"Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283 және 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284 Жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 ақпандағы N 133 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283 және 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284 Жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы
17 қаңтардағы N 1283 және 2004 жылғы 17 қаңтардағы
N 1284 Жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер
енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай Жарлықтарына толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, құқық қорғау органдары, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі өртке қарсы қызмет органдары мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1283  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 30, 380-құжат):
аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
тақырыбындағы "Қорғаныс министрлігінің", "Ішкі істер министрлігінің", "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі министрлігінің" деген сөздерден кейін "және оның ведомстволарының" деген сөздермен толықтырылсын;
тақырыбынан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайтын комитет төрағасы, оның орынбасарлары";
"С-SV-1" санаты мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындамайтын
комитет төрағасы";
"С-SV-2" санаты мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындамайтын
комитет төрағасының орынбасары";
2) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджеті және Ұлттық Банкінің сметасы (бюджеті) есебінен қамтылған Қазақстан Республикасы органдары қызметкерлеріне еңбекақы төлеудің бірыңғай жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1284  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 19, 234-құжат; N 33, 439-құжат; 2005 ж., N 27, 329-құжат; N 30, 380-құжат; 2006 ж., N 23, 229-құжат; N 38, 420-құжат; N 39, 429-құжат):

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Указы Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 и 17 января 2004 года N 1284"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 февраля 2008 года N 133
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в Указы Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 и 17 января 2004 года N 1284".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
О внесении дополнений и изменений
в Указы Президента Республики Казахстан
от 17 января 2004 года N 1283 и 17 января 2004 года N 1284
ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Внести дополнения и изменения в следующие Указы Президента Республики Казахстан:
1) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов, органов противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 30, ст. 380):
в приложении 1 к названному Указу:
в заголовке после слов "Министерства обороны", "Министерства внутренних дел", "Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" дополнить словами "и его ведомств";
после заголовка дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель комитета, назначаемый на должность Президентом Республики Казахстан, его заместители";
категорию "C-SV-1" дополнить строкой следующего содержания:
"Председатель комитета, не назначаемый на должность Президентом Республики Казахстан";
категорию "C-SV-2" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель Председателя комитета, не назначаемого на должность Президентом Республики Казахстан";
2) в  Указ  Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1284 "О единой системе оплаты труда работников органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета и сметы (бюджета) Национального Банка Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 19, ст. 234; N 33, ст. 439; 2005 г., N 27, ст. 329; N 30, ст. 380; 2006 г., N 23, ст. 229; N 38, ст. 420; N 39, ст. 429):

мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. А-5, С-6, С-О-6, С-R-5, D-5, Е-5, Е-R-5, Е-G-4 санаттары бойынша әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеу үшін еңбекақы төлеудің үш деңгейі белгіленеді.
В-6 санаты бойынша әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеу үшін еңбекақы төлеудің төрт деңгейі белгіленеді.
Санамаланған әкімшілік мемлекеттік қызметшілер санаттары үшін еңбекақы төлеу деңгейін мемлекеттік қызметшілерді қызметке тағайындауға және қызметтен босатуға құқығы бар лауазымды адам айқындайтын болады.";
4-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) орталық атқарушы органдардың жауапты хатшыларына немесе орталық атқарушы органдардың жауапты хатшыларының өкілеттіктері белгіленген тәртіппен жүктелген лауазымды тұлғаға, ал орталық атқарушы органдардың жауапты хатшылары немесе көрсетілген лауазымды адамдар болмаған жағдайда - орталық атқарушы органдардың басшыларына:
тиісті мемлекеттік органның қызметін қамтамасыз етуге көзделген қаражатты үнемдеу есебінен, Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйақы беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемақылар белгілеу;
қызметшілерді көтермелеу, тәртіптік жазалауларды жедел алып тастау, оларды қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жіберу үшін Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жұмыс сапасын бағалау құқығы берілсін.";
Бұл ретте орталық атқарушы органның жауапты хатшысы немесе орталық атқарушы органның жауапты хатшысының өкілеттіктері белгіленген тәртіппен жүктелген лауазымды тұлға орталық атқарушы орган басшысының келісімі бойынша сыйақы беру, материалдық көмек көрсету және үстемақылар белгілеу, әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жұмыс сапасын бағалау мәселелерін шешеді.
Өзге мемлекеттік органдарда сыйақы беру, материалдық көмек көрсету, үстемақылар белгілеу, әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жұмыс сапасын бағалау мәселелерін мемлекеттік қызметшілерді қызметке тағайындау және қызметтен босату құқығы бар лауазымды адам шешеді.";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Саяси мемлекеттік қызметші Қазақстан Республикасының Президенті тағайындайтын өзге де лауазымдарды қоса атқарған кезде еңбекақы осы Жарлыққа 1-қосымшаға сәйкес жүргізіледі.";
аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
"Қазақстан Респуб-
ликасы Парламенті-
нің Сенаты мен
Мәжілісі Аппарат-
тарының, Консти-
туциялық Кеңесі-
нің басшылары"
7,13 7,49 7,84 8,20 8,56 8,77 8,98 9,20 9,41 9,48 9,63
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Респуб-
ликасы Парламенті-
нің Сенаты және
Мәжілісі Аппарат-
тарының, Конститу-
циялық Кеңесінің,
Қазақстан Респуб-
ликасының Прези-
денті Іс басқар-
масының, Респуб-
ликалық бюджеттің
атқарылуын бақылау
жөніндегі есеп
комитетінің
басшылары
7,13 7,49 7,84 8,20 8,56 8,77 8,98 9,20 9,41 9,48 9,63
";
"Заңды тұлға құқы-
ғы бар комитеттер-
дің төрағалары,
Қазақстан Респуб-
ликасы Президенті-
нің Іс басқармасы
Медициналық
орталығы бастығы
5,73 6,02 6,30 6,59 6,88 7,05 7,22 7,39 7,56 7,62 7,74
Заңды тұлға құқығы
бар комитеттер
төрағаларының бі-
рінші орынбасалары
4,60 4,83 5,06 5,29 5,52 5,66 5,80 5,93 6,07 6,12 6,21
Заңды тұлға құқығы
бар комитеттер
төрағаларының
орынбасалары, Қа-
зақстан Республи-
касы Президентінің
Іс басқармасы Медициналық орта-
лығы бастығының
орынбасалары"
4,60 4,83 5,06 5,29 5,52 5,66 5,80 5,93 6,07 6,12 6,21
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Респуб-
ликасы Президенті-
нің Іс басқармасы
Медициналық орта-
лығының бастығы
5,73 6,02 6,30 6,59 6,88 7,05 7,22 7,39 7,56 7,62 7,74
Қазақстан Респуб-
ликасы Президенті-
нің Іс басқармасы
Медициналық орта-
лығы бастығының
орынбасарлары;
4,60 4,83 5,06 5,29 5,52 5,66 5,80 5,93 6,07 6,12 6,21

дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Для оплаты труда административных государственных служащих по категориям А-5, С-6, С-О-6, C-R-5, D-5, Е-5, E-R-5, E-G-4 устанавливаются три уровня оплаты труда.
Для оплаты труда административных государственных служащих по категории В-6 устанавливаются четыре уровня оплаты труда.
Уровень оплаты труда для перечисленных категорий административных государственных служащих определяется должностным лицом, имеющим право назначения на должности и освобождения от должностей государственных служащих.";
подпункт 4) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4) ответственным секретарям центральных исполнительных органов или должностным лицам, на которых в установленном порядке возложены полномочия ответственных секретарей центральных исполнительных органов, а в случаях отсутствия ответственных секретарей центральных исполнительных органов или указанных должностных лиц - руководителям центральных исполнительных органов:
премировать, оказывать материальную помощь и устанавливать надбавки к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет экономии средств, предусмотренных на обеспечение деятельности соответствующего государственного органа, в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан;
оценивать качество работы административных государственных служащих в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан для поощрения служащих, досрочного снятия дисциплинарных взысканий, направлений их на переподготовку и повышение квалификации.
При этом ответственный секретарь центрального исполнительного органа или должностное лицо, на которого в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа, по согласованию с руководителем центрального исполнительного органа решает вопросы премирования, оказания материальной помощи, установления надбавок, оценки качества работы административных государственных служащих.
Вопросы премирования, оказания материальной помощи, установления надбавок, оценки качества работы административных государственных служащих в иных государственных органах решаются должностным лицом, имеющим право назначения на должности и освобождения от должностей государственных служащих.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. При совмещении политическим государственным служащим иных должностей, на которые они назначаются Президентом Республики Казахстан, оплата труда производится согласно приложению 1 к настоящему Указу.";
в приложении 1 к названному Указу:
строку:
"Руководители
аппаратов Сената
и Мажилиса
Парламента,
Конституционного
Совета
Республики
Казахстан
7,13
7,49
7,84
8,20
8,56
8,77
8,98
9,20
9,41
9,48
9,63
"
изложить в следующей редакции
"Руководители
аппаратов Сената
и Мажилиса
Парламента,
Конституционного
Совета,
Управления
делами
Президента
Республики
Казахстан,
Счетного
комитета по
контролю за
исполнением
республиканского
бюджета
7,13
7,49
7,84
8,20
8,56
8,77
8,98
9,20
9,41
9,48
9,63
"
строки:
"Председатели
комитетов с
правами
юридических лиц,
начальник
Медицинского
центра Управле-
ния делами
Президента
Республики
Казахстан
5,73
6,02
6,30
6,59
6,88
7,05
7,22
7,39
7,56
7,62
7,74
Первые замести-
тели председате-
лей комитетов с
правами
юридических лиц
4,60
4,83
5,06
5,29
5,52
5,66
5,80
5,93
6,07
6,12
6,21
Заместители
председателей
комитетов с
правами
юридических лиц,
заместители
начальника
Медицинского
центра
Управления
делами
Президента
Республики
Казахстан
4,60
4,83
5,06
5,29
5,52
5,66
5,80
5,93
6,07
6,12
6,21
";
изложить в следующей редакции:
"Начальник
Медицинского
центра Управле-
ния делами
Президента
Республики
Казахстан
5,73
6,02
6,30
6,59
6,88
7,05
7,22
7,39
7,56
7,62
7,74
Заместители
начальника
Медицинского
центра Управле-
ния делами
Президента
Республики
Казахстан
4,60
4,83
5,06
5,29
5,52
5,66
5,80
5,93
6,07
6,12
6,21
";

жоғарыда аталған Жарлыққа 4-қосымша осы Жарлыққа 1-қосымшаға сәйкес жазылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 4-1-қосымшадағы "С-9 1,73" деген санат алынып тасталсын;
осы Жарлыққа 2, 3-қосымшаларға сәйкес 4-2, 6-1-қосымшалармен толықтырылсын;
жоғарыда аталған Жарлыққа 8-қосымшада:
тақырыбындағы "Қорғаныс министрлігі", "Ішкі істер министрлігі", "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар жөніндегі министрлігі" деген сөздерден кейін "және оның ведомстволары" деген сөздермен толықтырылсын;
С-SV-1

приложение 4 к вышеназванному Указу изложить согласно приложению 1 к настоящему Указу;
в приложении 4-1 к вышеназванному Указу категорию "С-9 1,73" исключить;
дополнить приложениями 4-2, 6-1 согласно приложениям 2, 3 к настоящему Указу;
в приложении 8 к вышеназванному Указу:
в заголовке после слов "Министерства обороны", "Министерства внутренних дел", "Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" дополнить словами "и его ведомств";
перед строкой:
C-SV-1