Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің жекелеген ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 21 сәуірдегі N 371 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Ұлттық аккредиттеу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі оған жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Казметконсалтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігін қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлімдегі реттік нөмірі 21-87-жол алынып тасталсын;
2) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген Иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Стандарттау, метрология және сертификаттау комитетіне" деген бөлім және реттік нөмірі 277-жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетіне" деген бөлімде:
реттік нөмірі 292-1-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 292-2-жолмен толықтырылсын:
"292-2. "Ұлттық аккредиттеу орталығы" ЖШС";
3) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен;
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.09.2014 № 995 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов

О реорганизации отдельных организаций Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2008 года N 371
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный центр аккредитации" путем присоединения к нему товарищества с ограниченной ответственностью "Казметконсалтинг" со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Комитетом по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в  Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана" строку, порядковый номер 21-87, исключить;
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в  Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Комитету по стандартизации, метрологии и сертификации Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" и строку, порядковый номер 277, исключить;
в разделе "Комитету по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 292-1 исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 292-2, следующего содержания:
"292-2. ТОО "Национальный центр аккредитации";
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 19.09.2014 № 995.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов