Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы N 753 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 мамырдағы N 463 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008 - 2010 жылдарға арналған орта мерзімді жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 тамыздағы N 753 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 32, 354-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008-2010 жылдарға арналған орта мерзімді жоспарында:
1. "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008-2010 жылдарға арналған негізгі бағыттары" бөлімінде:
2. "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008-2010 жылдарға арналған негізгі бағыттары" тарауында:
2.2. "Қазақстан Республикасы дамуының 2008-2010 жылдарға арналған шарттары және макроэкономикалық сценарийлері" бөлімінде:
екінші және үшінші абзацтар алынып тасталсын;
он екінші абзацтағы "60" деген сандар "95-60" деген сандармен ауыстырылсын;
он үшінші абзацтағы "109,1" деген сандар "105,6" деген сандармен ауыстырылсын;
он жетінші абзацтағы "70" деген сандар "100-ден аса" деген сандармен ауыстырылсын;
он сегізінші, жиырмасыншы және жиырма үшінші абзацтар алынып тасталсын;
2.3. "Әлеуметтік-экономикалық дамудың 2008-2010 жылдарға арналған мақсаттары мен міндеттері" бөлімінде:
төртінші абзацтағы "2,5" деген сандар "2,3" деген сандармен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "6-8" деген сандар "7,9-9,9" деген сандармен ауыстырылсын;
2.4. "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008-2010 жылдарға арналған сандық индикаторлары" бөлімінде:
бірінші абзацтағы "109,1" деген сандар "105,6" деген сандармен ауыстырылсын, "2,5" деген сандар "2,3" деген сандармен ауыстырылсын;
екінші абзац алынып тасталсын;
үшінші абзацтағы "10914" деген сандар "10387" деген сандармен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы "8,1" деген сандар "5" деген санмен ауыстырылсын;
бесінші абзацтағы "19,3" деген сандар "8" деген санмен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "6,7" деген сандар "5,8" деген сандармен ауыстырылсын, "22" деген сандар "21" деген сандармен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы "Негізгі капиталға инвестициялар көлемінің өсу қарқыны жоспарлы кезеңде 110,8 %-ды құрайды." деген сөздер алынып тасталсын;
сегізінші абзацтағы "шамамен 4,4" деген сөздер "13 млрд. астам" деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацтағы "7" деген сан "4,9" деген сандармен ауыстырылсын, "6,9" деген сандар "7" деген санмен ауыстырылсын;
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года N 753
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2008 года N 463
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2007 года  N 753 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 32, ст. 354) следующие изменения:
в  Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденном указанным постановлением:
в  разделе 1 . "Основные направления социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы":
в  главе 2 "Основные направления социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы":
в  разделе 2.2. "Условия и макроэкономические сценарии развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы":
абзацы второй, третий исключить;
в абзаце двенадцатом цифры "60" заменить цифрами "95-60";
в абзаце тринадцатом цифры "109,1" заменить цифрами "105,6";
в абзаце семнадцатом цифры "70" заменить цифрами "более 100";
абзацы восемнадцатый, двадцатый и двадцать третий исключить;
в  разделе 2.3 . "Цель и задачи социально-экономического развития на 2008-2010 годы":
в абзаце четвертом цифры "2,5" заменить цифрами "2,3";
в абзаце пятом цифры "6-8" заменить на цифры "7,9-9,9";
в  разделе 2.4. "Количественные индикаторы социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы":
в абзаце первом цифры "109,1" заменить цифрами "105,6", цифры "2,5" заменить цифрами "2,3";
абзац второй исключить;
в абзаце третьем цифры "10914" заменить на цифры "10387";
в абзаце четвертом цифры "8,1" заменить на цифру "5";
в абзаце пятом цифры "19,3" заменить на цифру "8";
в абзаце шестом цифры "6,7" заменить цифрами "5,8", цифры "22" заменить цифрами "21";
в абзаце седьмом слова "Темпы роста объемов инвестиций в основной капитал составят в планируемом периоде 110,8 %." исключить;
в абзаце восьмом слова "около 4,4" заменить словами "более 13";
в абзаце девятом цифру "7" заменить цифрами "4,9", цифры "6,9" заменить цифрой "7";
абзац десятый изложить в следующей редакции:

"Инфляция деңгейі 2010 жылдың соңына қарай 7-9 % шамасында тұрақтанады";
3. "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008-2010 жылдардағы басымдықтары" деген тарауда:
3.1. "1-басымдық. Мемлекеттің экономикалық саясатын жүргізудің тиімділігін арттыру" бөлімінде:
3.1.1. "1-шара. Қолайлы макроэкономикалық жағдайды қамтамасыз ету" кіші бөлімінде:
"Инфляцияға қарсы саясат" кіші бөлімінде:
он алтыншы абзацтағы "жылына 6-8 %" деген сөздер "2010 жылдың соңына қарай 7-9 %" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Салық саясаты" деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
2008-2010 жылдарға арналған салық саясатының негізгі бағыттары әділетті және өзін ақтаған аспап ретінде, экономиканың қажетті бағыттарының дамуын ынталандыратын және мыналардан көрініс табатын мемлекеттік функциялардың толық орындалуын қамтамасыз ететін салықтардың әлеуметтік-маңызды функцияларын бекіту қажеттілігін есепке ала отырып міндеттерді шешуге бағдарланады:
елдің бәсекеге жарамдылығын күшейтуге мүмкіндік беретін бәсекелі салық саясатын құру;
экономиканы жаңғыртуға және әртараптандыруға ықпал етуі тиіс салық саясатын Қазақстанның дамуының жаңа кезеңінің міндеттеріне сәйкес келтіру;,
жеңілдіктерді оңтайландыру және тиісінше экономиканың шикізат емес секторына салықтық жүктемені азайту, заңды тұлғаларға салық салуды халықаралық стандарттарға сәйкестендіру;
қосымша құн салығын ең үздік әлемдік практикаға сәйкес келтіру;
импортқа және ішкі өндіріске салынатын акциздердің ставкаларын біріздендіру;
жер қойнауын пайдаланушыларға салық салу жүйесін реформалау;
әкімшілендіру рәсімдерін жеңілдету, салықтық қызметтердің сапасы мен салықтық рәсімдердің ашықтығын арттыру, салықтық есеп беру мөлшерін азайту, салықтық тексертулерді ретке келтіру;
2009 жылдан бастап экономиканың шикізат емес секторындағы шағын және орта бизнес жобалары бойынша инвестициялық салықтық преференцияларды алудың хабарландыратын жүйесін енгізу.
Жоғарыда көрсетілген салықтық заңнамаларды жетілдіру жөніндегі міндеттерді шешу қолайлы инвестициялық ахуал жасауға, экономиканың шикізат емес секторында бизнестің дамуын ынталандыруға халықаралық бәсекелестікті күшейту және елдер арасында капиталдың еркін ағысының болуы, бәсекелестікті дамыту, ІЖӨ-ді, бюджеттің кіріс бөлігін және халықтың экономикалық белсенділігін ұлғайту жағдайында әсер етуі тиіс.
3.2. "2 басымдық. Адами капиталды дамыту және халықтық өмір сүру сапасын арттыру" деген бөлімде:
3.2.3. "3-шара. Халықтың денсаулық жағдайын жақсарту" кіші бөлімінде:
он сегізінші абзацтағы "соның ішінде мемлекеттік-жеке меншіктік серіктестік механизмін қолдана отырып" деген сөздер алынып тасталсын;
3.4. "4-басымдық. Экономиканы жетілдіру және әртараптандыру" бөлімінде:
3.4.2. "2-шара. Экономика секторларын индустриялық-инновациялық дамуы" кіші бөлімінде:
"Өңдеу өнеркәсібін дамыту" кіші бөлімінде:

"Уровень инфляции стабилизируется в пределах 7-9 % к концу 2010 года";
в  главе 3. "Приоритеты социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы":
в  разделе 3.1. "Приоритет 1. Повышение эффективности проведения экономической политики государства":
в  подразделе 3.1.1. "Мера 1. Обеспечение благоприятной макроэкономической ситуации":
в  подразделе "Антиинфляционная политика":
в абзаце шестнадцатом цифры "6-8 % в год" заменить на "7-9 % к концу 2010 года";
подраздел "Налоговая политика" изложить в следующей редакции:
"Основные направления налоговой политики на 2008-2010 годы будут ориентированы на решение задач, с учетом необходимости укрепления социально-значимых функций налогов как справедливого и оправданного инструмента, стимулирующего развитие необходимых направлений экономики и обеспечивающего полное выполнение государственных функций, которые заключаются в следующем:
создание конкурентной налоговой системы, которая позволит усилить конкурентоспособность страны;
приведение налоговой системы в соответствие с задачами нового этапа развития Казахстана, которая должна способствовать модернизации и диверсификации экономики;
оптимизирование льгот и соответственно снижение налоговой нагрузки на несырьевой сектор экономики, приведение налогообложения юридических лиц в соответствие с международными стандартами;
приведение налога на добавленную стоимость в соответствие с лучшей мировой практикой;
унифицирование ставок акцизов на импорт и на внутреннее производство;
реформирование системы налогообложения недропользователей;
упрощение процедур администрирования, повышение качества налоговых услуг и прозрачности налоговых процедур, сокращение количества налоговой отчетности, упорядочение налоговых проверок;
введение, с 2009 года уведомительной системы получения инвестиционных налоговых преференций по проектам малого и среднего бизнеса в несырьевом секторе экономики.
Решение вышеуказанных задач по совершенствованию налогового законодательства должно оказать влияние на создание благоприятного инвестиционного климата, стимулирование развития бизнеса в несырьевом секторе экономики в условиях усиления международной конкуренции и наличия свободного перетока капитала между странами, развитие конкуренции, увеличение ВВП, доходной части бюджета и роста экономической активности населения.";
в  разделе 3.2. "Приоритет 2. Развитие человеческого капитала и повышение качества жизни населения":
в  подразделе 3.2.3. "Мера 3. Улучшение состояния здоровья населения":
в абзаце восемнадцатом слова "в том числе с использованием механизма государственно-частного партнерства" исключить;
в  разделе 3.4. "Приоритет 4. Модернизация и диверсификация экономики":
в  подразделе 3.4.2. "Мера 2. Индустриально-инновационное развитие секторов экономики":
в  подразделе "Развитие обрабатывающей промышленности":

төртінші абзацтағы "108" деген сандар "103-105" деген сандармен ауыстырылсын;
он тоғызыншы абзацтағы "1,4" деген сандар "1,2" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік реттеуіштері" деген 2-бөлімінің "Әлеуметтік сала дамуының реттеуіштері" деген кестесі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен мақұлданған "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2008-2010 жылдарға арналған маңызды көрсеткіштерінің болжамы" деген 3-бөлім. осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "2008-2010 жылдарға арналған қолданыстағы және әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалардың тізбесі" деген 4-бөлім осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қолданыстағы және әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар бөлінісіндегі 2008-2010 жылдарға арналған басымды бюджеттік инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тізбесі" деген 5-бөлім осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Құпия.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 16 мамырдағы
N 463 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 тамыздағы
N 753 қаулысымен бекітілген
Әлеуметтік сала дамуының реттеуіштері
Атауы
2007 ж.
есеп
2008 ж.
баға
Болжам
2009 ж.
2010 ж.
Еңбекақының ең
төменгі
мөлшері, теңге

в абзаце четвертом цифры "108" заменить цифрами "103-105";
в абзаце девятнадцатом цифры "1,4" заменить цифрами "1,2";
таблицу "Регуляторы развития социальной сферы" раздела 2. "Государственные регуляторы социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы", утвержденного указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно  приложению 1 к настоящему постановлению;
раздел 3 . "Прогноз важнейших показателей социально-экономического развития Республики Казахстан на 2008-2010 годы", одобренный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно  приложению 2 к настоящему постановлению;
раздел 4. "Перечень действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ на 2008-2010 годы", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно  приложению 3 к настоящему постановлению;
раздел 5. "Перечень приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2008-2010 годы в разрезе действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно  приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Секретно.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 мая 2008 года N 463
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2007 года N 753
Регуляторы развития социальной сферы
Наименование
2007 г.
отчет
2008 г.
оценка
Прогноз
2009 г.
2010 г.
Минимальный размер
заработной платы, тенге

119.1
Өткен жылғы
қарағанда ең-
бек өнімділі-
гінің
өзгерісі, %-бен
6.6
5.4
6.0
5.8
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 16 мамырдағы
N 463 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 тамыздағы
N 753 қаулысымен
бекітілген
4-бөлім. 2008-2010 жылдарға арналған қолданыстағы және
әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық)
бағдарламалардың тізбесі
р/с
N
қол-
да-
ныс-
тағы
МБ N
әзі-
рле-
не-
тін
МБ N
қол-
да-
ныс-
тағы
са-
лалық
бағ-
дар-
лама-
лар-
дың N
әзір-
лене-
тін
са-
ла-
лық
бағ-
дар-
лама-
лар-
дың N
Бағдарлама-
ның атауы
(Бағдарлама
немесе
Бағдарлама-
ны әзірлеу
негіздемесі
бекітілген
нормативтік
құқықтық
акт)
Іске
асыру
кезе-
ңі
Жалпы
орын-
дау-
шылар
Болжамды
шығыстар
(млн.
теңге)
республика-
лық бюджет
Саны 2007 ж. 2008 ж.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Қазақстан Республикасы Президентінің
жанындағы отбасы істері және гендерлік
саясат жөніндегі ұлттық комиссия
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық
(секторалдық) бағдарламалар
1
1
Қазақстан
Республика-
сында 2006-
2016 жылдарға
арналған
Гендерлік
теңдік стра-
тегиясы
(Қазақстан
Республикасы
Президентінің
2005 жылғы 29
қарашадағы N
1677 Жарлығы)
2006-
2016
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сы
Прези-
денті-
нің
жанын-
дағы
отбасы
істері
және
генде-
рлік
саясат
жөнін-
дегі
ұлттық
комис-
сия
0,0
0,0
Әзірленетін мемлекеттік және салалық
(секторалдық) бағдарламалар
2
1
Қазақстан
Республикасы-
ндағы отбасы
мен неке
беделін арт-
тыру жөнінде
2008-2010
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы
20 сәуірдегі
N 319 қаулы-
сымен 146-
тармағына
сәйкес әзір-
ленуде)
2008-
2010
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сы
Прези-
денті-
нің
жанын-
дағы
отбасы
істері
және
генде-
рлік
саясат
жөнін-
дегі
ұлттық
комис-
сия
0,0
0,0
Мемлекеттік орган
бойынша жиыны:
1 0,0 0,0
мемлекеттік бағдарлама-
лар:
1
0,0
0,0
олардың
ішінде қолда-
ныстағылары
1
0,0
0,0
салалық
бағдарлама-
лар:
1
0,0
0,0
олардың
ішінде әзір-
ленетіндері
1
0,0
0,0
Қазақстан Республикасы Мәдениет және
ақпарат министрлігі (206)
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық
(секторалдық) бағдарламалар
3
1
Тілдерді қол-
дану мен
дамытудың
2001-2010
жылдарға
арналған
мемлекеттік
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президентінің
2001 жылғы
ақпандағы N
550 Жарлығы)

119,1
Изменение
производительности
труда, в % к
предыдущему году
6,6
5,4
6,0
5,8
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 мая 2008 года N 463
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2007 года N 753
Раздел 4. Перечень действующих и разрабатываемых
государственных и отраслевых (секторальных) программ
на 2008-2010 годы
Раздел 4. Перечень действующих и разрабатываемых
государственных и отраслевых (секторальных) программ
на 2008-2010 годы
N
п/п
N
д
е
й
с
т
в
у
ю
щ
и
х
ГП
N
р
а
з
р
а
б
а
т
ы
в
а
е
м
ы
х
ГП
N
дей-
ст-
вую-
щих
от-
рас-
ле-
вых
прог-
рамм
N
раз-
раба-
ты-
вае-
мых
от-
рас-
левых
прог-
рамм
Наименование
программы
(нормативный
правовой акт,
которым
утверждена
Программа,
или основание
разработки
Программы)
Пе-
риод
реа-
лиза-
ции
Ответ-
ственные
испол-
нители
Предполагаемые
расходы
(млн. тенге)
республиканский
бюджет
Коли-
чество
2007
г.
2008
г.
2009
г.
2010
г.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Национальная комиссия по делам
семьи и гендерной политике при
Президенте Республики Казахстан
Действующие государственные и
отраслевые (секторальные)
программы
1
1
Стратегия
гендерного
равенства в
Республике
Казахстан на
2006-2016 годы
(Указ Президента
Республики
Казахстан от
29 ноября 2005
года N 1677)
2006-
2016
Нацио-
нальная
комиссия
по делам
семьи и
гендерной
политике
при
Прези-
денте
0,0
0,0
0,0
0,0
Разрабатываемые государственные
и отраслевые (секторальные)
программы
2
1
Программа по
повышению
престижа брака
и семьи в
Республике
Казахстан на
2008-2010 годы
(разрабатывает-
ся в соответ-
ствии с п. 146
постановления
Правительства
Республики
Казахстан от
20 апреля 2007
года N 319)
2008-
2010
Нацио-
нальная
комиссия
по делам
семьи и
гендерной
политике
при
Президен-
те
Республи-
ки
Казахстан
0,0
0,0
0,0
0,0
Итого по государст-
венному органу :
1 0,0 0,0 0,0 0,0
государственные
программы
1
0,0
0,0
0,0
0,0
из них
действующие
1
0,0
0,0
0,0
0,0
отраслевые
программы
1
0,0
0,0
0,0
0,0
из них
разрабатываемые
1
0,0
0,0
0,0
0,0
Министерство культуры и
информации Республики Казахстан
(206)
Действующие государственные и
отраслевые (секторальные)
программы
3
1
Государственная
программа
функционирова-
ния и развития
языков на
2001-2010 годы
(Указ Президен-
та Республики
Казахстан от
7 февраля 2001
года N 550)

2007-
2011
Әділе-
тмині,
ИСМ,
Қорға-
ныс-
мині,
АШМ,
ЭМРМ,
Еңбек-
мині,
ҚПА,
ІІМ
0,0
87,9
39
2
Қазақстан
Республика-
сында
2007-2009
жылдарға
арналған діни
сенім бостан-
дығын қамта-
масыз ету
және мемле-
кеттік-кон-
фессиялық
қатынастарды
жетілдіру
жөніндегі
мемлекеттік
бағдарлама
(Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 5
желтоқсандағы
N 1185
қаулысы)
2007-
2009
Әділе-
тмині,
БП, ЖС,
ҰҚК,
ЭЖСКА,
МҚА,
ІІМ,
Мәде-
ниет-
мині,
Білім-
мині,
СІМ,
ДББК,
облыс-
тар-
дың,
Астана
және
Алматы
қала-
лары-
ның
әкім-
дері
68,1
24,7
40
3
Қазақстан
Республика-
сының
қылмыстық
атқару
жүйесін одан
әрі дамытудың
2007-2009
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 6
тамыздағы N
673 қаулысы)
2007-
2009
Әділе-
тмині
3154,2
4277,0
Әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалар
41
1
Нотариаттық
қызметті
дамытудың
2008-2010
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Президенті
жанындағы
құқықтық
саясат
жөніндегі
кеңес отыры-
сының 2006
жылғы 12
мамырдағы
N 51-23-47
хаттамасының
1.3-тармағына
сәйкес
әзірленуде)
2008-
2010
Әділе-
тмині
0,0
0,0
42
2
Құқықтық тү-
сіндіру жұмы-
сы, құқықтық
мәдениет
деңгейін одан
әрі арттыру,
азаматтарды
құқықтық
оқыту және
тәрбиелеу
жөніндегі
2008-2010
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(2008 жылғы
25 қаңтардағы
Қазақстан
Республикасы
Бас прокура-
турасының
кеңейтілген
алқасының
отырысында
Мемлекет
басшысы
жариялаған
тапсырмасына
сәйкес
әзірленеді)
2008-2010
Әділе-
тмині
0,0
0,0
Мемлекеттiк орган
бойынша жиыны:
5 3222,3 4389,6
салалық
бағдарлама-
лар:
5
3222,3
4389,6
олардың
iшiнде
қолданыс-
тағылары
3
3222,3
4389,6
олардың
iшiнде
әзiрленетiн-
дері
2
0,0
0,0
Қазақстан Республикасы Білім
және ғылым министрлігі (225)
Қолданыстағы мемлекеттік және салалық
(секторалдық) бағдарламалар
43
1
Жастар
саясатының
2005-2007
жылдарға
арналған
бағдарламасы
(Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 18
шілде N 734
қаулысы)
2005-
2007
(2008
жылға
дейін
ұзар-
ту)
БҒМ

2007-
2011
МЮ, МИТ,
МО, МСХ,
МЭМР,
МТСЗН,
АФП, МВД
0,0
87,9
0,0
0,0
39
2
Программа по
обеспечению
свободы
вероисповедания
и совершенство-
ванию
государственно-
конфессиональных
отношений в
Республике
Казахстан на
2007-2009 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 5
декабря 2007
года N 1185)
2007-
2009
МЮ, ГП,
ВС, КНБ,
АБЭКП,
АДГС,
МВД, МКИ,
МОН, МИД,
ССРО,
акимы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
68,1
24,7
0,0
0,0
40
Программа
дальнейшего
развития
уголовно-испол-
нительной
системы Респуб-
лики Казахстан
на 2007-2009
годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 6
августа 2007
года N 673)
2007-
2009
МЮ
3154,2
4277,0
5133,9
0,0
Разрабатываемые государственные
и отраслевые (секторальные)
программы
41
1
Программа
развития нота-
риальной дея-
тельности на
2008-2010 годы
(разрабатывает-
ся в соответст-
вии с п. 1.3
протокола
заседания Совета
по правовой
политике при
Президенте Рес-
публики Казахстан
от 12 мая 2006
года N 51-23-47)
2008-
2010
МЮ
0,0
0,0
0,0
0,0
42
2
Программа по
разъяснительной
работе, дальней-
шему повышению
уровня правовой
культуры, право-
вого воспитания
граждан на
2008-2010 годы
(разрабатывается
в соответствии
с поручением
Главы государ-
ства, озвученным
на заседании
расширенной
коллегии Гене-
ральной прокура-
туры Республики
Казахстан 25
января 2008 года)
2008-
2010
МЮ
0,0
0,0
94,0
94,0
Итого по государст-
венному органу :
5 3222,3 4389,6 5227,9 94,0
отраслевые
программы
5
3222,3
4389,6
5227,9
94,0
из них
действующие
3
3222,3
4389,6
5133,9
0,0
из них
разрабатываемые
2
0,0
0,0
94,0
94,0
Министерство образования и науки
Республики Казахстан (225)
Действующие государственные и
отраслевые (секторальные)
программы
43
1
Программа
молодежной
политики на
2005-2007 годы
(постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 18
июля 2005 года
N 734)
2005-2007
уче-
том
про-
лон-
гации
до
2008
года)
МОН

2007-2009 жылдарға арналған "Қазақстан Республикасында
фармацевтика кластерін дамыту үшін экспортқа бағдарланған
бірегей фитопрепараттарды әзірлеу және олардың өндірісін
ұйымдастыру" ғылыми-техникалық бағдарламасы
156
Ғылыми-
зерттеу
және
тәжірибе-
лік-конс-
труктор-
лық жұ-
мыстар
БҒМ
2008-
2009
271708
131260
140448
Бағдарлама бойынша ЖИЫНЫ:         131260 140448
2006-2008 жылдарға арналған "Қазақстан Республикасында
биотехнология жөніндегі кластерді қалыптастыру үшін қазіргі
заманғы технологияларды әзірлеу" ғылыми-техникалық
бағдарламасы
157
Ғылыми-
зерттеу
және
тәжірибе-
лік-конс-
труктор-
лық жұ-
мыстар
БҒМ
2008
505620
505620
Бағдарлама бойынша ЖИЫНЫ:         505620
2006-2008 жылдарға арналған "Қазақстан Республикасының
биологиялық және химиялық қауіпсіздігін ғылыми-техникалық
қамтамасыз ету" ғылыми-техникалық бағдарламасы
158
Ғылыми-
зерттеу
және
тәжірибе-
лік-конс-
труктор-
лық жұ-
мыстар
БҒМ
2008
106742
106742
Бағдарлама бойынша ЖИЫНЫ:         106742
2006-2008 жылдарға арналған "Құс тұмауы: зерделеу, күресудің
құралдары мен әдістерін әзірлеу" ғылыми-техникалық
бағдарламасы
159
Ғылыми-
зерттеу
және
тәжірибе-
лік-конс-
труктор-
лық жұ-
мыстар
БҒМ
2008
203813
203813
Бағдарлама бойынша ЖИЫНЫ:         203813
2007-2009 жылдарға арналған "Қазақстан Республикасында
наноғылымды және нанотехнологияларды дамыту" ғылыми-
техникалық бағдарламасы
160
Ғылыми-
зерттеу
және
тәжірибе-
лік-конс-
труктор-
лық жұ-
мыстар
БҒМ

Республике Казахстан на 2007-2009 годы"
156
Научно-
исследова-
тельские и
опытно-
конструктор-
ские работы
МОН
2008-
2009
271708
131260
140448
ИТОГО по
Программе:
131260
140448
Научно-техническая программа "Разработка современных
технологий для формирования кластера по биотехнологии в
Республике Казахстан на 2006-2008 годы"
157
Научно-
исследова-
тельские и
опытно-
конструктор-
ские работы
МОН
2008
505620
505620
ИТОГО по
Программе:
505620
Научно-техническая программа "Научно-техническое
обеспечение биологической и химической безопасности
Республики Казахстан на 2006-2008 годы"
158
Научно-
исследова-
тельские и
опытно-
конструктор-
ские работы
МОН
2008
106742
106742
ИТОГО по
Программе:
106742
Научно-техническая программа "Грипп птиц: изучение,
разработка средств и методов борьбы на 2006-2008 годы"
159
Научно-
исследова-
тельские и
опытно-
конструктор-
ские работы
МОН
2008
203813
203813
ИТОГО по
Программе:
203813
Научно-техническая программа "Развитие нанонауки и
нанотехнологий в Республике Казахстан на 2007-2009 годы"
160
Научно-
исследова-
тельские и
опытно-
конструктор-
ские работы
МОН

2007-
2010
16033700
450400
2000000
10457352
3125948
Бағдарлама бойынша ЖИЫНЫ:        3643354 26683030 5837496 330390
2008-2010 жылдарға арналған "Жасыл ел" бағдарламасы
187
Ақмола
облысында
Қазақ мем-
лекеттік
республи-
калық ор-
ман дақыл-
дары тұ-
қымдары
мекемесі-
нің Көкше-
тау аймақ-
тық орман
дақылдары
тұқымдары
станция-
сының зер-
тханалық
корпусын
қайта
жаңарту
АШМ
2008
3095
3095
188
Алматы
облысы Іле
Алатауы
бөктерінде
4 екі пә-
терлі 3
бөлмелі
тұрғын
үйлер салу
(қызмет
үлгісінде)
АШМ
2008
50740
50740
189
Алматы
облысы
Алакөл
мемлекет-
тік табиғи
қорығының
жүк және
жеңіл ав-
токөлікте-
рі үшін
гараж салу
АШМ
2008
17251
17251
190
Шығыс
Қазақстан
облысы
Семей қа-
ласы, Бес-
қарағай
жане Боро-
дулиха
аудандары
учаскеле-
рінде тех-
никалық
мақсаттар
үшін (өрт
сөндіру,
жасыл
екпелерді
суару және
т.б.) 11
суға ар-
налған
пайдалану
ұңғымасын
бұрғылау
АШМ
2008
28307
28307
191
Шығыс
Қазақстан
облысы
Риддер
қаласында
"Батыс-
Алтай мем-
лекеттік
табиғи
қорығы" ММ
басқару
аумағында
гараждық
бокстер
АШМ
2008
19214
19214
192
Павлодар
облысында
Баянауыл
Ұлттық
табиғи
паркі кор-
доны. Жа-
сыбай ор-
маншылығы.
N 1 учас-
ке, 6
квартал,
15 бөліп
шығарылған
жер
АШМ
2008
15031
15031
193
Павлодар
облысында
Баянауыл
ұлттық
табиғи
паркі кор-
доны. Жа-
сыбай ор-
маншылығы
N 2 учас-
ке, 20
квартал,
16 бөліп
шығарылған
жер
АШМ
2008
15031
15031
194
Павлодар
облысында
Баянауыл
ұлттық
табиғи
паркі
кордоны.
Жасыбай
орманшылы-
ғы. N 3
учаске, 53
квартал, 6
бөліп шы-
ғарылған
жер
АШМ
2008
15031
15031
195
Павлодар
облысында
Баянауыл
ұлттық
табиғи
паркі
кордоны.
Жасыбай
орманшы-
лығы. N 4
учаске, 72
квартал,
29 бөліп
шығарылған
жер
АШМ
2008
15031
15031
196
Павлодар
облысында
Баянауыл
ұлттық
табиғи
паркі
кордоны.
Жасыбай
орманшылы-
ғы. N 5
учаске, 33
квартал, 4
бөліп шы-
ғарылған
жер
АШМ
2008
15031
15031
197
Павлодар
облысында
Баянауыл
ұлттық
табиғи
паркі
кордоны.
Жасыбай
орманшылы-
ғы. N 6
учаске, 49
квартал, 2
бөліп шы-
ғарылған
жер
АШМ

2007-
2010
16033700
450400
2000000
10457352
3125948
ИТОГО по
Программе:
3643354
26683030
5837496
330390
Программа "Жасыл ел" на 2008-2010 годы
187
Реконструкция
лабораторного
корпуса
Кокшетауской
зональной
лесосеменной
станции
Казахского
государствен-
ного респуб-
ликанского
лесосеменного
учреждения в
Акмолинской
МСХ
2008
3095
3095
188
Строительство
4 двухквар-
тирных 3 ком-
натных жилых
домов кордона
(служебного
типа) в
предгорьях
Заилийского
Алатау
Алматинской
области
МСХ
2008
50740
50740
189
Строительство
гаражей для
грузовых и
легковых
автомобилей
Алакольского
государствен-
ного природ-
ного заповед-
ника Алматин-
ской области
МСХ
2008
17251
17251
190
Бурение 11
эксплуата-
ционных
скважин на
воду на
участках го-
рода Семей,
Бескарагай-
ского и Боро-
дулихинского
районов
Восточно-
Казахстанской
области для
технических
целей
МСХ
2008
28307
28307
191
Гаражные
боксы на
территории
управления ГУ
"Западно-
Алтайский го-
сударственный
природный
заповедник" в
городе
Риддере
Восточно-
Казахстанской
области
МСХ
2008
19214
19214
192
Кордон
Баянаульского
национального
природного
парка в Пав-
лодарской
области.
Жасыбайское
лесничество.
Участок N 1,
квартал 6,
выдел 15
МСХ
2008
15031
15031
193
Кордон
Баянаульского
национального
природного
парка в
Павлодарской
области.
Жасыбайское
лесничество.
Участок N 2,
квартал 20,
выдел 16
МСХ
2008
15031
15031
194
Кордон
Баянаульского
национального
природного
парка в Пав-
лодарской
области.
Жасыбайское
лесничество.
Участок N 3,
квартал 53,
выдел 6
МСХ
2008
15031
15031
195
Кордон
Баянаульского
национального
природного
парка в
Павлодарской
области.
Баянаульское
лесничество.
Участок N 4,
квартал 72,
выдел 29
МСХ
2008
15031
15031
196
Кордон
Баянаульского
национального
природного
парка в Пав-
лодарской
области.
Баянаульское
лесничество.
Участок N 5,
квартал 33,
выдел 4
МСХ
2008
15031
15031
197
Кордон
Баянаульского
национального
природного
парка в
Павлодарской
области.
Баянаульское
лесничество.
Участок N 6,
квартал 49,
выдел 2
МСХ

2008
67824
67824
759
Алматы
облысы
Еңбекшіқа-
зақ ауданы
Бижанов
ауылында
балабақшаны
қалпына
келтіру
жұмыстары
арқылы
сейсмикалық
нығайту
БҒМ
2008-
2009
80110
26090
54020
760
Алматы
облысы
Райымбек
ауданы
Қызылшекара
ауылында
орта
мектепті
(спортзал)
қалпына
келтіру
жұмыстары
және
сейсмикалық
нығайту
БҒМ
2008
18303
18303
761
Алматы
облысы
Қаратал
ауданы
Үштөбе
қаласында
N 13 орта
мектепті
қалпына
келтірумен
сейсмикалық
нығайту
(1 кезең)
БҒМ
2008
139525
139525
762
Қарағанды
облысының
Қарқаралы
қаласында
360 орындық
кәсіптік
мектеп салу
БҒМ

2008
67824
67824
759
Сейсмоусиле-
ние с восста-
новительными
работами
детского сада
в селе
Бижанова
Енбекшиказах-
ского района
Алматинской
области
МОН
2008-
2009
80110
26090
54020
760
Сейсмоусиле-
ние и восста-
новительные
работы здания
средней школы
(спортзал) в
поселке
Кызылшекара
Райымбекского
района
Алматинской
области
МОН
2008
18303
18303
761
Сейсмоусиле-
ние с восста-
новительными
работами зда-
ния средней
школы N 13 в
городе Уштобе
Каратальского
района
Алматинской
области (1-я
очередь
строитель-
ства)
МОН
2008
139525
139525
762
Строительство
профессио-
нальной школы
на 360 мест в
городе Карка-
ралинске
Карагандин-
ской области
МОН