Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін тексеруге мораторий жариялау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 176 Қаулысы
Шағын және орта жеке кәсіпкерлік субъектілерін қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Орталық және жергілікті атқарушы органдар 2009 жылғы 17 ақпан 2009 жылғы 1 шілде аралығында салық төлеушінің өтініші оларды жүргізу үшін негіз болатын салық тексерістерін, ыңғайласпа салық тексерістері мен хронометраждық зерттеулерді, қылмыстық әрекеттердің жолын кесу мақсатында заңнамаға сәйкес жүргізілетін тексерістерді, қоғамдық тәртіпті, адамның құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының халықтың санитарлық-эпидемиологиялық ахуалы, жер қойнауын пайдалану туралы, ветеринария саласындағы заңнама нормаларын бұзуға бағытталған іс-әрекеттерді болдырмау үшін жүргізілетін тексерістерді, Астана, Алматы қалаларының және облыстық маңызы бар қалалардың маңынан берілген жер мәселелері, қызметкерлерге айлық табыстарын уақтылы және толық төлеу, қызметкерлердің санын немесе штатын қысқарту заңдылығы мәніне, еңбек көші-қоны мәселелері бойынша тексерістерді қоспағанда шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін тексеруді тоқтатсын.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар осы қаулының 1-тармағын іске асыру жөніндегі қажетті шараларды қабылдасын.
3. Индустрия және сауда, Экономика және бюджеттік жоспарлау, Әділет, Қаржы министрліктеріне мүдделі мемлекеттік органдар және бизнес-қауымдастықтармен (келісім бойынша) бірлесіп 2009 жылғы 15 сәуірге дейін Шағын және орта бизнес үшін әкімшілік кедергілерді жою және бизнес-ахуалды жақсарту жөніндегі комиссияның қарауына мемлекеттік органдарда жеке кәсіпкерлік субъектілерін тексерулерді оңтайландыру үшін қатерлерді басқару жөніндегі жүйені енгізу бойынша ұсыныстар енгізсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов

Об объявлении моратория на проверки субъектов малого и среднего предпринимательства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2009 года № 176
В целях поддержки субъектов малого и среднего предпринимательства Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Центральным и местным исполнительным органам прекратить с 17 февраля 2009 года по 1 июля 2009 года проверки субъектов малого и среднего предпринимательства, за исключением налоговых проверок, основанием для проведения которых является заявление налогоплательщика, встречных налоговых проверок и хронометражных обследований, проверок, проводимых в соответствии с законодательством в целях пресечения уголовных преступлений, проверок, проводимых для предотвращения действий, направленных на нарушение общественного порядка, прав и свобод человека, норм законодательства Республики Казахстан о санитарно-эпидемиологическом благополучии населения, недропользовании, в области ветеринарии, проверок по вопросам предоставленных земель вокруг города Астаны, Алматы и городов областного значения, проверок на предмет полноты и своевременности выплат заработной платы работникам, законности сокращения численности или штатов работников, по вопросам трудовой миграции.
2. Центральным и местным исполнительным органам принять необходимые меры по реализации пункта 1 настоящего постановления.
3. Министерствам индустрии и торговли, экономики и бюджетного планирования, юстиции, финансов совместно с заинтересованными государственными органами и бизнес-ассоциациями (по согласованию) в срок до 15 апреля 2009 года внести на рассмотрение Комиссии по устранению административных барьеров и улучшению бизнес-климата для малого и среднего бизнеса предложения по внедрению в государственных органах систем по управлению рисками для оптимизации проверок субъектов частного предпринимательства.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов