Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар және екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 тамыздағы N 754 Қаулысы
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар және екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 16 тамыздағы
N 754 қаулысымен
бекітілген
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар
және екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесі
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар және екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесі (бұдан әрі - Ереже) агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар және екінші деңгейдегі банктер 7 жылға дейінгі мерзімге ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша пайыздар төлеуге арналған шығындардың бір бөлігін өтеуге республикалық бюджет қаражатынан субсидиялар ұсынудың тәртібін айқындайды, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
2. Субсидиялау (бұдан әрі - субсидиялау) 534740327 (бес жүз отыз төрт миллион жеті жүз қырық мың үш жүз жиырма жеті) теңге сомасында агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар және екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялауға 2008 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінен бөлінген қаражат (бұдан әрі - қаражат) есебінен жүзеге асырылады.

Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2008 года N 754
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 августа 2008 года N 754
Правила
субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса
Сноска. Заголовок с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса (далее - Правила) определяют порядок предоставления из средств республиканского бюджета субсидий на возмещение части затрат на уплату процентов по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса на срок до 7 лет, разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
2. Субсидирование осуществляется за счет средств, выделенных из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год на неотложные затраты на субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса (далее - субсидирование) в сумме 534740327 (пятьсот тридцать четыре миллиона семьсот сорок тысяч триста двадцать семь) тенге (далее - средства).

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
3. Осы Ережеде мынадай ұғымдар мен анықтамалар қолданылады:
1) лизинг беруші - банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыруға лицензиясы бар лизингтік компаниялар, екінші деңгейдегі банктер;
2) лизинг алушы - агроөнеркәсіптік кешен субъектілері;
3) субсидиялау әкімшісі - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
4) арнайы техника - ауыл шаруашылығы өнімін қабылдауға, тасымалдауға, сақтауға және бастапқы өңдеуге, көкөніс өсіруге, мал шаруашылығы, құс шаруашылығы фермаларын механикаландыруға, азық дайындауға, су себетін және суару машиналарына, жылыжайларға арналған жабдықтар мен машиналар;
5) уәкілетті орган - қаржы нарығын реттеу және қадағалау жөніндегі мемлекеттік орган.
4. Субсидиялау сомасы агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар және екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасының 80%-ынан аспайды.
Субсидиялау әкімшісінің төлеуі тиіс қайта өңдейтін жабдықтар және/немесе арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы ставкасын субсидиялау сомасы лизинг беруші жабдықтарды лизинг алушыға нақты берген күнінен бастап он екі айға тең кезеңге есептеледі.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
1. Лизинг берушілердің сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау тәртібі
5. Лизинг берушілерді іріктеуді жүргізу үшін субсидиялау әкімшісі:
1) лизинг берушілерді іріктеуді жүргізудің орны мен күні туралы хабарландыруды республикалық баспа басылымдарында және субсидиялау әкімшісінің интернет-ресурсында орналастырады;
2) құрамында комиссияның төрағасы, мүшелері мен хатшысы бар комиссия құрады, бұл ретте комиссияның сандық құрамы тақ сан және кемінде бес адамнан болуы тиіс. Комиссияның хатшысы комиссия мүшесі бола алмайды.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.12.30 № 2305 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
6. Субсидиялау әкімшісі лизинг берушілерді іріктеуді мынадай өлшемдер бойынша жүзеге асырады:
1) лизинг алушылар беретін лизинг бойынша сыйақы (мүдде) ставкасының деңгейі жылдық 18 (он сегіз) пайыздан аспауға тиіс;
2) лизинг алушының және жобаның қысқаша сипаттамасын қамтитын, лизинг алушылар өтінімдерінің және лизинг беруші мен лизинг алушы арасындағы қаржы лизингі шарттарының қалыптасқан портфелінің болуы;

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) лизингодатель - лизинговые компании, имеющие лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, банки второго уровня;
2) лизингополучатель - субъекты агропромышленного комплекса;
3) администратор субсидирования - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
4) специальная техника - оборудование и машины для приемки, транспортировки, хранения и первичной обработки сельскохозяйственной продукции, возделывания овощей, механизации животноводческих птицеводческих ферм, заготовки кормов, дождевальных и оросительных машин, теплиц;
5) уполномоченный орган - государственный орган по регулированию и надзору финансового рынка.
4. Сумма субсидирования составляет не более 80 процентов ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса.
Сумма субсидирования ставки вознаграждения по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и/или специальной техники, подлежащая оплате администратором субсидирования, рассчитывается за период, равный двенадцати месяцам со дня фактической передачи оборудования лизингодателем лизингополучателю.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
2. Порядок субсидирования ставок вознаграждения
(интереса) лизингодателей
5. Для проведения отбора лизингодателей, администратор субсидирования:
1) размещает объявление о месте и дате проведения отбора лизингодателей в республиканских печатных изданиях и на интернет-ресурсе администратора субсидирования;
2) образует комиссию в составе председателя, членов и секретаря комиссии, при этом количественный состав комиссии должен быть нечетным и не менее пяти человек. Секретарь комиссии не является членом комиссии.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.12.2009 № 2305 (порядок введения в действие см. п. 2).
6. Администратор субсидирования осуществляет отбор лизингодателей по следующим критериям:
1) уровень ставки вознаграждения (интереса) по лизингу, выдаваемого лизингополучателями, не должен превышать 18 (восемнадцать) процентов годовых;
2) наличие сформированного портфеля заявок лизингополучателей, включающего краткое описание лизингополучателя, проекта, договоров финансового лизинга между лизингодателем и лизингополучателями;

3) лизинг берушілердің іріктеу жүргізілетін күннің алдындағы соңғы үш ай ішінде уәкілетті орган белгілеген пруденциялық нормативтерді сақтауы;
4) тиісті лицензиясының болуы;
5) салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің болмауы.
7. Лизинг берушілер әлеуетті лизинг алушылардың қаржылық жағдайын, оның лизинг беруші алдындағы өзінің міндеттемелерін орындау қабілеттілігін, лизинг бойынша жобаның өтелуін, сондай-ақ агроөнеркәсіптік кешеннің мынадай:
1) ет, құс етін өндіру және жұмыртқа шығару, ет өңдеу;
2) сүт өндіру және өңдеу;
3) жеміс-жидектерді, көкөністерді өсіру және қайта өңдеу, жеміс-көкөніс консервілерін, балалар тағамдарын шығару;
4) майлы дақылдарды өсіру, қайта өңдеу және өсімдік майын шығару;
5) дәнді дақылдарды өсіру, қайта өңдеу;
6) қант шығару кіші салаларын дамыту басымдылығын негізге ала отырып, лизинг алушылар өтінімдерінің қалыптасқан портфелін ұсынады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
8. Іріктеуге қатысуға ниет білдірген лизинг берушілер осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысанда өтінім ұсынады.
9. Өтінімге оның ажырамас бөлігі ретінде мыналар қоса беріледі:
1) банктік қызметтердің жекелеген түрлерін ұсынуға лизинг берушінің құқығын растайтын лицензияның нотариалды куәландырылған көшірмесі;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күні алдындағы үш айдан аспайтын мерзімге салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегінің жоқтығы немесе бар екендігі туралы тиісті салық органының белгіленген нысандағы бірінші басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрі басылған анықтамасының түпнұсқасы;
4) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лизинг алушының сипаттамасы;
5) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жобаның қысқаша сипаттамасы;
6) қоса берілген төлемдер кестесімен бірге алдын ала лизинг шарттары, сондай-ақ ағымдағы қаржы жылында жасалған лизинг шарттары;
7) осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес ауыл шаруашылығы техникасын, қайта өңдейтін жабдықтарды және/немесе арнайы техникаларды жеткізу күнінен бастап сыйақы есептеудің алдын ала кестесі;

3) соблюдение лизингодателями пруденциальных нормативов , установленных уполномоченным органом в течение трех последних месяцев, предшествующих дате проведения отбора;
4) наличие соответствующей лицензии;
5) отсутствие налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям.
7. Лизингодатели представляют сформированный портфель заявок лизингополучателей, исходя из финансового состояния потенциального лизингополучателя, способности его исполнять свои обязательства перед лизингодателем, окупаемости проекта по лизингу, а также приоритетности развития следующих подотраслей агропромышленного комплекса:
1) производство мяса, мяса птицы и яиц, переработка мяса;
2) производство и переработка молока;
3) выращивание и переработка плодов, ягод, овощей, производство плодоовощных консервов, детского питания;
4) выращивание, переработка масличных культур и производство растительного масла;
5) выращивание, переработка зерновых культур;
6) производство сахара.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
8. Лизингодатели, желающие принять участие в отборе, представляют заявку установленной формы, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. К заявке в качестве неотъемлемой ее части прилагаются:
1) нотариально засвидетельствованная копия лицензии, подтверждающая право лизингодателя на предоставление отдельных видов банковских услуг;
2) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) оригинал справки установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды не более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа;
4) описание лизингополучателя по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
5) краткое описание проекта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
6) предварительные договора лизинга, также заключенные в текущем финансовом году договора лизинга с приложенными графиками платежей;
7) предварительный график расчета вознаграждения со дня передачи сельскохозяйственной техники, поставки перерабатывающего оборудования и/или специальной техники согласно приложению 4 к настоящим Правилам;

8) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күні алдында үш айдан аспайтын мерзімге салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегінің жоқтығы немесе бар екендігі туралы тиісті салық органының әрбір лизинг алушы бойынша белгіленген нысандағы бірінші басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрі басылған анықтамасының көшірмесі;
9) лизинг берушілерді іріктеуді жүргізу қорытындылары туралы комиссия отырысының Хаттамасына қол қойылған күннен бастап 25 күнтізбелік күн ішінде ұсынылған алдын ала қаржы лизингі шарттарына сәйкес қаржы лизингі шарттарын бекіту туралы лизинг берушінің жазбаша міндеттемесі;
10) өтінімге бірінші басшы қол қоймаған жағдайда өтінімге қол қою құқығына арналған сенімхат.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
10. Өтінім және қоса берілетін барлық құжаттар бір пакетке тігіліп, нөмірленуі тиіс, соңғы бетінің арт жағындағы жіптің ұшы "____" парақ тігілген және нөмірленген. Күні 2008 жылғы "___" _________ деген сөздер жазылған қағаз парақпен желімделіп, лизинг берушінің лауазымды адамының қолы қойылуы және лизинг берушінің мөрімен бекітілуі тиіс.
11. Лизинг берушілердің өтінімдері салынған конверттерді ашуды жүргізу күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде конверттерді ашу хаттамасы жасалады және оған комиссия төрағасы, комиссия мүшелері және хатшы қол қояды.
12. Комиссия конверттерді ашу хаттамасына қол қойылған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жеке отырысында лизинг берушілердің өтінімдерін олардың толықтығы және осы Ереженің талаптарына сәйкестігі мәніне қарайды.
13. Қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау үлесі лизинг берушілердің өтінімдерінде ұсынылған ауыл шаруашылығы техникасы, сыйақы есептеудің алдын ала кестелеріне сәйкес лизинг жобалары бойынша сыйақының жалпы сомасына субсидиялауға ұсынылатын қаражаттың (537740327 теңге) арақатынасымен анықталады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
14. Лизинг берушілерді іріктеуді жүргізу және субсидияларды бөлу қорытындылары туралы хаттамаға лизинг берушілердің өтінімдерін олардың толықтығы және осы Ереженің талаптарына сәйкестігі мәніне түпкілікті қарағаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде комиссия төрағасы, комиссия мүшелері және хатшы қол қояды.

8) копия справки по каждому лизингополучателю соответствующего налогового органа установленной формы об отсутствии или наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды не более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа;
9) письменное обязательство лизингодателя о заключении договоров финансового лизинга в соответствии с представленными предварительными договорами финансового лизинга в течение 25 календарных дней со дня подписания Протокола заседания комиссии об итогах проведения отбора лизингодателей;
10) доверенность на право подписания заявки, в случае если заявка подписана не первым руководителем.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
10. Заявка и все прилагаемые документы должны быть прошиты в один пакет, пронумерованы, на обороте последней страницы концы нити должны быть заклеены листом бумаги со словами "Прошито и пронумеровано ___ листов. Дата "___"_________ 2008 год", подписано должностным лицом лизингодателя и скреплена печатью.
11. В течение 5 (пяти) рабочих дней со дня проведения вскрытия конвертов с заявками лизингодателей составляется и подписывается председателем комиссии, членами комиссии и секретарем протокол вскрытия конвертов.
12. Комиссия в течение 20 (двадцати) рабочих дней после подписания протокола вскрытия конвертов на отдельном заседании рассматривает заявки лизингодателей на предмет полноты и соответствия требованиям настоящих Правил.
13. Доля субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники определяется соотношением средств, предоставляемых на субсидирование (534740327 тенге) к общей сумме вознаграждения по проектам лизинга согласно представленным в заявках лизингодателей предварительным графикам расчета вознаграждения.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
14. Протокол об итогах проведения отбора лизингодателей и распределения субсидий подписывается председателем комиссии, членами комиссии и секретарем в течение 5 (пяти) рабочих дней после окончательного рассмотрения заявок лизингодателей на предмет полноты и соответствия требованиям настоящих Правил.

15. Іріктеуден өткен лизинг берушілер 25 (жиырма бес) күнтізбелік күн ішінде ұсынылған алдын ала қаржы лизингі шарттарына сәйкес лизинг алушылармен қаржы лизингі шарттарына қол қояды.
16. Іріктеу нәтижелері бойынша субсидиялау әкімшісі мен лизинг беруші арасында қаражат аудару тәртібі мен шарттарын, тараптардың жауапкершілігін, жасалған қаржы лизингі шарттарын және басқа да талаптарды көздейтін субсидиялауға арналған шарттар жасалады.
17. Субсидиялау әкімшісі осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаражатты республикалық бюджеттен лизинг берушінің есеп шотына аударуға лизинг беруші берген өтінімдерді және осы Ережеге 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті қарайды және оларды қарағаннан кейін осы Ережеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лизинг бойынша сыйақының пайыздық ставкасын субсидиялауға арналған ведомость қалыптастырады.
18. Субсидиялау әкімшісі субсидиялардың сомасын лизинг берушілерге тоқсан сайын аванстық төлеммен аударады. Аударылатын қаражат сомасы лизинг берушілер мен лизинг алушылар арасында жасалған қаржы лизингі шарттарының төлем кестелері негізінде есептеледі. Субсидиялар лизинг шарты бойынша беріледі, олар бойынша лизинг алушылар өтеу кестелеріне сәйкес төлемдерді уақтылы және толық жүргізеді.
19. Келесі қаржы жылына өтетін және субсидиялауға арналған шартқа сәйкес төлеуге жататын субсидиялау сомасының қалдығын ағымдағы қаржы жылының соңында біржолғы аванстық төлеммен субсидиялау әкімшісі аударады.
Лизинг берушілерге субсидияны төлеу үшін субсидиялау әкімшісі қазынашылықтың аумақтық бөлімшесіне екі дана төлеуге жататын шоттар тізілімін және төлеуге жататын шотты ұсынады.
20. Лизинг берушілер алынған қаражат бойынша субсидиялау әкімшісіне есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей растайтын құжаттарды қоса бере отырып, лизинг бойынша сыйақы ставкасын нақты есептеу және өтеу туралы есеп және келесі тоқсанда субсидиялар алуға белгіленген нысандағы өтінімді беруі тиіс.
3. Қорытынды ережелер
21. Лизинг алушы лизинг беруші алдындағы міндеттемелерді мерзімінен бұрын тоқтатқан және (немесе) лизинг алушының міндеттемелерді бұзғаны үшін қаржы лизингі шартын мерзімінен бұрын бұзған жағдайда лизинг беруші 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде субсидиялау әкімшісін бұл туралы хабардар етуі және субсидиялардың пайдаланылмаған сомасын республикалық бюджеттің кірісіне қайтару жөнінде шаралар қабылдауы тиіс. Мұндай жағдайда қаржы лизингінің шартын бұзған сәттен бастап субсидиялау тоқтатылады.

15. Лизингодатели, прошедшие отбор, в течение 25 (двадцати пяти) календарных дней подписывают договоры финансового лизинга с лизингополучателем в соответствии с представленными предварительными договорами финансового лизинга.
16. По результатам отбора между администратором субсидирования и лизингодателями заключаются договоры на субсидирование, предусматривающие порядок и условия перечисления средств, ответственность сторон, перечень заключенных договоров финансового лизинга и иные условия.
17. Администратор субсидирования проверяет представленные лизингодателем заявки на перечисление средств из республиканского бюджета на расчетный счет лизингодателя по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и отчет по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, и после их рассмотрения формирует ведомость для субсидирования процентной ставки вознаграждения по лизингу по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
18. Администратор субсидирования перечисляет лизингодателям суммы субсидий ежеквартально авансовым платежом. Суммы перечисляемых средств рассчитываются на основании графиков платежей договоров финансового лизинга, заключенных между лизингодателями и лизингополучателями, и равны сумме платежей в предстоящем квартале. Субсидии предоставляются по договорам лизинга, по которым лизингополучатели своевременно и полностью производят платежи согласно графикам погашения.
19. Остаток суммы субсидирования, переходящий на следующий финансовый год и подлежащий выплате согласно договору на субсидирование, перечисляется администратором субсидирования единовременным авансовым платежом в конце текущего финансового года.
Для выплаты субсидий лизингодателям администратором субсидирования в территориальное подразделение казначейства представляются реестр счетов к оплате в двух экземплярах и счета к оплате.
20. Лизингодатели по полученным средствам должны представлять отчеты не позднее 10 числа месяца следующего за отчетным кварталом администратору субсидирования о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения по лизингу с приложением подтверждающих документов и заявки установленной формы на получение субсидий в следующем квартале.
3. Заключительные положения
21. В случае досрочного прекращения лизингополучателем обязательств перед лизингодателем и (или) досрочного расторжения договора финансового лизинга из-за нарушения лизингополучателем обязательств лизингодатель должен в течение 5 (пяти) календарных дней информировать об этом администратора субсидирования и принять меры по возврату неиспользованных сумм субсидий в доход республиканского бюджета. В этом случае субсидирование прекращается с момента расторжения договора финансового лизинга.

22. Лизинг алушылар міндеттемелерді уақтылы және толық орындау бойынша лизинг берушілер алдында Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапты болады.
23. Лизинг берушілер субсидиялау ретінде алынған қаражаттың мақсатсыз пайдаланылғаны үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапты болады.
24. Субсидиялау әкімшісі өз құзыреті шегінде субсидияларды аударуға ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы үшін, лизинг берушілер лизинг алушыларға ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге субсидиялар ретінде бөлінген қаражаттың тиімді, нәтижелі және мақсатты пайдаланылуы үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес жауапты болады.
Ескерту. 24-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне лизингтік
компаниялар және екінші
деңгейдегі банктер ұсынатын
ауыл шаруашылығы техникасы,
қайта өңдейтін жабдықтар мен
арнайы техникалар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау
ережесіне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
ӨТІНІМ
Қазақстан Республикасы Үкіметінің N  қаулысымен бекітілген Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар және екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау ережесін қарап, оны алғанын
___________________________________________________________________
(лизингтік компанияларын, банктің атауы)
осымен куәландырады және "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар және екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау" бағдарламасын іске асыруға қатысуға тілек білдіреді.
1.  Лизинг беруші туралы мәліметтер
Толық атауы _________________________________________________
Заңды мекен-жайы ____________________________________________
Іс жүзіндегі мекен-жайы, телефоны, факсы, электрондық
мекен-жайы ________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (нөмірі, берілген күні)* _________
___________________________________________________________________
Лицензия (нөмірі, берілген күні және лицензия берген органның
атауы)* ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
Лизинг берушінің бірінші басшының Т.А.Ә. __________________________

22. Лизингополучатели несут ответственность перед лизингодателями по своевременному и полному исполнению обязательств в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
23. Лизингодатели несут ответственность за нецелевое использование средств, полученных в качестве субсидирования, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
24. Администратор субсидирования, в пределах своей компетенции, несет ответственность за достоверность документов, представленных для выплаты субсидий, за эффективное, результативное и целевое использование средств, выделенных в качестве субсидий на возмещение ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизингодателями лизингополучателям в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан .
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
Приложение 1
к Правилам субсидирования ставки
вознаграждения (интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники,
перерабатывающего оборудования и
специальной техники,
предоставляемых лизинговыми
компаниями и банками второго уровня
субъектам агропромышленного
комплекса
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
ЗАЯВКА
Рассмотрев Правила субсидирования ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса, утвержденные постановлением Правительства РК от _________ N____, получение которых настоящим удостоверяется
___________________________________________________________________
(наименование лизинговой компании, банка)
и изъявляет желание принять участие в реализации Программы "Субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса".
1. Сведения о лизингодателе
Полное наименование _______________________________________________
Юридический адрес _________________________________________________
Фактический адрес, телефоны, факс, электронный адрес: _____________
___________________________________________________________________
Свидетельство о государственной регистрации (номер, дата выдачи)*
___________________________________________________________________
Лицензия (номер, дата выдачи и наименование органа, выдавшего
лицензию* _________________________________________________________
Ф.И.О. первого руководителя лизингодателя _________________________

2. Іріктеу өткізілген күннің алдындағы соңғы үш ай ішінде қаржы нарығын реттеу және қадағалау жөніндегі мемлекеттік органның пруденциалдық нормативтерін сақтау туралы мәліметтер
Бір лизинг алушыға қауіптің ең жоғары мөлшері (_________________)
Өтімділік коэффициенті (_________________________________________)
Ашық валюталық ұстанымның лимиттері (___________________________)
Банктің негізгі қаражатқа және басқа да қаржылық емес активтерге
инвестициялары ең жоғары мөлшерінің коэффициенті (_______________)
3. Лизинг алушылардың өтінімдер портфелі туралы мәліметтер
Р/с
N
Заңды тұлғаның, кәсіпорынның толық атауы
Мекен-
жайы
Негізгі
қызмет
түрі
Лизинг
мақсаты
Лизинг сомасы, млн. теңге
Лизинг бойынша сыйақы сомасы**, теңге
Ескертпе:
* нотариалды куәландырылған көшірмелері ұсынылады;
** сыйақы сомасы лизинг беруші жабдықтарды және/немесе арнайы техникаларды лизинг алушыға нақты берген күнінен бастап он екі ай көлемі бойынша есептелуі тиіс
Лизинг берушінің бірінші басшысы ________________________
(қолы, Т.А.Ә)
М.О.
күні
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне лизингтік
компаниялар және екінші
деңгейдегі банктер ұсынатын
ауыл шаруашылығы техникасы,
қайта өңдейтін жабдықтар мен
арнайы техникалар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау
ережесіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
Лизинг алушының сипаттамасы:
1. Толық атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны ___________________________
___________________________________________________________________
2. Меншік нысаны __________________________________________________
3. Заңды, іс жүзіндегі және электрондық мекен-жайы, телефондары,
факсы. ____________________________________________________________
4. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі (нөмірі, берілген күні) ______
___________________________________________________________________
5. Жарғылық капиталының мөлшері ___________________________________
6. Құрылтайшылары _________________________________________________
7. Банктік деректемелері __________________________________________
8. Салықтық есепке алу үшін тіркеу орны, СТН N ____________________
9. Бірінші басшының Т.А.Ә., қызметтік және үй телефондары _________
___________________________________________________________________
10. Негізгі қызмет түрі ___________________________________________

2. Сведения о соблюдении пруденциальных нормативов государственного
органа по регулированию и надзору финансового рынка в течение трех
последних месяцев, предшествующих дате проведения отбора
Максимальный размер риска на одного лизингополучателя (___________)
Коэффициент ликвидности (_________________________________________)
Лимиты открытой валютной позиции (________________________________)
Коэффициент максимального размера инвестиций банка в основные
средства и другие нефинансовые активы (___________________________)
Размер уставного капитала млн. тенге (____________________________)
Размер собственного капитала млн. тенге (_________________________)
3. Сведения о портфеле заявок лизингополучателей
N
п/п
Полное
наименование
юридического
лица,
предприятия
Адрес
Основной
вид
деятель-
ности
Цель
лизинга
Сумма
лизинга,
млн.
тенге
Сумма
вознагражде-
ния по
лизингу сельскохо-
зяйственной техники,**
тенге
Примечание:
* представляются нотариально засвидетельствованные копии;
** сумма вознаграждения должна быть рассчитана за 12 месяцев
со дня фактической передачи оборудования и/или специальной
техники лизингодателем лизингополучателю.
Первый руководитель лизингодателя _______________________
(подпись, Ф.И.О.)
М.П.
дата
Приложение 2
к Правилам субсидирования ставки
вознаграждения (интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники,
перерабатывающего оборудования и
специальной техники,
предоставляемых лизинговыми
компаниями и банками второго уровня
субъектам агропромышленного
комплекса
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
Описание лизингополучателя*
1. Полное наименование, организационно-правовая форма _____________
___________________________________________________________________
2. Форма собственности ____________________________________________
3. Юридический, фактический и электронный адреса, телефоны, факс __
___________________________________________________________________
4. Свидетельство о государственной регистрации (номер, дата выдачи)
___________________________________________________________________
5. Размер уставного капитала ______________________________________
6. Учредители _____________________________________________________
7. Банковские реквизиты ___________________________________________
8. Место регистрации для налогового учета, N РНН __________________
9. Ф.И.О. первого руководителя, служебный и домашний телефоны _____
___________________________________________________________________
10. Виды основной деятельности ____________________________________

11. Жылдық айналымы, сомасы _______________________________________
12. Соңғы есепті күнгі пайдасы немесе шығыны, сомасы ______________
___________________________________________________________________
13. Қызметкерлердің іс жүзіндегі саны _____________________________
14. Бюджетке төленетін төлемдер, салықтар және басқа да алымдар
бойынша берешегі (қай түрі бойынша және сомасы) ___________________
___________________________________________________________________
15. Кредиттер бойынша берешегі (кімге және сомасы) ________________
___________________________________________________________________
16. Болжамды өткізу нарықтары және олардың теңгемен сыйымдылығы
___________________________________________________________________
Лизинг берушінің бірінші басшысы ____________________________
(лауазымы, қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
күні
________________________________________туралы мәліметтер **
(лизинг алушының атауы)
растаймын ___________________________________________________
(лауазымы, қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
күні
Ескертпе:
* әрбір лизинг алушы бойынша жеке толтырылады;
** мәліметтер лизингтік компанияның немесе банк басшысының қолымен және мөрімен куәландырылады.
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне лизингтік
компаниялар және екінші
деңгейдегі банктер ұсынатын
ауыл шаруашылығы техникасы,
қайта өңдейтін жабдықтар мен
арнайы техникалар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау
ережесіне 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
Жобаның қысқаша сипаттамасы*
1. Кәсіпорынның атауы _______________________________________
2. Сомасы ___________________________________________________
3. Мерзімі __________________________________________________
4. Сыйақы ставкасы __________________________________________
5. Жобаның мақсаты __________________________________________
___________________________________________________________________
Р/с
N
Сатып алынатын жабдықтың, арнайы техниканың атауы
Саны
құны
Жалпы сомасы
Жобаны іске асырудан жоспарланып отырған нәтижелер __________
___________________________________________________________________
Лизинг берушінің бірінші басшысы ____________________________
(лауазымы, қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
күні
_________________________________________туралы мәліметтер **
(лизинг алушының атауы)
растаймын____________________________________________________
(лауазымы, қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
күні
Ескертпе:
* әрбір лизинг алушы бойынша жеке толтырылады;
** мәліметтер лизингтік компаниямен немесе банк басшысының қолымен және мөрімен куәландырылады.
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне лизингтік
компаниялар және екінші
деңгейдегі банктер ұсынатын
ауыл шаруашылығы техникасы,
қайта өңдейтін жабдықтар мен
арнайы техникалар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау
ережесіне 4-қосымша

11. Годовой оборот, сумма _________________________________________
12. Прибыль или убыток на последнюю отчетную дату, сумма __________
___________________________________________________________________
13. Фактическая численность работников ____________________________
14. Задолженность по платежам в бюджет, налогам и другим сборам (по
каким видам и сумма) ______________________________________________
15. Задолженность по кредитам (кому и сумма) ______________________
___________________________________________________________________
16. Предполагаемые рынки сбыта и их емкость в тенге _______________
___________________________________________________________________
Первый руководитель лизингополучателя _____________________________
(должность, подпись, Ф.И.О.)
М.П.
дата
Сведения** о ______________________________________________________
(наименование лизингополучателя)
подтверждаю: ______________________________________________________
(должность, подпись, Ф.И.О.)
М.П.
дата
Примечание:
* заполняется отдельно по каждому лизингополучателю;
** сведения заверяются подписью и печатью руководителя лизинговой компании или банка.
Приложение 3
к Правилам субсидирования ставки
вознаграждения (интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники,
перерабатывающего оборудования и
специальной техники,
предоставляемых лизинговыми
компаниями и банками второго уровня
субъектам агропромышленного
комплекса
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
Краткое описание проекта*
1. Наименование предприятия _______________________________________
2. Сумма __________________________________________________________
3. Срок ___________________________________________________________
4. Ставка вознаграждения __________________________________________
5. Цель проекта ___________________________________________________
___________________________________________________________________
N
п/п
Наименование закупаемого
оборудования,
специальной техники
Количество
Стоимость
Общая сумма
Планируемые результаты от реализации проекта ______________________
___________________________________________________________________
Первый руководитель лизингополучателя _____________________________
(должность, подпись, Ф.И.О.)
М.П.
дата
Сведения** о ______________________________________________________
(наименование лизингополучателя)
подтверждаю: ______________________________________________________
(должность, подпись, Ф.И.О.)
Примечание:
* заполняется отдельно по каждому лизингополучателю;
** сведения заверяются подписью и печатью руководителя
лизинговой компании или банка.
Приложение 4
к Правилам субсидирования ставки
вознаграждения (интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники,
перерабатывающего оборудования и
специальной техники,
предоставляемых лизинговыми
компаниями и банками второго уровня
субъектам агропромышленного
комплекса

Ескерту. 4-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
Лизинг бойынша сыйақыны есептеудің алдын ала кестесі
Айы
Қайта өңдейтін
жабдықтар
жеткізілген
күннен бастап
лизинг бойынша
есептелген
сыйақы сомасы,
теңге
Арнаулы
техникаларды
жеткізген
күннен бастап
лизинг бойынша
есептелген
сыйақы сомасы,
теңге
Ауыл
шаруашылығы
техникасын
жеткізген
күннен бастап
лизинг бойынша
есептелген
сыйақы сомасы,
теңге
Бірінші
Екінші
Үшінші
Төртінші
Бесінші
Алтыншы
Жетінші
Сегізінші
Тоғызыншы
Оныншы
Он бірінші
Он екінші
Барлығы
Лизинг берушінің бірінші басшысы ____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
күні
Лизинг алушының бірінші басшысы____________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
М.О.
күні
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне лизингтік
компаниялар және екінші
деңгейдегі банктер ұсынатын
ауыл шаруашылығы техникасы,
қайта өңдейтін жабдықтар мен
арнайы техникалар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау
ережесіне 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
Лизингтік компаниялар мен екінші деңгейдегі банктер
лизинг алушыларға беретін қайта өңдейтін жабдықтарды
мен арнаулы техникаларды лизингілеу жөніндегі сыйақы
(мүдде) ставкасын субсидиялау үшін республикалық
бюджеттен қаражат аударуға өтінім
Күні 20_ж. _______ __________
Осымен ____________________________ лизингтік компаниясы (банкі) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінен 20__жылғы ___ ___________ N_______ субсидиялау шартына сәйкес республикалық бюджеттен "Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік компаниялар және екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнайы техникалар лизингі бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын субсидиялау" бағдарламасы бойынша ашылған лизинг берушінің N___ есеп шотына________ кезеңіне________ теңге сомасында қаражат аударуды сұрайды.
Лизингтік компанияның
(банктің) бірінші басшысы _________________________________
(қолы, Т.А.Ә)
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне лизингтік
компаниялар және екінші
деңгейдегі банктер ұсынатын
ауыл шаруашылығы техникасы,
қайта өңдейтін жабдықтар мен
арнайы техникалар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау
ережесіне 6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
Лизинг бойынша сыйақы ставкасын іс жүзінде есептеу
мен өтеу туралы есеп және 20_ жылдың __ тоқсанына
арналған өтінім
р/с
N
Агроөнер-
кәсіптік
кешен
субъек-
тісінің
(лизинг
алушының)
атауы
Барлық
көзделген
субсидия-
лар,
теңге
Есепті кезеңдегі барлық аударылған субсидиялар, теңге
Іс жүзінде есептелген субсидиялар, теңге
Ауытқуы
(+, -)
(+) артық
төленгені,
(-) кемі
бар-
лығы
оның ішінде есепті кезеңде
бар-
лығы
оның
ішінде
есепті
кезеңде
5-бағ.-
7-бағ.
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Лизинг алушыға іс жүзінде есептелген* сыйақы, теңге
Лизинг алушы төлеген сыйақы, теңге
20__жылдың______тоқсанына лизингтік компанияның (банктің) өтінімі, теңге
бар-
лығы
оның
ішінде
есепті
кезеңде
бар-
лығы
оның
ішінде
есепті
кезеңде
жалпы сомасы
лизинг
алушының
өтегені
бюджеттен
субсидия-
ланғаны**
%
сомасы
%
сомасы
%
сомасы
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Лизингтік компанияның (банктің) басшысы ___________________________
МО                                      (қолы, Т.А.Ә.)
Ескертпе:
* Қазақстан Республикасы Ауылшаруашылығы министрлігі субсидияларының сомасын есептемегенде
** 8-бағ. бойынша ауытқу сомасын ескере отырып
Агроөнеркәсіптік кешен
субъектілеріне лизингтік
компаниялар және екінші
деңгейдегі банктер ұсынатын
ауыл шаруашылығы техникасы,
қайта өңдейтін жабдықтар мен
арнайы техникалар лизингі
бойынша сыйақы (мүдде)
ставкасын субсидиялау
ережесіне 7-қосымша

Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
Предварительный график расчета вознаграждения по лизингу
Месяц
Сумма начисленного
вознаграждения по лизингу
перерабатывающего
оборудования со дня
поставки, тенге
Сумма начисленного вознаграждения по лизингу сельскохозяйственной техники со дня поставки, тенге
Сумма начисленного
вознаграждения по
лизингу специальной
техники со дня
поставки, тенге
Первый
Второй
Третий
Четвертый
Пятый
Шестой
Седьмой
Восьмой
Девятый
Десятый
Одиннадцатый
Двенадцатый
Всего
Первый руководитель лизингодателя _______________________
(подпись, Ф.И.О.)
М.П.
дата
Первый руководитель лизингополучателя ___________________
(подпись, Ф.И.О.)
М.П.
Дата
Приложение 5
к Правилам субсидирования ставки
вознаграждения (интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники,
перерабатывающего оборудования и
специальной техники,
предоставляемых лизинговыми
компаниями и банками второго уровня
субъектам агропромышленного
комплекса
Сноска. Приложение 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
Заявка
на перечисление средств из республиканского бюджета
лизингополучателю для субсидирования ставки вознаграждения
(интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники,перерабатывающего оборудования и
специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями
и банками второго уровня
Дата ____ ______________ 20__ г.
Настоящим лизинговая компания (банк) ________________________ просит Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан перечислить согласно договору на субсидирование от ____ _____________ 20__ года N ______ средства из республиканского бюджета на расчетный счет лизингодателя N _____________, открытый по Программе "Субсидирование ставки вознаграждения (интереса) по лизингусельскохозяйственной техники,  перерабатывающего оборудования и специальной техники, предоставляемых лизинговыми компаниями и банками второго уровня субъектам агропромышленного комплекса", в сумме _____________ тенге за ________________ период.
Первый руководитель
лизинговой компании (банка)  _______________________
(подпись, Ф.И.О.)
Приложение 6
к Правилам субсидирования ставки
вознаграждения (интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники,
перерабатывающего оборудования и
специальной техники,
предоставляемых лизинговыми
компаниями и банками второго уровня
субъектам агропромышленного
комплекса
Сноска. Приложение 6 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
Отчет
о фактическом начислении и погашении ставки вознаграждения
по лизингу и заявка на ___ квартал 20__ г.
N
п/п
Наимено-
вание
субъекта
агропро-
мышленного
комплекса
(лизингопо-
лучателя)
Всего
предус-
мотрено
субсидий,
тенге
Всего
перечислено
субсидий
за отчетный
период, тенге
Фактически
начислено
субсидий,
тенге
Отклонение
(+,-)
(+) пере-
плата,
(-) недос-
таток
всего
в том
числе
за
отчет-
ный
период
всего
в том
числе
за
отчет-
ный
период
гр.5-гр.7
всего
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Фактически
начислено
лизингопо-
лучателю*
вознаграж-
дения, тенге
Уплачено
лизингопо-
лучателем
вознаграж-
дения, тенге
Заявка лизинговой компании
(банка) на ___ квартал
20__ г., тенге
общая
сумма
погашение
лизингопо-
лучателем
субсидирование
из бюджета**
всего
в том
числе
за
отчет-
ный
период
всего
в том
числе
за
отчет-
ный
период
%
сумма
%
сумма
%
сумма
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Руководитель лизинговой компании (банка) _________________
(подпись, Ф.И.О.)
М.П.
Примечание:
* без учета суммы субсидий Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
** с учетом суммы отклонении по графе 8.
Приложение 7
к Правилам субсидирования ставки
вознаграждения (интереса) по лизингу
сельскохозяйственной техники,
перерабатывающего оборудования и
специальной техники,
предоставляемых лизинговыми
компаниями и банками второго уровня
субъектам агропромышленного
комплекса

Ескерту. 7-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.25 N 1084 Қаулысымен.
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы вице-министрі
20__жылғы "____" ________ N___
20__жылғы N ___ субсидиялауға арналған шартқа сәйкес
109 "Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға
арналған резерві есебінен іс-шаралар өткізу" бағдарламасы
бойынша агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне лизингтік
компаниялар мен екінші деңгейдегі банктер ұсынатын ауыл
шаруашылығы техникасы, қайта өңдейтін жабдықтар мен арнаулы
техникалар лизингі бойынша сыйақының пайыздық ставкасын
субсидиялау үшін ведомость
Ли-
зинг-
тік
ком-
пания-
ның
(банк-
тің)
атауы
Субси-
диялауға
арналған
шарттың
нөмірі
мен
жасалған
күні
Кредит беру шарты
Қазақстан Республикасы Ауылшаруашылығы
министрлігі
субсидияларының
іс жүзінде
аударылған
сомасы
Қалдықтың
барлығы
(5-бағ.-
6-бағ.)
лизинг
сомасы
сыйақы
став-
касын
өтеу-
дің
жылдық
сомасы
субси-
диялай-
тын
жылдық
сома
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
20__жылдың____тоқсанына лизингтік компанияның (банктің) өтінімі
Субсидиялау
жалпы
сомасы
лизинг
алушының
өтегені
бюджеттен
субсидия-
ланғаны
өткен
кезеңдерде
есептелгені
банк өтінімін ескере отырып, есептелгендердің жиыны
(10-бағ.+ 11-бағ)
аударуға
жататыны
(12-бағ.-
6-бағ.)
сомасы
сомасы
8
9
10
11
12
13
Жауапты департаменттердің директорлары __________________________
(қолы, Т.А.Ә.)

Сноска. Приложение 7 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.11.2008 N 1084 .
"Утверждаю"
вице-министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от "___"___________ 20__ года N __
Ведомость
для субсидирования процентной ставки вознаграждения
по лизингу сельскохозяйственной техники, перерабатывающего оборудования и специальной техники, передаваемых лизинговыми компаниями и банками в торого уровня субъектам агропромышленного комплекса по программе 109 "Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты" согласно договору на субсидирование от ________ N __
Наимено-
вание
лизин-
говой
компании
(банка)
Номер
и дата
заклю-
чения
догово-
ров на
субси-
диро-
вание
Условие кредитования
Фактически
перечислен-
ные суммы
субсидий
Министер-
ством
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
Всего
остаток
(гр.5-
гр.6)
сумма
лизинга
годовая
сумма
погаше-
ния
ставки
возна-
гражде-
ния
годовая
субсиди-
руемая
сумма
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Заявка лизинговой компании
(банка) на __ квартал 20__ года
Субсидирование
общая
сумма
погашение
лизингопо-
лучателем
субсидиро-
вание из
бюджета
сумма
сумма
начисле-
ние за
прошлые
периоды
итого
начисление
с учетом
заявки
(гр.10+
гр.11)
подлежит
перечис-
лению
(гр.12-
гр.6)
8
9
10
11
12
13
Директоры ответственных департаментов ______________________
(подпись, Ф.И.О.)