Салымшылардың (алушылардың) іс жүзінде енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларына инфляция деңгейін ескере отырып мониторинг жүргізудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1351 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 617 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.08.2015 № 617 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы Заңының 6-бабынасәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес формула бойынша әрбір салымшы (алушы) бойынша ай сайынғы есептің негізінде салымшылардың (алушылардың) іс жүзінде енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларына инфляция деңгейін ескере отырып мониторингті жүзеге асырсын;
1-1) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес формула бойынша әрбір салымшы (алушы) бойынша жылдық инфляцияның болжамды деңгейін ескере отырып, салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналарының сомаларына мониторингті жүзеге асырсын;
2) салымшылардың (алушылардың) іс жүзінде енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомаларына инфляция деңгейін ескере отырып мониторинг жүргізудің тетігін белгілесін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.20. N 375 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1-1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі (келісім бойынша) жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне келесі 3 жылға арналған жылдық инфляцияның болжамды деңгейі туралы мәліметтерді ұсынсын.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.20. N 375 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1351 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.03.20. N 375 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Салымшылардың (алушылардың) іс жүзінде енгізілген міндетті
зейнетақы жарналарының сомаларын инфляция деңгейін ескере отырып есептеу формуласы
Салымшылардың (алушылардың) іс жүзінде енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы инфляция деңгейін ескере отырып, мына формула бойынша есептеледі:

О некоторых вопросах ведения мониторинга сумм фактически внесенных обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом уровня инфляции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1351. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 617
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.08.2015 № 617 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 20 июня 1997 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
1) осуществлять мониторинг сумм фактически внесенных обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом уровня инфляции на основе ежемесячного расчета по каждому вкладчику (получателю), по формуле согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
1-1) осуществлять мониторинг сумм обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом прогнозного уровня годовой инфляции по каждому вкладчику (получателю) по формуле согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) определить механизм ведения мониторинга сумм фактически внесенных обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом уровня инфляции.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.03.2009 № 375 (вводится в действие с 01.01.2009).
1-1. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) ежегодно до 5-го числа месяца, следующего за отчетным годом, представлять в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведения о прогнозном уровне годовой инфляции на последующие 3 года.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 20.03.2009 № 375 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 1351
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.03.2009 № 375 (вводится в действие с 01.01.2009).
Формула расчета
сумм фактически внесенных обязательных пенсионных взносов
вкладчиков (получателей) с учетом уровня инфляции
Сумма фактически внесенных обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом уровня инфляции рассчитывается по формуле:

n = 2, 3, ..., 12, ... болған кезде S n = S n-1 *I n + P n
S 1 = P 1 ,
n - есепті ай;
S n - n айындағы инфляция деңгейін ескере отырып, салымшылардың (алушылардың) іс жүзінде енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының сомасы, теңгемен;
I n - алдыңғы айға қатысты n айындағы инфляцияның көрсеткіші, пайызбен;
P n - n айындағы міндетті зейнетақы жарналарының түсімі, теңгемен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1351 қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.20. N 375 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары сомаларын жылдық инфляцияның болжамды деңгейін ескере отырып есептеу формуласы
Салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналарының сомасы инфляцияның жылдық болжамды деңгейі ескеріле отырып:
Z k =Z k-1 *(1+і k )+D k *(1+і k /2) формуласы бойынша есептеледі, мұнда
Z k - салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналарының k жылдағы инфляцияның болжамды деңгейі ескерілген сомасы, теңгемен;
і k - тұтыну бағаларының k жылдағы болжамды индексі;
D k - k жылдағы міндетті зейнетақы жарналары түсімдерінің сомасы, теңгемен;
k - болжамды жыл.

S n = S n-1 *I n +P n , при n = 2, 3, ..., 12, ...
S 1 = P 1 ,
n - отчетный месяц;
S n - сумма фактически внесенных обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом уровня инфляции в месяц n, в тенге;
I n - показатель инфляции в месяц n по отношению к предыдущему месяцу, в процентах;
P n - поступление обязательных пенсионных взносов в месяц n, в тенге.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года № 1351
Сноска. Постановление дополнено приложением 2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 20.03.2009 № 375 (вводится в действие с 01.01.2009).
Формула расчета сумм обязательных пенсионных взносов
вкладчиков (получателей) с учетом прогнозного
уровня годовой инфляции
Сумма обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом прогнозного уровня годовой инфляции рассчитывается по формуле:
Z k = Z k-1 *(1+i k )+D k *(1+i k /2), где
Z k - сумма обязательных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом прогнозного уровня инфляции в год k, в тенге;
i k - прогнозный индекс потребительских цен в год k;
D k - сумма поступлений обязательных пенсионных взносов за год k, в тенге;
k - прогнозируемый год.