Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 ақпандағы N 152 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үіметтінің 2009 жылғы 30 сәуірдегі N 616 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 16 ақпандағы N 152 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Мемлекеттік орган қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары, міндеттері мен көрсеткіштері" деген 3-бөлімде:
"Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету" деген 1-мақсатта:
"Негізгі капиталға инвестициялардың орташа жылдық өсу қарқыны 2009 жылы - 104,2 %, 2010 жылы - 104,3 %, 2011 жылы - 104,5 %" деген жол "Негізгі капиталға инвестициялардың көлемі 2009 жылы - 2008 жылдың деңгейінен төмен емес, 2010 жылы - өткен жылға қарағанда 104,3 %, 2011 жылы - өткен жылға қарағанда 104,5 %" деген жолмен ауыстырылсын;
"ЖІӨ-ге қатысты мемлекеттік борыштың үлесі 2009 жылы - 9,3 %, 2010 жылы - 11,8 %, 2011 жылы - 12,8 %" деген жол "ЖІӨ-ге қатысты үкіметтік борыштың үлесі 2009 жылы - 9,5 %; 2010 жылы - 11,9 %; 2011 жылы - 13,1 %" деген жолмен ауыстырылсын;
"Экономиканы сауықтыруға және тұрақтандыруға бағытталған шаралардың іске асырылуын қамтамасыз ету" деген 2-міндет мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына өзгерістер енгізу
ҚРҮ қаулысының жобасы
1
Жергілікті бюджеттердің шығыстарын оңтайландыру және оларды Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің іс-қимыл жоспарының (Жол картасының) іс-шараларын бірлесіп қаржыландыруға қайта жіберу
ҚРҮ-ге есеп
1
Жол картасының іс-шараларын республикалық және жергілікті бюджеттер тарапынан бірлесіп қаржыландыру өлшемдерін (республикалық және жергілікті бюджеттер арасындағы бірлесіп қаржыландыру тепе-теңдігінің шекті мәндерін) өзірлеу
ҚРҮ-ге есеп
1
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін 2009 жылға арналған нысаналы трансферт туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу
Жарлық жобасы
1
";
"Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау" деген 4-міндетте:
мына:
"
"30 корпоративтік көшбасшы" бағдарламасы шеңберінде іске асырылатын жобаларды Серпінді жобалар тізбесіне енгізу кезеңдерін қысқарту бойынша ұсыныстар әзірлеу, "Серпінді жобалардың базалық тізбесі" ұғымын айқындау
НҚА жобасы
1
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Жол картасы шеңберіндегі жобаларды іске асыруға әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың қатысу тетіктері туралы ұсыныстар енгізу
ҚРҮ-ге есеп
1
Инфрақұрылымдық және индустриялық жобаларды іске асыру тиімділігінің көрсеткіштерін айқындау
ҚРҮ-ге ақпарат
1
";
"Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру" деген 2-стратегиялық бағытта:
"Мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін арттыру" деген 3-мақсатта:
"Мемлекеттік қызметтерді тәртіпке келтіру" деген 1-міндетте:
мына:
"
Ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың жай-күйін анықтау ережесін әзірлеу және одан әрі жоспарлауды ескере отырып, ақпараттандыру саласындағы жобаларды, электрондық үкіметті іске асыруды және оның инфрақұрылымымен қалыптасуын бағалау
НҚА жобасы
1
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Электрондық мемлекеттік қызметтердің жай-күйін зерттеу және олардың жай-күйін бағалау әдістемесін әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныстар
1
";
"Мемлекеттік органның стратегиялық бағыттары мен мақсаттарының мемлекеттің стратегиялық мақсаттарына сәйкестігі" деген 4-бөлімде:
"Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту" деген 1-стратегиялық бағытта:
"Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету" деген 1-мақсат мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Қаражаттың басқа бір көзі - бұл бюджеттің барлық шығындық баптары бойынша қатаң үнемдеу және аса қатал қаржы тәртібі. Осыны ескере отырып Үкіметке республикалық бюджет шығындарын оңтайландыруды және апта сайынғы мониторинг режимінде бюджеттік қаражаттың жұмсалуын жіті бақылауды тапсырамын. Нақ осы тұрлаулы дамудың негізі болып табылады.
Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңару мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауы
Өңірлік жұмыспен қамтылуды және кадрлардың қайта даярлануын қамтамасыз ету үшін мен Үкіметке кем дегенде 140 миллиард теңге бөлуді тапсырамын.
Жергілікті бюджеттерден де жұмыспен қамту стратегиясын бірлесе қаржыландыруға ресурстар бөлінуі тиіс.
Жұмысынан айырылғандар үшін жаңа жұмыс орындарын құратын боламыз. Біз кем дегенде 350 мың қазақстандықты жұмыспен қамтамасыз ете аламыз, бұл қазіргі қоғамдық жұмыстарды есептемегенде. Бізде еңбек рыногын дамыту үшін мүмкіндіктер бар, оларды ойлап табу керек емес. Нақ осыған біз қосымша бөлінген қаражатты жұмсаймыз.
Біріншіден, бұл коммуналдық желілерді қайта жарақтандыру және жаңғырту. Бұл - сумен қамтамасыз ету, жылумен қамтамасыз ету, энергетика мен кәріз сулардың нысандары мен желілері.
Екіншіден, бұл жергілікті мәндегі автомобиль жолдарын салу, қайта жарақтандыру және жөндеу, сондай-ақ әлеуметтік инфрақұрылымды, ең алдымен мектептер мен ауруханаларды жаңарту.
Бұл енді ӘКК-лердің міндеті, олар халықтың барынша жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуге міндетті.
";
"Функционалдық мүмкіндіктер мен ықтимал тәуекелдер" деген 5-бөлімде:
"Басқа да мемлекеттік органдармен және ұйымдармен өзара іс-қимыл" деген кіші бөлімде:
"1. Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту" деген жолдың 2-бағаны мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 152
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2009 года № 616
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года № 152 «О Стратегическом плане Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы» следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 . "Стратегические направления, цели, задачи и показатели деятельности государственного органа":
в стратегическом направлении 1. "Повышение конкурентоспособности и модернизация экономики":
в цели 1. "Обеспечение качественного и стабильного роста экономики":
строку "Среднегодовой темп роста инвестиций в основной капитал в 2009 году - 104,2 %; в 2010 году - 104,3 %; в 2011 году - 104,5 %" заменить строкой "Объем инвестиций в основной капитал в 2009 году - на уровне не ниже 2008 года; в 2010 году - 104,3 % к предыдущему году; в 2011 году - 104,5 % к предыдущему году";
строку "Доля государственного долга по отношению к ВВП в 2009 году - 9,3 %; 2010 год - 11,8 %; 2011 год - 12,8 %" заменить строкой "Доля правительственного долга по отношению к ВВП в 2009 году - 9,5 %; 2010 год - 11,9 %; 2011 год - 13,1 %";
Задачу 2. "Обеспечение реализации мер, направленных на оздоровление и стабилизацию экономики" дополнить строками следующего содержания:
«
Внесение изменений в План мероприятий по реализации
Плана совместных действий Правительства Республики
Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и
Агентства Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых организаций по
стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 -
2010 годы в целях приведения в соответствие с Посланием
Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009
года
Проект
поста-
новления
ПРК
1
Оптимизация расходов местных бюджетов и перенаправление
их на софинансирование мероприятий Плана действий Пра-
вительства Республики Казахстан по реализации Послания
Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009
года (Дорожной карты)
Отчет в
ПРК
1
Выработка критериев софинансирования мероприятий Дорож-
ной карты со стороны республиканского и местных бюд-
жетов (предельные значения пропорций софинансирования
между республиканским и местными бюджетами)
Отчет в
ПРК
1
Разработка проекта Указа Президента Республики Казах-
стан «О целевом трансферте из Национального фонда
Республики Казахстан на 2009 год»
Проект
Указа
1
»;
в задаче 4. «Поддержание деловой активности в экономике»:
после строки:
«
Выработка предложений по сокращению этапов прохождения
процедуры включения проектов в Перечень прорывных
проектов, реализуемых в рамках Программы «30 корпора-
тивных лидеров», определению понятия «Базовый перечень
прорывных проектов»
Проект
НПА
1
»
дополнить строками следующего содержания:
«
Внесение предложений о механизмах участия социально-
предпринимательских корпораций в реализации проектов в
рамках Дорожной карты
Отчет в
ПРК
1
Определение показателей эффективности реализации
инфраструктурных и индустриальных проектов
Инфор-
мация в
ПРК
1
»;
в стратегическом направлении 2. «Совершенствование системы государственного управления и планирования»:
в цели 3. «Повышение эффективности системы государственного управления»:
в задаче 1. «Упорядочение государственных услуг»:
строку :
«
Разработка Правил выявления состояния информационно-
коммуникационных технологий и оценка проектов в области
информатизации с учетом дальнейшего планирования, реа-
лизации и интеграции с инфраструктурой электронного
правительства
Проект
НПА
1
»;
изложить в следующей редакции:
«
Исследование состояния и разработка методики оценки
состояния электронных государственных услуг
Предло-
жения в
ПРК
1
» ;
в разделе 4 . «Соответствие стратегических направлений и целей государственного органа стратегическим целям государства»:
в стратегическом направлении 1. «Повышение конкурентоспособности и модернизация экономики»:
Цель 1. «Обеспечение качественного и стабильного роста экономики» дополнить строкой следующего содержания:
«
Другой источник средств - это жесткая экономия по всем расход-
ным статьям бюджета и строжайшая финансовая дисциплина. С
учетом этого поручаю Правительству провести оптимизацию рас-
ходов республиканского бюджета и буквально в режиме еже недель-
ного мониторинга контролировать использование бюджетных
средств.
Для обеспечения региональной занятости и переподготовки кадров
я поручаю Правительству выделить не менее 140 миллиардов тен-
ге. Из местных бюджетов также должны быть выделены ресурсы
на софинансирование стратегии занятости.
Из местных бюджетов также должны быть выделены ресурсы на со-
финансирование стратегии занятости.
Для тех, кто потеряет работу, будем создавать новые рабочие
места. Мы сможем обеспечить работой как минимум 350 тысяч
казахстанцев, это, не считая нынешних общественных работ.
Возможности для развития рынка труда у нас есть, их не надо
придумывать. Именно на это мы направляем дополнительно выде-
ленные средства.
Во-первых, это реконструкция и модернизация коммунальных се-
тей. Это - объекты и сети водоснабжения, теплоснабжения, энер-
гетики и канализации.
Во-вторых, это строительство, реконструкция и ремонт автомо-
бильных дорог местного значения, а также обновление социаль-
ной инфраструктуры, прежде всего школ и больниц.
Это уже задача СПК, которые обязаны обеспечить максимальную
занятость населения.
Послание Главы
государства
народу
Казахстана от 6
марта 2009 года
«Через кризис к
обновлению и
развитию»
»;
в разделе 5 . «Функциональные возможности и возможные риски»:
в подразделе «Взаимодействие с другими государственными органами и организациями»:
графу 2 строки «1. Повышение конкурентоспособности и модернизация экономики» дополнить абзацем следующего содержания:

"Барлық мемлекеттік органдар, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ - Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы "Дағдарыстан жаңару мен дамуға" атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылға арналған іс-қимыл жоспарын (Жол картасы) орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын тиімді және уақтылы іске асыру.";
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 7-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 сәуірдегі
N 616 қаулысына
қосымша
7. Бюджеттік бағдарламалар
Қалыптастырылған стратегиялық бағыттарға, мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізу үшін оның сипаттамасы, сан, сапа, нәтиже және бюджет көрсеткіштері көрсетіле отырып, 18 бюджеттік бағдарлама айқындалды. Бюджеттік бағдарламалардың орындалуының түпкі көрсеткіштері дәлдік, салыстырмалық, экономикалық орындылық сәйкестік, бақылау және тексеру қағидаттары ескеріліп жасалды.
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама)
001 "Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер"
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер
Көрсеткіштер атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8

«Все государственные органы, АО «ФНБ «Самрук-Казына» - эффективная и своевременная реализация Плана мероприятий по исполнению Плана действий Правительства Республики Казахстан на 2009 год по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 6 марта 2009 года «Через кризис к обновлению и развитию» (Дорожная карта).»;
раздел 7 . «Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2009 года № 616
7. Бюджетные программы
Для достижения сформулированных стратегических направлений, целей и задач определены 18 бюджетных программ с указанием их описания, показателей количества, качества, результата и бюджета. Конечные показатели выполнения бюджетных программ сформулированы исходя из принципов четкости, сравнимости, экономической целесообразности, контролируемости и проверяемости.
Администратор
бюджетной
программы
Министерство экономики и бюджетного планирования
Бюджетная
программа
(подпрограмма)
001 «Услуги по формированию и развитию экономической политики, системы
государственного планирования и управления»
Показатели
Показатели
Наименование
показателей
Ед. изм
Отчет ный
период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008
год
(план)
2009
год
2010
год
2011
год
1
2
3
4
5
6
7
8

2. Инвестициялық саясатты қалыптастыру, мемлекеттік инвестицияларды жүзеге асырудың тиімділігін қамтамасыз ету
1-стратегиялық бағыт
Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту
1-мақсат
Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету
2-міндет
Экономиканы сауықтыруға және тұрақтандыруға бағытталған шараларды іске асыруды қамтамасыз ету
4-міндет
Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау
Сандық көрсеткіштер
Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банктің, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау жөніндегі агенттігінің Қазақстан Республикасының 2009 - 2010 жылдарға арналған экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарының іске асырылуын үйлестіру
ҚРҮ-ге есеп
12
12
12
Мемлекет басшысының 2009 жылғы 6 наурыздағы Қазақстан халқына Жолдауына сәйкес келтіру мақсатында Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына өзгерістер енгізу
ҚРҮ қаулысының жобасы
1
"Қазақстан Республикасының  Ұлттық қорынан берілетін 2009 жылға арналған нысаналы трансферт туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу
Жарлық жобасы
1
Инвестициялық қажеттілікті анықтау және инвестициялық карта әзірлеу
Инвестициялық карта
1
1
Қазақстан Республикасында 2009 - 2013 жылдарға арналған мемлекеттік-жеке меншік әріптестікті дамыту тұжырымдамасының жобасын әзірлеу
НҚА жобасы
1
"30 корпоративтік көшбасшы" бағдарламасы шеңберінде іске асырылатын жобаларды Серпінді жобалар тізбесіне енгізу кезеңдерін қысқарту бойынша ұсыныстар әзірлеу, "Серпінді жобалардың базалық тізбесі" ұғымын айқындау
НҚА жобасы
Коммуналдық секторды кешенді жаңғырту тұжырымдамасын және оны іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын әзірлеу
НҚА жобасы
1
1
Біріктірілген, өзара байланысты және ілеспе өндірістер кешенін Құру үшін әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялармен бірлесіп, мастер-жоспарлар әзірлеу
Мастер-жоспар жобасы
7
Нәтиже көрсеткіштері
Негізгі капиталға инвестициялардың көлемі
%

2. Формирование инвестиционной политики, обеспечение эффективности осуществления
государственных инвестиций
Стратегическое
направление 1
Повышение конкурентоспособности и модернизация экономики
Цель 1
Обеспечение качественного и стабильного роста экономики
Задача 2
Обеспечение реализации мер, направленных на оздоровление и стабилиза-
цию экономики
Задача 4
Поддержание деловой активности
Показатели
количества
Координация реализа-
ции Плана меро приятий
по реализации Плана
сов местных действий
Пра вительства Респуб-
лики Казахстан, На-
циональ ного Банка
Республики Казахстан
и Агентства Респуб-
лики Казахстан по
регулированию и над-
зору финансового рын-
ка и финансовых орга-
низаций по стаби ли-
зации экономики и
финансовой системы на
2009 - 2010 годы
Отчет в
ПРК
12
12
12
Внесение изменений в
План мероприятий по
реализации Плана сов-
местных действий Пра-
вительства Республики
Казахстан, Националь-
ного Банка Республики
Казахстан и Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и
надзору финансового
рынка и финансовых
организаций по стаби-
лизации экономики и
финансовой системы на
2009 - 2010 годы в
це лях приведения в
соот ветствие с Пос-
ланием Главы госу-
дарства на роду Ка-
захстана от 6 марта
2009 года
Проект
постанов-
ле ния ПРК
1
Разработка проекта
Указа Президента Рес-
публики Казахстан «О
целевом трансферте из
Национального фонда
Республики Казахстан
на 2009 год»
Проект
Указа
1
Определение инвести-
ционной потребности и
разработка инвести-
ционной карты
Инвести-
ционная
карта
1
1
Разработка проекта
Концепции развития
государственно-част-
ного партнерства в
Республике Казахстан
в 2009-2013 годы
Проект НПА
1
Выработка предложений
по сокращению этапов
прохождения процедуры
включения проектов в
Перечень прорывных
проектов, реализуемых
в рамках Программы
«30 корпоративных ли-
де ров», определению
по нятия «Базовый пе-
ре чень прорывных
проек тов»
Проект НПА
1
Разработка Концепции
комплексной модерни-
за ции коммунального
сек тора и Плана меро-
приятий по его реали-
зации
Проект НПА
1
1
Разработка совместно
с социально-предпри-
нимате льскими
корпора циями мастер-планов для
создания комплек са
интег рированных,
взаимосвя занных и
сопутствующих
производств
Проект
мастер -
плана
7
Показатели результата
Объем инвестиций в
основной капитал
%

6. Мемлекеттік басқару жүйесін, оның ішінде мемлекеттік функцияларды талдауды жетілдіру
2-стратегиялық бағыт
Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру
3-мақсат
Мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін арттыру
1-міндет
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тәртіпке келтіру
2-міндет
Мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру
1
2
3
4
5
6
7
8
Сапа көрсеткіштері
Мемлекеттік қызметтердің тізбесін кеңейту
НҚА жобасы
1
1
1
Электрондық мемлекеттік қызметтердің жәй-күйін зерттеу және олардың жәй-күйін бағалау әдістемесін әзірлеу
ҚРҮ-ге ұсыныс
1
Мемлекеттік басқару құрылымын жетілдіру жөніндегі ұсыныстарды тұжырымдау
ҚРҮ-ге ұсыныстар
1
Нәтиже көрсеткіштері
Мемлекеттік қызметтердің тізіліміне енгізу:
%
100
100
100
2009 жылы - білім беру және денсаулық сақтау салаларында жеке тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
2010 жылы - әлеуметтік қорғау, еңбек және жұмыспен қамту, мәдениет, жылжымайтын мүлікті есепке алу, жер қатынастары, тұрғын үймен қамтамасыз ету салаларында жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
2011 жылы - қоршаған ортаны қорғау, салықтық әкімшілендіру, құқық қорғау қызметтері, кедендік қызметтер ауыл шаруашылығы саласындағы қызметтер салаларында жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер
7. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру жүйесін жетілдіру (құпия)
2-стратегиялық бағыт
Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру
4-мақсат
Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру жүйесін жетілдіру (құпия)
8. Нәтижеге қол жеткізуге бағдарланған мемлекеттік жоспарлауды әдіснамалық қамтамасыз ету
2-стратегиялық бағыт
Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру
1-мақсат
Мемлекеттік, оның ішінде стратегиялық жоспарлау жүйесін қалыптастыру
1-міндет
Мемлекеттік жоспарлаудың жаңа жүйесін кезең-кезеңмен іске асыруды қамтамасыз ету
2-мақсат
Нәтижеге бағдарланған үш жылдың бюджеттік жоспарлауды енгізу
1-міндет
Нәтижеге бағдарланған жоспарлау жүйесіне көшу жөніндегі нормативтік-құқықтық базаны қалыптастыру
2-міндет
Нәтижеге бағдарланған бюджеттеу
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштер
Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Жарлық жобасы
1
Бюджет заңнамасын әзірлеу
Заң жобасы
1
1
Бюджет кодексін іске асыруда заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу
НҚА жобасы
4
21
Мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарларын қалыптастыру әдіснамасын әзірлеу
НҚА жобасы
1
Бірыңғай бюджет сыныптамасы жүйесін нәтижеге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау мен бюджеттеудің жаңа жүйесінің енгізіліп отырған тәсілдері мен оның қызмет етуін жаңа жүйеге бейімдеу
НҚА жобасы
1
1
Мемлекеттік органдар үшін тренингтер мен консультациялар өткізуді ұйымдастыру
Тренингтер консультациялар
30

6. Совершенствование системы государственного управления, в том числе анализ государственных функций
Стратегическое
направление 2
Совершенствование системы государственного управления и планирования
Цель 3
Повышение эффективности системы государственного управления
Задача 1
Упорядочение государственных услуг
Задача 2
Совершенствование системы государственного управления
Показатели
количества
Расширение реестра
государственных услуг
Проект НПА
1
1
1
Исследование состоя-
ния и разработка ме-
тодики оценки состоя-
ния электронных госу-
дарственных услуг
Предложе-
ния в ПРК
1
Выработка предложений
по совершенствованию
структуры государст-
венного управления
Предложе-
ния в ПРК
1
Показатели результата
Включение в реестр государственных ус-
луг:
в 2009 году - госу-
дарственных услуг,
оказываемых физичес-
ким и юридическим ли-
цам в сферах образо-
вания и здравоох-
ранения;
в 2010 году - госу-
дарственных услуг, оказываемых физичес-
ким и юридическим ли-
цам в сферах социаль-
ной защиты, труда и
занятости, культуры,
учета недвижимости и
земельных отношений,
жилищного обеспече-
ния;
в 2011 году - госу-
дарственных услуг,
оказываемых физичес-
ким и юридическим
лицам в сфере охраны
окружающей среды, на-
логового администри-
рования, правоохрани-
тельных услуг, тамо-
женных услуг, услуг в
области сельского хо-
зяйства
%
100
100
100
7. Совершенствование системы мобилизационной подготовки и мобилизации (секретно)
Стратегическое
направление 2
Совершенствование системы государственного управления н планирования
Цель 4
Совершенствование системы мобилизационной подготовки и мобилизации
(секретно)
8. Методологическое обеспечение государственного планирования, ориентированного на
достижение результатов
Стратегическое
направление 2
Совершенствование системы государственного управления и планирования
Цель 1
Реформирование системы государственного планирования, в том числе и
стратегического
Задача 1
Обеспечение поэтапной реализации новой системы государственного
планирования
Цель 2
Внедрение трехлетнего бюджетного планирования, ориентированного на
результат
Задача 1
Формирование нормативной правовой базы по переходу на систему плани-
рования, ориентированного на результат
Задача 2
Бюджетирование, ориентированное на результат
1
2
3
4
5
6
7
8
Показатели количества
Выработка предложений
по совершенствованию
системы государст-
венного планирования
Проект
Указа
1
Совершенствование
бюджетного законо-
дательства
Проект
Закона
1
1
Разработка подзакон-
ных нормативных пра-
вовых актов в реали-
зацию Бюджетного ко-
декса
Проект НПА
4
21
Разработка методо-
логии формирования
Стратегических планов
государственных орга-
нов
Проект НПА
1
Адаптация системы
Единой бюджетной
классификации с внед-
ряемыми подходами но-
вой системы госу-
дарственного планиро-
вания и бюджетиро-
вания, ориентирован-
ного на результаты и
ее функционирование в
новой системе
Проект НПА
1
1
Организация проведе-
ния тренингов и кон-
сультаций для госу-
дарственных органов
Тренинги,
консуль-
тации
30

110
Министрліктің және республикалық бюджетті әзірлеуге қатысатын мемлекеттік органдардың ақпараттық ресурстарын үш жылдық бюджеттік жоспарлауға өтуге бейімдеу
Ақпараттық жүйе
1
1
1
1
Нәтиже көрсеткіштері
Нәтижеге бағдарланған мемлекеттік жоспарлау жүйесінің жұмыс істеуінің құқықтық және әдіснамалық базасын қалыптастыру
%
100
Нәтижеге бағдарланған жоспарлау жүйесіне кезең-кезеңімен көшу, 2009 жылы - 39 орталық мемлекеттік орган, 2010 жылы - 16 облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, оның ішінде облыстық маңызы бар қалалар - 39, аудандар - 161
Бірлік
4
39
16
9. Елдің кешенді дамуының бағдарламалық құжаттарын орындау барысына әзірлемелерді және мониторингті үйлестіру
2-стратегиялық бағыт
Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру
1-мақсат
Мемлекеттік, оның ішінде стратегиялық жоспарлау жүйесін реформалау
1-міндет
Мемлекеттік жоспарлаудың жаңа жүйесін кезең-кезеңмен іске асыруды қамтамасыз ету
1
2
3
4
5
6
7
8
Сандық көрсеткіштер
Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарының жобасын әзірлеу
Жарлық жобасы
1
Стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды мемлекеттік жоспарлаудың жаңа жүйесіне және Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейінгі стратегиялық даму жоспарына сәйкес келтіру
%
100
Нәтиже көрсеткіштері
Стратегиялық және бағдарламалық құжаттарды оңтайландыру
%
100
10. Лицензиялау, тарифтік саясат саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1-стратегиялық бағыт
экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту
1-мақсат
Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету
4-міндет
Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау
Сандық көрсеткіштер
Лицензиялауды қоса алғанда, рұқсат беру жүйесін жетілдіру тұжырымдамасын әзірлеу
НҚА жобасы
1
Коммуналдық секторды кешенді жаңғырту тұжырымдамасын және оны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу
НҚА жобасы
1
1
Қазақстан Республикасының лицензиялау саласындағы заңнамаларын оңтайландыру
Заң жобасы
1
Мемлекеттік органдарда лицензиялар беру жөніндегі стандарттар мен регламенттерді енгізу
%
50
100
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тәуелсіз салалық реттеуіштер қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу
Заң жобасы
1
Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру" (салалық реттеуіштер мәселесі бойынша) Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу
Жарлық жобасы
1
Нәтиже көрсеткіштері
2010 жылға қарай лицензияланатын қызметтің түрлері мен ішкі түрлерін 30 %-ға қысқарту
%
30

110
Адаптация информа-
ционных ресурсов Ми-
нистерства и госу-
дарственных органов,
участвующих в разра-
ботке республи-
канского бюджета к
переходу на трехлет-
нее бюджетное плани-
рование
Информа-
ционная
система
1
1
1
1
Показатели
результата
Формирование правовой
и методологической
базы функционирования
системы государствен-
ного планирования,
ориентированного на
результат
%
100
Поэтапный переход на
систему планирования,
ориентированного на
результат, в 2009 го-
ду - 39 центральных
государственных орга-
нов, в 2010 году - 16
областей, город рес-
публиканского значе-
ния, столица, в том
числе городов област-
ного значения - 39,
районов - 161
Ед.
4
39
16
9. Координация разработки и мониторинг за ходом выполнения программных документов
комплексного развития страны
Стратегическое
направление 2
Совершенствование системы государственного управления и планирования
Цель 1
Реформирование системы государственного планирования, в том числе и
стратегического
Задача 1
Обеспечение поэтапной реализации новой системы государственного
планирования
Показатели
количества
Разработка проекта
Стратегического плана
развития Республики
Казахстан до 2020
года
Проект
Указа
1
Приведение стратеги-
ческих и программных
документов в соот-
ветствие с новой сис-
темой государствен-
ного планирования и
Стратегического плана
развития Республики
Казахстан до 2020
года
%
100
Показатели
результата
Оптимизация стратеги-
ческих и программных
документов
%
100
10. Формирование государственной политики в области лицензирования, отраслевых
регуляторов
Стратегические
направления 1
Повышение конкурентоспособности и модернизация экономики
Цель 1
Обеспечение качественного и стабильного роста экономика
Задача 4
Поддержание деловой активности в экономике
Показатели
количества
Разработка Концепции
совершенствования
разрешительной сис-
темы, включая лицен-
зирование
Проект НПА
1
Разработка Концепции
комплексной модерни-
зации коммунального
сектора и Плана меро-
приятий по его реали-
зации
Проект НПА
1
1
Оптимизация законо-
дательства Республики
Казахстан в области
лицензирования
Проект
Закона
1
Внедрение в госу-
дарственных органах
стандартов и регла-
ментов по выдаче
лицензий
%
50
100
Разработка проекта
Закона Республики
Казахстан
«О внесении изменений
и дополнений в неко-
торые законодательные
акты Республики Ка-
захстан по вопросам
деятельности отрас-
левых регуляторов»
Проект
Закона
1
Разработка проекта
Указа Президента
Республики Казахстан
«О дальнейшем совер-
шенствовании системы
государственного
управления» (по
вопросам отраслевых
регуляторов)
Проект
Указа
1
Показатели
результата
Сокращение видов и
подвидов лицензи-
руемой деятельности к
2010 году на 30 %
%
30

200 539 998,0
187 887 844,0
Стратегиялық бағыттар бойынша шығыстарды, мақсаттар, міндеттер
мен бюджеттік бағдарламаларды бөлу
мың теңге
Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер мен бюджеттік бағдарламалар
Есепті кезең
Жоспарлау кезеңі
2007 жыл
2008 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
1
2
3
4
5
6
1-стратегиялық бағыт. Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту
1-мақсат. Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету
1-міндет. Макроэкономикалық талдау және болжамдау сапасын арттыру
2-міндет. Экономиканы сауықтыруға және тұрақтандыруға бағытталған шаралардың іске асырылуын қамтамасыз ету
3-міндет. Салықтық-бюджет саясатын жетілдіру
4-міндет. Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау
5-міндет. Бәсекеге қабілеттілікті, оның ішінде Қазақстанның егеменді кредиттік рейтингтерін арттыру жөніндегі қызметті мониторингтеу мен талдау жүйесін жетілдіру
2-мақсат. Экономиканың мемлекеттік секторының тиімділігін арттыру
1-міндет. Барабар нормативтік құқықтық базаны қалыптастыру арқылы мемлекеттік активтерді басқару жүйесін жетілдіру
2-міндет. Экономиканың мемлекеттік секторының құрылымын жетілдіру және мемлекеттің атынан тиімді меншік иегерін және менеджерді қалыптастыру
3-міндет. Халықаралық стандарттарға сәйкес экономиканың мемлекеттік секторында корпоративтік басқару принциптерін енгізу
2-стратегиялық бағыт. Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру
1-мақсат. Мемлекеттік, оның ішінде стратегиялық жоспарлау жүйесін реформалау
1-міндет. Мемлекеттік жоспарлаудың жаңа жүйесін кезең-кезеңмен іске асыруды қамтамасыз ету
2-мақсат. Нәтижеге бағдарланған үш жылдық бюджеттік жоспарлауды енгізу
1-міндет. Нәтижеге бағдарланған жоспарлау жүйесіне көшу жөніндегі нормативтік құқықтық базаны қалыптастыру
2-міндет. Нәтижеге бағдарланған бюджеттеу
3-мақсат. Мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін арттыру
1-міндет. Мемлекеттік қызметтерді тәртіпке келтіру
2-міндет. Мемлекеттік жоспарлау жүйесін жетілдіру
4-мақсат. Жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру жүйесін жетілдіру (құпия)
001 "Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау мен басқару жүйесін қалыптастыру және дамыту жөніндегі қызметтер"

200 539 998,0
187 887 844,0
Распределение расходов по стратегическим направлениям,
целям, задачам и бюджетным программам
тыс.тенге
Стратегические направления, цели,
задачи и бюджетные программы
Отчетный период
Плановый период
2007 год
2008 год
2009 год
2010 год
2011 год
1
2
3
4
5
6
Стратегическое направление 1. Повыше-
ние конкурентоспособности и модерниза-
ция экономики
Цель 1. Обеспечение качественного и
стабильного роста экономики
Задача 1. Повышение качества макроэко-
номического анализа и прогнозирования
Задача 2. Обеспечение реализации мер,
направленных на оздоровление и стаби-
лизацию экономики
Задача 3. Совершенствование налогово-
бюджетной политики
Задача 4. Поддержание деловой актив-
ности в экономики
Задача 5. Совершенствование системы
мониторинга и анализа деятельности по
повышению конкурентоспособности, в том
числе суверенных кредитных рейтингов
Казахстана
Цель 2. Повышение эффективности госу-
дарственного сектора экономики
Задача 1. Совершенствование системы
управления государственными активами
через формирование адекватной норма-
тивной правовой базы
Задача 2. Совершенствование структуры
государственного сектора экономики и
формирование эффективного собственника
и менеджера в лице государства
Задача 3. Внедрение принципов корпо-
ративного управления в государственном
секторе экономики в соответствии с
международными стандартами
Стратегическое направление 2. Совер-
шенствование системы государственного
управления и планирования
Цель 1. Реформирование системы госу-
дарственного планирования, в том числе
и стратегического.
Задача 1. Обеспечение поэтапной реа-
лизации новой системы государственного
планирования
Цель 2. Внедрение трехлетнего бюджет-
ного планирования, ориентированного на
результат
Задача 1. Формирование нормативной
правовой базы по переходу на систему
планирования, ориентированного на
результат
Задача 2. Бюджетирование, ориентиро-
ванное на результат
Цель 3. Повышение эффективности
системы государственного управления
Задача 1. Упорядочение государственных
услуг
Задача 2. Совершенствование системы
государственного управления
Цель 4. Совершенствование системы
мобилизационной подготовки и мобили-
зации (секретно)
Бюджетная программа 001 «Услуги по
формированию и развитию экономической
политики, системы государственного
планирования и управления»

806 967,0
905 243,0
1 008 208,0
1 283 254,0
1 624 197,0
1-стратегиялық бағыт. Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту
1-мақсат. Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету
4-міндет. Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау
004 "Республикалық бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың, мастер-жоспарлардың техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу және оның сараптамасы, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу" бюджеттік бағдарламасы
0,0
693 044,0
2 077 493,0
2 478 033,0
2 478 033,0
2-стратегиялық бағыт. Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру
4-мақсат. Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру жүйесін жетілдіру (құпия)
005 "Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды жетілдіру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы (құпия)
21 476,0
27 192,0
29 095,0
31 132,0
33 311,0
1-стратегиялық бағыт. Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту
1-мақсат. Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету
4-міндет. Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау
006 "Концессиялық ұсыныстардың, концессиялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін, конкурстық құжаттарды, концессиялық жобаларды, концессия шарттарының жобаларын, бюджеттік инвестициялық жобаларды экономикалық сараптау" бюджеттік бағдарламасы
50 028,0
182 248,0
562 612,0
697 698,0
697 698,0
1-стратегиялық бағыт. Экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру және жаңғырту
1-мақсат. Экономиканың сапалы және тұрақты өсуін қамтамасыз ету
1-міндет. Макроэкономикалық талдау мен болжамдау сапасын арттыру
4-міндет. Экономикадағы іскерлік белсенділікті қолдау
5-міндет. Бәсекеге қабілеттілікті, оның ішінде Қазақстанның егеменді кредиттік рейтингтерін арттыру жөніндегі қызметті мониторингтеу мен талдау жүйесін жетілдіру
2-мақсат. Экономиканың мемлекеттік секторының тиімділігін арттыру
1-міндет. Барабар нормативтік құқықтық базасын қалыптастыру арқылы мемлекеттік активтер басқару жүйесін жетілдіру
2-міндет. Экономиканың мемлекеттік секторының құрылымын жетілдіру және мемлекеттің атынан тиімді меншік иегерін және менеджерді қалыптастыру
3-міндет. Халықаралық стандарттарға сәйкес экономиканың мемлекеттік секторында корпоративтік басқару принциптерін енгізу
2-стратегиялық бағыт. Мемлекеттік басқару және жоспарлау жүйесін жетілдіру
2-мақсат. Нәтижелерге бағдарланған үш жылдық бюджеттік жоспарлауды енгізу
1-міндет. Нәтижеге бағдарланған жоспарлау жүйесіне көшу жөніндегі нормативтік құқықтық базаны қалыптастыру
3-мақсат. Мемлекеттік басқару жүйесінің тиімділігін арттыру
1-міндет. Мемлекеттік қызметтерді тәртіпке келтіру
2-міндет. Мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру
007 "Экономика және мемлекеттік басқару саласындағы қолданбалы зерттеулерді жүргізу" бюджеттік бағдарламасы

806 967,0
905 243,0
1 008
208,0
1 283
254,0
1 624
197,0
Стратегическое направление 1. Повыше-
ние конкурентоспособности и модерни-
зация экономики
Цель 1. Обеспечение качественного и
стабильного роста экономики
Задача 4. Поддержание деловой актив-
ности в экономики
Бюджетная программа 004 «Разработка и
экспертиза технико-экономических обос-
нований республиканских бюджетных ин-
вестиционных и концессионных проектов,
мастер-планов, консультативное сопро-
вождение концессионных проектов»
0,0
693 044,0
2 077
493,0
2 478
033,0
2 478
033,0
Стратегическое направление 2. Совер-
шенствование системы государственного
управления и планирования
Цель 4. Совершенствование системы
мобилизационной подготовки и
мобилизации (секретно)
Бюджетная программа 005 «Услуги по
совершенствованию мобилизационной
подготовки и мобилизации» (секретно)
21 476,0
27 192,0
29 095,0
31 132,0
33 311,0
Стратегическое направление 1. Повыше-
ние конкурентоспособности и модерни-
зация экономики
Цель 1. Обеспечение качественного и
стабильного роста экономики
Задача 4. Поддержание деловой актив-
ности в экономики
Бюджетная программа 006 «Экономическая
экспертиза концессионных предложений,
технико-экономических обоснований
концессионных проектов, конкурсной
документации, концессионных проектов,
проектов договоров концессии, бюджет-
ных инвестиционных проектов»
50 028,0
182 248,0
562 612,0
697
698,0
697
698,0
Стратегическое направление 1. Повы-
шение конкурентоспособности и модер-
низация экономики
Цель 1. Обеспечение качественного и
стабильного роста экономики
Задача 1. Повышение качества макроэко-
номического анализа и прогнозирования
Задача 4. Поддержание деловой актив-
ности в экономики
Задача 5. Совершенствование системы
мониторинга и анализа деятельности по
повышению конкурентоспособности, в том
числе суверенных кредитных рейтингов
Казахстана
Цель 2. Повышение эффективности
государственного сектора экономики
Задача 1. Совершенствование системы
управления государственными активами
через формирование адекватной норма-
тивной правовой базы
Задача 2. Совершенствование структуры
государственного сектора экономики и
формирование эффективного собственника
и менеджера в лице государства
Задача 3. Внедрение принципов корпо-
ративного управления в государственном
секторе экономики в соответствии с
международными стандартами
Стратегическое направление 2. Совер-
шенствование системы государственного
управления и планирования
Цель 2. Внедрение трехлетнего бюд-
жетного планирования, ориентированного
на результат
Задача 1. Формирование нормативной
правовой базы по переходу на систему
планирования, ориентированного на
результат
Цель 3. Повышение эффективности
системы государственного управления
Задача 1. Упорядочение государственных
услуг
Задача 2. Совершенствование системы
государственного управления
Бюджетная программа 007 «Проведение
прикладных исследований в сфере эко-
номики и государственного управления»