Тәжікстан Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 176 Қаулысы
Тәжікстан Республикасында қалыптасқан қиын экономикалық және әлеуметтік жағдайға байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Тәжікстан Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету үшін материалдық құндылықтар мемлекеттік материалдық резервтен броньнан шығарылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Тәжікстан Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету үшін мемлекеттік сатылатын астық ресурстарынан 1000 (бір мың) тонна көлемінде азықтық бидайды тиеп жөнелтуді заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Тәжікстан Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету үшін  481,109 (төрт жүз сексен бір бүтін бір жүз тоғыз) тонна дизель отынын және 479,434 (төрт жүз жетпіс тоғыз бүтін төрт жүз отыз төрт) тонна жағатын мазутты тиеп жөнелтуді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.12.24 N 1240 Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Тәжікстан Республикасына азықтық бидай ізгілік жүгін Амузанг станциясына дейін, мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын, дизель отынын, жағатын мазутты Душанбе 1 станциясына дейін тасымалдау және жеткізу үшін жылжымалы құрамды уақтылы беруді қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен 2008 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінен:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне осы қаулының 1-тармағына сәйкес шығарылған мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының құнын өтеуге 65772500 (алпыс бес миллион жеті жүз жетпіс екі мың бес жүз) теңге сомасында қаражат;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне азықтық бидай құнын және ізгілік көмекті сақтау, тасымалдау және жеткізу жөніндегі шығындарды өтеуге 27742140 (жиырма жеті миллион жеті жүз қырық екі мың бір жүз қырық) теңге сомасында қаражат;
3) Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне дизель отынының, жағатын мазуттың құнын өтеуге, тасымалдауға және жеткізуге 60533679,02 (алпыс миллион бес жүз отыз үш мың алты жүз жетпіс тоғыз теңге екі тиын) теңге сомасында қаражат;

Об оказании официальной гуманитарной помощи Республике Таджикистан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 176
В связи с тяжелой экономической и социальной ситуацией, сложившейся в Республике Таджикистан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Разбронировать из государственного материального резерва для оказания официальной гуманитарной помощи Республике Таджикистан материальные ценности согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить для оказания официальной гуманитарной помощи Республике Таджикистан отгрузку продовольственной пшеницы в объеме 1000 (одна тысяча) тонн из государственных реализационных ресурсов зерна.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан для оказания официальной гуманитарной помощи Республике Таджикистан обеспечить отгрузку 481,109 (четыреста восемьдесят одна целая сто девять сотых) тонн дизельного топлива и 479,434 (четыреста семьдесят девять целых четыреста тридцать четыре сотых) тонн топочного мазута.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.12.2008 N 1240 .
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить своевременную подачу подвижного состава для транспортировки и доставки гуманитарного груза в Республику Таджикистан продовольственной пшеницы до станции Амузанг, материальных ценностей государственного материального резерва, топочного мазута, дизельного топлива до станции Душанбе 1.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить из чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2008 год:
1) Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан средства в сумме 65772500 (шестьдесят пять миллионов семьсот семьдесят две тысячи пятьсот) тенге на возмещение стоимости выпущенных в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления материальных ценностей государственного материального резерва;
2) Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан средства в сумме 27742140 (двадцать семь миллионов семьсот сорок две тысячи сто сорок) тенге на возмещение стоимости продовольственной пшеницы и затрат по хранению, транспортировке и доставке гуманитарного груза;
3) Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан средства в сумме 60533679,02 (шестьдесят миллионов пятьсот тридцать три тысячи шестьсот семьдесят девять тенге два тиына) тенге на возмещение стоимости, транспортировки и доставку дизельного топлива, топочного мазута;

4) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын жеткізуге байланысты көліктік шығыстардың құнын өтеуге 977210 (тоғыз жүз жетпіс жеті мың екі жүз он) теңге сомасында қаражат бөлсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.12.24 N 1240 Қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі ізгілік көмекті алушыны анықтасын және көмек көрсету жөніндегі шараларды үйлестіруді қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы»20»ақпандағы
N 176 қаулысына
қосымша
Тәжікстан Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету
үшін шығарылатын материалдық құндылықтар тізбесі
N№ Материалдық
құндылықтар-
дың атауы
Өлшем
бірлігі
Шығарыла-
тын мате-
риалдық
құндылық-
тар саны
Өлшем бірл.
бағасы
(теңге)
Сомасы
1
Жылы шалбарлар
дана

4) Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан средства в сумме 977210 (девятьсот семьдесят семь тысяч двести десять) тенге для возмещения стоимости транспортных расходов, связанных с доставкой материальных ценностей государственного материального резерва.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 24.12.2008 N 1240 .
6. Министерству иностранных дел Республики Казахстан определить получателя гуманитарной помощи и обеспечить координацию мер по ее оказанию.
7. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2008 года N 176
Перечень материальных ценностей, выпускаемых
для оказания официальной гуманитарной помощи
Республике Таджикистан
N
Наименование
материальных
ценностей
Ед.
изм.
Кол-во
выпускаемых
материальных
ценностей
Цена за
ед. изм.
(тенге)
Сумма
1
Брюки утепленные
шт