Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитетінің республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1154 Қаулысы
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою жөніндегі жұмысты жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитетінің "Ақ Берен", "Құтқарушы", "Көмір" әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметі", "Кен" әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары оларды Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитетінің "Кәсіби әскерилендірілген авариялық-құтқару қызметінің орталық штабы" (бұдан әрі - кәсіпорын) республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына біріктіру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Кәсіпорын қызметінің негізгі мәні тау-кен құтқару, атқыламаға қарсы, газдан құтқару жұмыстарын, сондай-ақ өрттерді сөндіруге және алғашқы медициналық көмек көрсетуге байланысты жұмыстарды әрі төтенше және авариялық жағдайларда жүргізілетін басқа да арнайы жұмыстарды, сондай-ақ алдын алу жұмыстарын орындау болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті кәсіпорынды мемлекеттік басқару органы болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Төтенше жағдайларды және өнеркәсіптік қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бір ай мерзімде кәсіпорын жарғысын бекітуге ұсыныс;
2) әділет органдарында кәсіпорынның мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796; 28.08.2015 № 683 қаулыларымен.

О реорганизации республиканских государственных казенных предприятий Комитета по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года № 1154
В целях совершенствования работы по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканские государственные казенные предприятия "Ақ Берен", "Құтқарушы", "Военизированная аварийно-спасательная служба "Көміp", "Военизированная аварийно-спасательная служба "Кен" Комитета по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан путем слияния их в Республиканское государственное казенное предприятие "Центральный штаб профессиональных военизированных аварийно-спасательных служб" Комитета по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее - предприятие).
2. Основным предметом деятельности предприятия определить выполнение горноспасательных, противофонтанных, газоспасательных работ, а также работ, связанных с тушением пожаров и оказанием первой медицинской помощи, и других специальных работ, проводимых в чрезвычайных и аварийных ситуациях, а также профилактических работ.
3. Определить Комитет по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан органом государственного управления предприятием.
4. Комитету по государственному контролю за чрезвычайными ситуациями и промышленной безопасностью Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) в месячный срок представить в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан на утверждение устав предприятия;
2) обеспечить государственную регистрацию предприятия в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями  Правительства РК от 05.08.2013 № 796; от 28.08.2015 № 683.

6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан