Туризм саласындағы мамандарды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға қойылатын жалпы талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қыркүйектегі N 878 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 405 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.06.2015 № 405 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған туризм саласындағы мамандарды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға қойылатын жалпы талаптар бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 23 қыркүйектегі
N 878 қаулысымен
бекітілген
Туризм саласындағы мамандарды даярлауға, қайта даярлауға және  олардың біліктілігін арттыруға қойылатын жалпы талаптар
Туризм саласындағы мамандарды даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға қойылатын жалпы талаптар туристік сала ұйымында мыналардың:
1) Жарғысында (Ережесінде) мамандарды кәсіптік даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру жөніндегі норманың;
2) мамандардың біліктілігін арттыру жөніндегі жұмыс оқу жоспарларының және бағдарламаларының;
3) тиісті кәсіптер (мамандықтар) бойынша оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендердің;
4) білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен үлгі шартқа сәйкес жасалған оқыту шартының (жұмыс беруші мен білім алушы арасында қайта даярлау және біліктілігін арттыру шарттары туралы жазбаша келісімнің) немесе білім беру қызметтерін көрсету шартының (жұмыс беруші мен техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымы арасындағы кәсіптік даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру шарттары туралы жазбаша келісімнің) болуын қамтиды.

Об утверждении общих требований, предъявляемых к профессиональной подготовке, переподготовке и повышению квалификации специалистов в области туризма
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2008 года № 878. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2015 года № 405
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.06.2015 № 405 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые общие требования, предъявляемые к профессиональной подготовке, переподготовке и повышению квалификации специалистов в области туризма.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2008 года № 878
Общие требования, предъявляемые к профессиональной подготовке,
переподготовке и повышению квалификации специалистов
в области туризма
Общие требования, предъявляемые к профессиональной подготовке, переподготовке и повышению квалификации специалистов в области туризма, включают наличие в организации туристской отрасли:
1) в Уставе (Положении) нормы по организации профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов;
2) рабочих учебных планов и программ по повышению квалификации специалистов;
3) учебников и учебно-методических комплексов по соответствующим профессиям (специальностям);
4) договора обучения (письменного соглашения между работодателем и обучаемым об условиях переподготовки и повышения квалификации) или договора оказания образовательных услуг (письменного соглашения между работодателем и организацией образования, реализующей образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования об условиях профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации), составленного в соответствии с типовым договором , утвержденным уполномоченным органом в области образования.