"2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 шілдедегі N 708 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы
Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу
пункттері туралы келісімге
Хаттаманы ратификациялау туралы
Астанада 2006 жылғы 4 қыркүйекте қол қойылған 2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімге Хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президенті
2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі
және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы
Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу
пункттері туралы келісімге
ХАТТАМА
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі,
екі ел арасындағы қатынастарды дамытуға ықпал ететін халықаралық, екі жақты өткізу пункттері мен олардың жұмыс режимін келісу мақсатында,
2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі және Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы келісімнің (бұдан әрі - Келісім) 1-бабын басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасын адамдардың және көлік құралдарының кесіп өтуі, жүктерді, тауарларды және жануарларды тасымалдау үшін Тараптар халықаралық және екі жақты өткізу пункттерінің тізбесін (қоса беріліп отыр) келісті.
Өткізу пункттерінің көктемгі-жазғы және күзгі-қысқы кезеңдерде жұмыс істеу уақыты Тараптардың шекаралық өкілдері желісі бойынша анықталатын болады.
2-бап
Осы Хаттама Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады және Тараптар оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағандығы туралы соңғы жазбаша хабарлама алған күнінен бастап күшіне енеді.
Осы Хаттама Келісімнің қолданылуы аяқталғанға дейін қолданылады.

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 16 ноября 2001 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2008 года N 708
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 16 ноября 2001 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Проект
Закон Республики Казахстан
О ратификации Протокола к Соглашению между Правительством
Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан
о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую
государственную границу от 16 ноября 2001 года
Ратифицировать Протокол к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 16 ноября 2001 года, подписанный в Астане 4 сентября 2006 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ
К Соглашению между Правительством Республики Казахстан
и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска
через казахстанско-узбекскую государственную границу
от 16 ноября 2001 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Узбекистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
в целях согласования международных, двусторонних пунктов пропуска и режима их работы, способствующих развитию сообщения между двумя странами,
руководствуясь статьей 1 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Узбекистан о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу от 16 ноября 2001 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Для пересечения казахстанско-узбекской государственной границы лицами и транспортными средствами, перемещения грузов, товаров и животных Стороны согласовали перечень международных и двусторонних пунктов пропуска (прилагается).
Время работы пунктов пропуска в весенне-летний и осенне-зимний периоды будет определяться по линии пограничных представителей Сторон.
Статья 2
Настоящий Протокол является неотъемлемой частью Соглашения и вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол действует до прекращения действия Соглашения.

2006 жылғы 4 қыркүйекте Астана қаласында әрқайсысы қазақ, өзбек және орыс тілдерінде екі данада жасалды, әрі барлық мәтіндердің күші бірдей.
Осы Хаттаманың ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер туындаған жағдайда, Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінетін болады.
Қазақстан Республикасының   Өзбекстан Республикасының
Үкіметі үшін                 Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының Үкіметі және
Өзбекстан Республикасының Үкіметі арасындағы
2001 жылғы 16 қарашадағы Қазақстан-өзбек
мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері
туралы келісімге хаттамаға қосымша
Қазақстан-өзбек мемлекеттік шекарасы арқылы
өткізу пункттерінің
ТІЗБЕСІ
Р/с
N
Қазақстан
Республикасы
Өзбекстан
Республикасы
Өткізу
пункті-
нің
мәрте-
бесі
Жұмыс
істеу
режимі
Атауы
Орналас-
қан жері
Атауы
Орналас-
қан жері
Темір жол өткізу пункттері
1.
Бейнеу
Маңғыстау
облысы
Қарақал-
пақия
Қарақал-
пақстан
Респуб-
ликасы
Халық-
аралық
Тәулік
бойы
2.
Сарыағаш
Оңтүстік
Қазақстан
облысы
Келес
Ташкент
облысы
Халық-
аралық
Тәулік
бойы
Автомобильдік өткізу пункттері
3.
Тәжен
Маңғыстау
облысы
Қарақал-
пақия
(Дәуіт-
Ата)
Қарақал-
пақстан
Респуб-
ликасы
Халық-
аралық
Тәулік
бойы
4.
Жібек Жолы
Оңтүстік
Қазақстан
облысы
Гишт-Көп-
рік
Ташкент
облысы
Халық-
аралық
Тәулік
бойы
5.
Б. Қонысба-
ев
Оңтүстік
Қазақстан
облысы
Яллама
Ташкент облысы
Халық-
аралық
Тәулік
бойы
6.
Қапланбек
Оңтүстік Қазақстан облысы
Келес
(Науаи
атындағы)
Ташкент облысы
Екі жақты
Тәулік-
тің
жарық
уақы-
тында
7.
Қазығұрт
Онтүстік
Қазақстан
облысы
Майский
(Наджимов
атындағы)
Ташкент облысы
Екі жақты
Тәулік-
тің
жарық
уақы-
тында
8.
Төле би
Оңтүстік
Қазақстан
облысы
Көшкенді (Минсу)
Ташкент облысы
Екі жақты
Тәулік-
тің
жарық
уақы-
тында
9.
Атамекен
Оңтүстік
Қазақстан
облысы
Сырдария
Сырдария облысы
Екі жақты
Тәулік-
тің
жарық
уақы-
тында
10.
Бірлік
Оңтүстік
Қазақстан
облысы
Гагарин
Жызақ облысы
Екі жақты
Тәулік-
тің
жарық
уақы-
тында
11.
Сырдария
Оңтүстік Қазақстан облысы
Малек
Сырдария облысы
Халық-
аралық
Тәулік
бойы
12.
Целинный
Оңтүстік Қазақстан облысы
Ақ алтын
Сырдария облысы
Халық-
аралық
Тәулік
бойы
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан
Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан - Өзбекстан
мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттері туралы
КЕЛІСІМ
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Өзбекстан Республикасының Үкіметі,
Қазақстан Республикасы мен Өзбекстан Республикасы арасындағы қарым-қатынасты дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасау мақсатында,
Қазақстан-Өзбекстан Мемлекеттік шекарасы арқылы адамдарды, көлік құралдарын, жүктерді, тауарларды және жануарларды өткізудің тәртібін жетілдірудің қажеттігін басшылыққа ала отырып,
заңсыз көші-қонды, қарудың, есірткі құралдары мен психотроптық заттардың контрабандасын анықтау және жолын кесу, сондай-ақ жұқпалы аурулар мен індеттің алдын алу жөнінде бірлескен әрі уақытылы шаралар қабылдау қажеттігін тани отырып,
төмендегілер туралы келісті:

Совершено в городе Астане 4 сентября 2006 года в двух экземплярах, каждый на казахском, узбекском и русском языках, при чем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Протокола, Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Правительство                                 За Правительство
Республики Казахстан                             Республики Узбекистан
Приложение к Протоколу к Соглашению
между Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Республики Узбекистан о пунктах
пропуска через казахстанско-узбекскую
государственную границу
от 16 ноября 2001 года
ПЕРЕЧЕНЬ
пунктов пропуска через казахстанско-узбекскую
государственную границу
N
п/п
Республика Казахстан
Республика
Узбекистан
Статус
пункта
пропуска
Режим
работы
Наимено-
вание
Место
дислокации
Наиме-
нование
Место
дислока-
ции
Железнодорожные пункты пропуска
1.
Бейнеу
Мангистауская
область
Кара-
калпакия
Респуб-
лика
Кара-
калпак-
стан
Между-
народный
Кругло-
суточный
2.
Сары-Агаш
Южно-
Казахстанская
область
Келес
Ташкент-
ская
область
Между-
народный
Кругло-
суточный
Автомобильные пункты пропуска
3.
Тажен
Мангистауская
область
Кара-
калпакия
(Даут-
Ата)
Респуб-
лика
Кара-
калпак-
стан
Между-
народный
Кругло-
суточный
4.
Жибек Жолы
Южно-
Казахстанская
область
Гишт-
Куприк
Ташкент-
ская
область
Между-
народный
Кругло-
суточный
5.
Б.
Конысбаева
Южно-
Казахстанская
область
Яллама
Ташкент-
ская
область
Между-
народный
Кругло-
суточный
6.
Капланбек
Южно-
Казахстанская
область
Келес
(им.
Навоий)
Ташкент-
ская
область
Двусто-
ронний
Светлое
время
суток
7.
Казыгурт
Южно-
Казахстанская
область
Майский
(им.
Наджи-
мова)
Ташкент-
ская
область
Двусто-
ронний
Светлое
время
суток
8.
Толе-би
Южно-
Казахстанская
область
Кушкунди
(Минсу)
Ташкент-
ская
область
Двусто-
ронний
Светлое
время
суток
9.
Атамекен
Южно-
Казахстанская
область
Сырдарья
Сырдарь-
инская
область
Двусто-
ронний
Светлое
время
суток
10.
Бирлик
Южно-
Казахстанская
область
Гагарин
Джизак-
ская
область
Двусто-
ронний
Светлое
время
суток
11.
Сырдарья
Южно-
Казахстанская
область
Малек
Сырдарь-
инская
область
Между-
народный
Кругло-
суточный
12.
Целинный
Южно-
Казахстанская
область
Ак-алтын
Сырдарь-
инская
область
Между-
народный
Кругло-
суточный
СОГЛАШЕНИЕ
между Правительством Республики Казахстан
и Правительством Республики Узбекистан
о пунктах пропуска через казахстанско-узбекскую
государственную границу
Правительство Республики Казахстан и Правительство Республики Узбекистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
с целью создания благоприятных условий для развития сообщения между Республикой Казахстан и Республикой Узбекистан,
руководствуясь необходимостью совершенствования порядка пропуска через казахстанско-узбекскую государственную границу лиц, транспортных средств, грузов, товаров и животных,
признавая необходимость выявления и пресечения нелегальной миграции, контрабанды оружия, наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, а также принятия совместных и своевременных мер по предупреждению распространения эпидемий и эпизоотии,
согласились о нижеследующем:

1-бап
Қазақстан-Өзбекстан Мемлекеттік шекарасынан адамдардың және көлік құралдарының өтуі, сондай-ақ жүктердің, тауарлардың және жануарлардың тасымалдануы үшін Тараптар мемлекеттік шекара арқылы екі жақты өткізу пункттерін (бұдан әрі - өткізу пункттері деп аталатын) орнатады.
Өткізу пункттерінің тізбелерін Тараптар дипломатиялық арналар бойынша келіседі және хаттамалармен ресімдейді, олар осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын болады.
Тараптар мемлекеттерінің шекаралық және кедендік ведомстволарының келісімі бойынша және Тараптар мемлекеттерінің ұлттық заңнамаларына сәйкес Тараптар мемлекеттерінің азаматтарын жеңілдетілген сипатта өткізетін пункттер орнатылуы мүмкін.
2-бап
Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасының автомобильдік өткізу пункттерінен адамдардың өтуі көлік құралдарын пайдалану арқылы немесе жаяу жүзеге асырылады.
3-бап
Өткізу пункттерінде адамдарды, көлік құралдарын, тауарларды және жануарларды шекаралық, кедендік және қажет болған жағдайда бақылаудың басқа да түрлері (бұдан әрі - бақылау) Тараптар мемлекеттерінің ұлттық заңнамаларына және олар қатысушылары болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес жүзеге асырылады.
4-бап
Өткізу пункттерінің ашылуы оларды абаттандыру және әрбір Тарап мемлекетінің бақылаушы органдарының қызметі үшін қажетті инфрақұрылымды құру аяқталған соң жүзеге асырылады.
Тараптар орнатылған өткізу пункттерінің ашылғаны немесе жабылғаны туралы бір-біріне дипломатиялық арналар бойынша хабарлайды.
Тараптардың осы Келісімнің орындалуына жауапты құзыретті органдары мыналар болып табылады:
Қазақстан Республикасынан - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекаралық қызметі және Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті;
Өзбекстан Республикасынан - Өзбекстан Республикасының Мемлекеттік шекараны қорғау жөніндегі комитеті және Өзбекстан Республикасының Мемлекеттік кеден комитеті.
5-бап
Егер Тараптардың құзыретті органдарының келісімі бойынша өзгеше тәртіп белгіленбесе, өткізу пункттерінің жұмысы тәулік бойы жүзеге асырылады.
Осы Келісім Тараптардың басқа мемлекеттерге қатысты бұрын қабылданған міндеттемелеріне ықпал етпейді және үшінші елдерге, сондай-ақ олардың мүдделеріне қарсы бағытталмаған.
6-бап
Өткізу пункттері арқылы қозғалысты шектеу немесе тоқтату Тараптар мемлекеттерінің ұлттық қауіпсіздігі мүддесімен, санитариялық-карантиндік себептермен, табиғи апаттар салдарымен, жұқпалы аурулар, індет кезінде жүзеге асырылуы мүмкін.
Осындай шектеулерді енгізетін Тарап шектеулердің себептерін және қолданыс мерзімдерін көрсете отырып, оларды енгізу жоспарланған уақытқа дейін кем дегенде 24 сағат бұрын дипломатиялық арналар бойынша екінші Тарапқа хабарлайды.
Тараптар өткізу пукттері объектілерінің немесе коммуникациялық ғимараттардың жоспарлы түрде жөнделуіне байланысты Қазақстан-Өзбекстан мемлекеттік шекарасы арқылы қозғалысты шектеу немесе тоқтату туралы бір-біріне осындай жұмыстар басталғанға дейін олардың аяқталу мерзімі туралы мәлімдей отырып, кем дегенде үш ай бұрын хабарлайды.

Статья 1
Для пересечения казахстанско-узбекской государственной границы лицами и транспортными средствами, а также перемещения грузов, товаров и животных Стороны установят международные, двусторонние пункты пропуска через государственную границу (далее именуемые - пункты пропуска).
Перечни пунктов пропуска Стороны согласуют по дипломатическим каналам и оформят протоколами, которые будут являться неотъемлемыми частями настоящего Соглашения.
По согласованию пограничных и таможенных ведомств государств Сторон и в соответствии с национальными законодательствами государств Сторон могут быть установлены пункты упрощенного пропуска граждан государств Сторон.
Статья 2
Пересечение казахстанско-узбекской государственной границы лицами через автомобильные пункты пропуска может осуществляться с использованием транспортных средств либо пешком.
Статья 3
Пограничный, таможенный и, при необходимости, другие виды контроля лиц, транспортных средств, грузов, товаров и животных (далее именуемые - контроль) осуществляются в пунктах пропуска в соответствии с национальными законодательствами государств Сторон и международными договорами, участниками которых они являются.
Статья 4
Открытие пунктов пропуска осуществляется после завершения их обустройства и создания необходимой инфраструктуры для деятельности контрольных органов государств каждой из Сторон.
Стороны уведомляют друг друга об открытии или закрытии установленных пунктов пропуска по дипломатическим каналам.
Компетентными органами Сторон, ответственными за выполнение настоящего Соглашения, являются:
от Республики Казахстан - Пограничная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Таможенный комитет Министерства государственных доходов Республики Казахстан;
от Республики Узбекистан - Комитет по охране Государственной границы Республики Узбекистан и Государственный таможенный комитет Республики Узбекистан.
Статья 5
Работа пунктов пропуска осуществляется круглосуточно, если иной порядок не установлен по согласованию с компетентными органами Сторон.
Настоящее Соглашение не затрагивает ранее принятых Сторонами обязательств по отношению к другим государствам и не направлено против третьих стран и их интересов.
Статья 6
Ограничение или прекращение движения через пункты пропуска может быть осуществлено в интересах национальной безопасности государств Сторон, по санитарно-карантинным причинам, вследствие стихийных бедствий, при эпидемиях и эпизоотиях.
Сторона, которая вводит такие ограничения, уведомляет другую Сторону по дипломатическим каналам не позднее, чем за 24 часа до планируемого времени их введения с указанием причин и сроков действия ограничений.
Стороны будут информировать друг друга об ограничении или прекращении движения через казахстанско-узбекскую государственную границу в связи с плановым ремонтом объектов пунктов пропуска или коммуникационных сооружений не позднее, чем за три месяца до начала таких работ с уведомлением о дате их завершения.

7-бап
Ерекше жағдайларда (табиғи апаттар, өрт, су тасқыны, жұқпалы ауру, індет, техногендік сипаттағы авариялар, шұғыл медициналық жәрдем көрсету және т.б.) Тараптар мемлекеттерінің шекаралық ведомстволары өзара уағдаластық бойынша азаматтарын, көлік құралдарын және құрал-жабдықтарын мемлекеттік шекара арқылы өткізуді бақылаудың белгіленген тәртібін сақтай отырып, жұмыс істеп тұрған өткізу пункттерінен тысқары жерде жүзеге асыра алады.
8-бап
Өткізу пункттерінің тиісті қызметін қамтамасыз ету үшін Тараптардың әрқайсысы өз мемлекетінің аумағында қажетті инфрақұрылымды жасайды.
Автомобильдік және теміржол өткізу пункттері объектілерін жобалауда, сондай-ақ құрылысын салу барысында Тараптар мемлекеттерінің аумақтарында бірлескен бақылауды жүргізу үшін жағдай туғызу мүмкіндігі көзделеді.
Бірлескен бақылау жасаудың тәртібі және оны ұйымдастыру Тараптардың тиісті ведомстволары арасындағы жекелеген уағдаластықтармен реттелетін болады.
9-бап
Қажет болған жағдайда осы Келісімді іске асыру мақсатында Тараптар оны орындау мәселелері бойынша екі жақты консультациялар өткізетін болады.
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіру мен қолдануға қатысты даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер арқылы шешілетін болады.
10-бап
Тараптардың өзара келісімі бойынша осы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін, олар осы Келісімнің ажырамас бөліктері болып табылатын жеке хаттамалармен ресімделеді.
11-бап
Осы Келісім оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап күшіне енеді.
Осы Келісім бес жыл мерзімге жасалады және егер Тараптардың бірде-бірі кезекті бесжылдық кезең аяқталардан кем дегенде алты ай бұрын оның қолданысын тоқтату ниеті туралы екінші Тарапқа жазбаша хабарламаса, келесі бесжылдық кезеңдерге ұзартылатын болады.
Астана қаласында 2001 жылғы 16 қарашада әрқайсысы қазақ, өзбек және орыс тілдерінде екі дана болып жасалды және де барлық мәтіндердің күші бірдей.
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіруде келіспеушілік туындаған жағдайда, Тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінетін болады.
Қазақстан Республикасының   Өзбекстан Республикасының
Үкіметі үшін                Үкіметі үшін

Статья 7
В исключительных случаях (стихийные бедствия, пожары, наводнения, эпидемии, эпизоотии, аварии техногенного характера, оказание неотложной медицинской помощи и т.п.), пограничные ведомства государств Сторон по взаимной договоренности могут осуществлять пропуск граждан государств Сторон, транспортных средств и оборудования через государственную границу вне действующих пунктов пропуска с соблюдением установленного порядка контроля.
Статья 8
Для обеспечения надлежащей деятельности пунктов пропуска каждая из Сторон создает на территории своего государства необходимую инфраструктуру.
При проектировании, а также при строительстве объектов автомобильных и железнодорожных пунктов пропуска предусматривается возможность создания условий для проведения совместного контроля на территориях государств Сторон.
Порядок и организация совместного контроля будут урегулированы отдельными договоренностями между соответствующими ведомствами Сторон.
Статья 9
В целях реализации настоящего Соглашения Стороны в случае необходимости будут проводить двусторонние консультации по вопросам его исполнения.
Споры и разногласия относительно толкования и применения положений настоящего Соглашения будут решаться путем переговоров.
Статья 10
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися неотъемлемыми частями настоящего Соглашения.
Статья 11
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящее Соглашение заключается сроком на пять лет и будет продлеваться на последующие пятилетние периоды, если ни одна из Сторон, не менее чем за шесть месяцев до истечения очередного пятилетнего периода не направит письменное уведомление другой Стороне о своем намерении прекратить его действие.
Совершено в городе Астане 16 ноября 2001 года в двух экземплярах, каждый на казахском, узбекском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Соглашения, Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Правительство                                 За Правительство
Республики Казахстан                             Республики Узбекистан