Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 26 маусымдағы N 610 Қаулысы
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.03.31 N 252 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігінің қарамағындағы ұйымдар Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Мәдениет комитетінің қарамағына берілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.03.31 N 252 Қаулысымен.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 26 маусымдағы
N 610 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
Мәдениет комитетінің қарамағына берілетін ұйымдардың тізбесі
Ескерту. Тақырыпқа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.03.31 N 252 Қаулысымен.
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.12.23 N 1226; 2010.01.30 № 43; 2010.03.31 N 252; 16.04.2013 № 369; 27.01.2014 N 28; 03.02.2014 № 43 қаулыларымен.
Театрлар
1. "Абай атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 03.02.2014 № 43 қаулысымен.
3. "М. Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4. "М. Лермонтов атындағы Мемлекеттік академиялық орыс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5. "Ғ. Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
6. "Н. Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
7. "Құдыс Қожамияров атындағы Республикалық мемлекеттік ұйғыр музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
8. "Республикалық мемлекеттік корей музыкалық комедия театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

Некоторые вопросы Министерства культуры Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июня 2008 года N 610
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.03.2010 № 252.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать организации, находящиеся в ведении Министерства культуры Республики Казахстан, в ведение Комитета по культуре Министерства культуры Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.03.2010 № 252.
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 июня 2008 года № 610
Перечень
организаций, передаваемых в ведение Комитета по культуре
Министерства культуры Республики Казахстан
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.03.2010 № 252.
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.12.2008 N 1226; от 30.01.2010 № 43; от 31.03.2010 № 252; от 16.04.2013 № 369; от 27.01.2014 № 28.
Театры
1. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический театр оперы и балета имени Абая".
2. Исключен постановлением Правительства РК от 03.02.2014 № 43.
3. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический театр драмы имени М. Ауэзова".
4. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический русский театр драмы имени М. Лермонтова".
5. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Г. Мусрепова".
6. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Н. Сац".
7. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный республиканский уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова".
8. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный республиканский корейский театр музыкальной комедии".

9. "Республикалық неміс драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Концерттік ұйымдар
10. "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
11. "Құрманғазы атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
12. "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
13. "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
14. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
15. "Ақ жауын" мемлекеттік камералық оркестрі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
16. "Қазақ әуендері" акционерлік қоғамы.
Мұражайлар
17. "Қазақстан Республикасының Президенттік мәдениет орталығы" мемлекеттік мекемесі.
18. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.01.2014 N 28 қаулысымен.
19. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
20. "Ә. Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
21. "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
22. "Республикалық кітап мұражайы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Кино
23. "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" акционерлік қоғамы.
Тарихи-мәдени қорықтар
24. "Отырар мемлекеттік археологиялық қорық-мұражайы" мемлекеттік мекемесі.
25. "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы" мемлекеттік мекемесі.
26. "Әзірет-Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы" мемлекеттік мекемесі.
27. "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық қорық-мұражайы" мемлекеттік мекемесі.
28. "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы" мемлекеттік мекемесі.
29. "Тамғалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи қорық-мұражайы" мемлекеттік мекемесі.
30. "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
30-1. «Есік» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
30-2. «Берел» мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Кітапханалар

9. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский немецкий драматический театр".
Концертные организации
10. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахская государственная филармония имени Жамбыла".
11. Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный академический оркестр народных инструментов имени Курмангазы".
12. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат".
13. Республиканское государственное казенное предприятие "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана".
14. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный академический театр танца Республики Казахстан".
15. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный камерный оркестр "Ак жауын".
16. Акционерное общество "Қазақ әуендері".
Музеи
17. Государственное учреждение "Президентский центр культуры Республики Казахстан".
18. Исключена постановлением Правительства РК от 27.01.2014 № 28.
19. Республиканское государственное казенное предприятие "Центральный государственный музей Республики Казахстан".
20. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени А. Кастеева".
21. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов".
22. Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский музей книги".
Кино
23. Акционерное общество "Казахфильм" имени Шакена Айманова".
Историко-культурные заповедники
24. Государственное учреждение "Отрарский государственный археологический заповедник-музей".
25. Государственное учреждение "Национальный историко-культурный и природный заповедник-музей "Улытау".
26. Государственное учреждение "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Азрет-Султан".
27. Государственное учреждение "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный заповедник-музей Абая "Жидебай-Борили".
28. Государственное учреждение "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Памятники древнего Тараза".
29. Государственное учреждение "Государственный историко-культурный и природный заповедник-музей "Тамгалы".
30. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы".
30-1. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Иссык".
30-2. Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный историко-культурный заповедник-музей "Берел".
Библиотеки

31. "Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасы" мемлекеттік мекемесі.
32. "Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапхана" мемлекеттік мекемесі.
33. "Астана қаласындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасы" мемлекеттік мекемесі.
Өзге де ұйымдар
34. "Қазақстан халқының рухани даму қоры" акционерлік қоғамы
35. "Қазқайтажаңарту" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
36. "Мәдени саясат және өнертану институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
37. "Көшпелілердің мәдени мұрасы проблемалары жөніндегі қазақ ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
38. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.04.2013 № 369 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 26 маусымдағы
N 610 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 753 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) Қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
3. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі" деген бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мәдениет комитеті".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.12.2012 № 1641 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

31. Государственное учреждение "Национальная библиотека Республики Казахстан".
32. Государственное учреждение "Республиканская библиотека для незрячих и слабовидящих граждан".
33. Государственное учреждение "Национальная академическая библиотека Республики Казахстан в городе Астане".
Иные организации
34. Акционерное общество "Фонд духовного развития народа Казахстана".
35. Республиканское государственное предприятие "Казреставрация".
36. Товарищество с ограниченной ответственностью "Институт культурной политики и искусствознания".
37. Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт по проблемам культурного наследия номадов".
38. Исключена постановлением Правительства РК от 16.04.2013 № 369.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 июня 2008 года N 610
Изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 753 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О  передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
заголовок раздела "Министерству культуры и информации Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Комитету культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1003.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 20.12.2012 № 1641 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования).