Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 269 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1313 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 269 и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1313. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :

1. "Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 наурыздағы N 269 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 269 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и правил его формирования" следующие изменения и дополнения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі) белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесінде:
"ҚР ТН бойынша тауардың коды" деген бағанда:
реттік нөмірі 109-жолдағы "8451-ден" деген сөздер "8451 (8451 21, 8451 90 000 0 басқа)" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 85, 86, 91, 200, 202, 206, 221-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
85
Бұрылмайтын және бұрылатын қайырмасы бар бульдозерлер, грейдерлер, тегістегіштер, скреперлер, механикалық күректер, экскаваторлар, бір шөмішті тиеуіштер, тегістейтін машиналар, өздігінен жүретін жол тегістейтін тығыздағыштар*

в Перечне импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), утвержденном указанным постановлением:
в графе "Код товара по ТН ВЭД РК":
в строке, порядковый номер 109, слова "из 8451" заменить словами "8451 (кроме 8451 21, 8451 90 000 0)";
строки, порядковые номера 85, 86, 91, 200, 202, 203, 206, 221, изложить в следующей редакции:
"
85
Бульдозеры с неповоротным и поворотным
отвалом, грейдеры, планировщики,
скреперы, механические лопаты,
экскаваторы, одноковшовые погрузчики,
трамбовочные машины и дорожные катки,
самоходные

8429
86
Топырақты, пайдалы қазбаларды немесе кенді тасымалдауға, жоспарлауға, бейіндеуге, әзірлеуге, таптауға, нығыздауға, ойып алуға немесе бұрғылауға арналған машиналар мен орын алмастыруға арналған өзге де тетіктер; қазықтар қағуға және оларды суырып алуға арналған жабдық; соқалы және роторлы қар тазартқыштар
8430
91
Пресс жинағыштарды қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер, сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престер; пішен шалғылары және көгал шалғылары; 8437 тауар позициясының машиналарынан басқа, жұмыртқаларды, жемістерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
8433
(8433 20 590 0,
8433 30 100 0,
8433 90 000 0
басқа)
200
Өздігінен жүрмейтін темір жол немесе трамвай, жолаушылар вагондары; өздігінен жүрмейтін жүк, почта және өзге де арнайы темір жол немесе трамвай вагондары (8604 тауар позициясына кіретіндерден басқа)
8605 00 000 0
202
Өздігінен жүрмейтін жабық және жабылатын темір жол, жүк вагондары
8606 91
203
Үлкен жүк контейнерлерін, ірі тонналы контейнерлерді және доңғалақты техниканы тасымалдауға арналған платформалар (фитингті платформалар)
8606 99 000 0-ден
206
3 тк шынжыр табанды тракторларды қоспағанда, тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
8701-ден
221
Өзге де ұшу аппараттары (мысалы, тікұшақтар, ұшақтар)
8802 11 000 0-
8802 40 000
";
реттік нөмірлері 101, 102, 103, 159, 160, 161, 162, 163, 165, 166, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 12-1, 71-1, 74-1, 100-1, 112-1, 158-1, 206-1, 208-1, 220-1, 223-1, 223-2, 223-3, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258-жолдармен толықтырылсын:
"
12-1
Қара металдардан жасалған санитарлық-техникалық жабдық (оның бөлшектерін қоспағанда), азаматтық авиация үшін өзгелері
7324 90 000 0-ден
71-1
Өлшенетін жүктің ауырлық күшімен іске қосылатын, ең жоғарғы өлшеу салмағы 30 кг-дан астам, бірақ 5000 кг-дан аспайтын есептеу немесе бақылау машиналарын қоса алғанда, өлшеуге арналған жабдықтар (сезімталдығы 0,05 г немесе одан да жоғары таразылардан басқа), өзгелері
8423 82 900 0
74-1
Ауыл шаруашылығына немесе бағбандыққа арналған құрылғылар: суаруға арналған керек-жарақтар
8424 81 100 0
100-1
Пластиналардың, цилиндрлердің және 8442 тауар позициясының басқа да баспа нысандары арқылы басып шығару үшін пайдаланылатын баспа машиналары; өзге де принтерлер, көшіру аппараттары мен біріктірілген немесе біріктірілмеген факсимильді аппараттар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
8443 (8443 91 басқа)

8429
86
Машины и механизмы прочие для
перемещения, планировки,
профилирования, разработки,
трамбования, уплотнения, выемки или
бурения грунта, полезных ископаемых
или руд; оборудование для забивки и
извлечения свай; снегоочистители
плужные и роторные
8430
91
Машины или механизмы для уборки или
обмолота сельскохозяйственных культур,
включая пресс-подборщики, прессы для
упаковки в кипы соломы или сена;
сенокосилки или газонокосилки; машины
для очистки, сортировки или калибровки
яиц, плодов или других
сельскохозяйственных продуктов, кроме
машин товарной позиции 8437
8433 (кроме
8433 20 590 0,
8433 30 100 0,
8433 90 000 0)
200
Вагоны железнодорожные или трамвайные,
пассажирские несамоходные; вагоны
багажные, почтовые и прочие
специальные железнодорожные или
трамвайные, несамоходные (кроме
входящих в товарную позицию 8604)
8605 00 000 0
202
Вагоны железнодорожные, грузовые
несамоходные крытые и закрывающиеся
8606 91
203
Платформы для перевозки большегрузных
контейнеров, крупнотоннажных
контейнеров и колесной техники
(фитинговые платформы)
из 8606 99 000 0
206
Тракторы (кроме тракторов товарной
позиции 8709), за исключением
тракторов гусеничных 3 тс
из 8701
221
Летательные аппараты прочие
(например, вертолеты, самолеты)
8802 11 000 0 -
8802 40 000
";
строки, порядковые номера 101, 102, 103, 159, 160, 161, 162, 163, 165, 166, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 12-1, 71-1, 74-1, 100-1, 112-1, 158-1, 206-1, 208-1, 223-1, 223-2, 223-3, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, следующего содержания:
"
12-1
Оборудование санитарно-техническое
из черных металлов (исключая его
части), прочее для гражданской
авиации
из 7324 90 000 0
71-1
Оборудование для взвешивания
(кроме весов чувствительностью
0,05 г или выше), включая счетные
или контрольные машины, приводимые в
действие силой тяжести взвешиваемого
груза, с максимальной массой
взвешивания более 30 кг, но не более
5000 кг, прочее
8423 82 900 0
74-1
Устройства для сельского хозяйства
или садоводства: приспособления для
полива
8424 81 100 0
100-1
Машины печатные, используемые для
печати посредством пластин, цилиндров
и других печатных форм товарной
позиции 8442; прочие принтеры,
копировальные аппараты и факсимильные
аппараты, объединенные или
необъединенные; их части и
принадлежности
8443
(кроме 8443 91)

1. "Қаржы лизингі шарттары бойынша қаржы лизингіне беру мақсатында лизинг беруші әкелген, импорты қосылған құн салығынан босатылатын мүлік тізбесін және оны қалыптастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 475 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 19, 245-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 475 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 25 маусымдағы N 707 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 26, 336-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 475 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 шілдедегі N 809 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 28, 376-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 наурыздағы  N 269 және 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 475 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 наурыздағы N 193 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 11, 108-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 475 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 маусымдағы N 575 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 23, 233-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 475 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 1281 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 50, 532-құжат).
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 4 шілдедегі N 571 қаулысының 1-тармағының 3) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 24, 271-құжат).
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 475 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 тамыздағы N 675 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 27, 316-құжат).
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі N 475 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 940 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 38, 438-құжат).
10. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 наурыздағы N 221 қаулысының 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 12-13, 120-құжат).

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года № 475 "Об утверждении Перечня имущества, ввезенного лизингодателем в целях передачи в финансовый лизинг по договорам финансового лизинга, импорт которого освобождается от налога на добавленную стоимость, и правил его формирования" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 19, ст. 245).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2004 года № 707 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года № 475" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 26, ст. 336).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2004 года № 809 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года № 475" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 28, ст. 376).
4. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2005 года № 193 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 269 и от 28 апреля 2004 года № 475" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 11, ст. 108).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2006 года № 575 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года № 475" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 23, ст. 233).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2006 года № 1281 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года № 475" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 50, ст. 532).
7. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2007 года № 571 "О внесении дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 24, ст. 271).
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2007 года № 675 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года № 475" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 27, ст. 316).
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 940 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года № 475" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 38, ст. 438).
10. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2008 года № 221 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 12-13, ст. 120).

11. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 сәуірдегі  N 475 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 наурыздағы N 251 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 14, 132-құжат).

11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2008 года № 251 "О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2004 года № 475" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 14, ст. 132).