Жеңіл өнеркәсіпті дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 сәуірдегі N 485 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 қыркүйектегі № 1003 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.09.30 № 1003 Қаулысымен.
Жеңіл енеркәсіптің тұтыну тауарлары өндірісін дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының жеңіл өнеркәсібін дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен өзге де мемлекеттік органдары және мүдделі ұйымдар (келісім бойынша) тоқсанына бір рет есепті айдан кейінгі айдың 15 күніне Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі тоқсанына бір рет есепті айдан кейінгі айдың 20 күніне Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 7 сәуірдегі
N 485 қаулысымен
бекітілген
Жеңіл өнеркәсіпті дамыту жөніндегі іс-шаралар жоспары
р/с
N
Іс-шаралар
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
Болжанып отырған шығыстар (млн.теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7
1
Қазақстан Республикасының жеңіл өнеркәсібін дамыту жөнінде тұжырымдама әзірлеу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ, АШМ, Қаржымині, ЭБЖМ, ЖӨКҚ (келісім бойынша), "Атамекен" Одағы" ҚҰЭП (келісім бойынша)
2010 жылғы 2 тоқсан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
2
Жеңіл өнеркәсіпке арналған жоғары технологиялық жабдықтың, оған жинақтаушы және қосалқы бөлшектердің, жеңіл өнеркәсіп үшін Қазақстан Республикасының аумағында өндірілмейтін шикізаттың, химикаттардың импорты кезінде кедендік әкелу баждарын түзету жөнінде ұсыныстар дайындау
Сауда саясаты мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия да қарау және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу
ИСМ (жинақтау), Қаржымині, ЭБЖМ, ЖӨКҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы қазан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
3
Тоқыма өнеркәсібіне арналған жеңілдікті лизинг бағдарламасын әзірлеу
Үкіметке ақпарат
ИСМ (жинақтау), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы 20 шілде
Талап етілмейді
Талап етілмейді
4
Алматы облысының "Қарғалы" АҚ базасында жүннен жасалған тоқыма жіптер мен маталар өндірісінің жобасы бойынша қорытынды дайындау
ИСМ-ге ақпарат
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы 15 шілде
Талап етілмейді
Талап етілмейді
5
"Жеке тұлғалардың тауарларды Қазақстан Республикасының кеден шекарасы арқылы өткізуінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 9 наурыздағы N 217 қаулысына жеке тұлғалар алып жүретін жеңіл өнеркәсіп тауарлары бойынша салмақтық және құндық нормаларды азайту бөлігінде өзгерістер енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ (жинақтау), Қаржымині, ЭБЖМ, ЖӨКҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы 3 тоқсан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
6
Сыртқы нарықтарға жеңіл өнеркәсіп өнімін жылжыту бойынша ұсыныстар әзірлеу
ИСМ-ге ақпарат
"Самұрық-Қазына"  ҰӘҚ" АҚ (келісім  бойынша)
2009 жылғы 15 шілде
Талап етілмейді
Талап етілмейді
7
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан  Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы N 155 кодексіне тауар белгісін заңсыз қолданғаны үшін, сертификатталмаған, декларацияланбаған өнімді сатқаны үшін айыппұлды ұлғайту бөлігінде өзгеріс енгізу жөнінде ұсыныстар енгізу
Әкімшілік заңнаманы жетілдіру мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның қарауына ұсыныстар енгізу
ИСМ (жинақтау), Қаржымині, ЖӨКҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы 20 шілде
Талап етілмейді
Талап етілмейді
8
Мынадай тауарлардың:

Об утверждении Плана мероприятий по развитию легкой промышленности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2009 года № 485. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2010 года № 1003
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.09.2010 № 1003.
В целях развития производства потребительских товаров легкой промышленности Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по развитию легкой промышленности Республики Казахстан (далее - План мероприятий).
2. Центральным исполнительным органам и иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) предоставлять информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан один раз в квартал к 15 числу месяца, следующего за отчетным.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан предоставлять сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан один раз в квартал к 20 числу месяца, следующего за отчетным.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 7 апреля 2009 года № 485
План
мероприятий по развитию легкой промышленности
№ п/ п
Мероприятия
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок
исполнения
Предпола-
гаемые
расходы
(млн.
тенге)
Источни ки
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1
Разработать Концепцию
по развитию легкой
промышлен ности
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ, МСХ,
МФ, МЭБП,
АПЛП (по
согласованию),
НЭПК «Союз
«Атамекен» (по
согласованию)
2
квартал
2010
года
Не
требуется
Не
требуется
2
Подготовить  предло-
жения по коррек-
тировке ввозных
таможенных пошлин
при импорте высоко-
технологичного
оборудования для
легкой промышлен-
ности, комплектующих
и запасных частей
к нему, сырья, хими-
катов для легкой
промышленности, непроизводимых на
территории
Республики Казахстан
Рассмотреть на
Межведомствен-
ной комиссии по
вопросам торго-
вой политики и
участия в
международных
экономических
организациях
МИТ (созыв),
МФ, МЭБП,
АПЛП (по
согласованию)
20
октября
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
3
Разработать льготную
лизинговую программу
для текстильной
промышленности
Информация в
Правительство
МИТ (созыв),
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласованию)
20 июля
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
4
Подготовить заключе-
ние по проекту произ-
водства шерстяных
пряжи и ткани в
Алматинской области
на базе АО «Каргалы»
Информация в
МИТ
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына»
(по согласо-
ванию)
15 июля
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
5
Внести изменения
в постановление
Правительства
Республики
Казахстан от 9
марта 2005 года
№ 217 «Некоторые
вопросы перемещения
товаров физическими
лицами через тамо-
женную границу
Республики
Казахстан» в части уменьшения весовых и
стоимостных норм
по товарам легкой
промышленности,
перемещаемым физи-
ческими лицами
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ (созыв),
МФ, МЭБП,
АПЛП (по
согласованию)
3
квартал
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
6
Разработать предло-
жения по продвижению
продукции легкой
промышленности
на внешние рынки
Информация в
МИТ
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию)
15 июля
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
7
Внести предложения
по изменению в
Кодекс Республики
Казахстан от 30
января 2001 года
№ 155 «Об админист-
ративных правона-
рушениях» в части
увеличения штрафа за
незаконное использо-
вание товарного
знака, за реализацию
не сертифицированной
не декларированной
продукции
Внесение
предложений на
рассмотрение
Межведомст-
венной комиссии
по вопросам
совершенство-
вания адми-
нистративного
законодательст-
ва
МИТ (созыв),
МФ, АПЛП (по
согласованию)
20 июля
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
8
Внести предложения
по проведению проце-
дуры разбирательства в установленном
законодательством
порядке в отношении
импорта следующих
товаров:

1) арнайы аяқ киімдердің;
2) ерлер, балалар, әйелдермен қыздар костюмдерінің, ерлер шалбарларының импортына қатысты заңнамада белгіленген тәртіппен талқылау рәсімдерін өткізу жөнінде ұсыныстар енгізу
Үкіметке ақпарат
ИСМ (жинақтау), ЖӨКҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы 20 қазан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
9
Мамандар даярлауды жүзеге асыратын жоғары оқу орындарын хабардар ету үшін орындар саны мен мамандарға қойылатын біліктілік талаптарын көрсете отырып жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындарындағы бос орындардың болуы туралы мәліметтер беру
БҒМ-ға ұсыныс
ИСМ (жинақтау), ЖӨКҚ (келісім бойынша)
2009 жылғы 20 қазан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
10
Жеңіл өнеркәсіп өнімдері мен балалар бұйымдарына арналған мемлекеттік стандарттарды әзірлеуді көздеу
ИСМ-нің бұйрығы
ИСМ, ЖӨКҚ (келісім бойынша)
2008 жылғы 20 шілде
Талап етілмейді
Талап етілмейді
11
Тауар өндірушілердің жүнді бастапқы өңдеу фабрикаларымен және тоқыма өнеркәсібімен жүн мен арқан өндіру, дайындау және сату жөніндегі біріктірілген жүйесін құру туралы ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныс
ИСМ (жинақтау), АШМ, облыстар әкімдері
2009 жылғы 20 қазан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
12
Жүнді бастапқы өңдеу жөніндегі өндірістерді қалпына келтіру және құру жөнінде ұсыныстар енгізу
ИСМ-ге ақпарат
АШМ (жинақтау), облыстар әкімдері, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 15 қаңтар
Талап етілмейді
Талап етілмейді
13
Биязы жүнді қой шаруашылығын дамыту үшін жағдайлар жасау
ИСМ-ге ақпарат
АШМ (жинақтау), облыстар әкімдері
2010 жылғы 15 қаңтар
Талап етілмейді
Талап етілмейді
14
Биязы және жартылай биязы жүн өндірісіне мемлекеттік қолдау көрсету
ИСМ-ге ақпарат
АШМ (жинақтау), ЭБЖМ
2010 жылғы 15 сәуір
Мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау жөніндегі қолданыстағы бағдарлама шеңберінде
Республикалық бюджет
15
Қойды механикалық қырқу, биязы жүнді дайындауды ұйымдастыру жөнінде жәрдем көрсету
ИСМ-ге ақпарат
АШМ (жинақтау), облыстар әкімдері, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша)
2010 жылғы 15 қаңтар
Талап етілмейді
Талап етілмейді
16
Алматы қаласының АҚБИ ММ аумағындағы коммуналдық меншіктегі объектілерді "Қазақстанда жасалған" индустриялық аймағына жекешелендірудің құқықтық және ұйымдық мәселелерін шешу жөніндегі мәселені пысықтау
Үкіметке ақпарат
ИСМ (жинақтау), Алматы қаласының әкімдігі, "Қазақстанда жасалған" консорциумы (келісім бойынша)
2009 жылғы 20 қазан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
17
Алматы технологиялық университетінің, базасында Тоқыма және жеңіл өнеркәсібі өнімдерінің қауіпсіздігі бойынша инженерлік орталық құру жөнінде ұсыныс енгізу
ИСМ-ге ұсыныс
БҒМ (жинақтау), ИСМ ЭБЖМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша
2009 жылғы 15 қазан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
18
Алматы технологиялық университеті базасында Тоқыма және жеңіл өнеркәсібінде ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізудің инженерлік орталығын құру жөнінде ұсыныс енгізу
ИСМ-ге ұсыныс
БҒМ (жинақтау), ИСМ, ЭБЖМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша
2009 жылғы 15 қазан
Талап етілмейді
Талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
ИСМ                      - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
ЭБЖМ                     - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
Қаржымині                - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
АШМ                      - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
БҒМ                      - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл ауқат
қоры" акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ        - "ҚазАгро" ұлттық басқару холдингі"
акционерлік қоғамы
"Атамекен" Одағы" ҚҰЭП   - "Атамекен" Одағы" Қазақстан ұлттық
экономикалық палатасы
ЖӨКҚ                     - Қазақстан Республикасы Жеңіл өнеркәсіп
кәсіпорындарының қауымдастығы
"Қазақстанда жасалған    - "Қазақстанда жасалған" консорциумы
консорциумы"
АҚБИ ММ                  - "Алматы қаласының бизнес-инкубаторы"
мемлекеттік мекемесі

1) специальной обуви;
2) мужских, мальчи-
ковых, женских и
девичьих костюмов,
мужских брюк
Информация в
Правительство
МИТ (созыв),
АПЛП (по
согласованию)
20
октября
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
9
Представить сведения
о наличии вакансий
на предприятиях
легкой промышленнос-
ти с указанием
количества мест и
квалификационных
требований к
специалистам для
информирования
вузов, осуществляю-
щих подготовку этих
специалистов
Предложения в
МОН
МИТ (созыв),
АПЛП (по
согласованию)
20
октября
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
10
Предусмотреть
разработку
государственных
стандартов на
продукцию легкой
промышленности и
детских изделий
Приказ МИТ
МИТ, АПЛП (по
согласованию)
20 июля
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
11
Внести  предложения
о создании интегри-
рованной системы
товаропроизводителей
с фабриками первич-
ной обработки шерсти
и текстильной
промышленностью
по производству,
заготовке и реали-
зации шерсти и топса
Предложения в
Правительство
МИТ (созыв),
МСХ,
акимы
областей
20
октября
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
12
Внести предложения
по восстановлению и
созданию производств
по первичной
обработке шерсти
Информация в
МИТ
МСХ (созыв),
акимы
областей,
АО «НУХ
«КазАгро» (по
согласованию)
15
января
2010
года
Не
требуется
Не
требуется
13
Создать условия
для развития
тонкорунного
овцеводства
Информация в
МИТ
МСХ (созыв),
акимы
областей
15
января
2010
года
Не
требуется
Не
требуется
14
Оказать государст-
венную поддержку
производству тонкой
и полутонкой шерсти
Информация в
МИТ
МСХ (созыв),
МЭБП
15
апреля
2010
года
В рамках
действующей
программы
по субси-
дированию
повышения
продуктив-
ности и
качества
продукции
животновод-
ства
Республи-
канский
бюджет
15
Оказать содействие
по организации
механизированной
стрижки овец,
заготовке тонкой
шерсти
Информация в
МИТ
МСХ (созыв),
акимы
областей,
АО «НУХ
«КазАгро» (по
согласованию)
15
января
2010
года
Не
требуется
Не
требуется
16
Проработать вопрос
по решению правовых
и организационных
вопросов  приватиза-
ции объектов комму-
нальной собственнос-
ти на территории ГУ
АГБИ г. Алматы в
Индустриальную
зону «Қазақстанда
жасалған»
Информация в
Правительство
МИТ (созыв),
акимат
г. Алматы,
Консорциум
«Қазақстанда
жасалған» (по
согласованию)
20
октября
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
17
Внести предложение
по созданию Инженер-
ного центра по
безопасности изделий
текстильной и
легкой промышленности
на базе Алматинс кого
технологическо го
университета
Предложение в
МИТ
МОН (созыв),
МИТ, МЭБП,
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласованию)
15
октября
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
18
Внести предложение
по созданию Инженер-
ного центра проведе-
ния научно-исследо-
вательских работ в текстильной и легкой
промышленности на
базе Алматинского
технологического
университета
Предложение
в МИТ
МОН (созыв),
МИТ, МЭБП,
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына» (по
согласованию)
15
октября
2009
года
Не
требуется
Не
требуется
Примечания: расшифровка аббревиатур :
МИТ           - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МЭБП          - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МФ            - Министерство финансов Республики Казахстан
МСХ           - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МОН           - Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "ФНБ       - Акционерное общество "Фонд национального
"СамрукКазына"  благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НУХ
"КазАгро"     - Акционерное общество "Национальный управляющий
холдинг "КазАгро"
НЭПК "Союз    - Национальная экономическая палата Казахстана
"Атамекен"      "Союз "Атамекен"
АПЛП          - Ассоциация предприятий легкой промышленности
Республики Казахстан
Консорциум    - Консорциум "Қазақстанда жасалған"
"Қазақстанда
жасалған"
ГУ АГБИ       - Государственное учреждение "Алматинский городской
бизнес-инкубатор"