Қарағанды облысындағы "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы Көмір департаментінің "Абай" шахтасындағы аварияның себептерін тексеру жөнінде үкіметтік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылдағы 11 қаңтардағы N 9 Қаулысы
2008 жылғы 11 қаңтарда болған "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - "АрселорМиттал Теміртау" АҚ) Көмір департаментінің "Абай" шахтасындағы аварияның себептерін тексеру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қарағанды облысындағы "АрселорМиттал Теміртау" акционерлік қоғамы Көмір департаментінің "Абай" шахтасындағы аварияның себептерін тексеру және жарылыс салдарын жою жөніндегі үкіметтік комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрылсын.
2. Комиссия жедел жұмысқа кіріссін, аварияның себептерін жан-жақты тексеруді қамтамасыз етсін, келтірілген залалдың көлемін анықтасын, зардап шеккендерге және қайтыс болғандардың отбасыларына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Комиссияның жетекшісі В.К. Божко аварияның себептерін тексеру нәтижелері мен зардап шеккендерге және қайтыс болғандардың отбасыларына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде қабылданған шаралар туралы баяндасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 11 қаңтардағы
N 9 қаулысына
қосымша
Қарағанды облысындағы "АрселорМиттал Теміртау" АҚ
Көмір департаментінің "Абай" шахтасындағы аварияның
себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия
Божко                  - Қазақстан Республикасының Төтенше
Владимир Карпович        жағдайлар министрі, төраға
Тұрғанов               - Қазақстан Республикасының
Дүйсенбай Нұрбайұлы      Энергетика және минералдық
ресурстар вице-министрі,
төрағаның орынбасары
Камалиев               - Қарағанды облысы әкімінің
Берік Сайлауұлы          бірінші орынбасары, төрағаның
орынбасары
Бижанов                - Қазақстан Республикасы Төтенше
Нұрахмет Құсайынұлы      жағдайлар министрлігі Төтенше
жағдайлар және өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласындағы
мемлекеттік бақылау комитетінің
төрағасы
Құйқабаев              - Қазақстан Республикасы Төтенше
Қайырбек Ілиясұлы        жағдайлар министрлігі Төтенше
жағдайлар және өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласындағы
мемлекеттік бақылау комитетінің
Қарағанды облысы бойынша
басқарма бастығы
Әбдірахманов           - Қазақстан Республикасы Төтенше
Байболат Әбдірахманұлы   жағдайлар министрлігі "Қазақ
тау-кен өнеркәсібіндегі
жұмыстардың қауіпсіздігі
мемлекеттік ғылыми-зерттеу
институты" еншілес мемлекеттік
кәсіпорнының директоры
Қаппасов               - Қазақстан Республикасы Төтенше
Нақып Қаппасұлы          жағдайлар министрлігі "Көмір"
әскерилендірілген
авариялық-құтқару қызметі"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорнының бастығы
Ходжаев                - Қазақстан Республикасы Төтенше
Рустам Ривхатович        жағдайлар министрлігі "Көмір"
қызметі тау-кен құтқарушылар
ғылыми-инженерлік орталығы"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорнының директоры
Айбеков                - Қазақстан Республикасы
Қабкен Жақпарұлы         Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігінің
Электр энергетикасы және көмір
өнеркәсібі департаменті көмір
өнеркәсібін дамыту бөлімінің
бастығы
Шорманов               - Қазақстан Республикасы Еңбек
Серікжан Тұрсынханұлы    және халықты әлеуметтік қорғау
министрлігі Қазақстан
Республикасының бас мемлекеттік
еңбек инспекторы
Торғаев                - Қазақстан Республикасы Ішкі
Мейірхан Тұяқұлы         істер министрлігі Тергеу
комитеті анықтау басқармасының
бастығы
Исмайылов              - Қазақстан Республикасы
Жұмағали Қазыбайұлы      Денсаулық сақтау министрлігі
Емдеу-алдын алу жұмысы
департаментінің директоры
Никифоров              - Қазақстан Республикасы көмір
Михаил Дмитриевич        өнеркәсібі қызметкерлері
кәсіподағының төрағасы
Перзодаев              - "АрселорМиттал Теміртау"
Мұрат Әбдіқадырұлы       акционерлік қоғамы Көмір
департаментінің атқарушы
директоры
Спатаев                - Қазақстан Республикасы
Нұрбек Дайырбекұлы       Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
Қарағанды облысы бойынша
бас мемлекеттік еңбек инспекторы
Рамазанов              - Қазақстан Республикасы
Жаңатай Көлбайұлы        Денсаулық сақтау министрлігі
Травматология және ортопедия
ғылыми-зерттеу институты күйіктер
бөлімшесінің меңгерушісі

Об образовании правительственной комиссии по расследованию причин аварии на шахте "Абайская" Угольного департамента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2008 года N 9
В целях расследования аварии на шахте "Абайская" Угольного департамента акционерного общества "АрселорМиттал Темиртау" (далее - АО "АрселорМиттал Темиртау"), произошедшей 11 января 2008 года, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Образовать правительственную комиссию по расследованию причин аварии и ликвидации последствий взрыва на шахте "Абайская" Угольного департамента АО "АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области (далее - комиссия) в составе согласно приложению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин аварии, установить объемы причиненного ущерба, принять меры по оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
3. Руководителю комиссии Божко В.К. доложить о результатах расследования причин аварии и принятых мерах по оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2008 года N 9
Правительственная комиссия
по расследованию аварии на шахте "Абайская"
Угольного департамента акционерного общества
"АрселорМиттал Темиртау" в Карагандинской области
Божко Владимир Карпович     - Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан, председатель
Турганов                    - вице-министр энергетики и минеральных
Дуйсенбай Нурбаевич           ресурсов Республики Казахстан,
заместитель председателя
Камалиев Берик Сайлауович   - первый заместитель акима Карагандинской
области, заместитель председателя
Бижанов Нурахмет Кусаинович - председатель Комитета по
государственному контролю в области
чрезвычайных ситуаций и промышленной
безопасности Министерства
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Куйкабаев Каирбек Ильясович - начальник управления по
Карагандинской области Комитета по
государственному контролю в области
чрезвычайных ситуаций и промышленной
безопасности Министерства
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Абдрахманов                 - директор дочернего государственного
Байболат Абдрахманович        предприятия "Казахский государственный
научно-исследовательский институт
безопасности работ в горной
промышленности" Министерства
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Каппасов Накып Каппасович   - начальник республиканского
государственного казенного предприятия
"Военизированная аварийно-спасательная
служба "Көмiр" Министерства
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ходжаев Рустам Ривхатович   - директор республиканского
государственного казенного предприятия
"Научно-инженерный центр
горно-спасателей служба "Көмiр"
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Айбеков Кабкен Жакпарович   - начальник отдела развития угольной
промышленности Департамента
электроэнергетики и угольной
промышленности Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
Шорманов                    - главный государственный инспектор
Серикжан Турсынханович        труда Республики Казахстан
Министерства труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан
Тургаев Мейркан Туякович    - начальник управления дознания
следственного комитета Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Исмаилов                    - директор Департамента лечебно-
Жумагали Казыбаевич           профилактической работы Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Никифоров Михаил Дмитриевич - председатель профсоюза работников
угольной промышленности
Республики Казахстан
Перзадаев                   - исполнительный директор Угольного
Мурат Абдыкадирович           департамента акционерного общества
"АрселорМиттал Темиртау"
Спатаев Нурбек Даирбекович  - главный государственный инспектор
труда по Карагандинской области
Министерства труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
Рамазанов                   - заведующий отделением ожогов НИИ
Жанатай Кульбаевич            травматологии и ортопедии Министерства
здравоохранения Республики Казахстан