Кешенді экологиялық рұқсаттар беру ережесін және қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттардың орнына кешенді экологиялық рұқсаттар алу мүмкін болатын өнеркәсіп объектілері үлгілерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 ақпандағы N 95 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 475 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.06.2015 № 475 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Экологиялық кодексінің 16-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған:
1) Кешенді экологиялық рұқсаттар беру ережесі;
2) Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттардың орнына кешенді экологиялық рұқсаттар алу мүмкін болатын өнеркәсіп объектілері үлгілерінің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы»4 ақпандағы
N 95 қаулысымен
бекітілген
Кешенді экологиялық рұқсаттар беру ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Кешенді экологиялық рұқсаттар беру ережесі (бұдан әрі - Ереже) Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексіне сәйкес әзірленген және табиғат пайдаланушыларға кешенді экологиялық рұқсаттарды беру тәртібін белгілейді.
2. Кешенді экологиялық рұқсат табиғат пайдаланушының қоршаған ортаға эмиссияларды ең озық қолжетімді технологияларды енгізу және эмиссиялардың техникалық нормативтерін сақтау шартымен жүзеге асыру құқығын куәландыратын бірден-бір құжат болып табылады.
3. Кешенді экологиялық рұқсат табиғат пайдаланушы қоршаған ортаға эмиссияларды төмендетуді және табиғи ресурстарды пайдаланудың тиімділігін арттыруды көздейтін ең озық технологияларды енгізуді жоспарлаған жағдайда қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың орнына беріледі.
4. Кешенді экологиялық рұқсатқа енгізілетін ең озық қолжетімді технологиялар Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін ең озық технологиялардың тізбесіне сәйкес болуы тиіс.
5. Эмиссиялардың тиісті нормативтері және табиғат пайдалану шарттары кешенді экологиялық рұқсатта ағымдағы жағдайға (өтінім беру сәтіне) және ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне көрсетіледі.
6. Қазақстан Республикасында табиғат пайдаланушы жүзеге асыратын өндірістік үдерістің түрі бойынша техникалық үлестік нормативтер бекітілген жағдайда, кешенді экологиялық рұқсатта оларға қол жеткізу жөніндегі шарттар белгіленеді.

Об утверждении Правил выдачи комплексных экологических разрешений и перечня типов промышленных объектов, для которых возможно получение комплексных экологических разрешений вместо разрешений на эмиссии в окружающую среду
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2008 года № 95. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 475
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.06.2015 № 475 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выдачи комплексных экологических разрешений;
2) Перечень типов промышленных объектов, для которых возможно получение комплексных экологических разрешений вместо разрешений на эмиссии в окружающую среду.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 95
Правила
выдачи комплексных экологических разрешений
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи комплексных экологических разрешений (далее - Правила) разработаны в соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан от 9 января 2007 года и устанавливают порядок выдачи природопользователям комплексных экологических разрешений.
2. Комплексное экологическое разрешение является единым документом, удостоверяющим право природопользователя осуществлять эмиссии в окружающую среду с условием внедрения наилучших доступных технологий и соблюдения технических нормативов эмиссий.
3. Комплексное экологическое разрешение выдается вместо разрешения на эмиссии в окружающую среду в случаях, когда природопользователь планирует поэтапное внедрение наилучших доступных технологий, предусматривающих снижение эмиссий в окружающую среду и повышение эффективности использования природных ресурсов.
4. Наилучшие доступные технологии, включаемые в комплексное экологическое разрешение, должны соответствовать перечню наилучших доступных технологий, утверждаемому Правительством Республики Казахстан.
5. Соответствующие нормативы эмиссий и условия природопользования указываются в комплексном экологическом разрешении на текущее положение (на момент подачи заявки) и на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям.
6. В случае, если на момент подачи заявки в Республике Казахстан утверждены технические удельные нормативы по виду производственного процесса, осуществляемого природопользователем, в комплексном экологическом разрешении устанавливаются условия по их достижению.

2. Кешенді экологиялық рұқсаттар беру тәртібі
7. Кешенді экологиялық рұқсат алу үшін табиғат пайдаланушы қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға мына құжаттарды қоса бере отырып, осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысан бойынша өтінім береді:
1) қоршаған ортаға әсерін бағалау жөніндегі бөліммен көзделіп отырған қызметтің жобасына және техникалық үлестік нормативтерді қамтитын эмиссиялар нормативтерінің жобасына мемлекеттік экологиялық және санитарлық-эпидемиологиялық сараптама қорытындыларының көшірмелері;
2) ең озық қолжетімді технологияларға қол жеткізуге көшу бағдарламасының жобасы;
3) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісілген өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы;
4) шаруашылық және өзге де қызметтің экологиялық қауіпті түрлерін жүзеге асыратын табиғат пайдаланушылар үшін міндетті экологиялық сақтандыру шартының нотариалды куәландырылған көшірмесі.
8. Кешенді экологиялық рұқсатты алуға өтінімдерді беру ең озық қолжетімді технологияларды енгізуді жоспарлап отырған табиғат пайдаланушы қолданыстағы қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттың мерзімі аяқталуына не жаңа объектіні (жаңа қызметті) пайдалануға қосуға дейін төрт айдан кешіктірмей жүзеге асырады.
9. Өтінім тіркелген сәттен бастап екі айдан аспаған мерзімде қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган ұсынылған материалдардың толықтығына өтінімді қарайды. Осы мерзімнің ішінде ұсынылған өтінім бойынша қосымша құжаттар сұратылуы мүмкін. Бұл мерзім өткеннен кейін өтінім қарауға қабылданады не ұсынылған материалдардың жеткіліксіздігіне байланысты қайтарылады.
10. Қабылданған өтінімдерді қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган өтінім тіркелген күнінен бастап үш айдан аспайтын мерзімде қарайды. Бұл мерзім өткеннен кейін қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган кешенді экологиялық рұқсат береді не кешенді экологиялық рұқсатты беруден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
11. Кешенді экологиялық рұқсат осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
12. Кешенді экологиялық рұқсат қолданылатын технологиялардың және осы рұқсатта көрсетілген табиғат пайдалану шарттарының өзгеруі сәтіне дейін қолданылады.
Кешенді экологиялық рұқсаттың қолданылу кезеңінде табиғат пайдаланушы бұрын ұсынылғандарының қолданылу мерзімі аяқталған жағдайда қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға мемлекеттік экологиялық сараптаманың тиісті қорытындыларын уақтылы ұсынуды қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы»4 ақпандағы
N 95 қаулысымен
бекітілген
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттардың орнына кешенді экологиялық рұқсаттар алу мүмкін болатын өнеркәсіп объектілері үлгілерінің тізбесі

2. Порядок выдачи комплексных экологических разрешений
7. Для получения комплексного экологического разрешения в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды природопользователем подается заявка по форме установленной согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением следующих документов:
1) копий заключений государственной экологической и санитарно-эпидемиологической экспертизы на проект намечаемой деятельности с разделом по оценке воздействия на окружающую среду и на проект нормативов эмиссий, содержащий технические удельные нормативы;
2) проекта программы перехода к достижению наилучших доступных технологий;
3) программы производственного экологического контроля, согласованной с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды;
4) нотариально засвидетельствованной копии договора обязательного экологического страхования для природопользователей, осуществляющих экологически опасные виды хозяйственной и иной деятельности.
8. Подача заявок на получение комплексного экологического разрешения осуществляется природопользователем, планирующим внедрение наилучших доступных технологий не позднее, чем за четыре месяца до истечения срока действующего разрешения на эмиссии в окружающую среду либо до ввода в эксплуатацию нового объекта (новой деятельности).
9. В срок, не более одного месяца с момента регистрации заявки уполномоченный орган в области охраны окружающей среды рассматривает заявку на предмет полноты представленных материалов. В течение данного срока могут быть запрошены дополнительные документы по представленной заявке. По истечении данного срока заявка принимается на рассмотрение либо отклоняется вследствие недостаточности представленных материалов.
10. Принятые заявки рассматриваются уполномоченным органом в области охраны окружающей среды в срок, не более трех месяцев со дня регистрации заявки. По истечении этого срока уполномоченным органом в области охраны окружающей среды выдается комплексное экологическое разрешение либо принимается решение об отказе в выдаче комплексного экологического разрешения.
11. Комплексное экологическое разрешение выдается по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. Комплексное экологическое разрешение действует до момента изменения применяемых технологий и условий природопользования, указанных в данном разрешении.
В период действия комплексного экологического разрешения природопользователь обеспечивает своевременное представление в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды соответствующих заключений государственной экологической экспертизы в случае истечения срока действия ранее представленных.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2008 года N 95
Перечень
типов промышленных объектов, для которых возможно получение
комплексных экологических разрешений вместо разрешений на
эмиссии в окружающую среду

1. Энергетика саласының өнеркәсіптік объектілері:
1) 50 МВт-дан астам жылу қуатын номиналды тұтынатын қоқыс жағу қондырғылары;
2) Мұнай және газ өңдеу зауыттары;
3) Кокс пештері;
4) Көмірді газдауға және газды сұйылтуға арналған қондырғылар.
2. Металдарды өндіру және өңдеу жөніндегі өнеркәсіп
объектілері:
1) Металл рудаларын (сульфитті руданы қоса) күйдіруге және пісіруге арналған қондырғылар;
2) Өнімділігі сағатына 2,5 тоннадан астам тоқтаусыз құю қондырғыларын қоса, шойынды немесе болатты (бірінші және екінші балқыту) өндіруге қондырғылар;
3) Қара металдарды өңдеуге арналған қондырғылар:
өнімділігі сағатына 20 тоннадан астам рафинадталмаған болатты ыстық илектеу стандарты;
энергиясы бір балғаға 50кДж асатын, пайдаланылатын жылу құраушы қабілеті 20 МВт-тан асатын балғалары бар ұстаханалар;
өнімділігі сағатына 2 тоннадан астам рафинадталмаған болаттың қорғаныштық балқытылған металл жабындыларын жағу;
4) Өнімділігі күніне 20 тоннадан астам қара металл құюға арналған цехтар;
5) Металлургиялық, химиялық немесе электролиттік үдерістер негізінде рудадан, байытылған өнімдерден немесе қайталама шикізаттан бастапқы түсті металдарды өндіруге:
түсті металдарды легирлеуді қоса алғанда, регенерацияланған өнімдерді (тазартуды, құюды және басқаларын) қоса, қорғасын мен кадмий үшін күніне 4 тоннадан астам немесе барлық өзге металдар үшін күніне 20 тонна өнімділікпен балқытуға арналған қондырғылар;
6) Электролиттік немесе химиялық үдерістер негізінде металдар мен пластикалық материалдарды беткі өңдеуге арналған қондырғылар, ондағы күбілердің көлемі 30 м-ден асады.
3. Минералдық шикізатты өңдеу жөніндегі өнеркәсіп объектілері:
1) Өнімділігі күніне 500 тоннадан астам барабанды пештерде цементті клинкер немесе өнімділігі күніне 50 тоннадан астам барабанды пештерде немесе өнімділігі күніне 50 тоннадан астам өзге пештерде әк өндіруге арналған қондырғылар;
2) Асбест өндіруге және асбестке негізделген өнімдерді дайындауға арналған қондырғылар;
3) Шыны талшықты қоса алғанда, өнімділігі күніне 20 тоннадан астам шыны дайындауға арналған қондырғылар;
4) Минералды талшық өндіруді қоса алғанда, өнімділігі күніне 20 тоннадан астам минералдық заттарды балқытуға арналған қондырғылар;
5) Күйдіру жолымен керамикалық бұйымдар, өнімділігі күніне 75 тоннадан астам, атап айтқанда, жабынды черепица, кірпіштер, өртке төзімді материалдар, қыш тақша, балшық немесе фарфор бұйымдарын өндіруге немесе пештердің сыйымдылығы 4 м-ден астам және бір пешке отырғызу тығыздығы 300 кг/м-ден астам қондырғылар.
4. Химия өнеркәсібінің өнеркәсіптік объектілері:

1. Промышленные объекты энергетической отрасли:
1) Мусоросжигательные установки с номинальной потребляемой тепловой мощностью свыше 50 МВт;
2) Нефте - и газоперерабатывающие заводы;
3) Коксовые печи;
4) Установки для газификации угля и сжижения газа.
2. Промышленные объекты по производству и обработке металлов:
1) Установки для обжига или спекания руд металлов (включая сульфидную руду);
2) Установки для производства чугуна или стали (первичной или вторичной плавки) включая установки непрерывного литья с производительностью свыше 2,5 тонн в час;
3) Установки для обработки черных металлов:
станы горячей прокатки с производительностью свыше 20 тонн нерафинированной стали в час;
кузницы с молотами, энергия которых превышает 50 кДж на один молот, где используемая теплотворная способность превышает 20 МВт;
нанесение защитных оплавленных металлических покрытий с производительностью свыше 2 тонн нерафинированной стали в час;
4) Цеха для отливки черных металлов с производительностью свыше 20 тонн в день;
5) Установки для производства черновых цветных металлов из руды, обогащенных продуктов или вторичного сырья на основе металлургического, химического или электролитического процессов:
для плавки, включая легирование цветных металлов, включая регенерированные продукты (очистку, отливку и т.д.) с производительностью свыше 4 тонн в день для свинца и кадмия или 20 тонн в день для всех прочих металлов;
6) Установки для поверхностной обработки металлов и пластичных материалов на основе электролитического или химического процессов, в которых объем чанов превышает 30 м.
3. Промышленные объекты по обработке минерального сырья:
1) Установки для производства цементного клинкера в барабанных печах с производительностью свыше 500 тонн в день или извести в барабанных печах с производительностью свыше 50 тонн в день или в иных печах с производительностью свыше 50 тонн в день;
2) Установки для производства асбеста и изготовления продуктов, основанных на асбесте;
3) Установки для изготовления стекла, включая стекловолокно, с производительностью свыше 20 тонн в день;
4) Установки для плавки минеральных веществ, включая производство минерального волокна, с производительностью свыше 20 тонн в день;
5) Установки для изготовления керамических изделий путем обжига, в частности кровельной черепицы, кирпичей, огнеупоров, изразцов, глиняных или фарфоровых изделий, с производительностью свыше 75 тонн в день и/или емкостью печей свыше 4 м. и плотностью садки на одну печь свыше 300 кг/м.
4. Промышленные объекты химической промышленности:

1) Мынадай негізгі органикалық химиялық заттарды өндіруге арналған химиялық қондырғылар:
қарапайым көмірсутектер (желілік немесе циклдік, қаныққан немесе қанықпаған;
алифатикалық немесе хош иісті);
спирттер, альдегидтер, кетондар, карбон қышқылдары, күрделі эфирлер, ацетаттар, асқын оксидтер, эпоксидті шайырлар сияқты құрамында оттегі бар көмірсутектер;
күкіртті көмірсутектер;
аминдер, амидтер, азотты қосылыстар, нирто-қосылыстар немесе нитратты қосылыстар, нитрилдер, цианаттар, изоцианаттар сияқты азотты көмірсутектер;
құрамында фосфор бар көмірсутектер;
галогенді көмірсутектер;
металды органикалық қосылыстар;
негізгі пластикалық материалдар (полимерлер, синтетикалық талшықтар және целлюлоза негізіндегі талшықтар);
синтетикалық каучуктар;
бояғыштар мен пигменттер;
беткі белсенді заттар және сурфактанттар;
2) Мынадай негізгі бейорганикалық химиялық заттарды өндіруге арналған химиялық қондырғылар:
аммиак, хлор немесе хлорлы сутегі, фтор немесе фторлы сутегі, көміртегі тотықтары, күкірт қосылыстары, азот тотықтары, сутегі, күкіртті газ, көміртегінің хлорлы тотығы сияқты газдар;
хром қышқылы, фторлы сутекті қышқыл, фосфор қышқылы, азот қышқылы, тұз қышқылы, күкірт қышқылы, олеум, күкіртті қышқылдар сияқты қышқылдар;
ащы аммиак, калий гидрототығы, натрий гидрототығы сияқты сілтілер;
мұсатыр, хлорлы калий, калий карбонаты, көмірқышқыл натрий, перборат, ляпис сияқты тұздар;
металлоидтер, металл тотықтары немесе кальций карбиді, кремний, кремний карбиді сияқты өзге бейорганикалық қосылыстар;
3) Фосфор, азот немесе калий негізіндегі тыңайтқыштарды (қарапайым немесе күрделі минералдық тыңайтқыштарды) өндіруге арналған химиялық қондырғылар;
4) Өсімдіктер мен биоцидтерді қорғау үшін негізгі препараттарды өндіруге арналған химиялық қондырғылар;
5) Негізгі фармацевтикалық өнімдерді өндіруге химиялық немесе биологиялық үдерістер пайдаланылатын қондырғылар;
6) Жарылғыш заттарды өндіруге арналған химиялық қондырғылар.
5. Қалдықтарды басқару жөніндегі өнеркәсіптік объектілер:
1) Өнімділігі күніне 10 тоннадан астам, зиянды қалдықтарды жоюға немесе кәдеге жаратуға арналған қондырғылар;
2) Өнімділігі сағатына 3 тоннадан астам, тұрмыстық қалдықтарды жағуға арналған қондырғылар;
3) Өнімділігі күніне 50 тоннадан астам, қауіпсіз қалдықтарды жоюға арналған қондырғылар;
4) Инертті қалдықтар үйінділерін алып тастағанда, күніне 10 тоннадан астам қабылдайтын немесе жалпы сыйымдылығы 25 000 тоннадан астам қоқыс үйінділері.
6. Өндірістік қызметтің өзге түрлерінің өндірістік объектілері:
1) Мыналарды ендіруге өнеркәсіптік кәсіпорындар:
сүректен целлюлозаны немесе өзге талшықты материалдарды;
өнімділігі күніне 20 тоннадан астам, қағаз бен картон.

1) Химические установки для производства основных органических химических веществ, таких как:
простые углеводороды (линейные или циклические, насыщенные или ненасыщенные;
алифатические или ароматические);
кислородосодержащие углеводороды, такие как спирты, альдегиды, кетоны, карбоновые кислоты, сложные эфиры, ацетаты, перекиси, эпоксидные смолы;
серные углеводороды;
азотистые углеводороды, такие как амины, амиды, азотистые соединения, нитро-соединения или нитратные соединения, нитрилы, цианаты, изоцианаты;
фосфоросодержащие углеводороды;
галогенные углеводороды;
металлоорганические соединения;
основные пластические материалы (полимеры, синтетические волокна и волокна на основе целлюлозы);
синтетические каучуки;
красители и пигменты;
поверхностно-активные вещества и сурфактанты;
2) Химические установки для производства основных неорганических химических веществ, таких как:
газы, такие как аммиак, хлор или хлористый водород, фтор или фтористый водород, окислы углерода, серные соединения, окислы азота, водород, сернистый газ, хлорокись углерода;
кислоты, такие как хромовая кислота, фтористоводородная кислота, фосфорная кислота, азотная кислота, соляная кислота, серная кислота, олеум, сернистые кислоты;
щелочи, такие как едкий аммиак, гидроксид калия, гидроксид натрия;
соли, такие как нашатырь, хлористый калий, карбонат калия, углекислый натрий, перборат, ляпис;
металлоиды, окислы металлов или иные неорганические соединения, такие как карбид кальция, кремний, карбид кремния;
3) Химические установки для производства удобрений на основе фосфора, азота или калия (простых или сложных минеральных удобрений);
4) Химические установки для производства основных препаратов для защиты растений и биоцидов;
5) Установки, в которых используются химические или биологические процессы для производства основных фармацевтических продуктов;
6) Химические установки для производства взрывчатых веществ.
5. Промышленные объекты по управлению отходами:
1) Установки для удаления или утилизации вредных отходов, с производительностью свыше 10 тонн в день;
2) Установки для сжигания бытовых отходов, с производительностью свыше 3 тонн в час;
3) Установки для удаления неопасных отходов, с производительностью свыше 50 тонн в день;
4) Свалки мусора, принимающие более 10 тонн в день или с общей вместимостью свыше 25 000 тонн, исключая свалки инертных отходов.
6. Промышленные объекты иных видов производственной деятельности:
1) Промышленные предприятия для производства:
целлюлозы из древесины или иных волокнистых материалов;
бумаги и картона с производительностью свыше 20 тонн в день;

2) Талшықтарды немесе маталарды алғашқы өңдеуге (шаю, ағарту, зерлеу секілді үдерістерді қосатын) немесе үгуге өнімділігі күніне 10 тоннадан астам зауыттар;
3) Былғары шикізатты тоңдауға өнімділігі күніне 12 тонна дайын өнімнен астам зауыттар;
4) Өнімділігі күніне 20 тонна еттен астам қасапханалар:
Мыналардан азық-түлік өнімдерін даярлау үшін арналған шикізатты өңдеу:
өнімділігі күніне 75 тонна дайын өнімнен астам шығу тегі жануар шикізатты (сүттен басқа);
өнімділігі күніне 300 тонна дайын өнімнен астам (тоқсандық негіздегі орташа мәні) шығу тегі өсімдік шикізатты;
Қабылданатын сүттің мөлшері күніне 200 тоннадан астам кездегі (жылдық негіздегі орташа мән) сүтті өңдеу;
5) Малдардың тұтас еттерін және мал тектес қалдықтарды кәдеге жаратуға және қайта өңдеуге өнімділігі күніне 10 тоннадан астам қондырғылар;
6) Мынадан астам үй құстарын және шошқаларды қарқынды өсіруге арналған қондырғылар:
үй құстары үшін 40 000 орын;
етті шошқалар үшін (30 кг-ден астам) 2 000 орын немесе мегежіндер үшін 750 орын.
7) Органикалық еріткіштерді қолданумен заттарды, бұйымдарды немесе өнімдерді беткі өңдеуге, жеке алғанда қырнауға, басуға, жабынды жағуға, майсыздандыруға, ылғалдан оқшаулауға, желімдеуге, бояуға, жууға және жұғындыруға тұтыну көлемі сағатына 150 кг немесе жылына 200 тоннадан астам қондырғылар;
8) Жағу немесе графиттеу жолымен көміртегін (антрацит) немесе көміртек графитті өндіруге арналған қондырғылар.
Ережеге 1-қосымша
Кешенді экологиялық рұқсат алуға өтінім
______________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
____________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының заңды мекен-жайы)
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс__________________________________________
Өтінім беріліп отырған
өнеркәсіптік объектінің атауы_______________________________________
Табиғат пайдаланушының санаты
(объектінің қауіптілігі санаты)_____________________________________
Табиғат пайдаланушының
есептік нөмірі*_____________________________________________________
Салық төлеушінің тіркеу
нөмірі _____________________________________________________________
СТН (ЖСН, БСН)**
2. Табиғат пайдалану жүзеге асырылатын өнеркәсіптік алаңдардың орналасқан жері туралы деректер:
1-кесте
Өнеркәсіптік алаңдардың орналасуы туралы деректер
Өнеркәсіптік
алаңның нөмірі
Өнеркәсіптік алаңның атауы
Облыс
Аудан, елді
мекен
Координаттар, град. мин. сек.
Алатын
аумағы,
га
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7

2) Заводы для первичной обработки (включающей такие процессы, как промывка, беление, мерсеризация) или крашения волокон или тканей с производительностью свыше 10 тонн в день;
3) Заводы для дубления кожевенного сырья с производительностью свыше 12 тонн готовой продукции в день;
4) Скотобойни с производительностью свыше 50 тонн мяса в день:
Обработка сырья, предназначенная для изготовления продуктов питания из:
сырья животного происхождения (кроме молока) с производительностью свыше 75 тонн готовой продукции в день;
сырья растительного происхождения с производительностью свыше 300 тонн готовой продукции в день (среднее значение на квартальной основе);
Переработка молока, при количестве принимаемого молока свыше 200 тонн в день (среднее значение на годичной основе).
5) Установки для утилизации или переработки туш животных и отходов животного происхождения с производительностью свыше 10 тонн в день;
6) Установки для интенсивного выращивания домашней птицы или свиней с более чем:
40 000 мест для домашней птицы;
2 000 мест для мясных свиней (свыше 30 кг), или 750 мест для свиноматок.
7) Установки для поверхностной обработки веществ, предметов или продуктов с использованием органических растворителей, в частности для шлифовки, печати, нанесения покрытий, обезжиривания, влагоизоляции, проклеивания, покраски, смывки или пропитки, с объемом потребления свыше 150 кг в час или 200 тонн в год;
8) Установки для производства углерода (антрацита) или углеграфита путем сжигания или графитизации.
Приложение 1
к Правилам
Заявка на
получение комплексного экологического разрешения
___________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
___________________________________________________________________
(юридический адрес природопользователя)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс _______________________________________
Наименование
промышленного объекта, на
который подается заявка   _______________________________________
Категория
природопользователя
(категория опасности
объекта)                  _______________________________________
Учетный номер
природопользователя*      _______________________________________
Регистрационный номер
налогоплательщика         _______________________________________
РНН (ИИН, БИН)**
2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых осуществляется природопользование:
Таблица 1.
Данные о месторасположении промышленных площадок
Номер
промыш-
ленной
площад-
ки
Наиме-
нование
промыш-
ленной
площадки
Область
Район,
насе-
ленный
пункт
Координаты,
град. мин. сек.
Зани-
маемая
террито-
рия, га
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7

3. Жылдар бойынша ластаушы заттар қалдықтардың сұрау салынатын көлемдері
2-кесте
Атмосфералық ауаға ластаушы заттар шығарындыларының көздері
а) өтінім беру сәтіне
Өнді-
ріс
Цех Ластаушы
затты
бөлетін көз
Жылына жұмыс, сағат саны Зиянды
заттар
шығарын-
дысы
көзінің
атауы
Шығарынды көздерінің саны Карта-схе-
мадағы
нөмірі
атауы саны, дана
1 2 3 4 5 6 7 8
кестенің жалғасы
Құбыр
ауызы-
ның
диаме-
трі, м
Шығарынды көзінің биіктігі, м Газ ауа қоспаның параметрлері Карта-схемадағы координаттары
Жыл-
дам-
дығы,
с/м
Бір
құ-
бырға
көле-
мі,
м 3
Темпе-
ратура,
0 С
Ү1 X1 Ү2 X2
9
10
11
12
13
14
15
16
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Өнді-
ріс
Цех Ластаушы
затты
бөлетін көз
Жылына жұмыс, сағат саны Зиянды
заттар
шығарын-
дысы
көзінің
атауы
Шығарынды көздерінің саны Карта-схе-
мадағы
нөмірі
атауы саны, дана
1 2 3 4 5 6 7 8
кестенің жалғасы
Құбыр
ауызы-
ның
диаме-
трі, м
Шығарынды көзінің биіктігі, м Газ ауа қоспаның параметрлері Карта-схемадағы координаттары
Жыл-
дам-
дығы,
с/м
Бір
құ-
бырға
көле-
мі,
м 3
Темпе-
ратура,
0 С
Ү1 X1 Ү2 X2
9
10
11
12
13
14
15
16
3-кесте
Газ тазартушы қондырғылардың сипаттамасы
а) өтінім беру сәтіне
Газ тазарту
қондыр-
ғылары-
ның атауы
Олар
бойынша
тазарту
жүргі-
зілетін
заттар
Газ та-
зартумен
қамтама-
сыз еті-
лудің
коэффи-
циенті
Тазартудың орташа пайдалану дәрежесі/
тазартудың
ең жоғарғы дәрежесі
Ластаушы
затты
бөлетін
көз, атауы
Карта-
схема-
дағы
нөмірі
1
2
3
4
5
6
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Газ тазарту
қондыр-
ғылары-
ның атауы
Олар
бойынша
тазарту
жүргі-
зілетін
заттар
Газ та-
зартумен
қамтама-
сыз еті-
лудің
коэффи-
циенті
Тазартудың орташа пайдалану дәрежесі/
тазартудың
ең жоғарғы дәрежесі
Ластаушы
затты
бөлетін
көз, атауы
Карта-
схема-
дағы
нөмірі
1
2
3
4
5
6
4-кесте
Атмосфераға ластаушы заттар шығарындыларының көлемі
а) өтінім беру сәтіне
Көз-
дің
N
Ластау-
шы
заттың
атауы
ЛЗ
коды
Атмосфераға ластаушы заттардың шығарындылары Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері*
Жыл
г/с мг/м 3 т/жыл өлшем бірлігі ағымдағы мәні нысаналы деңгейі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Көз-
дің
N
Ластау-
шы
заттың
атауы
ЛЗ
коды
Атмосфераға ластаушы заттардың шығарындылары Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері*
Жыл
г/с мг/м 3 т/жыл өлшем бірлігі ағымдағы мәні нысаналы деңгейі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
5-кесте
Ластаушы заттардың сарқынды сулармен төгінділерінің
көлемдері
а) өтінім беру сәтіне
Заттың атауы Ластаушы заттар төгінділерінің лимиттері (ЖББШТ) Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері*
мг/л г/сағ т/жыл өлшем бірлігі ағымдағы мәні нысаналы деңгейі
1 2 3 4 5 6 7
N 1 шығарылым бойынша, су бөлу көлемі____мың м 3
Барлығы, оның ішінде ингредиенттер бойынша
N 2 шығарылым бойынша, су бөлу көлемі____мың м 3
Барлығы, оның ішінде ингредиенттер бойынша
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Заттың атауы Ластаушы заттар
төгінділерінің
лимиттері (ЖББШТ)
Эмиссиялардың үлестік
көрсеткіштері*
мг/л г/сағ т/жыл өлшем бірлігі ағымдағы мәні нысаналы деңгейі
1 2 3 4 5 6 7
N 1 шығарылым бойынша, су бөлу көлемі____мың м 3
Барлығы, оның ішінде ингредиенттер бойынша
N 2 шығарылым бойынша, су бөлу көлемі____мың м 3
Барлығы, оның ішінде ингредиенттер бойынша
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
6-кесте
Қалдықтарды орналастыру көлемдері
а) өтінім беру сәтіне
Қалдық-
тардың
түрі
Қалдық-
тардың
коды
Орна-
ластыру
орны
Көлемі
мың т
(мың м 3 )
Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері*
өлшем бірлігі ағымдағы мәні нысаналы деңгейі
1 2 3 4 5 6 7
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Қалдық-
тардың
түрі
Қалдық-
тардың
коды
Орна-
ластыру
орны
Көлемі
мың т
(мың м 3 )
Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері*
өлшем бірлігі ағымдағы мәні нысаналы деңгейі
1 2 3 4 5 6 7
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
7-кесте

3. Запрашиваемые объемы выбросов (сбросов) загрязняющих веществ и размещаемых отходов по годам.
Таблица 2.
Источники выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух
а) на момент подачи заявки
Произ-
вод-
ство
Цех
Источник
выделения
загрязняющего
вещества
Коли-
чество
работы
часов
в году
Наиме-
нование
источ-
ника
выброса
вредных
веществ
Коли-
чество
источ-
ников
выброса
Номер
на
карте-
схеме
наиме-
нование
коли-
чество,
шт.
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Диаметр
устья
трубы,
м
Высота
источ-
ника
выбро-
са, м
Параметры
газовоздушной смеси
Координаты на
карте-схеме
Ско-
рость,
м/с
Объем
на
одну
трубу,
м3/с
Тем-
пера-
тура,
0 С
Y1
X1
Y2
X2
9
10
11
12
13
14
15
16
17
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Произ-
вод-
ство
Цех
Источник
выделения
загрязняющего
вещества
Коли-
чество
работы
часов
в году
Наиме-
нование
источ-
ника
выброса
вредных
веществ
Коли-
чество
источ-
ников
выброса
Номер
на
карте-
схеме
наиме-
нование
коли-
чество,
шт.
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Диаметр
устья
трубы,
м
Высота
источ-
ника
выбро-
са, м
Параметры
газовоздушной смеси
Координаты на
карте-схеме
Ско-
рость,
м/с
Объем
на
одну
трубу,
м3/с
Тем-
пера-
тура,
0 С
Y1
X1
Y2
X2
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Таблица 3.
Характеристика газоочистных установок
а) на момент подачи заявки
Наименование
газоочистных
установок
Вещества
по
которым
произ-
водится
очистка
Коэффи-
циент
обеспе-
ченности
газоочист-
кой
Средняя
эксплуата-
ционная
степень
очистки/
максимальная
степень
очистки
Источник
выделения
загряз-
няющего
вещества,
наиме-
нование
Номер на
карте-
схеме
1
2
3
4
5
6
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Наименование
газоочистных
установок
Вещества
по
которым
произ-
водится
очистка
Коэффи-
циент
обеспе-
ченности
газоочист-
кой
Средняя
эксплуата-
ционная
степень
очистки/
максимальная
степень
очистки
Источник
выделения
загряз-
няющего
вещества,
наиме-
нование
Номер на
карте-
схеме
1
2
3
4
5
6
Таблица 4.
Объем выбросов загрязняющих веществ в атмосферу
а) на момент подачи заявки
N ис-
точ-
ника
Наиме-
нование
загряз-
няющего
вещества
Код
ЗВ
Выбросы
загрязняющих
веществ в
атмосферу
Удельные
показатели эмиссий*
Год
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
г/с
мг/м 3
т/год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
N ис-
точ-
ника
Наиме-
нование
загряз-
няющего
вещества
Код
ЗВ
Выбросы
загрязняющих
веществ в
атмосферу
Удельные
показатели эмиссий*
Год
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
г/с
мг/м 3
т/год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
Таблица 5.
Объемы сбросов загрязняющих веществ со сточными водами
а) на момент подачи заявки
Наименование
вещества
Лимиты сбросов
загрязняющих
веществ (ПДС)
Удельные
показатели эмиссий*
мг/л
г/час
т/год
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
1
2
3
4
5
6
7
По выпуску N 1, объем водоотведения _____ тыс. м 3
Всего, в т.ч.
по ингредиентам
По выпуску N 2, объем водоотведения _____ тыс. м 3
Всего, в т.ч. по
ингредиентам и т.д.
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Наименование
вещества
Лимиты сбросов
загрязняющих
веществ (ПДС)
Удельные
показатели эмиссий*
мг/л
г/час
т/год
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
1
2
3
4
5
6
7
По выпуску N 1, объем водоотведения _____ тыс. м 3
Всего, в т.ч.
по ингредиентам
По выпуску N 2, объем водоотведения _____ тыс. м 3
Всего, в т.ч. по
ингредиентам и т.д.
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
Таблица 6.
Объемы размещения отходов
а) на момент подачи заявки
Вид
отходов
Код
отходов
Место
размещения
Объем
тыс. т
(тыс. м 3 )
Удельные
показатели эмиссий*
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
1
2
3
4
5
6
7
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
б) на момент перехода к наилучшим доступным технологиям
Вид
отходов
Код
отходов
Место
размещения
Объем
тыс. т
(тыс. м 3 )
Удельные
показатели эмиссий*
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
1
2
3
4
5
6
7
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
Таблица 7.

4. Шикізат, аралық және түпкілікті өнімдер туралы ақпарат
а) өтінім беру сәтіне
Р/с
N №
Мате-
риал/
зат
Орга-
ника-
лық/
бей-
орга-
ника-
лық
(иә
/ жоқ)
Қауіп-
тілік сыныбы
Сақтау-
дағы
көлемі
(тонна)
Жылдық пайда-
ланы-
латын
көлемі (тон-
на)
Қалай пайда-
ланы-
лады
Радио-
актив-
ті ме?
(иә/
жоқ)
Уытты
ма?
(иә/жоқ,
уытты-
лықтың
типін
көрсе-
тіңіз)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Р/с
N №
Мате-
риал/
зат
Орга-
ника-
лық/
бей-
орга-
ника-
лық
(иә
/ жоқ)
Қауіп-
тілік сыныбы
Сақтау-
дағы
көлемі
(тонна)
Жылдық пайда-
ланы-
латын
көлемі (тон-
на)
Қалай пайда-
ланы-
лады
Радио-
актив-
ті ме?
(иә/
жоқ)
Уытты
ма?
(иә/жоқ,
уытты-
лықтың
типін
көрсе-
тіңіз)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
8-кесте
5. Өндіріс қалдықтарын басқару жүйесі туралы ақпарат
а) өтінім беру сәтіне
Р/с
N №
Қал-
дық
түрі
Қал-
дық
ко-
ды
Өл-
шем
бір-
лігі
Баланс-
тағы
өткен
кезең-
нен
қалдық
(жоғары
емес)
Жыл
ішіндегі
түзілуі
(жоғары
емес)
Олар-
дың
ішін-
де
қай-
тала-
ма
пай-
дала-
ну
(кем
емес)
Залал-
сыздан-
дырылды
(кем
емес)
Полигон-
дарда,
үйінді-
лерде
орналас-
тырылған
(астам
емес)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Р/с
N №
Қал-
дық
түрі
Қал-
дық
коды
Өл-
шем
бір-
лігі
Баланс-
тағы
өткен
кезең-
нен
қалдық
(жоғары
емес)
Жыл
ішіндегі
түзілуі
(жоғары
емес)
Олар-
дың
ішін-
де
қай-
тала-
ма
пай-
дала-
ну
(кем
емес)
Залал-
сыздан-
дырылды
(кем
емес)
Полигон-
дарда,
үйінді-
лерде
орналас-
тырылған
(астам
емес)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Ескертпе.
Сондай-ақ қалдықтарды басқару жүйесінің егжей-тегжей сипаттамасы қоса беріледі.
9-кесте
6. Шикізат пен энергияны тұтыну туралы
а) өтінім беру сәтіне
Параметр Көрсеткіш мәні
Энергияны тұтыну, жыл бойы
сомалық (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, ең жоғарғы
жүктеме (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, өнімнің
бірлігіне (КВт/сағ өндірілетін
өнімнің бірлігі)
Энергияны тұтыну, баламалы
көздерден (жалпы тұтынудан %)
Шикізатты өнім бірлігіне тұтыну
(негізгі түрлер бойынша),
т/өндірілген өнімнің бірлігіне
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Параметр Көрсеткіш мәні
Энергияны тұтыну, жыл бойы
сомалық (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, ең жоғарғы
жүктеме (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, өнімнің
бірлігіне (КВт/сағ өндірілетін
өнімнің бірлігі)
Энергияны тұтыну, баламалы
көздерден (жалпы тұтынудан %)
Шикізатты өнім бірлігіне тұтыну
(негізгі түрлер бойынша),
т/өндірілген өнімнің бірлігіне
10-кесте
7. Төтенше жағдайларға дайындық
Төтенше жағдайлардағы іс-әрекеттер бағдарламасы
Төтенше жағдайдың түрі Қоршаған ортаны және
халықтың денсаулығын
қорғау жөніндегі
іс-әрекеттер
Жауапты
11-кесте
8. Ең озық қолжетімді технологияларды енгізудің
мерзімдері және шарттары
Ең озық қолжетімді технологияларға көшу бағдарламасы
Енгізілетін
технология
Жоспарланатын
экологиялық әсер
Енгізу
мерзімі
Құны
(миллион теңге)
Ескертпе
* Енгізілетін технологияларды ең озық қолжетімді технологиялар санатына жатқызуды растау (ең озық қолжетімді технологиялардың бекітілген тізбесіне немесе мемлекеттік сараптамадан өткен басқа жобалық құжаттамаға сілтеме)

4. Информация о сырье, промежуточных и конечных продуктах
а) на момент подачи заявки
N
п/п
Мате-
риал/
вещест-
во
Органи-
ческое/
неорга-
ническое
(да/нет)
Класс
опас-
ности
Объем
на
хране-
нии
(тонн)
Годовой
исполь-
зуемый
объем
(тонн)
Каким
образом
исполь-
зуется
Радиоак-
тивное?
(да/нет)
Токсич-
ное?
(да/нет,
укажите
тип
токсич-
ности)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
N
п/п
Мате-
риал/
вещест-
во
Органи-
ческое/
неорга-
ническое
(да/нет)
Класс
опас-
ности
Объем
на
хране-
нии
(тонн)
Годовой
исполь-
зуемый
объем
(тонн)
Каким
образом
исполь-
зуется
Радиоак-
тивное?
(да/нет)
Токсич-
ное?
(да/нет,
укажите
тип
токсич-
ности)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 8.
5. Информация о системе управления отходами производства
а) на момент подачи заявки
N
п/п
Вид
отхода
Код
отхода
Еди-
ница
изме-
рения
Остаток
на
балансе
с прош-
лого
периода
(не
выше)
Образо-
вание в
течении
года
(не
выше)
Из них
вторичное
использо-
вание
(не
менее)
Обез-
врежено
(не
менее)
Размещено
на поли-
гонах,
свалках
(не
более)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
N
п/п
Вид
отхода
Код
отхода
Еди-
ница
изме-
рения
Остаток
на
балансе
с прош-
лого
периода
(не
выше)
Образо-
вание в
течении
года
(не
выше)
Из них
вторичное
использо-
вание
(не
менее)
Обез-
врежено
(не
менее)
Размещено
на поли-
гонах,
свалках
(не
более)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание
* Прикладывается также подробное описание системы управления отходами.
Таблица 9.
6. Информация о потреблении сырья и энергии
а) на момент подачи заявки
Параметр
Значение
показателя
Потребление энергии, суммарное в течение года
(КВт/час)
Потребление энергии, максимальная нагрузка (КВт/час)
Потребление энергии, на единицу продукции
(КВт/час/единица производимой продукции)
Потребление энергии, от альтернативных источников
(% от общего потребления)
Потребление сырья на единицу продукции (по основным
видам), т/единицу производимой продукции
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Параметр
Значение
показателя
Потребление энергии, суммарное в течение года
(КВт/час)
Потребление энергии, максимальная нагрузка (КВт/час)
Потребление энергии, на единицу продукции
(КВт/час/единица производимой продукции)
Потребление энергии, от альтернативных источников
(% от общего потребления)
Потребление сырья на единицу продукции (по основным
видам), т/единицу производимой продукции
Таблица 10.
7. Готовность к чрезвычайным ситуациям
Программа действий в условиях чрезвычайной ситуации
Вид чрезвычайной
ситуации
Действия по охране окружающей
среды и здоровья населения
Ответственный
Таблица 11.
8. Сроки и условия внедрения наилучших доступных технологий.
Программа перехода к наилучшим доступным технологиям
Внедряемая
технология
Планируемый
экологический эффект
Срок
внедрения
Стоимость
(миллионов тенге)
Примечание
* Подтверждение отнесения внедряемых технологий к категории наилучших доступных технологий (ссылка на утвержденный перечень наилучших доступных технологий либо на иную проектную документацию).

9. Табиғат пайдаланудың ұсынылатын шарттары:
____________________________________________________________________
Осымен табиғат пайдалану шарттары бұл өтінімде сипатталғанға сәйкес болатындығын растаймыз.
10. Өтінімге мына құжаттар қоса беріледі:
______________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________
Кәсіпорын
басшысы       _______________    __________________________
(жеке тұлға)   (жеке қолы)         (қолдың толық жазылуы)
Ескертулер:
*Табиғат пайдаланушының есептік нөмірі ол берілген жағдайда көрсетіледі
** Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмір (БСН) олар болған жағдайда көрсетіледі
Ережеге
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 03.06.2014 № 607 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Нысан
Сериясы                               N 00000
A-W
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
Кешенді экологиялық рұқсат
______________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
____________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының заңды мекен-жайы)
СТН (ЖСН, БСН)*_____________________________________________________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі
Табиғат пайдаланушының есептік нөмірі**_____________________________
Өнеркәсіптік объектінің атауы_______________________________________
____________________________________________________________________
Өнеркәсіптік объектінің орналасқан жері_____________________________
Ең озық қолжетімді технологияларға жету мерзімі_____________________
Осымен табиғат пайдаланушыға қоршаған ортаға эмиссиялармен (әсерлермен) ілесетін мына іс-әрекеттерді жүзеге асыруға рұқсат етіледі:
1. Осы рұқсатқа 1-қосымшада көрсетілген жеке көздер бойынша зиянды заттар шығарындыларының нормативтеріне сәйкес атмосфераға ластаушы заттар шығарындыларын ағымдағы жағдайға_____тоннадан аспайтын, ең озық қолжетімді технологияларға көшкен кезде _____ тоннадан аспайтын квота (лимит) көлемінде жүргізу.
2. Осы рұқсатқа 2-қосымшада көрсетілген жеке көздер бойынша зиянды заттар төгінділерінің нормативтеріне сәйкес атмосфераға ластаушы заттар төгінділерін ағымдағы жағдайға _____ тоннадан аспайтын, ең озық қолжетімді технологияларға көшкен кезде _____ тоннадан аспайтын квота (лимит) көлемінде жүргізу.

9. Предлагаемые условия природопользования:
___________________________________________________________________
Настоящим удостоверяем, что условия природопользования будут соответствовать описанным в настоящей заявке.
10. К заявке прилагаются следующие документы:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Руководитель
предприятия       ________________     ______________________
(физическое лицо) (личная подпись)      (расшифровка подписи)
М.П.
Примечания:
* Учетный номер природопользователя указывается в случае его присвоения.
** Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) и бизнес-идентификационный номер (БИН) указываются в случае их наличия.
Приложение 2
к Правилам
Форма
Серия                              N 00000
A-W
Министерство окружающей среды и водных ресурсов
Республики Казахстана
Сноска. Заголовок приложения 2 в редакции постановления Правительства РК от 03.06.2014 № 607 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Комплексное экологическое разрешение
_________________________________________
(наименование природопользователя)
______________________________________________
(юридический адрес природопользователя)
РНН (ИИН, БИН)* ___________________________________________________
Регистрационный номер налогоплательщика
Учетный номер природопользователя** _______________________________
Наименование промышленного объекта  _______________________________
___________________________________________________________________
Местонахождение промышленного объекта _____________________________
___________________________________________________________________
Срок достижения наилучших доступных технологий ____________________
Настоящим природопользователю разрешается осуществлять следующие действия, сопряженные с эмиссиями (воздействиями) на окружающую среду:
1. Производить выбросы загрязняющих веществ в атмосферу в объемах квоты (лимита), не превышающих ___________ тонн на текущее положение, _____________ тонн на момент перехода к наилучшим доступным технологиям в соответствии с нормативами выбросов вредных веществ по отдельным источникам, указанными в приложении 1 к настоящему разрешению.
2. Производить сбросы загрязняющих веществ в объемах квоты (лимита), не превышающих  ___________ тонн на текущее положение, ___________ на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям в соответствии с нормативами сбросов загрязняющих веществ по отдельным источникам, указанными в приложении 2 к настоящему разрешению.

3. Осы рұқсатқа 3-қосымшада көрсетілген өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыру нормативтеріне сәйкес өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыруды ағымдағы жағдайға _____ тоннадан аспайтын, ең озық қолжетімді технологияларға көшкен кезде _____ тоннадан аспайтын квота (лимит) көлемінде жүргізу.
мына шарттарды сақтау шарты мен:
4. Ең озық қолжетімді технологияларды енгізу жөніндегі іс-шаралар бағдарламасын (жоспарын) мерзімінде және осы рұқсатқа 4-қосымшада көрсетілген қаражатты сақтай отырып орындау.
5. Рұқсат беретін органмен келісілген рұқсаттың қолдану кезеңінде өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасын орындау.
6. Осы рұқсатқа 5-қосымшаға сәйкес табиғат пайдаланудың қосымша шарттарын сақтау.
7. Осы рұқсатқа 6-қосымшада көрсетілген энергияны үнемді пайдалану шарттарын орындау.
8. Осы рұқсатқа 7-қосымшаға сәйкес қалдықтарды басқару жүйесін енгізу.
9. Осы рұқсатқа 8-қосымшаға сәйкес қоршаған ортаға қауіп төндіретін жағдайларда объектіні пайдалану жөніндегі әрекеттер және шаралар бағдарламасын орындау.
10. Қоршаған ортаға эмиссияларға кешенді рұқсаттың әрекет ету мерзімі қолданылатын технологиялардың және табиғат пайдалану шарттарының өзгеруіне дейін белгіленсін.
Осы Рұқсаттың 1-9-тармақтарында көрсетілген қосымшалар мен бағдарламалар Рұқсаттың ажырамас бөлігі болып табылады.
Басшы             ____________       ________________
(уәкілетті тұлға)    қолы                 Т.А.Ә.
М.О.
қала                                 берілген күні
Ескертпе :
*Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) олар болған жағдайда көрсетіледі.
**Табиғат пайдаланушының есептік нөмірі ол берілген жағдайда көрсетіледі.
20__жылғы "___"______N______
кешенді экологиялық рұқсатқа
1-қосымша
1-кесте
Ластаушы заттардың атмосфералық ауаға шығарындылары
a) ағымдағы жағдайда
Өнді-
ріс
Цех Ластаушы
затты
бөлетін көз
Жылына
жұмыс,
сағат
саны
Зиянды
заттар
шығарын-
дысы
көзінің
атауы
Шығарынды
көздерінің
саны
Карта-
схе-
мадағы
нөмірі
атауы саны, дана
1 2 3 4 5 6 7 8
кестенің жалғасы
Құбыр
ауызы-
ның
диаме-
трі, м
Шығарынды
көзінің
биіктігі, м
Газ ауа қоспаның
параметрлері
Карта-схемадағы
координаттары
Жыл-
дам-
дығы,
м/с
Бір
құ-
бырға
көле-
мі,
м/с
Темпе-
ратура,
0 С
Ү1 X1 Ү2 X2
9
10
11
12
13
14
15
16
17
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Өнді-
ріс
Цех Ластаушы
затты
бөлетін көз
Жылына
жұмыс,
сағат
саны
Зиянды
заттар
шығарын-
дысы
көзінің
атауы
Шығарынды
көздерінің
саны
Карта-
схе-
мадағы
нөмірі
атауы саны, дана
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Құбыр
ауызы-
ның
диаме-
трі, м
Шығарынды көзінің биіктігі, м Газ ауа қоспаның
параметрлері
Карта-схемадағы
координаттары
Жыл-
дам-
дығы,
м/с
Бір
құ-
бырға
көлемі,
м/с
Темпе-
ратура,
о С
Ү1 X1 Ү2 X2
9
10
11
12
13
14
15
16
17
2-кесте
а) ағымдағы жағдайға
Газ
тазарту
қондыр-
ғыла-
рының
атауы
Олар
бойынша
тазарту
жүргі-
зілетін
заттар
Газ та-
зартумен
қамтама-
сыз еті-
лудің
коэффи-
циенті
Тазартудың
орташа
пайдалану
дәрежесі/
тазартудың
ең жоғарғы
дәрежесі
Ластаушы
затты
бөлетін
көз,
атауы
Карта-
схемадағы
нөмірі
1 2 3 4 5 6
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Газ
тазарту
қондыр-
ғыла-
рының
атауы
Олар
бойынша
тазарту
жүргі-
зілетін
заттар
Газ та-
зартумен
қамтама-
сыз еті-
лудің
коэффи-
циенті
Тазартудың орташа пайдалану дәрежесі/
тазартудың
ең жоғарғы дәрежесі
Ластаушы
затты
бөлетін
көз, атауы
Карта-
схемадағы
нөмірі
1 2 3 4 5 6
3-кесте
а) ағымдағы жағдайға
Көз-
дің
N
Ластау-
шы
заттың
атауы
ЛЗ
коды
Атмосфераға
ластаушы
заттардың
шығарындылары
Эмиссиялардың үлестік
көрсеткіштері*
Жыл
г/с мг/м 3 т/жыл өлшем
бірлігі
ағымдағы
мәні
нысаналы
деңгейі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Көз-
дің
N
Ластау-
шы
заттың
атауы
ЛЗ
коды
Атмосфераға
ластаушы
заттардың
шығарындылары
Эмиссиялардың үлестік
көрсеткіштері*
Жыл
г/с мг/м 3 т/жыл өлшем бірлігі ағымдағы мәні нысаналы деңгейі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлгілік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
20__жылғы "___"______N______
кешенді экологиялық рұқсатқа
2-қосымша
4-кесте
Ластаушы заттардың сарқынды сулармен төгінділерінің
лимиттері
а) ағымдағы жағдайға
Заттың атауы Ластаушы заттар
төгінділерінің
лимиттері (ЖББШТ)
Эмиссиялардың үлестік
көрсеткіштері*
мг/л г/сағ т/жыл өлшем бірлігі ағымдағы мәні нысаналы деңгейі
1 2 3 4 5 6 7
N 1 шығарылым бойынша, су бөлу көлемі____мың м 3
Барлығы,
оның ішінде
ингредиенттер
бойынша
N 2 шығарылым бойынша, су бөлу көлемі____мың м 3
Барлығы,
оның ішінде
ингредиенттер
бойынша
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлгілік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Заттың атауы Ластаушы заттар
төгінділерінің
лимиттері (ЖББШТ)
Эмиссиялардың үлестік
көрсеткіштері*
мг/л г/сағ т/жыл өлшем бірлігі ағымдағы мәні нысаналы деңгейі
1 2 3 4 5 6 7
N 1 шығарылым бойынша, су бөлу көлемі____мың м 3
Барлығы,
оның ішінде
ингредиенттер
бойынша
N 2 шығарылым бойынша, су бөлу көлемі____мың м 3
Барлығы,
оның ішінде
ингредиенттер
бойынша
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлестік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
20__жылғы "___"______N______
кешенді экологиялық рұқсатқа
3-қосымша
5-кесте
Қалдықтарды орналастыру лимиттері
а) ағымдағы жағдайға
Қалдық-
тардың
түрі
Қалдық-
тардың
коды
Орна-
ластыру
орны
Көлемі
мың т
(мың м 3 )
Эмиссиялардың үлестік
көрсеткіштері*
өлшем
бірлігі
ағымдағы
мәні
нысаналы
деңгейі
1 2 3 4 5 6 7
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлгілік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Қалдық-
тардың
түрі
Қалдық-
тардың
коды
Орна-
ластыру
орны
Көлемі
мың т
(мың м 3 )
Эмиссиялардың үлестік
көрсеткіштері*
өлшем
бірлігі
ағымдағы
мәні
нысаналы
деңгейі
1 2 3 4 5 6 7
Ескертпе.
* Эмиссиялардың үлгілік көрсеткіштері белгіленген тәртіппен бекітілген жағдайда
20__жылғы "___"______N______
кешенді экологиялық рұқсатқа
4-қосымша
6-кесте
Ең озық қолжетімді технологияларға көшу бағдарламасы
Енгізілетін
технология
Жоспарланатын
экологиялық әсер
Енгізу
мерзімі
Құны
(миллион теңге)
20__жылғы "___"______N______
кешенді экологиялық рұқсатқа
5-қосымша
Табиғат пайдалану шарттары
Табиғат пайдалануды жүзеге асыру мына табиғат пайдалану шарттарын сақтау кезінде мүмкін болады:
1.
2.
3......
20__жылғы "___"______N______
кешенді экологиялық рұқсатқа
6-қосымша
7-кесте
Шикізат пен энергияны тұтыну
а) ағымдағы жағдайға
Параметр Көрсеткіш мәні
Энергияны тұтыну, жыл бойы
сомалық (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, ең жоғарғы
жүктеме (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, өнімнің
бірлігіне (КВт/сағ өндірілетін
өнімнің бірлігі)
Энергияны тұтыну, баламалы
көздерден (жалпы тұтынудан %)
Шикізатты өнім бірлігіне тұтыну
(негізгі түрлер бойынша),
т/өндірілген өнімнің бірлігіне
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Параметр Көрсеткіш мәні
Энергияны тұтыну, жыл бойы
сомалық (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, ең жоғарғы
жүктеме (КВт/сағ)
Энергияны тұтыну, өнімнің
бірлігіне (КВт/сағ өндірілетін
өнімнің бірлігі)
Энергияны тұтыну, баламалы
көздерден (жалпы тұтынудан %)
Шикізатты өнім бірлігіне тұтыну
(негізгі түрлер бойынша),
т/өндірілген өнімнің бірлігіне
20__жылғы "___"______N______
кешенді экологиялық рұқсатқа
7-қосымша
8-кесте
Қалдықтарды басқару
а) ағымдағы жағдайға
Р/с
N №
Қал-
дық
түрі
Қал-
дық
коды
Өл-
шем
бір-
лігі
Баланс-
тағы
өткен
кезең-
нен
қалдық
(жоғары
емес)
Жыл
ішіндегі
түзілуі
(жоғары
емес)
Олар-
дың
ішін-
де
қай-
тала-
ма
пай-
дала-
ну
(кем
емес)
Залал-
сыздан-
дырылды
(кем
емес)
Полигон-
дарда,
үйінді-
лерде
орналас-
тырылған
(астам
емес)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
б) ең озық қолжетімді технологияларға көшуді аяқтау сәтіне
Р/с
N №
Қал-
дық
түрі
Қал-
дық
ко-
ды
Өл-
шем
бір-
лігі
Баланс-
тағы
өткен
кезең-
нен
қалдық
(жоғары
емес)
Жыл
ішіндегі
түзілуі
(жоғары
емес)
Олар-
дың
ішін-
де
қай-
тала-
ма
пай-
дала-
ну
(кем
емес)
Залал-
сыздан-
дырылды
(кем
емес)
Полигон-
дарда,
үйінді-
лерде
орналас-
тырылған
(астам
емес)
1 2 3 4 5 6 7 8 9
20__жылғы "___"______N______
кешенді экологиялық рұқсатқа
8-қосымша
9-кесте
Төтенше жағдайлардағы іс-әрекеттер бағдарламасы
Төтенше
жағдайдың түрі
Қоршаған ортаны және
халықтың денсаулығын
қорғау жөніндегі
іс-әрекеттер
Жауапты

3. Производить размещение (хранение) отходов производства и потребления в объемах квоты (лимита), не превышающих ___________ тонн на текущий момент, ___________ тонн на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям в соответствии с нормативами размещения отходов, указанными в приложении 3 к настоящему разрешению.
при условии соблюдения следующих условий:
4. Выполнение программы (плана) мероприятий по внедрению наилучших доступных технологий в сроки и с соблюдением затрат, указанных в приложении 4 к настоящему разрешению.
5. Выполнение программы производственного экологического контроля на период действия разрешения, согласованной органом, выдающим разрешение.
6. Соблюдение дополнительных условий природопользования согласно приложению 5 к настоящему разрешению.
7. Выполнение условий экономного использования энергии, указанных в приложении 6 к настоящему разрешению.
8. Внедрение системы управления отходами, согласно приложению 7 к настоящему разрешению.
9. Выполнение программы действий и мер по эксплуатации объекта в ситуациях, представляющих опасность для окружающей среды согласно приложению 8 к настоящему разрешению.
10. Срок действия комплексного разрешения на эмиссии в окружающую среду установить до изменения применяемых технологий и условий природопользования.
Приложения и программы, указанные в пунктах 1-9 настоящего Разрешения, являются неотъемлемой частью Разрешения.
Руководитель
(уполномоченное лицо) ___________ _______________
подпись       Ф.И.О.
М.П.
город                                 дата выдачи
Примечания:
* Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) и бизнес-идентификационный номер (БИН) указываются в случае их наличия.
** Учетный номер природопользователя указывается в случае его присвоения.
Приложение 1
к комплексному экологическому разрешению
N __________ от "__"________ 20__ г.
Таблица 1.
Лимиты выбросов загрязняющих веществ в атмосферный воздух
а) на текущее положение
Произ-
вод-
ство
Цех
Источник
выделения
загрязняющего
вещества
Коли-
чество
работы
часов
в году
Наиме-
нование
источ-
ника
выброса
вредных
веществ
Коли-
чество
источ-
ников
выброса
Номер
на
карте-
схеме
наиме-
нование
коли-
чество,
шт.
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Диаметр
устья
трубы,
м
Высота
источ-
ника
выбро-
са, м
Параметры
газовоздушной смеси
Координаты на
карте-схеме
Ско-
рость,
м/с
Объем
на
одну
трубу,
м3/с
Тем-
пера-
тура,
0 С
Y1
X1
Y2
X2
9
10
11
12
13
14
15
16
17
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Произ-
вод-
ство
Цех
Источник
выделения
загрязняющего
вещества
Коли-
чество
работы
часов
в году
Наиме-
нование
источ-
ника
выброса
вредных
веществ
Коли-
чество
источ-
ников
выброса
Номер
на
карте-
схеме
наиме-
нование
коли-
чество,
шт.
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Диаметр
устья
трубы,
м
Высота
источ-
ника
выбро-
са, м
Параметры
газовоздушной смеси
Координаты на
карте-схеме
Ско-
рость,
м/с
Объем
на одну
трубу,
м3/с
Тем-
пера-
тура,
0 С
Y1
X1
Y2
X2
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Таблица 2.
а) на текущее положение
Наименование
газоочистных
установок
Вещества
по
которым
произ-
водится
очистка
Коэффи-
циент
обеспе-
ченности
газоочист-
кой
Средняя
эксплуата-
ционная
степень
очистки/
максимальная
степень
очистки
Источник
выделения
загряз-
няющего
вещества,
наиме-
нование
Номер на
карте-
схеме
1
2
3
4
5
6
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Наименование
газоочистных
установок
Вещества
по
которым
произ-
водится
очистка
Коэффи-
циент
обеспе-
ченности
газоочист-
кой
Средняя
эксплуата-
ционная
степень
очистки/
максимальная
степень
очистки
Источник
выделения
загряз-
няющего
вещества,
наиме-
нование
Номер на
карте-
схеме
1
2
3
4
5
6
Таблица 3.
а) на текущее положение
N ис-
точ-
ника
Наиме-
нование
загряз-
няющего
вещества
Код
ЗВ
Выбросы
загрязняющих
веществ в
атмосферу
Удельные
показатели эмиссий*
год
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
г/с
мг/м 3
т/год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
N ис-
точ-
ника
Наиме-
нование
загряз-
няющего
вещества
Код
ЗВ
Выбросы
загрязняющих
веществ в
атмосферу
Удельные
показатели эмиссий*
год
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
г/с
мг/м 3
т/год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
Приложение 2
к комплексному экологическому разрешению
N __________ от "__"________ 20__ г.
Таблица 4.
Лимиты сбросов загрязняющих веществ со сточными водами
а) на текущее положение
Наименование
вещества
Лимиты сбросов
загрязняющих
веществ (ПДС)
Удельные
показатели эмиссий*
мг/л
г/час
т/год
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
1
2
3
4
5
6
7
По выпуску N 1, объем водоотведения _____ тыс. м 3
Всего, в т.ч.
по ингредиентам
По выпуску N 2, объем водоотведения _____ тыс. м 3
Всего, в т.ч. по
ингредиентам и т.д.
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Наименование
вещества
Лимиты сбросов
загрязняющих
веществ (ПДС)
Удельные
показатели эмиссий*
мг/л
г/час
т/год
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
1
2
3
4
5
6
7
По выпуску N 1, объем водоотведения _____ тыс. м 3
Всего, в т.ч.
по ингредиентам
По выпуску N 2, объем водоотведения _____ тыс. м 3
Всего, в т.ч. по
ингредиентам и т.д.
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
Приложение 3
к комплексному экологическому разрешению
N __________ от "__"________ 20__ г.
Таблица 5.
Лимиты размещения отходов
а) на текущее положение
Вид
отходов
Код
отходов
Место
размещения
Объем
тыс. т
(тыс. м 3 )
Удельные
показатели эмиссий*
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
1
2
3
4
5
6
7
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
б) на момент перехода к наилучшим доступным технологиям
Вид
отходов
Код
отходов
Место
размещения
Объем
тыс. т
(тыс. м 3 )
Удельные
показатели эмиссий*
единицы
измерения
текущее
значение
целевой
уровень
1
2
3
4
5
6
7
Примечание.
* В случае, если удельные показатели эмиссий утверждены в установленном порядке
Приложение 4
к комплексному экологическому разрешению
N __________ от "__"________ 20__ г.
Таблица 6.
Программа перехода к наилучшим доступным технологиям
Внедряемая
технология
Планируемый
экологический эффект
Срок
внедрения
Стоимость
(миллионов тенге)
Приложение 5
к комплексному экологическому разрешению
N __________ от "__"________ 20__ г.
Условия природопользования
Осуществление природопользования возможно при условии соблюдения следующих условий природопользования:
1.
2.
3.......
Приложение 6
к комплексному экологическому разрешению
N __________ от "__"________ 20__ г.
Таблица 7.
Потребление сырья и энергии
а) на текущее положение
Параметр
Значение
показателя
Потребление энергии, суммарное в течение года
(КВт/час)
Потребление энергии, максимальная нагрузка (КВт/час)
Потребление энергии, на единицу продукции
(КВт/час/единица производимой продукции)
Потребление энергии, от альтернативных источников
(% от общего потребления)
Потребление сырья на единицу продукции (по основным
видам), т/единицу производимой продукции
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
Параметр
Значение
показателя
Потребление энергии, суммарное в течение года
(КВт/час)
Потребление энергии, максимальная нагрузка (КВт/час)
Потребление энергии, на единицу продукции
(КВт/час/единица производимой продукции)
Потребление энергии, от альтернативных источников
(% от общего потребления)
Потребление сырья на единицу продукции (по основным
видам), т/единицу производимой продукции
Приложение 7
к комплексному экологическому разрешению
N __________ от "__"________ 20__ г.
Таблица 8.
Управление отходами
а) на текущее положение
N
п/п
Вид
отхода
Код
отхода
Еди-
ница
изме-
рения
Остаток
на
балансе
с прош-
лого
периода
(не
выше)
Образо-
вание в
течении
года
(не
выше)
Из них
вторичное
использо-
вание
(не
менее)
Обез-
врежено
(не
менее)
Размещено
на поли-
гонах,
свалках
(не
более)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
б) на момент завершения перехода к наилучшим доступным технологиям
N
п/п
Вид
отхода
Код
отхода
Еди-
ница
изме-
рения
Остаток
на
балансе
с прош-
лого
периода
(не
выше)
Образо-
вание в
течении
года
(не
выше)
Из них
вторичное
использо-
вание(не
менее)
Обез-
врежено
(не
менее)
Размещено
на поли-
гонах,
свалках
(не
более)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Приложение 8
к комплексному экологическому разрешению
N __________ от "__"________ 20__ г.
Таблица 9.
Программа действий в условиях чрезвычайной ситуации
Вид чрезвычайной
ситуации
Действия по охране окружающей
среды и здоровья населения
Ответственный