Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 12 наурыздағы N 244 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1063 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 418 бұйрығы.
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру ережесі бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасында экспорттық бақылауды жүзеге асырудың тәртібі мен Қазақстан Республикасына әкелінетін экспорттық бақылауға жататын өнімді пайдалану жөніндегі міндеттемелерді ресімдеу және олардың атқарылуын бақылаудың тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 14 желтоқсандағы N 1919 қаулысының 1-тармағы 2) тармақшасының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 55-56, 546-құжат) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 12 наурыздағы
N 244 қаулысымен
бекітілген
Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленді.
2. Кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) беруді экспорттық бақылау саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүзеге асырады.
2. Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру тәртібі
3. Кепілдік міндеттеме (түпкі пайдаланушының сертификаты) импорттаушыға, егер экспорттаушы елдің заңнамасымен осындай құжаттың ұсынылуы көзделген жағдайда беріледі.

Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2008 года N 244. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1063
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.12.2015 № 1063 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 418.
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения.
2. Признать утратившим силу подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 1999 года N 1919 "Об утверждении Правил осуществления экспортного контроля в Республике Казахстан и Правил оформления обязательств по использованию ввозимой в Республику Казахстан продукции, подлежащей экспортному контролю, и проверок их исполнения" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 55-56, ст. 546).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 марта 2008 года N 244
Правила
оформления гарантийных обязательств импортеров
(конечных пользователей) и проверок их исполнения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле".
2. Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) осуществляется уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование в области экспортного контроля (далее - уполномоченный орган).
2. Порядок оформления гарантийных обязательств импортеров
(конечных пользователей) и проверок их исполнения
3. Гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) выдается импортеру в случае если законодательством страны-экспортера предусмотрено представление такого документа.

4. Кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) алу үшін импорттаушы мынадай құжаттарды:
1) өтінішті;
2) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесін;
3) сәйкестендіру үшін түпнұсқаны бере отырып, экспорттаушымен тиісті мәмілені растайтын құжаттың көшірмесін;
4) егер өтініш беруші ретінде делдал болса, сәйкестендіру үшін түпнұсқаны бере отырып, импорттаушы мен түпкі пайдаланушы арасындағы шарттың (келісімшарттың) көшірмесін тапсырады;
Кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) алғаннан кейін келісімшартқа өзгерістер немесе толықтырулар енгізілген жағдайда, импорттаушы 5 жұмыс күні ішінде уәкілетті органды бұл туралы жазбаша хабардар етеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 № 379 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Кепілдік міндеттеме (түпкі пайдаланушының сертификаты) келісім-шартқа енгізілген өнімнің мөлшері мен номенклатурасына тәуелсіз бір мәмілеге беріледі.
6. Кепiлдiк мiндеттеме (түпкi пайдаланушының сертификаты) осы Ереженiң 4-тармағында көрсетiлген мәлiметтер мен құжаттар уәкiлеттi органға түскен күнiнен бастап он жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей берiледi.
Уәкілетті орган осы Ережеде белгіленген мерзім ішінде кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) береді не кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) беруден бас тарту себептері туралы дәлелді жауап береді.
Егер уәкілетті орган осы Ережеде белгіленген мерзімде импорттаушыға кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) бермеген не кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) беруден дәлелді бас тартуды ұсынбаған жағдайда, онда оларды беру мерзімі өткен күнінен бастап кепілдік міндеттеме (түпкі пайдаланушының сертификаты) берілді деп есептеледі.
Уәкілетті орган кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) беру мерзімі өткен сәттен бастап 5 жұмыс күнінен кешіктірмей импорттаушыға тиісті кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) береді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 № 379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.02.2014 № 155 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

4. Для получения гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) импортер представляет следующие документы:
1) Заявление;
2) гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя) согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
3) копию документа, подтверждающего соответствующую сделку с экспортером с предоставлением оригинала для идентификации;
4) копию договора (контракта) между импортером и конечным пользователем, если в качестве заявителя выступает посредник с предоставлением оригинала для идентификации.
В случае внесения изменения или дополнения в контракт после получения гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя), импортер в течение 5 рабочих дней письменно информирует об этом уполномоченный орган.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
5. Гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) выдается на одну сделку независимо от количества и номенклатуры продукции, включенных в контракт.
6. Гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) выдается не позднее десяти рабочих дней со дня поступления в уполномоченный орган сведений и документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил.
Уполномоченный орган в течение срока, установленного настоящими Правилами, выдает гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) либо дает мотивированный ответ о причинах отказа в выдаче гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя).
В случае, если уполномоченный орган в установленные настоящими Правилами сроки не выдал импортеру гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) либо не предоставил мотивированный отказ в выдаче гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя), то с даты истечения сроков их выдачи гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) считается выданным.
Уполномоченный орган не позднее 5 рабочих дней с момента истечения срока выдачи гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) выдает импортеру соответствующее гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя).
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 26.02.2014 № 155 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7. Уәкілетті орган кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес экспорттаушы елдің уәкілетті органына ұсынуы үшін қағаз, электрондық тасығыштарда береді. Берілген кепілдік міндеттеме (түпкі пайдаланушының сертификаты) туралы ақпарат мемлекеттік ақпараттық ресурстарда ресімделеді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 № 379 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7-1. Кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) беруден мынадай жағдайларда, егер:
1) импорттаушы өтініште және импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесінде дұрыс емес және (немесе) толық емес ақпаратты көрсетсе;
2) «Ақпараттандыру туралы» 2007 жылғы 11 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабымен көзделген негіздер болса бас тартылады.
Ескерту. Ереже 7-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 № 379 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Кеден органы жүк іс жүзінде жеткізілген күннен бастап 10 күн ішінде жеткізуді растау сертификатын уәкілетті органға жолдайды.
9. Импорттаушы (түпкі пайдаланушы) өзінің кепілдік міндеттемелерін орындамағаны және/немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапты болады.
3. Өнімнің түпкілікті пайдаланылуын тексеруді ұйымдастыру тәртібі
10. Тиеп жіберу алдындағы кезеңде және (немесе) өнімнің түпкілікті пайдаланылуын тексерулерді Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес уәкілетті орган Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарымен бірлесіп, мына негіздер бойынша өз құзыреті шегінде жүзеге асырады және тағайындайды:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау туралы заңнамасының талаптарын бұзуы туралы куәландыратын мәліметтерді алу;
2) сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) жаппай қырып-жою қаруын, жеткізу құралдарын және қару-жарақ пен әскери техниканың өзге де түрлерін таратпау жөніндегі Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын сақтамауы.
11. Тексерулер уәкілетті орган берген тексеруді тағайындау туралы актінің негізінде жүргізіледі.
Тексеруді тағайындау туралы акт уәкілетті орган белгілеген тәртіппен тексеру актілерін тіркейтін арнайы журналда тіркелуге тиіс.
Тексеруді тағайындау туралы акт Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы статистикалық қызметті жүзеге асыратын мемлекеттік органда (бұдан әрі - құқықтық статистика жөніндегі орган) міндетті түрде тіркеледі.

7. Гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) выдается согласно приложению 2 к настоящим Правилам уполномоченным органом на бумажном, электронном носителях для предоставления в уполномоченный орган страны-экспортера. Информация о выданном гарантийном обязательстве (сертификате конечного пользователя) будет оформляться в государственных информационных ресурсах.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
7-1. В выдаче гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя) отказывается, в случаях, если:
1) импортер указал в заявлении и гарантийном обязательстве импортера (конечного пользователя) недостоверную и (или) неполную информацию;
2) имеются основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации".
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 19.04.2013 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
8. Таможенный орган направляет в уполномоченный орган сертификат подтверждения доставки в течение 10 дней со дня фактической поставки груза.
9. Импортер (конечный пользователь) несет ответственность за неисполнение и/или ненадлежащее исполнение своих гарантийных обязательств в соответствии с законами Республики Казахстан.
3. Порядок организации проверок конечного использования продукции
10. Проверки на предотгрузочном этапе и (или) конечного использования продукции осуществляются и назначаются в пределах своей компетенции уполномоченным органом совместно с государственными органами Республики Казахстан системы экспортного контроля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан, по следующим основаниям:
1) получение в установленном законодательством Республики Казахстан порядке сведений, свидетельствующих о нарушении участниками внешнеэкономической деятельности (заявителями) требований законодательства Республики Казахстан об экспортном контроле;
2) несоблюдение участниками внешнеэкономической деятельности (заявителями) международных договоров Республики Казахстан по нераспространению оружия массового поражения, средств доставки и иных видов вооружения и военной техники.
11. Проверки проводятся на основании акта о назначении проверки, выданного уполномоченным органом.
Акт о назначении проверки должен быть зарегистрирован в специальном журнале регистрации актов проверок в порядке, установленном уполномоченным органом.
Акт о назначении проверки в обязательном порядке регистрируется в государственном органе, осуществляющем статистическую деятельность в области правовой статистики и специальных учетов (далее - орган по правовой статистике), в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

12. Тексеруді жүргізудің басталуы тексеруші лауазымды адамның (адамдардың) қызметтік куәлігін міндетті түрде көрсете отырып, тексерілетін сыртқы экономикалық қызметке қатысушыға (мәлімдеушіге) тексерудің тағайындалуы туралы актіні тапсырған кезден бастап есептеледі.
Тексеруді тиеп жіберу алдындағы кезеңде және (немесе) өнімнің түпкілікті пайдаланылуын тексеруді тағайындау туралы актіде көрсетілген лауазымды адам (адамдар) ғана жүргізеді.
Тиеу алдындағы кезеңде және (немесе) өнімнің түпкілікті пайдаланылуын тексеруді тағайындау туралы бір актінің негізінде бір ғана тексеру жүргізілуі мүмкін.
13. Тексеруді жүргізу мерзімі отыз күнтізбелік күннен аспауға тиіс, арнайы зерттеулер, сынақтар, сараптамалар жүргізу қажет болған кездегі ерекше жағдайларда, сондай-ақ тексеру көлемінің едәуір болуына байланысты уәкілетті органның басшысы (не оны алмастыратын адам) тексеру жүргізу мерзімін ұзартуы мүмкін, бірақ ол отыз күнтізбелік күннен аспауға тиіс.
Тексеру мерзімін ұзартқан жағдайда уәкілетті орган құқықтық статистика жөніндегі органда тіркей отырып, міндетті түрде тексерудің ұзартылғаны туралы қосымша актіні ресімдейді, онда тексерудің тағайындалғаны туралы алдыңғы актінің тіркелген нөмірі мен күні және оның ұзартылу себебі көрсетіледі.
14. Тексеруді тағайындау туралы акт сыртқы экономикалық қызметтің бір қатысушысына (мәлімдеушіге) ресімделеді.
15. Тексеру аяқталғаннан кейін оны жүзеге асырған уәкілетті органның лауазымды адамы Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау туралы заңнамасының сақталуы мәніне тексеру нәтижелері туралы екі данада акт жасайды.
16. Сыртқы экономикалық қызметтің тексерілетін қатысушысына (мәлімдеушіге) тексеру нәтижелері туралы актінің тапсырылған күні тексеру мерзімінің аяқталуы болып есептеледі.
Тексеру нәтижелері туралы акт тексеруді тағайындау туралы актіде көрсетілген тексерудің аяқталу мерзімінен кешіктірмей тапсырылады.
Импорттаушылардың
(түпкі пайдаланушылардың)
кепілдік міндеттемелерін
ресімдеу және олардың орындалуын
тексеру ережесіне
1-қосымша
Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік
міндеттемесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 № 379 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
СЕРТИФИКАТ №
1. Импорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны) _
|_|
2. Импорттаушы ел
3. Экспорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны) _
|_|
4. Экспорттаушы ел
5. Түпкі пайдаланушы (мекенжайы, телефоны және қызмет саласы)
6. Алынған лицензиялар туралы ақпарат
7. Өнімді орналастыру және (немесе) пайдалану орны

12. Началом проведения проверки считается момент вручения проверяемому участнику внешнеэкономической деятельности (заявителю) акта о назначении проверки с обязательным предъявлением служебного удостоверения проверяющего должностного лица (лиц).
Проверка производится только тем должностным лицом (лицами), которое указано в акте о назначении проверки на предотгрузочном этапе и (или) конечного использования продукции.
На основании одного акта о назначении проверки на предотгрузочном этапе и (или) конечного использования продукции может проводиться только одна проверка.
13. Срок проведения проверки не должен превышать тридцать календарных дней, в исключительных случаях при необходимости проведения специальных исследований, испытаний, экспертиз, а также в связи со значительным объемом проверки руководителем уполномоченного органа (либо лицом, его замещающим) срок проведения проверки может быть продлен, но не более чем на тридцать календарных дней.
В случае продления сроков проверки уполномоченный орган в обязательном порядке оформляет дополнительный акт о продлении проверки с регистрацией в органе по правовой статистике, в котором указываются номер и дата регистрации предыдущего акта о назначении проверки и причина продления.
14. Акт о назначении проверки оформляется на одного участника внешнеэкономической деятельности (заявителя).
15. Должностным лицом уполномоченного органа, осуществившим проверку, по завершении составляется акт о результатах проверки в двух экземплярах на предмет соблюдения законодательства Республики Казахстан об экспортном контроле.
16. Завершением срока проверки считается день вручения проверяемому участнику внешнеэкономической деятельности (заявителю) акта о результатах проверки.
Акт о результатах проверки вручается не позднее срока окончания проверки, указанного в акте о назначении проверки.
Приложение 1
к Правилам оформления гарантийных
обязательств импортеров
(конечных пользователей)
и проверок их исполнения
Гарантийное обязательство импортера
(конечного пользователя)
Сноска. Приложение 1 в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
СЕРТИФИКАТ №
1. Импортер (юридический и
фактический адреса, телефон)
2. Страна импортера
3. Экспортер (юридический и фактический адреса, телефон)
4. Страна экспортера
5. Конечный пользователь (адрес, телефон и область деятельности)
6. Информация о полученных лицензиях
7. Место установки и (или) использования продукции

8. Өнімді түпкі пайдалану
9. Тауардың атауы мен толық сипаттамасы
10. Тауардың КО СЭҚ ТН бойынша коды
11. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
12. Сертификатты сұрату үшін негіздеме (келісімшарт немесе шарт, № мен қол қойылған күні)
13. Өлшем бірлігі
14. Саны
15. Импорттаушы (түпкі пайдаланушы) 9-тармақта көрсетілген өнімді Қазақстан Республикасына импорттауға міндеттенеді. Импорттаушы (түпкі пайдаланушы) 9-тармақта көрсетілген өнімді 8-тармақта көрсетілген мақсатта пайдалануға, оны Қазақстан Республикасының аумағындағы шаруашылық қызметтің басқа субъектісіне бермеуге және Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының рұқсатынсыз кері экспорттамауға міндеттенеді.

8. Конечное использование продукции
9. Наименование и полная характеристика товара
10. Код товара по ТН ВЭД ТС
11. Код товара по контрольным спискам
12. Основание для запроса сертификата (контракт или договор, № и дата подписания)
13. Единица измерения
14. Количество
15. Импортер (конечный пользователь) обязуется импортировать продукцию,
указанную в пункте 9, в Республику Казахстан. Импортер (конечный пользователь)
обязуется использовать продукцию, указанную в пункте 9, в целях, указанных в
пункте 8, не передавать ее другому субъекту хозяйственной деятельности на
территории Республики Казахстан и не реэкспортировать без разрешения
уполномоченного государственного органа Республики Казахстан по экспортному контролю

16. Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органы
Т.А.Ә.                           Лауазымы
Қолы,                            М.О.
Күні
17. Импорттаушы
Т.А.Ә.            Лауазымы
Қолы,             М.О.
Күні
18. Түпкі пайдаланушы
Т.А.Ә.              Лауазымы
Қолы,               М.О.
Күні
Сыртқы жағы
Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесіне
қосымша
Р/с
Өнімнің атауы мен толық сипаттамасы
Тауардың КО СЭҚ ТН бойынша коды
Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
Саны
Өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Барлығы парақ
Парақ №
Импорттаушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы,  М.О.
Күні
Түпкі пайдаланушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы,  М.О.
Күні
Импорттаушылардың
(түпкі пайдаланушылардың)
кепілдік міндеттемелерін
ресімдеу және олардың орындалуын
тексеру ережесіне
2-қосымша
Кепілдік міндеттеме (түпкі пайдаланушының сертификаты)
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.04.2013 № 379 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
СЕРТИФИКАТ №
1. Импорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны)
2. Импорттаушы ел
3. Экспорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны)
4. Экспорттаушы ел

16. Уполномоченный государственный орган Республики Казахстан по экспортному
контролю
Ф. И. О.                                           Должность
Подпись,                                           МП
Дата
17. Импортер
Ф. И. О.          Должность
Подпись,          МП
Дата
18. Конечный пользователь
Ф. И. О.               Должность
Подпись,               МП
Дата
Оборотная сторона
Приложение к гарантийному обязательству импортера
(конечного пользователя)
п/п
Наименование и полная характеристика продукции
КОД ТН ВЭД ТС
Код продукции по контрольным спискам
Количество
Единица
измерения
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Всего листов
Лист №
Импортер
Ф.И.О.            Должность
Подпись,          МП
Дата
Конечный пользователь
Ф.И.О.         Должность
Подпись,       МП
Дата
Приложение 2
к Правилам оформления гарантийных
обязательств импортеров
(конечных пользователей)
и проверок их исполнения
Гарантийное обязательство
(сертификат конечного пользователя)
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правительства РК от 19.04.2013 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
СЕРТИФИКАТ №
1. Импортер (юридический и фактический адреса, телефон)
2. Страна импортера
3. Экспортер (юридический и фактический адреса, телефон)
4. Страна экспортера

5. Түпкі пайдаланушы (мекенжайы, телефоны және қызмет саласы)
6. Тауардың атауы мен толық сипаттамасы
7. Тауардың КО СЭҚ ТН бойынша коды
8. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
9. Сертификатты сұрату үшін негіздеме (келісімшарт немесе шарт, № мен қол қойылған күні)
10. Өлшем бірлігі
11. Саны
12. Осымен 6-тармақта көрсетілген өнім тек елдің мұқтажы үшін ғана пайдаланылатыны және экспорттаушы елдің уәкілетті мемлекеттік органының рұқсатынсыз кері экспортталмайтыны расталады. Осы құжат оған қол қойылған күнінен бастап алты ай ішінде экспорттаушы елдің уәкілетті мемлекеттік органына ұсынылуы тиіс.
13. Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органы
Т.А.Ә.
Лауазымы                    Қолы,                    М.О.
Күні
Сыртқы жағы
Кепілдік міндеттемеге (түпкі пайдаланушының сертификатына)
қосымша
Р/с
Өнімнің атауы мен толық сипаттамасы
Тауардың КО СЭҚ ТН бойынша коды
Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
Саны
Өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Барлық парақ
Парақ №
Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органы
Т.А.Ә.                       Лауазымы
Қолы,                        М.О.
Күні

5. Конечный пользователь (адрес, телефон и область деятельности)
6. Наименование и полная характеристика товара
10. Код товара по ТН ВЭД ТС
11. Код товара по контрольным спискам
12. Основание для запроса сертификата (контракт или договор, № и дата подписания)
13. Единица измерения
14. Количество
15. настоящим подтверждается, что продукция, указанная в пункте 6, будет
использоваться только для нужд страны и не будет реэкспортироваться без разрешения
уполномоченного государственного органа страны-экспортера. Настоящий документ должен
быть представлен в уполномоченный государственный орган страны-экспортера в течение
шести месяцев с даты его подписания
16. Уполномоченный государственный орган Республики Казахстан по экспортному контролю
Ф. И. О.
Должность                                     Подпись,            МП
Дата
Оборотная сторона
Приложение к гарантийному обязательству
(сертификат конечного пользователя)
п/п
Наименование и полная характеристика продукции
КОД ТН ВЭД ТС
Код продукции по контрольным спискам
Количество
Единица
измерения
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Всего листов
Лист №
Уполномоченный государственный орган Республики Казахстан по экспортному контролю
Ф. И. О.                               Должность
Подпись,                               МП
Дата