 719
План мероприятий
по подготовке и проведению 200-летнего юбилея
со дня рождения Шернияза Жарылгасынулы
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответствен-
ные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Источник
финансиро-
вания
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг,
посвященных
200-летию со дня
рождения Шернияза
Жарылгасынулы
Подготовка и
выпуск буклета
о Шерниязе
Жарылгасынулы
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
017
"Издание
социально
важных видов
литературы"
Местный
бюджет
1 500,0
25,0
2.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященного
200-летию Шернияза
Жарылгасынулы
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
011
"Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий"
3 000,0
3.
Сбор материалов о
жизни и творчестве
Шернияза
Жарылгасынулы
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2007
года
Местный
бюджет
10,0
4.
Организация и
проведение
литературно-
художественных
конкурсов "Алты
алаштан сөз
оздырған"
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
5.
Освещение в сред-
ствах массовой
информации жизни
и деятельности
Шернияза
Жарылгасынулы
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
016
"Проведение
государст-
венной
информацион-
ной
политики"
250,0
Не требуются
6.
Проведение в
библиотеках
Актюбинской области
книжных выставок,
посвященных жизни
и творчеству
Шернияза
Жарылгасынулы
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
7.
Организация и
проведение в
библиотеках и
музеях Актюбинской
области творческих
встреч с читателями
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
8.
Внесение в
Государственную
ономастическую
комиссию при
Правительстве
Республики
Казахстан предло-
жения о присвоении
имени Шернияза
Жарылгасынулы
детской музыкальной
школе Уилского
района Актюбинской
области
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
9.
Подготовка
телепередачи
о Шерниязе
Жарылғасынұлы
Аким
Актюбинской
области
Август
2007
года
Местный
бюджет

120,0
10
"Алты алаштан
сөз оздырған"
атты әдеби-
музыкалық
кездесу
өткізу
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007 жыл
бойы
Жергі-
лікті
бюджет
15,0
11
"Ойылдың жыр
дүлділі" атты
тарихи-танымдық
музыкалық
кездесу өткізу
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
12
Ақтөбе
облысының
Ойыл ауылында
суырыпсалма
жыршылардың
фестивалін
өткізу
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007
жылғы
тамыз
Жергі-
лікті
бюджет
70,0
13
Шернияз
Жарылғасын-
ұлының 200
жылдығына
арналған
суырыпсалма
ақындардың
конкурсын
өткізу
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007
жылғы
тамыз
Жергі-
лікті
бюджет
400,0
14
"Шернияз ақын"
атты жас
әдебиетшілердің
әдеби-музыкалық
кеш өткізу
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007
жылғы
тамыз
Талап
етіл-
мейді
15
"Шернияз
Жарылғасын-
ұлына - 200 жыл" атты
ғылыми
конференция
ұйымдастыру
және өткізу
Ақтөбе
облысы-
ның әкімі
2007
жылғы
тамыз
Жергі-
лікті
бюджет
500,0
Жиыны:
Респу-
блика-
лық
бюджет
Жергі-
лікті
бюджет
4750,0
1140,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»21»тамыздағы
N 719 қаулысымен
бекітілген
Тұрмағамбет Ізтілеуовтің туғанына 125 жыл толу
мерейтойын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Р/с
N
Іс-шараның
атауы
Орын-
далуына
жауап-
тылар
Орындалу
мерзімі
Қаржы-
ландыру
көзі
Болжам-
ды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
1 2 3 4 5 6
1
Тұрмағамбет
Ізтілеуовтің
туғанына 125
жыл толуына
арналған
кітаптар
шығару
Тұрмағамбет
Ізтілеуовтің
125 жылдығына
арналған
буклеттер
шығару
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
017
"Әдеби-
еттің
әлеумет-
тік
маңызды
түрле-
рін
басып
шығару"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
1500,0
Талап
етіл-
мейді
2
Тұрмағамбет
Ізтілеуовтің
өмірі мен
қызметін
бұқаралық
ақпарат
құралдарында
жария ету
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
016
"Мемле-
кеттік
ақпарат-
тық
саясатты
жүргізу"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
250,0
Талап
етіл-
мейді
3
Тұрмағамбет
Ізтілеуовтің
125 жылдығына
арналған
мерейтойлық
кеш өткізу
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
2007 жыл
бойы
011
"Әлеу-
меттік
маңызы
бар және
мәдени
іс-ша-
ралар"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
3000,0
4
Тұрмағамбет
Ізтілеуовтің
125 жылдығына
арналған
суырыпсалма
жыршылардың
конкурсын
өткізу
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
5
"Тал жібектей
таза сөздің
тарланы" атты
библиография-
лық шолу
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
6
"Ел
жүрегіндегі
ақын бейнесі"
атты ақынды
еске алу
кешін өткізу
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
7
"Аралап
жердің жүзін
жүрер сөзім"
атты музыкалық
кеш өткізу
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
8
"Сөйлеген
тілім ыңғайлы,
құмартып
халқым
тыңдайды" атты
әдеби-музыка-
лық конкурс
өткізу
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
9
Өнер
қайраткерле-
рінің
қатысуымен
салтанатты
жиналыс және
концерт өткізу
Алматы
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
қыркүйек
Жергі-
лікті
бюджет

120,0
10.
Проведение
литературно-
музыкальной встречи
"Алты алаштан сөз
оздырған"
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2007
года
Местный
бюджет
15,0
11.
Проведение
историко-
познавательной
музыкальной встречи
"Ойылдың жыр
дүлдүлі"
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
12.
Проведение в селе
Уил Актюбинской
области фестиваля
певцов-
импровизаторов
Аким
Актюбинской
области
Август
2007
года
Местный
бюджет
70,0
13.
Проведение конкурса
импровизаторов,
посвященного
200-летию Шернияза
Жарылгасынулы
Аким
Актюбинской
области
Август
2007
года
Местный
бюджет
400,0
14.
Проведение
литературно-
музыкального
вечера молодых
литераторов
"Шернияз ақын"
Аким
Актюбинской
области
Август
2007
года
Не
требуются
15.
Организация и
проведение научной
конференции
"Шернияз
Жарылғасынұлына -
200 жыл"
Аким
Актюбинской
области
Август
2007
года
Местный
бюджет
500,0
Итого:
Республикан-
ский бюджет
Местный
бюджет
4 750,0
1 140,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 719
План мероприятий
по подготовке и проведению 125-летнего юбилея
со дня рождения Турмагамбета Изтулеуова
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответствен-
ные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Источник
финансиро-
вания
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг,
посвященных
125-летию со
дня рождения
Турмагамбета
Изтулеуова
Издание
буклетов,
посвященных
125-летию
Турмагамбета
Изтулеуова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Аким
Кызылордин-
ской
области
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
017
"Издание
социально
важных видов
литературы"
1 500,0
Не
требуются
2.
Освещение в
средствах массовой
информации жизни
и деятельности
Турмагамбета
Изтулеуова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Аким
Кызылордин-
ской
области
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
016
"Проведение
государ-
ственной
информа-
ционной
политики"
250,0
Не
требуются
3.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященного
125-летию
Турмагамбета
Изтулеуова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
011
"Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий"
3 000,0
4.
Проведение
конкурса поэтов-
импровизаторов,
посвященного
125-летию
Турмагамбета
Изтулеуова
Аким
Кызылордин-
ской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
5.
Библиографическое
обозрение "Тіл
жібектей таза
сөздің тарланы"
Аким
Кызылордин-
ской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
6.
Проведение вечера
памяти поэта "Ел
жүрегіндегі ақын
бейнесі"
Аким
Кызылордин-
ской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
7.
Проведение музы-
кального вечера
"Аралап жердің
жүзін жүрер сөзім"
Аким
Кызылордин-
ской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
8.
Проведение
литературно-
музыкального
конкурса "Сөйлеген
тілім ыңғайлы,
құмартып халкым
тыңдайды"
Аким
Кызылордин-
ской
области
Август
2007
года
Не
требуются
9.
Проведение
торжественного
собрания и
концерта с
участием деятелей
искусств
Аким
города
Алматы
Сентябрь
2007
года
Местный
бюджет

1635,0
10
"Асыл сөздің
атасы" атты
музыкалық кеш
өткізу
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
қыркүйек
Талап
етіл-
мейді
11
Тұрмағамбет
Ізтілеуовтің
125 жылдығына
арналған
республикалық
ақындар
айтысын өткізу
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
қазан
Жергі-
лікті
бюджет
1185,0
12
"Сырдың саңлақ
жырауы" атты
музыкалық кеш
және кітап
көрмесін
өткізу
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
қазан
Талап
етіл-
мейді
13
Мәдени мұра
бойынша мектеп
оқушыларына
арналған
"Ұлылардан
ұлағат" атты
сабақ өткізу
Қызыл-
орда
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
қараша
Талап
етіл-
мейді
Жиыны
Респуб-
ликалық
бюджет
Жергі-
лікті
бюджет
4750,0
2820,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»21»тамыздағы
N 719 қаулысымен
бекітілген
Ғали Ормановтың туғанына 100 жыл толу мерейтойын
дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның
атауы
Орын-
далуына
жауап-
тылар
Орындалу
мерзімі
Қаржы-
ландыру
көзі
Болжам-
ды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
1
2
3
4
5
6
1
Ғали Ормановтың
туғанына 100
жыл толуына
арналған
кітаптар
шығару
"Білім"
баспасында
Ғали ғибраты"
атты кітап
шығару
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Алматы
облысының
әкімі
2007 жыл
бойы
017
"Әдеби-
еттің
әлеумет-
тік
маңызды
түрле-
рін
басып
шығару"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
Жергі-
лікті
бюджет
1500,0
225,0
2
Ғали Ормановтың
өмірі мен
қызметін
бұқаралық
ақпарат
құралдарында
жария ету
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Алматы
облысының
әкімі
2007 жыл
бойы
016
"Мемле-
кеттік
ақпарат-
тық
саясатты
жүргізу"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
250,0
Талап
етіл-
мейді
3
Ғали Ормановтың
100 жылдығына
арналған
мерейтойлық
кеш өткізу
Қазақстан
Республи-
касы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
2007 жыл
бойы
011
"Әлеу-
меттіқ
маңызы
бар және
мәдени
іс-ша-
ралар"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
3000,0
4
Алматы
облысының оқу
мекемелерінде
ақынның
шығармалары
бойынша ашық
сабақтар,
әдеби-музыкалық
кештер өткізу
Алматы
облысының
әкімі
2007 жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
5
Өнер қайраткер-
лерінің қаты-
суымен
салтанатты
жиналыс және
концерт өткізу
Алматы
облысының
әкімі
2007 жыл
бойы
Жергі-
лікті
бюджет
1865,0
6
Мерейтойдың
мәдени
іс-шаралардың,
ғылыми-прак-
тикалық
конференция-
лардың
бағдарламаларын
дайындау және
оларды өткізу
Алматы
облысының
әкімі
2007
жылғы
шілде
Жергі-
лікті
бюджет
441,3
7
Мерейтойлық
концерттік
бағдарлама-
ларды
ұйымдастыру
Алматы
облысының
әкімі
2007
жылғы
тамыз
Талап
етіл-
мейді
8
Алматы
облысының
кітапханала-
рында оқушылар
үшін Ғали
Ормановтың
шығармашылы-
ғына арналған
әдеби-музыкалық
кездесулер,
кітап көрмелерін,
кештер
ұйымдастыру
Алматы
облысының
әкімі
2007
жылғы
тамыз
Талап
етіл-
мейді
Жиыны
Респуб-
ликалық
бюджет
Жергі-
лікті
бюджет
4750,0
2531,3
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»21»тамыздағы
N 719 қаулысымен
бекітілген
Дихан Әбіловтің туғанына 100 жыл толу мерейтойын
дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралар
атауы
Орында-
луына
жауап-
тылар
Орындалу
мерзімі
Қаржы-
ландыру
көзі
Болжам-
ды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
1
2
3
4
5
6
1
Дихан Әбіловтің
туғанына 100 жыл
толуына арналған
кітаптар шығару
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
2007 жыл
бойы

1 635,0
10.
Проведение
музыкального
вечера "Асыл
сөздің атасы"
Аким
Кызылордин-
ской
области
Сентябрь
2007
года
Не
требуются
11.
Проведение
республиканского
айтыса акынов,
посвященного
125-летию
Турмагамбета
Изтулеуова
Аким
Кызылордин-
ской
области
Октябрь
2007
года
Местный
бюджет
1 185,0
12.
Проведение
музыкального
вечера и книжной
выставки "Сырдың
саңлақ жырауы"
Аким
Кызылордин-
ской
области
Октябрь
2007
года
Не
требуются
13.
Проведение урока
по культурному
наследию для
учащихся школ
"Ұлылардан ұлағат"
Аким
Кызылордин-
ской
области
Ноябрь
2007
года
Не
требуются
Итого:
Республикан-
ский бюджет
Местный
бюджет
4 750,0
2 820,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 719
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летнего юбилея
со дня рождения Гали Орманова
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответствен-
ные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Источник
финансиро-
вания
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг,
посвященных
100-летию со дня
рождения Гали
Орманова
Издание книги
"Ғали ғибраты" в
издательстве
"Білім"
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Аким
Алматинской
области
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
017 "Издание
социально
важных
видов
литературы"
Местный
бюджет
1 500,0
225,0
2.
Освещение в
средствах массовой
информации жизни
и деятельности
Гали Орманова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Аким
Алматинской
области
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
016
"Проведение
государст-
венной
информацион-
ной
политики"
250,0
Не
требуются
3.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященного
100-летию Гали
Орманова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
011
"Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий"
3 000,0
4.
Проведение в учеб-
ных учреждениях
Алматинской
области открытых
уроков,
литературно-
музыкальных
вечеров по
произведениям
поэта
Аким
Алматинской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
5.
Проведение
торжественного
собрания и
концерта с
участием деятелей
искусств
Аким
города
Алматы
В
течение
2007
года
Местный
бюджет
1 865,0
6.
Подготовка прог-
раммы юбилейных
культурных
мероприятий,
научно-
практической
конференции и их
проведение
Аким
Алматинской
области
Июль
2007
года
Местный
бюджет
441,3
7.
Организация
юбилейных
концертных
программ
Аким
Алматинской
области
Август
2007
года
Не
требуются
8.
Организация в
библиотеках
Алматинской облас-
ти для учащихся
литературно-
музыкальных
встреч, книжных
выставок, вечеров,
посвященных
творчеству Гали
Орманова
Аким
Алматинской
области
В
течение
2007
года
Не
требуются
Итого:
Республикан-
ский бюджет
Местный
бюджет
4 750,0
2 531,3
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа 2007 года N 719
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летнего юбилея
со дня рождения Дихана Абилова
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответствен-
ные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Источник
финансиро-
вания
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг,
посвященных
100-летию со дня
рождения
Дихана Абилова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа

017
"Әдеби-
еттің
әлеумет-
тік
маңызды
түрле-
рін
басып
шығару"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
1500,0
2
Дихан Әбіловтің
өмірі мен
қызметін
бұқаралық
ақпарат
құралдарында
жария ету
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
Павлодар
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
016
"Мемле-
кеттік
ақпарат-
тық
саясатты
жүргізу"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
250,0
Талап
етіл-
мейді
3
Дихан Әбіловтің
100 жылдығына
арналған мерейтой
кешін өткізу
Қазақс-
тан
Респу-
бликасы
Мәдениет
және
ақпарат
министр-
лігі
2007 жыл
бойы
011
"Әлеу-
меттік
маңызы
бар және
мәдени
іс-ша-
ралар"
респу-
бликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламасы
3000,0
4
Дихан Әбіловтің
100 жылдығына
арналған "Атақты
жерлесіміз",
"Ел ардақтаған
ақын" атты
көрмелер
ұйымдастыру
Павлодар
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
Жергі-
лікті
бюджет
200,0
5
"Қазақ
әдебиетінің
тарланы",»"Кең
тынысты ақын"
атты әдеби
кештер, кітап
көрмелерін
ұйымдастыру
Павлодар
облысы-
ның
әкімі
2007 жыл
бойы
Жергі-
лікті
бюджет
200,0
6
Дихан Әбіловтің
туған жері
Павлодар облысы
Мойылды
алқабында
мерейтойын
өткізу
Павлодар
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
қыркүйек
Жергі-
лікті
бюджет
1500,0
7
Дихан Әбіловтің
100 жылдығына
арналғн "Дихан
баба туралы
арнау өлеңдер",
"Тәуелсіз
Отаным" атты
ақындар
мүшәйрасын
өткізу
Павлодар
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
қазан
Жергі-
лікті
бюджет
300,0
8
Өнер қайраткер-
лерінің
қатысуымен
салтанатты
жиналыс және
концерт өткізу
Алматы
қаласы-
ның
әкімі
2007
жылғы
қараша
Жергі-
лікті
бюджет
1715,0
9
Халық жазушысы,
акын Дихан
Әбіловтің 100
жылдық мерейтойына
арналған»"Елім
деп соққан
жүрегі" атты
салтанатты
кеш өткізу
Павлодар
облысы-
ның
әкімі
2007
жылғы
желтоқсан
Жергі-
лікті
бюджет

017
"Издание
социально
важных видов
литературы"
1 500,0
2.
Освещение в
средствах массовой
информации жизни и
деятельности
Дихана Абилова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Аким
Павлодарской
области
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
016
"Проведение
государст-
венной
информацион-
ной
политики"
250,0
Не
требуются
3.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященного
100-летию Дихана
Абилова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2007
года
Республикан-
ская
бюджетная
программа
011
"Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий"
3 000,0
4.
Организация
выставок "Атақты
жерлесіміз", "Ел
ардақтаған ақын",
посвященных
100-летию
Дихана Абилова
Аким
Павлодарской
области
В
течение
2007
года
Местный
бюджет
200,0
5.
Организация
литературных
вечеров, книжных
выставок "Қазақ
әдебиетінің
тарланы", "Кең"
тынысты ақын"
Аким
Павлодарской
области
В
течение
2007
года
Местный
бюджет
200,0
6.
Проведение юбилея
в месте рождения
Дихана Абилова
долине Мойылды
Павлодарской
области
Аким
Павлодарской
области
Сентябрь
2007
года
Местный
бюджет
1 500,0
7.
Проведение
состязания акынов
(мүшәйра) "Дихан
баба туралы
арнау", "Тәуелсіз
Отаным",
посвященого
100-летию Дихана
Абилова
Аким
Павлодарской
области
Октябрь
2007
года
Местный
бюджет
300,0
8.
Проведение
торжественного
собрания и концерта с
участием деятелей
искусств
Аким
города
Алматы
Ноябрь
2007
года
Местный
бюджет
1 715,0
9.
Проведение
торжественного
вечера "Елім деп
соққан жүрегі",
посвященного
100-летнему юбилею
народного
писателя, акына
Дихана Абилова
Аким
Павлодарской
области
Декабрь
2007
года
Местный
бюджет