Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібін дамыту жөніндегі 2009 - 2015 жылдарға арналған іс-қимыл жоспарын (Жол картасын) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 мамырдағы N 641 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 14 сәуірдегі № 302 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.04.14 № 302 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібін дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібін дамыту жөніндегі 2009 - 2015 жылдарға арналған іс-қимыл жоспары (Жол картасы) (бұдан әрі - Жол картасы) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Жол картасын іске асыру мәселелері бойынша үйлестіруші болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының орталық, жергілікті атқарушы органдары және өзге де ұйымдар (келісім бойынша):
1) Жол картасын іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсанның соңғы айының 25-күніне Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне Жол картасын іске асыру барысы туралы ақпарат берсін.
4. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жол картасын іске асыру барысы туралы ақпарат берсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Ө.Е. Шөкеевке жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 6 мамырдағы
N 641 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібін дамыту жөніндегі
2009 - 2015 жылдарға арналған іс-қимыл жоспары
(Жол картасы) 1. Паспорт
Құжаттың атау        Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібін
дамыту жөніндегі 2009 — 2015 жылдарға арналған
іс-қимыл жоспары (Жол картасы)
Әзірлеу үшін         Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен
негіздеме            2008 жылғы 9 қазанда өткен кеңестің N 01-7.16
"Химия өнеркәсібін дамытудың кейбір мәселелері
туралы" хаттамасы
Құжатты әзірлеуге    Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда
жауапты              министрлігі
мемлекеттік орган
Мақсаты              2014 жылға қарай әр түрлі минералды
тыңайтқыштарды жылына кемінде 3 млн. тонна
өндіруге қол жеткізуді; күкірт және фосфор
қышқылы, құрамында фосфоры бар, оның ішінде
реактивті және аз тоннажды қосылыстар
өндірісінің көлемін арттыруды; өндіріс
қалдықтарын тыңайтқышқа кәдеге жаратуды қоса
алғанда, Қазақстан Республикасы химия
өнеркәсібінің неғұрлым перспективалы бағыттарын
ұзақ мерзімді дамыту.
Міндеттері           Іс-қимыл жоспарының (Жол картасының) мақсатына
мына міндеттер іске асырылған жағдайда қол
жеткізіледі:
химия өнеркәсібінде 2009 - 2015 жылдар кезеңінде
жалпы сомасы 9 млрд. АҚШ долл. астам
инвестицияларды тарту жолымен жұмыс істеп тұрған
химия өндірістерін қалпына келтіруге және
жаңаларын енгізуге, минералдық тыңайтқыштарды
шығаруға ықпал ететін инвестициялық жобаларды
іске асыру;
Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібінде
инвестициялық жобаларды іске асыру үшін ӘКК-мен
келіссөздер жүргізу немесе ашық конкурс өткізу
нәтижелері бойынша минералдық шикізаттың бос кен
орындарына арналған жер қойнауын пайдалану
құқығын беру;
өндіріліп жатқан және өндіру жоспарланған
минералдық тыңайтқыштардың барлық түрлері
бойынша тұтынудың анық болжамын жасау;
республиканың оңтүстік өңірінде жаңа білім беру
орталықтарын құру арқылы Қазақстанның химия
өнеркәсібін кадрмен қамтамасыз ету.
Іске асыру мерзімі   2009 - 2015 жылдар
Қаржыландыру         Іс-қимыл жоспарын (Жол картасын) іске асыру үшін
көлемі және          жалпы сомасы 9 млрд. АҚШ долл. астам қаржылай
көздері              қаражат қажет.
іс-қимыл жоспарын (Жол картасын) іске асыру үшін
мыналар негізгі қаржыландыру көздері болып
табылады:
қазақстандық және шетелдік компаниялардың
меншікті қаражаты;
отандық және шетелдік инвесторлардың тікелей
инвестициялары;
"Қазақстан Даму Банкі" АҚ-ның, инвестициялық
және инновациялық қорлардың қарыз қаражаты;
қазақстандық және шетелдік банктердің қарыз
қаражаты.
Күтілетін            Іс-қимыл жоспарын (Жол картасын) іске асыру
нәтижелер            арқылы мынадай негізгі нәтижелер алынатын
болады:

Об утверждении Плана действий по развитию химической промышленности Республики Казахстан на 2009 - 2015 годы (Дорожная карта)
Постановление Правительства Республики Казахтан от 6 мая 2009 года № 641. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2010 года № 302
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.04.2010 № 302.
В целях развития химической промышленности Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый План действий по развитию химической
промышленности Республики Казахстан на 2009 - 2015 годы (Дорожная карта) (далее - Дорожная карта).
2. Определить Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан координатором по вопросам реализации Дорожной карты.
3. Центральным, местным исполнительным органам Республики Казахстан и иным организациям (по согласованию):
1) принять меры по реализации Дорожной карты;
2) ежеквартально к 25 числу последнего месяца отчетного квартала предоставлять в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан информацию о ходе реализации Дорожной карты.
4. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, предоставлять информацию о ходе реализации Дорожной карты в
Правительство Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шукеева У.Е.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 мая 2009 года № 641
План действий
по развитию химической промышленности
Республики Казахстан на 2009 - 2015 годы
(Дорожная карта)
1. Паспорт
Наименование       План действий по развитию химической
документа          промышленности Республики Казахстан на 2009 - 2015
годы (Дорожная карта) (далее - План действий)
Основание для      Протокол совещания с участием Президента
разработки         Республики Казахстан № 01-7.16 от 9 октября
2008 года «О некоторых вопросах развития
химической промышленности»
Государственный    Министерство индустрии и торговли
орган,             Республики Казахстан
ответственный
за разработку
документа
Цель                Долгосрочное развитие наиболее перспективных
направлений химической промышленности Республики
Казахстан, включая достижение к 2014 году
производства различных видов минеральных удобрений
не менее 3 млн. тонн в год; наращивание объемов
производства серной и фосфорной кислот,
фосфорсодержащих соединений, в том числе
реактивных и малотоннажных; утилизацию отходов
производства на удобрения.
Задачи              Цель Плана действий (Дорожной карты) будет
достигнута при реализации следующих задач:
реализация инвестиционных проектов в химической
промышленности, способствующих восстановлению
существующих и вводу новых химических производств,
выпуску минеральных удобрений путем привлечения
инвестиций на общую сумму более 9 млрд. долл. США
в период с 2009 по 2015 годы;
предоставление прав недропользования на свободные
месторождения минерального сырья по результатам
проведения переговоров с СПК или открытого
конкурса для реализации инвестиционных проектов в
химической промышленности Республики Казахстан;
составление четкого прогноза потребления по всем
видам производимых и планируемых к производству
минеральных удобрений;
обеспечение химической промышленности Казахстана
кадрами благодаря созданию новых образовательных
центров в южном регионе республики.
Сроки
реализации         2009-2015 годы
Объемы и           Для реализации Плана действий (Дорожной карты)
источники          необходимы финансовые средства на общую сумму
финансирования     более 9 млрд. долл. США.
Основными источниками финансирования для
реализации Плана действий (Дорожной карты)
являются:
собственные средства казахстанских и иностранных
компаний;
прямые инвестиции отечественных и зарубежных
инвесторов;
заемные средства АО «Банк Развития Казахстана»,
инвестиционных и инновационных фондов;
заемные средства казахстанских и иностранных
банков.
Ожидаемые          Благодаря реализации Плана действий (Дорожной
результаты         карты) будут получены следующие основные
результаты:
производство различных видов минеральных удобрений

2014 жылға қарай жылына кемінде 3 млн. тонна әр
түрлі минералды тыңайтқыштар өндіру;
күкірт және фосфор қышқылы, құрамында фосфоры
бар, оның ішінде реактивті және аз тоннажды
қосылыстар өндірісінің көлемін арттыру;
өндіріс қалдықтарын тыңайтқыштарға кәдеге
жарату;
республиканың оңтүстік өңірінде жаңа білім беру
орталықтарын құру және Қазақстанның химия
өнеркәсібін кадрмен қамтамасыз ету.
2. КІРІСПЕ
Барынша ықпалдасып жатқан әлемдік нарықтардағы ғаламдық бәсекелестікпен сипатталатын қазіргі жағдайларда химия өнеркәсібін дамытуды қамтамасыз ету Қазақстан үшін ерекше маңызды. Осының негізінде химия саласының жаңа, қазіргі заманғы технологиялық базасын жедел құруға, өнімдердің бәсекеге қабілетті түрлерін өндіруді игеруге және сайып келгенде химия өнеркәсібінің және оны сүйемелдейтін салалардың орнықты әлеуметтік-экономикалық даму кезеңіне шығуға болады.
Химия өнеркәсібі ұлттық экономиканың көптеген салалары үшін шикізатты, жартылай өнімдерді, материалдарды ірі жеткізуші болып табылады. Статистикалық деректерге сәйкес қазіргі уақытта қазақстандық химия кәсіпорындары ЖІӨ-нің шамамен 1,1 %-ын өндіреді, алайда сала үлкен әлеуетімен сипатталады.
Өнімнің алуан түріне қажеттілікті айқындауға, қолданыстағы өндістерді қалпына келтіруге және жаңа өндірістерді енгізуге көмектесетін саланы көтеруді тиімді жоспарлау құралдарының бірі Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібін дамыту жөніндегі жол картасы болып табылады.
Жол картасы химия өнеркәсібіндегі инвестициялық жобалар шеңберіндегі іс-шараларды кезең-кезеңімен іске асыруды қамтитын Химия өнеркәсібін дамыту жөніндегі іс-қимыл жоспары (бұдан әрі — Іс-қимыл жоспары) негізінде жасалған. Іс-қимыл жоспарына мынадай жобалар енгізілді:
- "2008 - 2013 жылдарға арналған инвестициялық жобалар", өтінім беруші - "Қазфосфат" ЖШС (Жамбыл облысы);
- "Ақтауда аммиак-карбамид кешенін салу", өтінім беруші - "ҚазАзот" ЖШС (Маңғыстау облысы);
- "Хлор мен каустикалық соданы мембраналық әдіспен өндіру", "Сары фосфор негізінде консервацияланған химия өндірістерін қалпына келтіру және жаңаларын құру" және "Трихлорсиланды және поликристалл кремнийін өндіру" жобалары, өтінім беруші - "Каустик" АҚ (Павлодар облысы);
- "Кальцийлендірілген сода өндіру зауытын салу", өтінім беруші - "Қазсода" ЖПІС (Павлодар облысы);
- "МАФ/ДАФ (моноаммонийфосфат/диаммонийфосфат) минералдық тыңайтқыштарын өндіру" және "Қарашығанақ газының базасында метанол, полипропилен шығару жөніндегі газ-химия кешенін салу" жобалары, өтінім беруші — "Қазақстандық минералдық ресурстар" тау-кен компаниясы" ЖШС (Оңтүстік Қазақстан және Батыс Қазақстан облыстары);
- "Қаратауда кең ауқымды минералдық тыңайтқыштар шығару", өтінім беруші - "ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (Жамбыл облысы).
Химия өнеркәсібін дамыту жөніндегі жол картасын іске асыру 2009 - 2015 жылдар кезеңінде жаңа химиялық өндірістер құрылысының техникалық-экономикалық негіздемесін және жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу, қарау мен сараптау; инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған жеңілдіктер мен преференциялар беру; инвестициялық жобаларды іске асыратын компанияларға жер қойнауын пайдалану құқықтарын беру; шикізат жеткізіп тұруға келісім-шарттар жасау; жұмыс істеп тұрған өндірістерді қайта құру және кеңейту; жаңа химиялық өндірістерді ұйымдастыру мен салу; химиялық өндірістерді әртараптандыру жөніндегі тәжірибелік-эксперименталдық базалар құру; дайын өнім шығару жөніндегі іс-шараларды; әлеуметтік іс-шараларды; жаңа химиялық өндірістерді салу мен пайдалануды; өндірістің жоспарланған көрсеткіштеріне қол жеткізуді; химия өнеркәсібіне жоғары және сол сияқты орта кәсіптік білімі бар кадрлар даярлауды; нормативтік құқықтық базаны жетілдіруді көздейді.
Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібін дамыту жөніндегі
2009 - 2015 жылдарға арналған
ІС-ҚИМЫЛ ЖОСПАРЫ
Р/с
N
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар, (млн. теңге)
Қаржыландыру көздері
1
2
3
4
5
6
7

не менее 3 млн. тонн в год к 2014 году;
рост объемов производства серной и фосфорной
кислот, фосфорсодержащих соединений, в том числе
реактивных и малотоннажных;
утилизация отходов производства на удобрения;
создание новых образовательных центров в южном
регионе республики и обеспечение химической
промышленности Казахстана кадрами.
2. ВВЕДЕНИЕ
В современных условиях, характеризующихся глобальной конкуренцией на все более интегрирующихся мировых рынках, для Казахстана обеспечение развития химической промышленности имеет особенное значение. На этой основе возможно ускоренное создание новой, современной технологической базы химической отрасли, освоение производства конкурентоспособных видов продукции и, в конечном счете, выход в фазу устойчивого социально-экономического развития химической промышленности и сопутствующих ей отраслей.
Химическая промышленность является крупным поставщиком сырья, полупродуктов, материалов для многих отраслей национальной экономики. Согласно статистическим данным, в настоящее время казахстанские химические предприятия производят около 1,1 % ВВП, однако отрасль характеризуется большим потенциалом.
Одним из инструментов эффективного планирования подъема отрасли, который поможет определить потребности в различных видах продукции, восстановить существующие и внедрить новые производства, является Дорожная карта по развитию химической промышленности Республики Казахстан.
Дорожная карта создана на основе Плана действий по развитию химической промышленности (далее - План действий), включающей поэтапную реализацию мероприятий в рамках инвестиционных проектов в химической промышленности. В План действий вошли следующие проекты:
- «Инвестиционные проекты на 2008 - 2013 годы», заявитель - ТОО «Казфосфат» (Жамбылская область);
- «Строительство аммиачно-карбамидного комплекса в Актау», заявитель - ТОО «КазАзот» (Мангистауская область);
- Проекты «Производство хлора и каустической соды мембранным методом», «Восстановление законсервированных и создание новых химических производств на основе желтого фосфора» и «Производство трихлорсилана и поликристаллического кремния», заявитель - АО «Каустик» (Павлодарская область);
- «Строительство завода по производству кальцинированной соды», заявитель - ТОО «КазСода» (Павлодарская область);
- Проекты «Производство минеральных удобрений МАФ/ДАФ (моноаммоний фосфат/диаммонийфосфат)» и «Строительство газохимического комплекса по выпуску метанола, полипропилена на базе Карачаганакского газа», заявитель - ТОО «Горнорудная компания «Казахстанские минеральные ресурсы» (Южно-Казахстанская и Западно-Казахстанская области);
- «Выпуск минеральных удобрений широкого спектра в Каратау», заявитель - ТОО «ЕвроХим-Удобрения» (Жамбылская область).
Реализация Дорожной карты по развитию химической промышленности в период с 2009 по 2015 годы предусматривает мероприятия по разработке, рассмотрению и экспертизе технико-экономического обоснования и проектно-сметной документации на строительство новых химических производств; предоставлению льгот и преференций на реализацию инвестиционных проектов; предоставлению прав на недропользование компаниям, реализующим инвестиционные проекты; заключению контрактов на поставку сырья; реконструкции и расширению действующих производств; организации и строительству новых химических производств; созданию опытно-экспериментальных баз по диверсификации химических производств; выпуску готовой продукции; социальные мероприятия; строительство и эксплуатация новых химических производств; достижение планируемых показателей производства; подготовку кадров для химической промышленности как с высшим, так и средне-специальным образованием; совершенствование нормативной правовой базы.
ПЛАН ДЕЙСТВИЙ
по развитию химической промышленности Республики Казахстан на
2009 - 2015 годы
№ п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответствен ные
за исполнение
Срок
испол-
нения
Предпола-
гаемые
расходы
(млн.
тенге)
Источники
финансиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7

1. Инвестициялық жобалар, Жамбыл облысы
1
Суспензиялық байыту фабрикасын қайта жаңарту
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2009-2010
1800
Меншікті және қарыз қаражаты
2
Орталық өнеркәсіптік алаңға қуаты 2 млн. тоннаға дейін байыту фабрикасын салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2009-2012
30000
Меншікті және қарыз қаражаты
3
Әрқайсысының қуаты жылына 10 мың тонна екі электр пешін салу
Жабдықты пайдалануға беру актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009-2011
2880
Меншікті және қарыз қаражаты
4
Икемді технология бойынша қуаты жылына 50 мың тонна натрий триполифосфатын шығару жөнінде өндіріс салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2009-2011
1800
Меншікті және қарыз қаражаты
5
Қуаты жылына 60 мың тонна термиялық фосфор қышқылы өндірісін салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2009-2011
1200
Меншікті және қарыз қаражаты
6
Жалпы зауыттық қазандықта отын ретінде пеш газын пайдалану технологиясын енгізу
Енгізу актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009-2012
2400
Меншікті және қарыз қаражаты
7
Зауыттың қолданыстағы объектілерінің электрмен жабдықтау жүйесін қайта жаңарту
Пайдалануға беру актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009-2013
1200
Меншікті және қарыз қаражаты
8
Аммофос цехын қайта жаңарту және қуаты жылына 180 мың тонна азотты-фосфорлы-калийлі тыңайтқыштар шығару цехын салу
Пайдалануға беру актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009-2012
5280
Меншікті және қарыз қаражаты
9
Минералдық тыңайтқыштар зауытының экстракция бөлімшелерін қайта жаңарту
Пайдалануға беру актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009-2012
8520
Меншікті және қарыз қаражаты
10
Қуаты жылына 650 мың тонна күкірт қышқылы цехын салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2009-2012
8520
Меншікті және қарыз қаражаты
11
"Қазфосфат" ЖШС-нің өндірістік алаңында құрамында фосфор бар минералдық тыңайтқыштар мен материалдардың әр алуан түрлерін өндіру үшін фосфориттерді қайта өңдеу жөніндегі жаңа технологиялар мен техниканы тестілеу бойынша қазіргі заманғы тәжірибелік-эксперименталдық база құру
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Қазфосфат" ЖШС (келісім бойынша), ХҒИ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР БҒМ, Жамбыл облысының әкімдігі

1. Инвестиционные проекты, Жамбылская область
1
Реконструкция
Суспензионной
обогатительной
фабрики
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО
«Казфосфат»
(по согласова-
нию), МИТ РК,
акимат Жамбыл-
ской области
2009-2010
1800
Собственные
и заемные
средства
2
Строительство
обогатительной
фабрики на цент-
ральной промыш-
ленной площадке
мощностью до 2
млн.тонн
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «Казфосфат» (по согласова-
нию), МИТ РК,
акимат Жамбыл-
ской области
2009-2012
30000
Собственные
и заемные
средства
3
Строительство
двух электропечей
мощностью 10 тыс.
тонн/год каждая
Акт ввода
оборудования
в эксплуатацию
ТОО «Казфосфат»
(по
согласованию),
МИТ РК
2009-2011
2880
Собственные
и заемные
средства
4
Строительство
производства по
выпуску триполи-
фос фата натрия
мощнос тью 50 тыс.
тонн/год по гибкой
технологии
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «Казфосфат»
(по
согласованию),
МИТ РК, акимат
Жамбылской
области
2009-2011
1800
Собственные
и заемные
средства
5
Строительство
производства
термической
фосфорной кислоты
мощностью 60
тыс.тонн/год
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «Казфосфат»
(по
согласованию),
МИТ РК, акимат
Жамбылской
области
2009-2011
1200
Собственные
и заемные
средства
6
Внедрение техноло-
гии использования
печного газа в
качестве топлива
в общезаводской
котельной
Акт внедрения
ТОО «Казфос-
фат » (по
согласованию),
МИТ РК
2009-2012
2400
Собственные
и заемные
средства
7
Реконструкция
системы-электро-
снабжения
существую щих
объектов завода
Акт ввода в
эксплуатацию
ТОО «Казфосфат»
(по
согласованию),
МИТ РК
2009-2013
1200
Собственные
и заемные
средства
8
Реконструкция
цеха аммофоса и
строительство
цеха по выпуску
азотно-фосфорно-
калийных удобрений
мощностью 180
тыс.тонн/год
Акт ввода в
эксплуатацию
ТОО «Казфосфат»
(по
согласованию),
МИТ РК
2009-2012
5280
Собственные
и заемные
средства
9
Реконструкция
отделений
экстракции Завода
минеральных
удобрений
Акт ввода в
эксплуатацию
ТОО «Казфосфат»
МИТ РК (по
согласованию),
МИТ РК
2009-2012
8520
Собственные
и заемные
средства
10
Строительство
серно-кислотного
цеха мощностью
650 тыс.тонн/год
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «Казфосфат»
(по
согласованию),
МИТ РК, акимат
Жамбылской
области
2009-2012
8520
Собственные
и заемные
средства
11
Создание на
производственной
площадке ТОО
«Казфосфат»
современной опытно- эксперимен-
тальной базы по
тестированию
новых технологий
и техники по перера ботке
фосфоритов для
производства различ ных видов
минераль ных
фосфорсодержащих
удобрений и
материалов
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «Казфосфат»
(по
согласованию),
ИХН (по
согласованию),
МИТ РК, МОН РК,
акимат
Жамбылской
области

2009-2011
Қаралуда
Меншікті және қарыз қаражаты
2. Хлор мен каустикалық соданы мембраналық әдіспен өндіру, Павлодар облысы
12
Хлор мен каустикалық соданы мембраналық әдіспен өндіру жөніндегі зауыттың құрылысына және зауыт үшін жабдықты жинақтауға арналған жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
Жобалық-сметалық құжаттаманы бекіту туралы бұйрық
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), "Uhdenora S.Р.А." (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009
16-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
13
Хлор мен каустикалық соданы мембраналық әдіспен өндіру жөніндегі зауыттың құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттаманы қарау және сараптау
Қорытынды
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ТЖМ, ҚР ДСМ, ҚР Қоршағанортамині
2009
Талап етілмейді
-
14
Хлор мен каустикалық соданы мембраналық әдіспен өндіру жөніндегі зауытты пайдалану үшін импорттық жабдықты қолдануға рұқсат алу
Рұқсат
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ТЖМ
2009-2010
30
Меншікті және қарыз қаражаты
15
Каустикалық соданы өндіру үшін импорттық жабдықты сертификаттау
Сертификат
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009-2010
30
Меншікті және қарыз қаражаты
16
Каустикалық сода бойынша қуаты жылына 30 мың тонна хлор-сілті өндірісін салу
Объектіні пайдалануға қабылдаудың мемлекеттік актісі
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), "Uhdenora S.Р.А." (келісім бойынша), "ҚДВ" АҚ (келісім бойынша), "ОАОЭК" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ТЖМ, ҚР ДСМ, ҚР Қоршағанортамині, Павлодар облысының әкімдігі
2009-2010
8088
Меншікті және қарыз қаражаты
17
Павлодар облысындағы Тұздысор көлінің кен орнында шикізат (ас тұзын) өндіру үшін жер қойнауын пайдалану құқығын алу мәселесін қарау (өндірісті пайдалану мерзіміне)
Келісім-шарт
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), Павлодар облысының әкімдігі, ҚР ИСМ
2009
Талап етілмейді
-
18
Павлодар облысындағы Тұздысор көлінің кен орнында шикізат (ас тұзын) өндіруді инфрақұрылымымен бірге ұйымдастыру
Объектіні пайдалануға қабылдаудың мемлекеттік актісі
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), "ҚДБ" АҚ (келісім бойынша), ҚР ТЖМ, ҚР ДСМ, ҚР Қоршағанортамині, ҚР ИСМ, Павлодар облысының әкімдігі
2009-2010
984
Меншікті және қарыз қаражаты
19
"Каустик" АҚ-ға жер учаскесін мемлекеттік заттай грант түрінде беру туралы мәселені қарау
Уәкілетті органның шешімі
ҚР ИСМ, Павлодар облысының әкімдігі, ҚР ЖРА, "Каустик" АҚ (келісім бойынша)
2010
Талап етілмейді
-
20
"Каустик" АҚ кәсіпорнының санитариялық-қорғау аймағының шекарасын азайту мәселесін қарау
Қазақстан Республикасы Бас мемлекеттік санитарлық дәрігерінің қаулысы
ҚР ДСМ, "Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ

2009-2011
На
рассмот-
ре нии
Собственные
и заемные
средства
2. Производство хлора и каустической соды мембранным методом,
Павлодарская область
12
Разработка
проектно-сметной
документации на
строительство завода по
производству хлора
и каустической
соде мембранным
методом и
комплектацию
оборудования для
завода
Приказ об
утверждении
проектно-сметной
документации
АО «Каустик»
(по согласова-
нию), «Uhdenora
S.P.A.» (по
согласованию),
МИТ РК
2009
Учтены в
п. 16
Собственные
и заемные
средства
13
Рассмотрение и
экспертиза
проектно-сметной
документации на
строительство завода по
производству
хлора и каустической
соды мембранным
методом
Заключение
АО «Каустик»
(по согласова-
нию), МИТ РК,
МЧС РК, МЗ РК,
МООС РК
2009
Не
требуется
-
14
Получение
разрешения
на применение
импортного
оборудования для
эксплуата ции
завода по
производству
хлора и
каустической соды
мембранным методом
Разрешение
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК, МЧС РК
2009-2010
30
Собственные
и заемные
средства
15
Сертификация
импортного
оборудования для
производства
каустической соды
Сертификат
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК
2009-2010
30
Собственные
и заемные
средства
16
Строительство
хлор-щелочного
производства
мощностью 30 тыс.
тонн/год по
каустической соде
Государственный
акт приемки
объекта в
эксплуатацию
АО «Каустик»
(по
согласованию),
«Uhdenora
S.P.A.» (по
согласованию),
АО «БРК» (по
согласованию),
АО «ЦАТЭК»
(по
согласованию),
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
МИТ РК,
МЧС РК, МЗ РК,
МООС РК,
акимат
Павлодарской
области
2009-2010
8088
Собственные
и заемные
средства
17
Рассмотрение
вопроса
о получении права
недропользования
на добычу сырья
(поваренной соли)
на месторождении
озера Туздысор в
Павлодарской
области (на срок
эксплуатации
производства)
Контракт
АО «Каустик»
(по
согласованию),
акимат
Павлодарской
области,
МИТ РК
2009
Не
требуется
-
18
Организация добычи
сырья (поваренной
соли) с
инфраструктурой
на месторождении
озера Туздысор в
Павлодарской
области
Государственный
акт приемки
объекта в
эксплуатацию
АО «Каустик»
(по
согласованию),
АО «БРК»
(по
согласованию),
МЧС РК,
МЗ РК, МООС РК,
МИТ РК,
акимат
Павлодарской
области
2009-2010
984
Собственные
и заемные
средства
19
Рассмотрение
вопроса
о предоставлении
земельного участка в качестве
государственного
натурного гранта для
АО «Каустик»
Решение
уполномочен-
н ого органа
МИТ РК, акимат
Павлодарской
области,
АУЗР РК,
АО «Каустик»
(по
согласованию)
2010
Не
требуется
-
20
Рассмотрение
вопроса
об уменьшении
границы
санитарно-защитной
зоны предприятия
АО «Каустик»
Постановление
Главного
государственного
санитарного
врача
Республики
Казахстан
МЗ РК,
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК

2009
Талап етілмейді
-
21
"Бакалавр-химик", "химия өндірісінің техник-механигі" мамандықтары, сондай-ақ жұмысшы мамандықтар (дәнекерлеуші, электрик, слесарь) бойынша кадрлар даярлау
Бекітілген оқу бағдарламасы
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ПМУ (келісім бойынша), ИЕУ (келісім бойынша), ПХМК (келісім бойынша), ОО (келісім бойынша)
2009-2015
26,4
Меншікті және қарыз қаражаты
22
"Каустик" АҚ-ның жобасын іске асыру үшін жеңілдіктер мен преференциялар беру туралы мәселені заңнамада белгіленген тәртіппен қарау
ҚР Үкіметіне ақпарат
ҚР ИСМ, "Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ЭБЖМ, ҚР Қаржымині
2009
Талап етілмейді
-
23
"Каустик" АҚ кәсіпорнының қызметкерлерін тұрғын үймен қамтамасыз ету
Ипотекалық несие шарты
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), "ҚЭБ" АҚ (келісім бойынша)
2010-2015
31,5
Меншікті және қарыз қаражаты
24
Химиялық өнімдерді тасымалдау үшін "Каустик" АҚ-ның саны 35 бірлік вагон-цистерналарын сатып алуы
ОС-1 қабылдау актісі
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚДБ" АҚ (келісім бойынша)
2009-2010
696
Меншікті және қарыз қаражаты
25
Былқылдақ өнеркәсіп сарқындыларын жинақтайтын су қоймасы орналасқан жерді өнеркәсіп жерінен су қоры жеріне ауыстыру туралы мәселені қарау
Павлодар қаласы әкімінің қаулысы
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ЖРБА, ҚР АШМ, Қоршағанортамині, Павлодар қаласының әкімдігі, ҚР ИСМ
2009
Талап етілмейді
-
26
"Каустик" АҚ өндірістік қуатының базасында органикалық және бейорганикалық химия өндірістерін әртараптандыру бойынша тәжірибелік-эксперименталдық база құру
Ынтымақтастық туралы шарт
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ХҒИ (келісім бойынша), ҚР Даму институттары (келісім бойынша), ҚР БҒМ
2009-2010
420
Меншікті және қарыз қаражаты
27
Каустикалық сода бойынша хлор-сілті өндірісін жылына 100 мың тоннаға дейін кеңейту
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, "ОАОЭК" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), "ҚДБ" АҚ (келісім бойынша), ҚР ТЖМ, ҚР ДСМ, ҚР Қоршағанортамині, Павлодар облысының әкімдігі
2011-2015
19200
Меншікті және қарыз қаражаты
3. Сары фосфор негізінде консервацияланған өндірістерді қалпына келтіру және жаңа химия өндірістерін құру
28
"Каустик" АҚ жобасының техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу
Орындалған жұмыстарды қабылдау актісі
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), жобалау институты (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2010
144
Меншікті және қарыз қаражаты
29
"Каустик" АҚ жобасының техникалық-экономикалық негіздемесін келісу және сараптау
Қорытынды
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), "ОАОЭК" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ТЖМ, ҚР ДСМ, ҚР Қоршағанортамині, Павлодар облысының әкімдігі

2009
Не
требуется
-
21
Подготовка кадров
по специальности
«бакалавр-химик»,
«техник-механик
химических
производств», а
также рабочие
специальности
(сварщик,
электрик, слесарь)
Утвержденная
учебная
программа
АО «Каустик»
(по
согласованию),
ПГУ (по
согласованию),
ИЕУ (по
согласованию),
ПХМК (по
согласованию),
УЦ (по
согласованию)
2009-2015
26,4
Собственные
и заемные
средства
22
Рассмотрение
вопроса
о предоставлении
льгот и
преференций
для реализации
проекта АО «Каустик»
в установленном
законодательством
порядке
Информация в
Правительство РК
МИТ РК,
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МЭБП РК, МФ РК
2009
Не
требуется
-
23
Обеспечение жильем
работников
предприятия АО
«Каустик»
Договор
ипотечной
ссуды
АО «Каустик»
(по
согласованию),
АО «ЭБК» (по
согласованию)
2010-2015
31,5
Собственные
и заемные
средства
24
Приобретение
вагонов-цистерн
АО «Каустик» для
перевозки химических
продуктов в
количестве 35 единиц
Акт приемки ОС-1
АО «Каустик»
(по
согласованию),
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
АО «БРК» (по
согласованию)
2009-2010
696
Собственные
и заемные
средства
25
Рассмотрение
вопроса о переводе
земли, занимаемой
водоемом-накопи-
телем промышленных
стоков Былкылдак,
из земель
промышленности
в земли водного
фонда
Постановление
акима г.
Павлодар
АО «Каустик»
(по
согласованию),
АУЗР РК, МСХ
РК, МООС РК,
акимат г.
Павлодар,
МИТ РК
2009
Не
требуется
-
26
Создание опытно-
экспериментал ьной
базы по
диверсификации
производств
органической и
неорганической
химии , на базе
производственных
мощностей АО
«Каустик»
Договор о
сотрудничестве
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК, ИХН (по
согласованию),
Институты
развития РК
(по
согласованию),
МОН РК
2009-2010
420
Собственные
и заемные
средства
27
Расширение
хлор-щелочного
производства до
100 тыс. тонн/год
по каустической
соде
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК, АО
«ЦАТЭК» (по
согласованию),
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
АО «БРК» (по
согласованию),
МЧС РК, МЗ РК,
МООС РК, акимат
Павлодарской
области
2011-2015
19200
Собственные
и заемные
средства
3. Восстановление законсервированных и создание новых химических производств
на основе желтого фосфора
28
Разработка
технико-экономи-
ческо го
обоснования
проекта АО
«Каустик»
Акт приемки
выполненных
работ
АО «Каустик»
(по
согласованию),
проектный
институт (по
согласованию),
МИТ РК
2010
144
Собственные
и заемные
средства
29
Согласование и
экспертиза
технико-экономи-
ческо го обоснова-
ния проекта
АО «Каустик»
Заключение
АО «Каустик»
(по
согласованию),
АО «ЦАТЭК»
(по
согласованию),
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию)
МИТ РК, МЧС РК,
МЗ РК, МООС РК,
акимат
Павлодарской
области

2010
12
Меншікті және қарыз қаражаты
30
Сары фосфор өндірісі жөніндегі цех құрылысын қаржыландыру мәселесін шешу
Кредиттік келісім
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2010-2011
20448
Меншікті және қарыз қаражаты
31
Сары фосфор өндірісі жөніндегі цех үшін жабдықты жинақтауға және жеткізуге келісім-шарттар дайындау және жасасу
Келісім-шарт
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2011
Талап етілмейді
-
32
"Каустик" АҚ жобасының бас жобалаушысын таңдау
Келісім-шарт
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2011
Талап етілмейді
-
33
Сары фосфор өндіру цехының құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, цех жабдығын жинақтау
Жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту туралы бұйрық
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), бас жобалаушы (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2011-2012
30-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
34
"Каустик" АҚ жобасының жобалау-сметалық құжаттамасын қарау және сараптау
Қорытынды
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ТЖМ, ҚР ДСМ, ҚР Қоршағанортамині, ҚР ИСМ
2012
30-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
35
Импорттық жабдықты қолдануға рұқсат алу
Рұқсат
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ТЖМ, ҚР ИСМ
2013
30-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
36
Сары фосфор өндіру цехының импорттық жабдығын сертификаттау
Сертификаттар
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2013
30-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
37
Сары фосфор өндіру цехының құрылыс-монтаждау және іске қосу-жөндеу жұмыстарын орындау
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), бас жобалаушы "ҚДБ" АҚ (келісім бойынша), "ОАОЭК" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚР ТЖМ, ҚР ДСМ, ҚР Қоршағанортамині ҚР ИСМ, Павлодар облысының әкімдігі
2012-2014
30-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
4. Трихлорсилан және поликристалды кремний өндіру
38
"Каустик" АҚ жобасының техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу
Орындалған жұмыстарды қабылдау актісі
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), жобалау институты (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2011
324
Меншікті және қарыз қаражаты
39
"Каустик" АҚ жобасының техникалық-экономикалық негіздемесін келісу және сараптау
Қорытынды
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚР ДСМ, ҚР ТЖМ, ҚР Қоршағанортамині Павлодар облысының әкімдігі
2011
22,8
Меншікті және қарыз қаражаты
40
Трихлорсилан және поликристалды кремний өндіру цехының құрылысын қаржыландыру мәселесін шешу
Кредиттік келісім
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2012

2010
12
Собственные
и заемные
средства
30
Решение вопроса
финансирования
строительства цеха
по производству
желтого фосфора
Кредитное
соглашение
АО «Каустик»
(по
согласованию),
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
МИТ РК
2010-2011
20448
Собственные
и заемные
средства
31
Подготовка и
заключение
контрактов на
комплектацию и
поставку
оборудования для
цеха по производству
желтого фосфора
Контракт
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК
2011
Не
требуется
-
32
Выбор генерального
проектировщика
проекта АО
«Каустик»
Контракт
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК
2011
Не
требуется
-
33
Разработка
проектно-сметной
документации на
строительство цеха
по производству
желтого фосфора,
комплектация
оборудования цеха
Приказ об
утверждении
проектно-сметной
документации
АО «Каустик»
(по
согласованию),
генеральный
проектировщик
(по
согласованию),
МИТ РК
2011-2012
Учтено в
п. 30
Собственные
и заемные
средства
34
Рассмотрение и
экспертиза
проектно-сметной
документации проекта
АО «Каустик»
Заключение
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МЧС РК, МЗ РК,
МООС РК, МИТ РК
2012
Учтено в
п. 30
Собственные
и заемные
средства
35
Получение
разрешения
на применение
импортного
оборудования
Разрешение
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МЧС РК, МИТ РК
2013
Учтено в
п. 30
Собственные
и заемные
средства
36
Сертификация
импортного
оборудования цеха
по производству
желтого фосфора
Сертификаты
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК
2013
Учтено в
п. 30
Собственные
и заемные
средства
37
Выполнение
строительно-
монтажных и
пуско-наладочных
работ цеха по
производству
желтого фосфора
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
АО «Каустик»
(по
согласованию),
генеральный
проектировщик,
АО «БРК»
(по
согласованию),
АО «ЦАТЭК»
(по
согласованию),
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
МЧС РК, МЗ РК,
МООС РК, МИТ
РК, акимат
Павлодарской
области
2012-2014
Учтено в
п. 30
Собственные
и заемные
средства
4. Производство трихлорсилана и поликристаллического кремния
38
Разработка
технико-экономи-
чес ко го
обоснования
проекта АО
«Каустик»
Акт приемки
выполненных
работ
АО «Каустик»
(по
согласованию),
проектный
институт
(по
согласованию),
МИТ РК
2011
324
Собственные
и заемные
средства
39
Согласование и
экспертиза
технико-экономи-
ческо го
обоснования
проекта АО
«Каустик»
Заключение
АО «Каустик»
(по
согласованию),
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
МЗ РК, МЧС РК,
МООС РК, МИТ
РК, акимат
Павлодарской
области
2011
22,8
Собственные
и заемные
средства
40
Решение вопроса
финансирования
строительства цеха
по производству
трихлорсилана и
поликристалличес-
кого кремния
Кредитное
соглашение
АО «Каустик»
(по
согласованию),
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
МИТ РК
2012

31908
Меншікті және қарыз қаражаты
41
Трихлорсилан және поликристалды кремний өндіру цехы үшін жабдықты жинақтауға және жеткізуге келісім-шарттар жасасу
Келісім-шарт
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2012
40-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
42
"Каустик" АҚ жобасының бас жобалаушысын таңдау
Келісім-шарт
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2012
Талап етілмейді
-
43
Трихлорсилан және поликристалды кремний өндіру цехының құрылысына арналған жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, цех үшін жабдықты жинақтау
Жобалау-сметалық құжаттаманы бекіту туралы бұйрық
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), бас жобалаушы (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2012-2013
40-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
44
"Каустик" АҚ жобасының жобалау-сметалық құжаттамасын қарау және сараптау
Қорытынды
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, ҚР ТЖМ, ҚР Қоршағанортамині
2013
40-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
45
Трихлорсилан және поликристалды кремний өндіру цехына импорттық жабдықты қолдануға рұқсат алу
Рұқсат
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ТЖМ
2013
40-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
46
Трихлорсилан және поликристалды кремний өндіру цехына арналған импорттық жабдықты сертификаттау
Сертификаттар
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2014
40-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
47
Трихлорсилан және поликристалды кремний өндіру цехының құрылыс-монтаждау және іске қосу-жөндеу жұмыстарын орындау
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Каустик" АҚ (келісім бойынша), бас жобалаушы (келісім бойынша), "ҚДБ" АҚ (келісім бойынша), бас жобалаушы (келісім бойынша), "ОАОЭК" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), ҚР ТЖМ, ҚР ДМ, ҚР Қоршағанортамині, ҚР ИСМ, Павлодар облысының әкімдігі
2014-2015
40-тармақта ескерілген
Меншікті және қарыз қаражаты
5. Кальцийлендірілген сода өндіру зауытын салу
48
Павлодар облысында көлемі 3 млн. тонна тау жыныстарының кен орындарын геологиялық іздестіру
Геологиялық-барлау жұмыстарының жобасы
"Қазсода" ЖШС (келісім бойынша), "ШығысМИІИ" ЖШС (келісім бойынша), "Орталыққазжерқойнауы" (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, ҚР ИСМ
2009
30
Меншікті және қарыз қаражаты
49
Алаңнан тыс объектілерді қоса алғанда, зауыт құрылысының жұмыс жобасын және жұмыс құжаттамасын әзірлеу
Зауыт жобасы: 1. "Жұмыс жобасы" кезеңі 2. "Жобалау-сметалық құжаттама" кезеңі
"Қазсода" ЖШС (келісім бойынша), НИОХИМ (Харьков қаласы, Украина) (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009
1152
Меншікті және қарыз қаражаты
50
Павлодар облысындағы Еспетұз кен орнында тұз өндірісінің жобасын әзірлеу және ұйымдастыру
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Қазсода" ЖШС (келісім бойынша), "Қазақстан алюминийі" АҚ (келісім бойынша), ҚР ИСМ, Павлодар облысының әкімдігі

31908
Собственные
и заемные
средства
41
Заключение
контрактов на
комплектацию и
поставку
оборудования для
цеха по
производству
трихлорсилана и
поликристалличес-
кого кремния
Контракт
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК
2012
Учтено в
п. 40
Собственные
и заемные
средства
42
Выбор генерального
проектировщика
проекта АО
«Каустик»
Контракт
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК
2012
Не
требуется
-
43
Разработка
проектно-сметной
документации на
строительство цеха
по производству
трихлорсилана и
поликристалличес-
кого кремния,
комплектация
оборудования для
цеха
Приказ об
утверждении
проектно-сметной
документации
АО «Каустик»
(по
согласованию),
генеральный
проектировщик
(по
согласованию),
МИТ РК
2012-2013
Учтено в
п. 40
Собственные
и заемные
средства
44
Рассмотрение и
экспертиза
проектно-сметной
документации
проекта
АО «Каустик»
Заключение
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК, МЗ РК,
МЧС РК, МООС РК
2013
Учтено в
п. 40
Собственные
и заемные
средства
45
Получение
разрешения
на применение
импортного
оборудования для
цеха по
производству
трихлорсилана и
поликристалличес-
кого кремния
Разрешение
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК, МЧС РК
2013
Учтено в
п. 40
Собственные
и заемные
средства
46
Сертификация
импортного
оборудования для
цеха по
производству
трихлорсилана и
поликристалличес-
кого кремния
Сертификаты
АО «Каустик»
(по
согласованию),
МИТ РК
2014
Учтено в
п. 40
Собственные
и заемные
средства
47
Выполнение
троительно-
монтаж ных и
пусконаладочных
работ цеха по
производству
трихлорсилана и
поликристалличес-
кого кремния
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
АО «Каустик»
(по
согласованию),
генеральный
проектировщик,
АО «БРК»
(по
согласованию),
АО «ЦАТЭК»
(по
согласованию),
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
(по
согласованию),
МЧС РК, МЗ РК,
МООС РК, МИТ
РК, акимат
Павлодарской
области
2014-2015
Учтено в
п. 40
Собственные
и заемные
средства
5. Строительство завода по производству кальцинированной соды
48
Геологические
изыскания
месторождений
суглинок в объеме
3 млн. тонн в
Павлодарской
области
Проект
геологоразведоч-
ных работ
ТОО «Казсода»
(по
согласованию),
ТОО
«ВостокГИИЗ»
(по
согласованию),
«ЦентрКазНедра»
(по
согласованию),
МЭМР РК,
МИТ РК
2009
30
Собственные
и заемные
средства
49
Разработка
Рабочего
проекта и рабочей
документации
строительства
завода, включая
внеплощадочные
объекты
Проект завода:
1. Стадия
«Рабочий проект»
2. Стадия
«Проектно-
сметная
документация»
ТОО «Казсода»
(по
согласованию),
НИОХИМ
(г. Харьков,
Украина)
(по
согласованию),
МИТ РК
2009
1152
Собственные
и заемные
средства
50
Разработка
проекта и
организация
солепромысла на
месторождении
Еспетуз в
Павлодарской
области
Государственный
акт ввода
объекта в
эксплуатацию
ТОО «Казсода»
(по
согласованию),
АО «Алюминий
Казахстана»
(по
согласованию),
МИТ РК, акимат
Павлодарской
области

2009-2011
1500
Меншікті және қарыз қаражаты
51
Павлодар облысы Екібастұз қаласының ауылдық аймағында, N 2 С0 3 100 %-ке қайта есептегенде қуаты жылына 400 мың тонна кальцийлендірілген сода өндіру зауытын салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Қазсода" ЖШС (келісім бойынша), НИОХИМ (Харьков қаласы, Украина) (келісім бойынша), "М.В. Фрунзе атындағы Сумы машина жасау ҒӨБ" ААҚ, Сумы қаласы, Украина (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, Павлодар облысының әкімдігі
2009-2011
42000
Меншікті және қарыз қаражаты
52
"Қазсода" ЖШС жобасын іске асыру үшін жеңілдіктер мен преференциялар беру туралы мәселесін заңнамада белгіленген тәртіппен қарау
ҚР Үкіметіне ақпарат
ҚР ИСМ, "Қазсода" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ЭБЖМ, ҚР Қаржымині
2009
Талап етілмейді
-
53
"Қазсода" ЖШС жобасы бойынша зауыт салу және іске қосу-реттеу жұмыстары кезеңінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу мәселесін қарау
Уәкілетті органның шешімі
"Қазсода" ЖШС (келісім бойынша), Павлодар облысының әкімдігі
2009-2011
Талап етілмейді
-
54
"Қазсода" ЖШС үшін 600 адамға дейін мамандар (бейорганикалық химия бойынша инженер-химик-технолог, инженер-жылу энергетигі, инженер-электрик, инженер-механик, КИПиА инженері, АСУТП инженері, инженер-эколог, құрылысшы инженер) мен өнеркәсіп-өндіріс персоналын (бейорганикалық химия бойынша аппаратшы химик-технолог, бейорганикалық химия бойынша зертханашы - химик, қазандық қондырғылар машинисі, компрессорлық қондырғылар машинисі, жөндеу және пайдалану қызметтерінің мамандықтары - темір ұстасы, электромонтер, газэлектрдәнекерлеуші) оқыту
Оқу орындарымен жасалған шарт
"Қазсода" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР БҒМ
2011 жылғы IV тоқсаны
144
Меншікті және қарыз қаражаты
55
Павлодар облысының Ақсу ауданында тіршілікті қамтамасыз ету объектілерін, жол инфрақұрылымын, әлеуметтік сала объектілерін және тұрғын үйлерді дамыту жөнінде іс-шаралар жоспарын әзірлеу және бекіту
Іс-шаралар жоспары
"Қазсода" ЖШС (келісім бойынша), Ақсу ауданының әкімдігі, Павлодар облысының әкімдігі, ҚР ИСМ
2009
Талап етілмейді
-
56
Қалмақан станциясынан Екібастұз қаласының ауылдық аймағындағы зауытқа дейінгі ("Заводская" станциясы) кіреберіс темір жолды жобалау және салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"Қазсода" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, Павлодар облысының әкімдігі
2009-2011
35 (жобалау бойынша)
Меншікті және қарыз қаражаты
6. Ақтау қаласында аммиак-карбамид кешенін салу
57
Аммиак-карбамид кешенін салудың жұмыс жобасын әзірлеу
Кешен жобасы
"ҚазАзот" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009-2010
4380
Меншікті және қарыз қаражаты
58

2009-2011
1500
Собственные
и заемные
средства
51
Строительство завода
в сельской зоне
города Экибастуз
Павлодарской
области
по производству
кальцинированной
соды мощностью 400
тыс. тонн/год в
пересчете на 100%
Na 2 C0 3
Государственный
акт ввода
объекта в
эксплуатацию
ТОО «Казсода»
(по
согласованию),
НИОХИМ
(г. Харьков,
Украина)
(по
согласованию),
ОАО «Сумское
машинострои-
тель ное
НПО им. MB.
Фрунзе»,
г. Сумы,
Украина
(по
согласованию),
МИТ РК, МЗ РК,
акимат
Павлодарской
области
2009-2011
42000
Собственные
и заемные
средства
52
Рассмотрение
вопроса о
предоставлении
льгот и
преференций
для реализации
проекта ТОО
«Казсода» в
установленном
законодательством
порядке
Информация в
Правительство
РК
МИТ РК, ТОО
«Казсода» (по
согласованию),
МЭБП РК, МФ РК
2009
Не
требуется
-
53
Рассмотрение
вопроса
на получение
разрешений на
привлечение
иностранной рабочей
силы на период
строительства и
пусконаладочных
работ завода по
проекту ТОО
«Казсода»
Решение
уполномочен-
ного органа
ТОО «Казсода»
(по
согласованию),
акимат
Павлодарской
области
2009-2011
Не
требуется
-
54
Обучение до 600
человек
специалистов
для ТОО «Казсода»
(инженер-химик-
техно лог по
неорганической
химии, инженер-
тепло-энер гетик,
инженер-электрик,
инженер-механик,
инженер КИПиА,
инженер АСУТП,
инженер-эколог,
инженер-строитель) и промышленно-
производс твенного
персонала
(аппаратчик
химик-технолог по
неорганической
химии, лаборант-
химик по неорганической
химии, машинист
котельных устано-
вок, машинист
компрессорных
установок,
специальности
ремонтных и
эксплуатационных
служб - слесарь,
электромонтер,
газоэлектросвар-
щик)
Договор с
учебными
заведениями
ТОО «Казсода»
(по
согласованию),
МИТ РК, МОН РК
IV
квартал
2011 года
144
Собственные
и заемные
средства
55
Разработка и
утверждение Плана
мероприятий по
развитию объектов
жизнеобеспечения,
дорожной
инфраструктуры,
объектов
социальной
сферы и жилья в
Аксуйском районе
Павлодарской
области
План
мероприятий
ТОО «Казсода»
(по
согласованию),
акимат
Аксуйского
района, акимат
Павлодарской
области, МИТ РК
2009
Не
требуется
-
56
Проектирование и
строительство
подъездного
железнодорожного
пути от станции
Калкаман до завода
в сельской зоне
города Экибастуз
(станция
«Заводская»)
Государственный
акт ввода
объекта в
эксплуатацию
ТОО «Казсода»
(по
согласованию),
МИТ РК,
акимат
Павлодарской
области
2009-2011
35 (по
проекти-
р ванию)
Собственные
и заемные
средства
6. Строительство аммиачно-карбамидного комплекса в Актау
57
Разработка рабочего
проекта
строительства
аммиачно-
карбамидно го
комплекса
Проект
комплекса
ТОО «КазАзот»
(по
согласованию),
МИТ РК
2009-2010
4380
Собственные
и заемные
средства
58
Строительство
аммиачно-
карбамидно го
комплекса
мощностью:

Қуаты: аммиак бойынша - тәулігіне 2,0 мың тонна;
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ҚазАзот" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2011-2013
88260
Меншікті және қарыз қаражаты
карбамид бойынша - тәулігіне 2,5 мың тонна аммиак-карбамид кешенін салу
59
Аммиак-карбамид кешеніне 1100 млн. м 3 көлемінде табиғи газ жеткізу жөніндегі мәселені шешу
Жеткізу шарты
"ҚазАзот" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, "ҚазТрансГаз" АҚ (келісім бойынша), "Толқынмұнайгаз" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ

по аммиаку - 2,0
тыс. тонн/сутки;
по карбамиду - 2,5
тыс. тонн/сутки
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «КазАзот»
(по
согласованию),
МИТ РК, МЗ РК,
акимат
Мангистауской
области
2011-2013
88260
Собственные
и заемные
средства
59
Решение вопроса
по поставке
природного газа
на аммиачно-карба-
мидный комплекс
в объеме
1100 млн. м 3
Договор
поставки
ТОО «КазАзот»
(по
согласованию),
МЭМР РК,
АО
«КазТрансГаз»
(по
согласованию),
ТОО
«Толкын-
нефтегаз»
(по
согласованию),
МИТ РК

2009
1125, 25
Меншікті және қарыз қаражаты
60
"ҚазАзот" ЖШС жобасын іске асыру үшін жеңілдіктер мен преференциялар беру туралы мәселені заңнамада белгілінген тәртіппен қарау
ҚР Үкіметіне ақпарат
ҚР ИСМ, "ҚазАзот" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ЭБЖМ, ҚР Қаржымині
2009
Талап етілмейді
-
61
"ҚазАзот" ЖШС үшін жер учаскесін заттай грант ретінде беру туралы мәселені қарау
Уәкілетті органның шешімі
ҚР ИСМ, Маңғыстау облысының әкімдігі, ҚР ЖРБА, "ҚазАзот" ЖШС (келісім бойынша)
2009
Талап етілмейді
-
62
Әлеуметтік іс-шаралар (инфрақұрылым, "ҚазАзот" ЖШС кәсіпорнының қызметкерлеріне тұрғын үй сатып алу, кадрлар даярлау)
Іс-шаралар жоспары
"ҚазАзот" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ

2009
1125,25
Собственные
и заемные
средства
60
Рассмотрение
вопроса о
предоставлении
льгот и
преференций
для реализации
проекта ТОО
«КазАзот» в
установленном
законодательством
порядке
Информация в
Правительство
РК
МИТ РК, ТОО
«КазАзот» (по
согласованию),
МЭБП РК, МФ РК
2009
Не
требуется
-
61
Рассмотрение
вопроса о
предоставлении
земельного участка
в качестве
натурного
гранта для АО
«КазАзот»
Решение
уполномоченного
органа
МИТ РК, акимат
Мангистауской
области, АУЗР
РК, ТОО
«КазАзот» (по
согласованию)
2009
Не
требуется
-
62
Социальные
мероприя тия
(инфраструктура,
приобретение жилья
для работников
предприятия ТОО
«КазАзот»,
подготовка кадров)
План мероприятий
ТОО «КазАзот»
(по
согласованию),
МИТ РК

2009-2015
120
Меншікті және қарыз қаражаты
7. МАФ/ДАФ (моноаммонийфосфат/диаммонийфосфат) минералдық тыңайтқыштарын өндіру
63
Оңтүстік Қазақстан облысындағы Үшбас және Герес кен орындары бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алу туралы мәселені қарау
Уәкілетті органның шешімі
ҚР ЭМРМ, "ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), "Оңтүстік" ӘКК" ҰК" АҚ (келісім бойынша), БК (келісім бойынша), ҚР ИСМ
Тікелей келіссөздер хаттамасына қол қойылғаннан кейін 7 ай
Талап етілмейді
-
64
Объектілерді жобалау:
Жобалар:
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), БК (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, ҚР ИСМ, ҚР ТЖМ, ҚР Қоршағанортамині, ҚР ДСМ, Жамбыл және Батыс Қазақстан облыстарының әкімдіктері
2009-2011
1200
Меншікті және қарыз қаражаты
1. Карьерлер, шахталар
1. "Үшбас", "Герес" карьерлері және "Герес" шахтасы
2. Байыту фабрикасы
2. Байыту фабрикасы
3. МАФ/ДАФ өндірісі жөніндегі зауыт
3. МАФ/ДАФ өндірісі жөніндегі зауыт, оның ішінде: күкірт қышқылы цехы, аммиак өндірісі жөніндегі цех, фосфор қышқылы өндірісі жөніндегі цех, МАФ/ДАФ және басқа ілеспелі химиялық өнімдер алу цехы
4. ЭӨЖ
4. ЭӨЖ
5. Газ құбыры
5. Газ құбыры
6. Су жүргізу
6. Су жүргізу
65
Оңтүстік Қазақстан облысында Үшбас және Герес кен орындарын абаттандыру
Объектілерді қабылдау акті: ЭӨЖ, газ құбыры, су жүргізу. Тиісті инфрақұрылымы бар жұмысшылар кенті
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), БК (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, ОҚО әкімдігі, ҚР ИСМ

2009-2015
120
Собственные
и заемные
средства
7. Производство минеральных удобрений МАФ/ДАФ (моноаммонийфос фат/диаммонийфосфат
63
Рассмотрение
вопроса о
получении права
недропользования по месторождениям
Ушбас и Герес в
Южно-Казахстанской
области
Решение
уполномочен-
ного органа
МЭМР РК, ТОО
«ГРК «КМР» (по
согласованию),
АО «НК «СПК
«Оңтүстік» (по
согласованию),
СП (по
согласованию),
МИТ РК
7 месяцев
после
подписа-
ния
протокола
прямых
перегово-
ров
Не
требуется
-
64
Проектирование
объектов:
1. Карьеров, шахт
2. Обогатительной
фабрики
3. Завода по
производству
МАФ/ДАФ
4. ЛЭП
5. Газопровода
6. Водовода
Проекты: 1.
Карьеров
«Ушбас», «Герес»
и шахты «Герес»
2. Обогати
тельной фабрики
3. Завода по
производству
МАФ/ДАФ, в т.ч.:
сернокислотного
цеха, цеха по
производству
аммиака, цеха по
производству
фосфорной
кислоты, цеха
получения
МАФ/ДАФ и
другой попутной
химической
продукции
4. ЛЭП
5.Газопровода
6. Водовода
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
СП (по
согласованию),
МЭМР РК, МИТ
РК, МЧС РК,
МООС РК, МЗ РК,
акиматы
Жамбылской и
Западно-
Казахс танской
областей
2009-2011
1200
Собственные
и заемные
средства
65
Обустройство
месторождений
Ушбас и Герес в
Южно-Казахстанской
области
Акт приемки
объектов: ЛЭП,
газопровода,
водовода.
Рабочий поселок
с соответ-
ст вующей
инфраструктурой
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
СП (по
согласованию),
МЭМР РК, акимат
ЮКО, МИТ РК

2010-2012
21957
Меншікті және қарыз қаражаты
66
Оңтүстік Қазақстан облысындағы Үшбас және Герес кен орындарын өнеркәсіптік игеру (Үшбас кен орнында карьер, Герес кен орнында карьерлер мен шахта салу)
Тау жұмыстарының жыл сайынғы жоспары
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), БК (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2011-2013
28237,5
Меншікті және қарыз қаражаты
67
Құрамында 30-32% Р 2 0 5 бар фосфориттік концентрат (фосұн) ала отырып Үшбас кен орнында байыту фабрикасын салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), БК (келісім бойынша), мердігерлік ұйымдар (келісім бойынша), ҚР Қоршағанортамині, ҚР ТЖМ, ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, ОҚО әкімдігі
2011-2013
16050
Меншікті және қарыз қаражаты
68
МАФ/ДАФ өндіру зауытының күкірт қышқылы цехын салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), БК (келісім бойынша), мердігерлік ұйымдар (келісім бойынша), ҚР Қоршағанортамині, ҚР ТЖМ, ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, БҚО және ОҚО әкімдіктері
2011-2013
30000
Меншікті және қарыз қаражаты
69
"ҚМР" ТКК" ЖШС жобасын іске асыру үшін жеңілдіктер мен преференциялар беру туралы мәселені заңнамада белгіленген тәртіппен қарау
ҚР Үкіметіне ақпарат
ҚР ИСМ, БК (келісім бойынша), ҚР ЭБЖМ, ҚР Қаржымині
2012-2013
Талап етілмейді
-
70
МАФ/ДАФ өндіру зауытының аммиак қондырғысын салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), БК (келісім бойынша), мердігерлік ұйымдар (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР Қоршағанортамині, ҚР ТЖМ, ҚР ДСМ, БҚО және ОҚО әкімдіктері
2011-2013
37500
Меншікті және қарыз қаражаты
71
МАФ/ДАФ өндіру зауытының фосфор қышқылын өндіру цехын салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), БК (келісім бойынша), мердігерлік ұйымдар (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР Қоршағанортамині, ҚР ТЖМ, ҚР ДСМ, БҚО әкімдігі
2011-2013
22500
Меншікті және қарыз қаражаты
8. Қарашығанақ газының базасында метанол, полипропилен шығару жөніндегі газ-химия кешенін салу
72
2012 жылдан бастап 15 және одан да көп жылға Қарашығанақ кен орнынан 2,5 - 3,5 млрд. м 3 көлемінде газ жеткізуге ұзақ мерзімді келісім-шартқа қол қою
Газ жеткізуге арналған келісім-шарт
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), газ кен орындарының операторлары (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, ҚР ИСМ
2009-2010
Талап етілмейді
-
73
"ҚМР" ТКК" ЖШС жобасын іске асыру үшін жеңілдіктер мен преференциялар беру туралы мәселені заңнамада белгіленген тәртіппен қарау
ҚР Үкіметіне ақпарат
ҚР ИСМ, "ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ЭБЖМ, БК (келісім бойынша), ҚР Қаржымині
2009-2010
Талап етілмейді
-
74

2010-2012
21957
Собственные
и заемные
средства
66
Промышленное
освоение
месторождений
Ушбас и Герес в
Южно-Казахстанской
области
(строительство
карьера на
месторождении
Ушбас, карьеров и
шахты - на
месторождении
Герес)
Ежегодный
план горных
работ
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
СП (по
согласованию),
МИТ РК
2011-2013
28237,5
Собственные
и заемные
средства
67
Строительство
обогатительной
фабрики на
месторождении
Ушбас с получением
фосфоритового
концентрата
(фосмуки) с
содержанием
30-32% Р 2 о 5
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
СП (по
согласованию),
подрядные
организации (по
согласованию),
МООС РК, МЧС
РК, МИТ РК, МЗ
РК, акимат ЮКО
2011-2013
16050
Собственные
и заемные
средства
68
Строительство
сернокислотного
цеха завода по
производству
МАФ/ДАФ
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
СП (по
согласованию),
подрядная
организация (по
согласованию),
МЗ РК, МООС РК,
МЧС РК, МИТ РК,
акиматы ЗКО и
ЮКО
2011-2013
30000
Собственные
и заемные
средства
69
Рассмотрение
вопроса о
предоставлении
льгот и преференций
для реализации
проекта ТОО «ГРК
«КМР» в
установленном
законодательством
порядке
Информация в
Правительство
РК
МИТ РК,
СП (по
согласованию),
МЭБП РК, МФ РК
2012-2013
Не
требуется
-
70
Строительство
аммиачной
установки
завода по
производству
МАФ/ДАФ
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
СП (по
согласованию),
подрядные
организации (по
согласованию),
МООС РК,
МЧС РК, МИТ РК,
МЗ РК, акиматы
ЗКО и ЮКО
2011-2013
37500
Собственные
и заемные
средства
71
Строительство цеха
по производству
фосфорной кислоты
завода по
производству
МАФ/ДАФ
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
СП (по
согласованию),
подрядные
организации (по
согласованию),
МИТ РК,
МООС РК, МЧС РК, МЗ РК,
акимат ЗКО
2011-2013
22500
Собственные
и заемные
средства
8. Строительство газохимического комплекса по выпуску метанола,
полипропилена на базе Карачаганакского газа
72
Подписание
долгосрочного
контракта на
поставку газа с
месторождения
Карачаганак, в
объеме 2,5 - 3,5
млрд. м 3 на 15 и
более лет, начиная
с 2012 года
Контракт на
поставку газа
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
операторы
газовых
месторождений
(по
согласованию),
МЭМР РК, МИТ РК
2009-2010
Не
требуется
-
73
Рассмотрение
вопроса о
предоставлении
льгот и
преференций
для реализации
проекта ТОО «ГРК
«КМР» в
установленном
законодательством
порядке
Информация в
Правительство РК
МИТ РК, ТОО
«ГРК «КМР» (по
согласованию),
МЭБП РК, СП (по
согласованию),
МФ РК
2009-2010
Не
требуется
-
74
Организация
производства
метанола объемом

Көлемі жылына 1-1,2 млн. тонна метанол өндіруді ұйымдастыру (жобалау және салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, БҚО әкімдігі
2011-2012 (жобалау) 2013-2015 (салу)
225000
Меншікті және қарыз қаражаты
75
Көлемі жылына 350-400 мың тонна полипропилен өндіруді ұйымдастыру (жобалау және салу)
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, ҚР Қоршағанортамині, ҚР ТЖМ, ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, БҚО әкімдігі
2011-2012 (жобалау) 2013-2015 (салу)

1-1,2 млн.
тонн/год
(проектирование и
строительство)
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
МЭМР РК, МИТ
РК, МЗ РК,
акимат ЗКО
2011-2012
(проек ти-
ро вание)
2013-2015
(строи-
тель ство)
225000
Собственные
и заемные
средства
75
Организация
производства
полипропилена
объемом
350-400 тыс.
тонн/год
(проектирование и
строительство)
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
МЭМР РК, МООС
РК, МЧС РК, МИТ
РК, МЗ РК,
акимат ЗКО
2011-2012
(проек ти-
ро вание)
2013-2015
(строи-
тель ство)

3000
Меншікті және қарыз қаражаты
78
Көлемі жылына 30 мың тонна МТБЭ (метил-трет-бутиль эфирі) өндіруді ұйымдастыру (жобалау және салу)
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, ҚР Қоршағанортамині, ҚР ТЖМ, ҚР ИСМ, ҚР ДМ, БҚО әкімдігі
2011-2012 (жобалау) 2013-2015 (салу)
3750
Меншікті және қарыз қаражаты
79
Жоғары октанды бензин және дизель отынын өндіруді ұйымдастыру (жобалау және салу)
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ҚМР" ТКК" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, ҚР Қоршағанортамині, ҚР ТЖМ, ҚР ИСМ, ҚР ДМ, БҚО әкімдігі
2011-2012 (жобалау) 2013-2015 (салу)

3000
Собственные
и заемные
средства
78
Организация
производства МТБЭ
(метил-трет-бути-
ловый эфир)
объемом
30 тыс.тонн/год
(проектирование и
строительство)
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
МЭМР РК, МООС
РК, МЧС РК, МИТ
РК, МЗ РК,
акимат ЗКО
2011-2012
(проек ти-
ро вание)
2013-2015
(строи-
тель ство)
3750
Собственные
и заемные
средства
79
Организация
производства
высокооктанового
бензина и
дизельного топлива
(проектиро вание и
строительство)
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО «ГРК «КМР»
(по
согласованию),
МЭМР РК, МООС
РК, МЧС РК, МИТ
РК, МЗ РК,
акимат ЗКО
2011-2012 (проек ти-
ро вание)
2013-2015
строи-
тель ство)

4500
Меншікті және қарыз қаражаты
9. Қаратауда кең ауқымды минералдық тыңайтқыштар шығару
80
Қаратау қаласында өндірудің жиынтық қуаты кемінде 7-8 млн. тонна минералдық тыңайтқыштар өндіру жөніндегі жаңа зауытты шикізатпен қамтамасыз ету үшін Қаратау бассейнінің фосфориттік кен орнын игеруге арналған жер қойнауын пайдалану құқығын (Жер қойнауы туралы заң) кейіннен ұзарта отырып беру туралы мәселені қарау
Конкурстық комиссия шешімі
ҚР ЭМРМ, "ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ

4500
Собственные
и заемные
средства
9. Выпуск минеральных удобрений широкого спектра в Каратау
80
Рассмотрение
вопроса о
предоставлении
права недрополь-
зо вания на
разработку
фосфоритных место-
рождений бассейна
Каратау для
обеспечения сырьем
нового завода по
производству мине-
ральных удобрений
в г. Каратау с
суммарной
мощностью
по добыче не менее
7-8 млн. тонн
(Закон о недрах),
с после ду ющим
продлением
Решение
конкурсной
комиссии
МЭМР РК,
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния» (по
согласованию),
МИТ РК

2009
180
Меншікті және қарыз қаражаты
81
Ел аумағында өндірілетін, фосфорлы тыңайтқыштар мен жемдік фосфаттарды өндіру үдерісіне қажетті түйір күкіртті жылына 1,5 млн. тонна көлемінде жеткізуге шарт жасасу
Жеткізуге арналған келісім-шарт
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), "Теңізшевройл" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009
27000
Меншікті және қарыз қаражаты
82
Азот-фосфор-калийлі тыңайтқыштарды өндіру үшін газ жеткізуге (жылына 1,0 млрд.м 3 ) мұнай-газ компанияларымен ұзақ мерзімді келісім-шарттар жасасу
Жеткізуге арналған келісім-шарт
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ЭМРМ, ҚР ИСМ
2009
18240
Меншікті және қарыз қаражаты
83
"Сары тас" АҚ-ның қолданыстағы қуаттарын жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары
Орындалған жұмыстар актісі
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ
2009-2011
3600
Меншікті және қарыз қаражаты
84
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС базасында әртүрлі фосфаттық кендерді байыту технологиясын пысықтау жөнінде қазіргі заманғы тәжірибелік-эксперименталдық база жасау
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ХҒИ (келісім бойынша), ҚР Даму институттары (келісім бойынша), ҚР ИСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2009-2011
3600
Меншікті және қарыз қаражаты
85
Фосфор шикізатын байыту жөніндегі байыту фабрикасын салу
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
Жамбыл облысының әкімдігі, "ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ДСМ
2009-2010
24000
Меншікті және қарыз қаражаты
86
Күкірт қышқылын өндіру кешенін салу (жылына 1600 мың тонна)
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2009-2012
30000
Меншікті және қарыз қаражаты
87
Аммиак өндіру кешенін салу (жылына 700 мың тонна)
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2010-2014
90000
Меншікті және қарыз қаражаты
88
Карбамид (немесе аммиак сілтісі) өндіру кешенін салу (жылына 1000 мың тонна
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2010-2013
36000
Меншікті және қарыз қаражаты
89
Азот қышқылын өндіру кешенін салу (жылына 360 мың тонна)
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ДСМ, Жамбыл облысының әкімдігі
2010-2013
18000
Меншікті және қарыз қаражаты
90
Фосфорлы тыңайтқыштар өндіру кешенін салу (жылына 1000 мың тонна)
Объектіні пайдалануға берудің мемлекеттік актісі
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС (келісім бойынша), ҚР ИСМ, ҚР ДМ, Жамбыл облысының әкімдігі

2009
180
Собственные
и заемные
средства
81
Заключение
договора
на поставку
комовой серы,
производимой
на территории
страны,необходимой
в процессе
производ ства
фосфорных
удобрений и
кормовых
фосфатов в объеме
1,5 млн. тонн/год
Контракт на
поставку
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния» (по
согласованию),
ТОО
«Тенгизшевройл»
(по
согласованию),
МИТ РК
2009
27000
Собственные
и заемные
средства
82
Заключение с
нефтегазовыми
компаниями
долгосрочных
контрактов на
поставку газа (1,0
млрд.м 3 /год), для
производства
азотно-фосфорных-
кал ийных удобрений
Контракт на
поставку
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния»
(по согласо-
ванию),
МЭМР РК,
МИТ РК
2009
18240
Собственные
и заемные
средства
83
Ремонтно-восста-
но ви тельные работы
существующих
мощностей АО
«Сары-Тас»
Акт выполненных
работ
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния» (по
согласованию),
МИТ РК
2009-2011
3600
Собственные
и заемные
средства
84
Создание на базе
ТОО «ЕвроХим-
Удобрения»
современной
опытно-экспери-
менталь ной базы
по отработке
технологии
обогащения
различных
фосфатных руд
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния» (по
согласованию),
ИХН (по
согласованию),
Институты
развития РК
(по
согласованию),
МИТ РК, акимат
Жамбылской
области
2009-2011
3600
Собственные
и заемные
средства
85
Строительство
обогатительной
фабрики по
обогащению
фосфорного сырья
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния» (по
согласованию),
МИТ РК, МЗ РК,
акимат
Жамбылской
области
2009-2010
24000
Собственные
и заемные
средства
86
Строительство
комплекса по
производству серной
кислоты (1600
тыс.тонн/год)
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния» (по
согласованию),
МИТ РК, МЗ РК,
акимат
Жамбылской
области
2009-2012
30000
Собственные
и заемные
средства
87
Строительство
комплекса по
производству аммиака
(700 тыс.тонн/год)
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния» (по
согласованию),
МИТ РК, МЗ РК,
акимат
Жамбылской
области
2010-2014
90000
Собственные
и заемные
средства
88
Строительство
комплекса по
производству
карбамида (или
аммиачной селитры)
(1000 тыс.тонн/год)
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния» (по
согласованию),
МИТ РК, МЗ РК,
акимат
Жамбылской
области
2010-2013
36000
Собственные
и заемные
средства
89
Строительство
комплекса по
производству
азотной
кислоты (360
тыс.тонн/год)
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО
«ЕвроХим-
Удобре ния» (по согласованию),
МИТ РК, МЗ РК,
акимат
Жамбылской
области
2010-2013
18000
Собственные
и заемные
средства
90
Строительство
комплекса по
производству
фосфорных
удобрений (1000
тыс.тонн/год)
Государственный
акт сдачи
объекта в
эксплуатацию
ТОО
«ЕвроХим-
Удобрения» (по
согласованию),
МИТ РК, МЗ РК,
акимат
Жамбылской
области

36, 46
-
-
Қазақстан Республикасының химия өнеркәсібін дамытудың перспективалық бағыттары
Қазақстан Республикасында шығарылатын өнім
Өндірісін Қазақстан Республикасында құру (немесе қалпына келтіру) қажет өнім
1
2
Сары фосфор
Термикалық фосфор қышқылы
Натрий триполифосфаты
Синтетикалық жуғыш заттар
Реактивтік фосфорлы тұздар
Өсімдіктерді қорғаудың химиялық құралдары (цинк фосфиді)
Реактивтік фосфорлы тұздар
Ірі дисперстік натрий триполифосфаты
Ірі дисперстік натрий триполифосфаты пайдаланылатын синтетикалық жуғыш заттар
Аз тоннажды фосфор қосылыстары: импорттық жеткізулердің орнына фосфаттар, фосфиттер, мета, - пиро-, гексафосфаттар
Сары фосфор
Термикалық фосфор қышқылы
Өздігінен пісетін электродтар үшін электродтық масса
Айрықша таза сары фосфор
Кристалды жемдік фосфаттар:
моноаммонийфосфат, диаммонийфосфат
Өндіріс қалдықтарынан алынатын тыңайтқыштар:
- "кедей" қождарды және котрельдік сүтті кәдеге жарату негізіндегі фосфорлы-калийлі
- кек қалдықтары мен абсорбциялық ерітінділер негізіндегі фосфорлы
Күмістенбеген дәнекерлеу материалдары:
- дәнекерлеу пастасы
- ұнтақ
- сым
Сары фосфор
Термикалық фосфор қышқылы
Техникалық фосфор тұздары:
- натрий триполифосфаты
Техникалық фосфор тұздары: натрий триполифосфаты (түйіршектелген)
(түйіршіктелген),
- негізгі кальций фосфаты
Коттрельдік сүттен және фосфат қожынан алынатын фосфорлы-калийлі тыңайтқыштар
Қызыл фосфор
Күкірт қышқылы
Сығымдалған фосфор қышқылы
Жемдік фторсыздандырылған фосфаттар
Тыңайтқыштар:
- аммофос
- аммофосфат
- төмен температуралы кальций полифосфаты
Жемдік фторсыздандырылған фосфаттар өндірісінің фторлы газдары негізіндегі фторлы кальций
Сығымдалған фосфор қышқылының тиісті цехтарындағы Қаратау жай фосфориттерінен (24,5 % Р 2 0 5 ) шоғырлануы жоғары сығымдалған фосфор қышқылы (23-27 % Р 2 0 5 дейін)
Қаратау фосфориттерінен буланған сығымдалған фосфор қышқылы негізіндегі сұйық кешенді тыңайтқыштар
Сульфокөмір қалдықтары пайдаланылған сульфоминералдық тыңайтқыштар
Жемдік фторсыздандырылған фосфаттар мен кальций полифосфаты өндірісінің бөлінетін газдарынан алынатын фторлы кальций
Электр-термикалық өңдеу үшін ұсақталған фосфатты шикізат
Күйдіретін машиналардың фторлы газдарынан алынатын цемент өнеркәсібіне арналған фторлы кальций
Сығымдап қайта өңдеу үшін ұсақ тартылған фосфорлы шикізат
Техникалық күкірт қышқылы Аккумуляторлық күкірт қышқылы Сығымдалған фосфор қышқылы Аммофос
Қаратау фосфориттерінен алынатын сығымдалған фосфор қышқылы
Күкірт қышқылы Сығымдалған фосфор қышқылы
Азот қышқылы
Аммиак
Фосфат диаммонийі
Нитроаммофос
Натрий триполифосфаты
Аммоний сульфаты
Карбамид
Аммиакты селитра
Кальцийлі селитра
Жемдік преципитат
Қаратау фосфариттерінен алынатын сығымдалған фосфор қышқылы
Күкірт қышқылы
Түйіршектелген суперфосфат
Бор-магний тыңайтқыштары
Бура
Бор қышқылы
Магний бораты
Кальций бораты
Хромды ангидрид
Натрий бихроматы
Хром тотығы
Хром сульфаты (хромды малма)
Калий бихроматы
Натрий хроматы
Калий хроматы
Қорғасын хроматы
Хромды қышқыл
Кальций хроматы
Барий хроматы
Пигментті хром тотығы
Тұрмыстық және арнайы мақсаттағы әртүрлі модификациядағы респираторлар Рулондық сүзгілеуші материалдар Сүзгілер
Фосфорит қорларының теңгерімі (2008 жылғы 1 қаңтарға
фосфоритті кендердің қоры)
Кен - мың теңге
Р 2 О 5 - мың теңге
Р/с
Сала
Лицензияның (келісім-шарттың) N және берілген күні
Р 2 0 5 орташа құрамы, %
2008 жылғы 1 қаңтарға
Резерв (заңды тұлға)
Өнеркәсіптік игеру дәрежесі
Кен орны
Жер қойнауын пайдаланушы
Қор теңгерімі
Теңгерімдегі
Игеру тәсілі
Қайта өңдеу тәсілі
А+В+С1;
С2; теңгерімдегі
А+В+С1
С2
Кен түрі
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жамбыл облысы
340ДДД 30.07.99 ж.
890649
343360
208809
Пайдаланатын кен орындары
Жаңатас
"ҚазФосфат " ЖШС
Микротүйірлі фосфориттер
Оның ішінде:

36,46
-
-
ПЕРСПЕКТИВНЫЕ НАПРАВЛЕНИЯ
развития химической промышленности
Республики Казахстан
Продукция, производимая в Республике Казахстан
Продукция, производство которой необходимо создать (или восстановить) в Республике Казахстан
1
2
Фосфор желтый
Фосфорная кислота
термическая
Триполифосфат натрия
Синтетические моющие
средства
Реактивные фосфорные соли
Химические средства защиты растений
(фосфид цинка)
Реактивные фосфорные соли
Триполифосфат натрия крупнодисперсный
Синтетические моющие средства с
использованием крупнодисперсного
триполифосфата натрия
Малотоннажные фосфорные соединения: фосфаты,
фосфиты, мета, - пиро-, гексафосфаты) взамен
импортных поставок
Фосфор желтый
Фосфорная кислота
термическая
Электродная масса для
самоспекающихся электродов
Фосфор желтый особой чистоты
Кормовые фосфаты кристаллические:
моноаммонийфосфат, диаммонийфосфат
Удобрения из отходов производства:
- фосфорно-калийные на основе утилизации
«бедных» шламов и коттрельного молока
- фосфорные на основе кековых отходов и
абсорбционных растворов
Бессеребряные припойные материалы:
- паяльная паста
- порошок
- проволока
Фосфор желтый
Фосфорная кислота
термическая
Фосфорные соли технические:
триполифосфат натрия
(гранулированный)
Фосфорные соли технические:
- триполифосфат натрия (крупнодисперсный),
- основной фосфат кальция
Фосфорно-калийные удобрения из коттрельного
молока и фосфорного шлама
Красный фосфор
Серная кислота
Фосфорная кислота
экстракционная
Кормовые обесфторенные
фосфаты
Удобрения:
- аммофос
- аммофосфат
- низкотемпературный
полифосфат кальция
Фтористый кальций на основе
фтористых газов производства
кормовых обесфторенных
фосфатов
Экстракционная фосфорная кислота повышенной
концентрации (до 23-27% Р 2 О 5 ) из рядовых
фосфоритов Каратау (24,5% Р 2 О 5 ) в
существующих цехах ЭФК
Жидкие комплексные удобрения на основе
упаренной экстракционной фосфорной кислоты
из фосфоритов Каратау
Сульфоминеральные удобрения с использованием
отходов сульфоугля
Фтористый кальций из отходящих газов
производств кормовых обесфторенных фосфатов
и полифосфата кальция
Фосфатное сырье дробленое
для электротермической
переработки
Фтористый кальций для цементной
промышленности из фтористых газов обжиговых
машин
Фосфорное сырье тонкого
помола для экстракционной
переработки
Кислота серная техническая
Кислота серная
аккумуляторная
Кислота
фосфорная экстракционная
Аммофос
Кислота фосфорная экстракционная из
фосфоритов Каратау
Кислота серная
Кислота фосфорная
экстракционная
Диаммоний фосфат
Нитроаммофос
Триполифосфат натрия
Кислота азотная
Аммиак
Сульфат аммония
Селитра аммиачная
Селитра кальциевая
Кормовой преципитат
Кислота фосфорная экстракционная из
фосфоритов Каратау
Кислота серная
Суперфосфат гранулированный
Удобрения бормагниевые
Бура
Борная кислота
Борат магния
Борат кальция
Хромовый ангидрид
Бихромат натрия
Окись хрома
Сульфат хрома (хромовый
дубитель)
Бихромат калия
Хромат натрия
Хромат калия
Хромат свинца
Хромовая кислота
Хромат кальция
Хромат бария
Окись хрома пигментная
Респираторы различных
модификаций бытового и
специального назначения
Рулонные фильтрующие
материалы
Фильтры
БАЛАНС ЗАПАСОВ ФОСФОРИТОВ
(запасы фосфоритовых руд на 1 января 2008 года)
Руда - тыс. т
Р 2 О 5 - тыс. т
п/п
Область
Степень
промышленного
освоения
Месторождение
Недропользо-
ватель
Способ
разработки
Способ
переработки
Тип руды
№ лицен-
зии и
/контракта/
дата
выдачи
Среднее
содерж.
P 2 O 5
%
на 01.01.08 г.
Резерв
(юр.лицо)
А+В+С1;
С2;
забал.
Баланс запасов
заба-
лан-
совые
А+В+С1
С2
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Жамбылская
область
Эксплуатируемые
месторождения
Жанатас
ТОО"КазФосфат"
Микрозернистые
фосфориты
В том числе:
По способу
переработки:
кислотная
переработка
электротермия
По способу
разработки:
открытый
подземный
кроме того:
фосфатно-кар-
бонатно-крем-
нистые сланцы
Отвалы
340ДДД
30.07.99
г.

850
"Қазақстандық минералдық ресурстар" тау-кен компаниясы" ЖШС
МАФ/ДАФ (моноаммонийфосфат/диаммонийфосфат)
1000
"ЕуроХим-Тыңайтқыш" ЖШС
Фосфорлы
1000
Азотты, кешенді
1000
Қазақстан Республикасында 2014 жылға минералдық тыңайтқыштарды
тұтынудың болжамы
Республиканың ауыл шаруашылығы дақылдарының егістік алқаптарын қамтамасыз ету үшін қолданылатын затқа (бұдан әрі - қ. з.) қайта есептегенде жыл сайын 1 млн. тоннадан астам минералдық тыңайтқыштар талап етіледі. Бұл ретте жыл сайынғы тұтыну, оның ішінде азотты тыңайтқыштар орта есеппен 6 мың тоннаға, фосфорлы 9 мың тоннаға, калийлі - 0,2 мың тоннаға ұлғаяды. Атап айтқанда, 2014 жылға қарай азотты тыңайтқыштарды тұтыну 404 мың тонна қ.з., фосфорлы 634 мың тонна қ.з., калийлі - 16 мың тонна қ.з. құрайтын болады:
Жылдар
Барлығы
Оның ішінде түрлері бойынша, мың тонна
Азотты (N)

850
ТОО «Горнорудная
компания
«Казахстанские
минеральные
ресурсы »
МАФ/ДАФ
(моноаммонийфосфат/диаммонийфосфат)
1000
ТОО
«ЕвроХим-
Удобрения»
фосфорные
1000
Азотные, комплексные
1000
ПРОГНОЗ ПОТРЕБЛЕНИЯ МИНЕРАЛЬНЫХ УДОБРЕНИЙ
в Республике Казахстан к 2014 году
Для обеспечения посевных площадей сельскохозяйственных культур республики ежегодно требуется свыше 1,0 млн. тонн минеральных удобрений в пересчете на действующее вещество (далее - д.в.). При этом, ежегодное потребление будет увеличиваться, в том числе азотных удобрений в среднем на 6 тыс. тонн, фосфорных - на 9 тыс. тонн, калийных - на 0,2 тыс. тонн. В частности, к 2014 году потребление азотных составит порядка 404 тыс. тонн д.в., фосфорных - 634 тыс. тонн д.в., калийных - 16 тыс. тонн д.в.:
Годы
Всего
В том числе по видам, тыс. тонн
Азотные (N)
Фосфорные