Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 наурыздағы N 222 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің қарамағындағы "Қазаэронавигация" әуе жүрісін басқару, ұшуды радиотехникалық қамтамасыз етудің жер үстіндегі құралдары мен электр байланысын техникалық пайдалану жөніндегі шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитетінің қарамағына;
2) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің қарамағындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекеме Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көлік және қатынас жолдары комитетінің қарамағына берілсін.
2. Мыналар қайта аталсын:
1) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері;
2) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Көліктік бақылау комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796; 19.09.2014 № 995 қаулыларымен.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Азаматтық авиация, Көлік және қатынас жолдары, Көліктік бақылау және Автомобиль жолдары комитеттері заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 5 наурыздағы
N 222 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрлігі
Көлік және қатынас жолдары комитетінің
қарамағына берілетін республикалық мемлекеттік
кәсіпорындар мен мемлекеттік мекеменің
тізбесі
1. "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (шаруашылық жүргізу құқығындағы).
2. Семей республикалық мемлекеттік қазыналық су жолдары кәсіпорны.

О некоторых вопросах Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2008 года N 222
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Передать:
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения по управлению воздушным движением, технической эксплуатации наземных средств радиотехнического обеспечения полетов и электросвязи "Казаэронавигация", находящееся в ведении Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, в ведение Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
2) республиканские государственные предприятия и государственное учреждение, находящиеся в ведении Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, в ведение Комитета транспорта и путей сообщения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Переименовать:
1) государственные учреждения - территориальные органы Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) государственные учреждения - территориальные органы Комитета транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнение:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 05.08.2013 № 796; от 19.09.2014 № 995.
4. Комитетам гражданской авиации, транспорта и путей сообщения, транспортного контроля и автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2008 года N 222
Перечень
республиканских государственных предприятий
и государственного учреждения, передаваемых в ведение
Комитета транспорта и путей сообщения Министерства
транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
1. Республиканское государственное предприятие "Актауский международный морской торговый порт" (на праве хозяйственного ведения).
2. Республиканское государственное казенное Семейское предприятие водных путей.

3. Шығыс Қазақстан республикалық мемлекеттік қазыналық су жолдары кәсіпорны.
4. Павлодар республикалық мемлекеттік қазыналық су жолдары кәсіпорны.
5. Орал республикалық мемлекеттік қазыналық су жолдары кәсіпорны.
6. Атырау республикалық мемлекеттік қазыналық су жолдары кәсіпорны.
7. Іле республикалық мемлекеттік қазыналық су жолдары кәсіпорны.
8. Балқаш республикалық мемлекеттік қазыналық су жолдары кәсіпорны.
9. "Кеме қатынасы тіркелімі" мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 5 наурыздағы
N 222 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Автомобиль жолдары комитетінің Қазақстан Республикасы Көлік
және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің
облыстық департаменттері болып қайта аталатын аумақтық
органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Ақмола облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Ақмола облыстық департаменті болып.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Ақтөбе облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Ақтөбе облыстық департаменті болып.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Алматы облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Алматы облыстық департаменті болып.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Атырау облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Атырау облыстық департаменті болып.
5. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Шығыс Қазақстан облыстық департаменті болып.
6. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Жамбыл облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Жамбыл облыстық департаменті болып.
7. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Батыс Қазақстан облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Батыс Қазақстан облыстық департаменті болып.

3. Республиканское государственное казенное Восточно-Казахстанское предприятие водных путей.
4. Республиканское государственное казенное Павлодарское предприятие водных путей.
5. Республиканское государственное казенное Уральское предприятие водных путей.
6. Республиканское государственное казенное Атырауское предприятие водных путей.
7. Республиканское государственное казенное Илийское предприятие водных путей.
8. Республиканское государственное казенное Балхашское предприятие водных путей.
9. Государственное учреждение "Регистр судоходства".
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2008 года N 222
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов Комитета
автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан, переименовываемых в областные департаменты
Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
1. Акмолинское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Акмолинский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Актюбинское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Актюбинский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Алматинское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Алматинский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Атырауское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Атырауский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
5. Восточно-Казахстанское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Восточно-Казахстанский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
6. Жамбылское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Жамбылский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
7. Западно-Казахстанское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Западно-Казахстанский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.

8. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қарағанды облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қарағанды облыстық департаменті болып.
9. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қызылорда облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қызылорда облыстық департаменті болып.
10. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қостанай облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Қостанай облыстық департаменті болып.
11. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Маңғыстау облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Маңғыстау облыстық департаменті болып.
12. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Павлодар облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Павлодар облыстық департаменті болып.
13. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Солтүстік Қазақстан облыстық департаменті болып.
14. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Оңтүстік Қазақстан облыстық басқармасы Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Оңтүстік Қазақстан облыстық департаменті болып.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 5 наурыздағы
N 222 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі Көліктік бақылау комитетінің облыстар,
Астана және Алматы қалалары бойынша облыстық инспекциялар,
Астана және Алматы қалалары бойынша инспекциялар болып қайта
аталатын аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің
тізбесі
1. "Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Ақмола облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
2. "Ақтөбе облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Ақтөбе облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.

8. Карагандинское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Карагандинский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
9. Кызылординское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Кызылординский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
10. Костанайское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Костанайский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
11. Мангистауское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Мангистауский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
12. Павлодарское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Павлодарский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
13. Северо-Казахстанское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорт и коммуникаций Республики Казахстан в Северо-Казахстанский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорт и коммуникаций Республики Казахстан.
14. Южно-Казахстанское областное управление Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в Южно-Казахстанский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2008 года N 222
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов Комитета
транспортного контроля Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан по областям, городам Астане и Алматы,
переименовываемых в областные инспекции и инспекции
по городам Астане и Алматы
1. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Акмолинской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Акмолинской области".
2. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Актюбинской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Актюбинской области".

3. "Алматы облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Алматы облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
4. "Атырау облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Атырау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
5. "Шығыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Шығыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
6. "Жамбыл облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Жамбыл облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
7. "Батыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Батыс Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
8. "Қарағанды облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қарағанды облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
9. "Қызылорда облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қызылорда облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
10. "Қостанай облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Қостанай облысы бойынша көліктік инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
11. "Маңғыстау облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Маңғыстау облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
12. "Павлодар облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Павлодар облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
13. "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Солтүстік Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
14. "Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
15. "Астана қаласы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Астана қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
16. "Алматы қаласы бойынша көліктік бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі "Алматы қаласы бойынша көліктік бақылау инспекциясы" мемлекеттік мекемесі болып.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 5 наурыздағы
N 222 қаулысына
4-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 5 наурыздағы
N 222 қаулысына
5-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.

3. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Алматинской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Алматинской области".
4. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Атырауской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Атырауской области".
5. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Восточно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Восточно-Казахстанской области".
6. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Жамбылской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Жамбылской области".
7. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Западно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Западно-Казахстанской области".
8. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Карагандинской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Карагандинской области".
9. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Кызылординской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Кызылординской области".
10. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Костанайской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Костанайской области".
11. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Мангистауской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Мангистауской области".
12. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Павлодарской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Павлодарской области".
13. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Северо-Казахстанской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Северо-Казахстанской области".
14. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по Южно-Казахстанской области" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по Южно-Казахстанской области".
15. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по городу Астане" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по городу Астане".
16. Государственное учреждение "Управление транспортного контроля по городу Алматы" в государственное учреждение "Инспекция транспортного контроля по городу Алматы".
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2008 года N 222
Сноска. Приложение 4 утратило силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2008 года N 222
Сноска. Приложение 5 утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.