Жекелеген заңды тұлғалар акцияларының мемлекеттік пакеттерін (қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқықтарын берудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 маусымдағы N 543 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.10.22 N 1642; 17.04.2014 N 372 қаулысымен:
2) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне:
"Медициналық көлік қызметі" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін 100 пайыз мөлшерінде иелену және пайдалану құқықтарын;
"Орталық жол ауруханасы" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін 100 пайыз мөлшерінде иелену және пайдалану құқықтарын;
"Университет клиникасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің мемлекеттік қатысу үлесін 100 пайыз мөлшерінде иелену және пайдалану құқықтарын беруді қамтамасыз етсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.10.22 N 1642; 17.04.2014 N 372 қаулыларымен.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар мен өзгерістер бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Туризм және спорт, Төтенше жағдайлар министрліктері заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 6 маусымдағы
N 543 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін толықтыру мен өзгеріс
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
Акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-104-жолмен толықтырылсын:
"21-104   "Орталық жол ауруханасы" АҚ";
"Алматы қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 123-123, 123-124 және 123-125-жолдармен толықтырылсын:
"123-123   "Орталық жүзу бассейні" АҚ;
123-124    "Медициналық көлік қызметі";
123-125    "Оқу-клиникалық орталық" ЖШС".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне" деген бөлімде:

О некоторых вопросах передачи прав владения и пользования государственными пакетами акций (долями участия) отдельных юридических лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2008 года N 543
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить передачу:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 17.04.2014 № 372;
2) Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан:
прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Медицинская служба транспорта" в размере 100 процентов;
прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Центральная дорожная больница" в размере 100 процентов;
прав владения и пользования государственной долей участия товарищества с ограниченной ответственностью "Клиника Университета" в размере 100 процентов.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.10.2009 № 1642.
2. Утвердить прилагаемые дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Министерствам туризма и спорта, по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан принять в установленном законодательством порядке меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2008 года N 543
Дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в  Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-104, следующего содержания:
"21-104     АО "Центральная дорожная больница";
раздел "г. Алматы" дополнить строками, порядковые номера 123-123, 123-124 и 123-125, следующего содержания:
"123-123   АО "Центральный плавательный бассейн";
123-124    АО "Медицинская служба транспорта";
123-125    ТОО "Учебно-клинический центр".
2. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в  приложении к указанному постановлению:
в разделе "Министерству здравоохранения Республики Казахстан":

"226-5 СТЛ-000080 "Медициналық көлік қызметі" АҚ" деген жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитетіне" деген бөлімнен кейін мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне:
293. "Медициналық көлік қызметі" АҚ;
294. "Орталық жол ауруханасы" АҚ;
295. "Оқу-клиникалық орталық" ЖШС";
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт комитетіне" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 299-1-жолмен толықтырылсын:
"299-1 "Орталық жүзу бассейні" АҚ".
3. "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 26 сәуірдегі N 329 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 15, 145-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Спорт комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"4. Акционерлік қоғамдар
17. "Орталық жүзу бассейні" акционерлік қоғамы".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

строку "226-5 СТЛ-000080   АО "Медицинская служба транспорта" исключить;
после раздела "Комитету по техническому регулированию и метрологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" дополнить разделом следующего содержания:
"Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан:
293.   АО "Медицинская служба транспорта";
294.   АО "Центральная дорожная больница";
295.   ТОО "Учебно-клинический центр";
раздел "Комитету по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 299-1, следующего содержания:
"299-1   АО "Центральный плавательный бассейн".
3. В  постановлении Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2006 года N 329 "Вопросы Министерства туризма и спорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 15, ст. 145):
Перечень организаций, находящихся в ведении Комитета по спорту Министерства туризма и спорта Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, дополнить разделом следующего содержания:
"4. Акционерные общества
17. Акционерное общество "Центральный плавательный бассейн".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.