Ұлттық электрондық ақпараттық ресурстар мен ұлттық ақпараттық жүйелердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 1 қазандағы N 863 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 629 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 629 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 5-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған ұлттық электрондық ақпараттық ресурстар мен ұлттық ақпараттық жүйелердің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 1 қазандағы
N 863 қаулысымен
бекітілген
Ұлттық электрондық ақпараттық ресурстар мен
ұлттық ақпараттық жүйелердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2011.04.27 N 448 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен, өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.06.06 N 631 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 02.05.2013 № 450 (01.07.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.05.2014 № 561 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. «Мекенжай тіркелімі» мемлекеттік дерекқоры» ақпараттық жүйесі.
2. «Жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры» ақпараттық жүйесі.
3. «Заңды түлғалар» мемлекеттік дерекқоры» ақпараттық жүйесі.
4. «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік дерекқоры» ақпараттық жүйесі.
5. «Е-лицензиялау» мемлекеттік дерекқоры» ақпараттык жүйесі.
6. «Электрондық үкімет» веб-порталы.
7. «Электрондық үкімет» шлюзі.
8. «Электрондық үкіметтің» төлем шлюзі» ақпараттық жүйесі.
9. Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығы.
10. Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының куәландырушы орталығы.
11. Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі.
12. «Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімі» ақпараттық жүйесі.
13. «Ақпараттық жүйелердің, бағдарламалық өнімдердің, бағдарламалық кодтардың және нормативтік-техникалық құжаттамалардың депозитарийі» ақпараттық жүйесі.
14. «KZ домендік атаулары мониторингінің жүйесі» ақпараттық жүйесі.

Об утверждении Перечня национальных электронных информационных ресурсов и национальных информационных систем
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 2007 года N 863. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 629
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 629 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень национальных электронных информационных ресурсов и национальных информационных систем.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 октября 2007 года N 863
Перечень
национальных электронных информационных ресурсов
и национальных информационных систем
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 27.04.2011 № 448 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 06.06.2011 № 631 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 02.05.2013 № 450 (вводится в действие с 01.07.2013); от 28.05.2014 № 561 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Информационная система "Государственная база данных "Адресный регистр".
2. Информационная система "Государственная база данных "Физические лица".
3. Информационная система "Государственная база данных "Юридические лица".
4. Информационная система "Государственная база данных "Регистр недвижимости".
5. Информационная система "Государственная база данных "е-лицензирование".
6. Веб-портал "электронное правительство".
7. Шлюз "электронного правительства".
8. Информационная система "Платежный шлюз "электронного правительства".
9. Национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан.
10. Удостоверяющий центр государственных органов Республики Казахстан.
11. Единая система электронного документооборота государственных органов Республики Казахстан.
12. Информационная система "Государственный регистр электронных информационных ресурсов и информационных систем".
13. Информационная система "Депозитарий информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации".
14. Информационная система "Система мониторинга доменных имен KZ".

15. Қазынашылыктың біріктірілген ақпараттық жүйесі.
16. «Біріктірілген салық ақпараттық жүйесі» ақпараттық жүйесі.
17. «Салықтык есептілікті өңдеу сервистері» ақпараттық жүйесі.
18. «Салық төлеушінің кабинеті» Web-қосымшасы» ақпараттық жүйесі.
19. «Электрондық мемлекеттік сатып aлу» автоматтандырылған ақпараттық жүйесі.
20. Мемлекеттік органдардың электрондық мұрағаттар жүйесі.
21. Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасы.
22. «Мемлекеттік стандарттар» автоматтандырылған ақпараттық жүйесі.
23. Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік тіл порталы».
24. Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі.
25. «E-learning» электрондық оқыту жүйесі.
26. Мемлекеттік органдардың интранет-порталы.
27. «Халыққа қызмет көрсету орталықтары үшін ықпалдастырылған ақпараттық жүйе» ақпараттық жүйесі.
28. «Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірыңғай электрондық почта жүйесі» ақпараттық жүйесі.

15. Интегрированная информационная система казначейства.
16. Информационная система "Интегрированная налоговая информационная система".
17. Информационная система "Сервисы обработки налоговой отчетности".
18. Информационная система "Web-приложение "Кабинет налогоплательщика".
19. Автоматизированная информационная система "Электронные государственные закупки".
20. Система электронных архивов государственных органов.
21. Единая транспортная среда государственных органов.
22. Автоматизированная информационная система "Государственные стандарты".
23. "Портал государственного языка" Республики Казахстан.
24. Автоматизированная информационная система государственного земельного кадастра.
25. Система электронного обучения "e-learning".
26. Интранет-портал государственных органов.
27. Информационная система «Интегрированная информационная система для центров обслуживания населения».
28. Информационная система «Единая электронная почтовая система государственных органов Республики Казахстан».