"Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 ақпандағы N 110 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Жарғылық капиталына мемлекеттің жүз пайыз қатысуымен "Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі - қоғам) құрылсын.
2. Қоғам қызметінің негізгі мәні:
1) мемлекеттің әскери қауіпсіздігі, әскери өнер, құрылыс саласындағы іргелі, кешенді әскери-теориялық және жедел-стратегиялық зерттеулер жүргізу, Қарулы Күштерді даярлау және қолдану;
2) әскери саладағы ғылыми-техникалық прогресті дамытуды талдау және қамтамасыз ету, әскери ғылымның рөлін күшейту, қару-жарақ пен техниканы құру және жетілдіру жобаларын әзірлеу, Қарулы Күштердегі ақпараттық технологияларды дамыту болып айқындалсын.
3. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық бюджет қаражаты есебінен 387000000 (үш жүз сексен жеті миллион) теңге мөлшерінде қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыруды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) қоғамның жарғысын бекітсін және оның әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне қоғам акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқығын берсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-97 жолмен толықтырылсын:
"21-97 "Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" АҚ";
2) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымшада:

О создании акционерного общества "Центр военно-стратегических исследований"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2008 года N 110
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Центр военно-стратегических исследований" (далее - общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности общества:
1) проведение фундаментальных, комплексных военно-теоретических и оперативно-стратегических исследований в области военной безопасности государства, военного искусства, строительства, подготовки и применения Вооруженных Сил;
2) анализ и обеспечение развития научно-технического прогресса в военной сфере, усиление роли военной науки, разработку проектов создания и усовершенствования вооружения и техники, развитие информационных технологий в Вооруженных Силах.
3. Министерству обороны Республики Казахстан совместно с Министерством финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить формирование уставного капитала общества в размере 387000000 (триста восемьдесят семь миллионов) тенге за счет средств республиканского бюджета.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав общества и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
2) передать Министерству обороны Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций общества;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-97, следующего содержания:
"21-97. АО "Центр военно-стратегических исследований";
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:

"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 280-1-жолмен толықтырылсын:
"280-1. "Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" АҚ";
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

раздел "Министерству обороны Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 280-1, следующего содержания:
"280-1. АО "Центр военно-стратегических исследований";
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан