Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1208 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 мамырдағы N 694 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1208 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары және міндеттері" деген III бөлімде:
"Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру" деген 2-стратегиялық бағытта:
"Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту" деген 1-міндетте:
бірінші абзацта "15" деген цифрлар "14" деген цифрлармен ауыстырылсын;
үшінші абзацта "3" деген цифр "2" деген цифрмен ауыстырылсын;
"Бюджеттік бағдармалар" деген 6-бөлімдегі 1, 3, 5, 6-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
N 694 қаулысына
1-қосымша
1-қосымша
Туризм және спорт министрлігінің
даму көрсеткіштері
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
1-ші жыл (есеп)
2-ші жыл (ағымдағы жоспар)
1-ші жыл
2-ші жыл
3-ші жыл
Туризм саласында.
1-стратегиялық бағыт. Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру.
1-мақсат. Аса тиімді және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру.
Нысаналы индикаторлар.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1208
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2009 года № 694
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1208 "О Стратегическом плане Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы" следующие изменения:
в Стратегическом плане Министерства туризма и спорта Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе III "Стратегические направления, цели и задачи деятельности Министерства туризма и спорта Республики Казахстан":
в стратегическом направлении 2. "Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой спортивной арене":
в задаче 1. "Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта, отвечающей международным стандартам":
в абзаце первом цифру "15" заменить цифрой "14";
в абзаце третьем цифру "3" заменить цифрой "2";
в разделе 6 "Бюджетные программы" приложения 1356 изложить в новой редакции согласно приложениям 1234 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 694
Приложение 1
Показатели развития
Министерства туризма и спорта
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
1-й год
(отчет)
2-й год (план
текущего)
1-й год
2-й год
3-й год
В сфере туризма.
Стратегическое направление 1. Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского региона.
Цель 1. Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской индустрии.
Целевые индикаторы.

1. Туристік қызметтен түсетін кірісті 2007 жылғы 63,0 млрд. теңгеден 2011 жылы 70 млрд. теңгеге дейін көбейту.
2. Туризмнің басым түрлері бойынша туристік ағындар көлемін ұлғайту:
сырттан келушілер туризмнің көлемі 2007 жылғы 5,3 млн. адамнан 2009 жылы 5,6 млн. адамға дейін, 2010 жылы - 5,9 млн. және 2011 жылы 6,2 млн. туристке көбейеді;
ішкі туризм көлемі 2007 жылғы 3,9 млн. адамнан 2009 жылы 4,0 млн. туристке, 2010 жылы - 4,1 млн. және 2011 жылы 4,2 млн. туристке өсетін болады.

1. Увеличение дохода от туристской деятельности с 63,0 млрд. тенге в 2007 году до 70 млрд. тенге в 2011 году.
2. Увеличение объема туристского потока по приоритетным видам туризма:
объем въездного туризма увеличится с 5,3 млн. человек в 2007 году до 5,6 млн. в 2009 году, 5,9 млн. - в 2010 году и 6,2 млн. туристов в 2011 году;
объем внутреннего туризма возрастет с 3,9 млн. человек в 2007 году до 4,0 млн. туристов в 2009 году, 4,1 млн. - в 2010 году и до 4,2 млн. туристов в 2011 году.

10,0
2.2.2-міндет
Мүгедектердің дене шынықтыруы мен спортын дамытуды қамтамасыз ету
1. Дене шынықтырумен және спортпен жүйелі шұғылданатын мүгедектердің үлес салмағын арттыру
%
4,5
5,57
6,0
6,5
7,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 мамырдағы
N 694 қаулысына
2-қосымша
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 - Туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру мақсатында тиімді мемлекеттік басқаруды және салааралық, өңіраралық үйлестіруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Сипаттама
Министрліктің аппаратын, оның комитеттерін және Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитетінің аумақтық органын ұстау; туризм, дене шынықтыру және спорт, ойын бизнесі салаларында мемлекеттік саясатты әзірлеу; мемлекеттік қызметшілердің біліктілік талаптарына сәйкес кәсіби білімдері мен дағдыларын толықтыру және тереңдету; басқару жүйесін жетілдіру; азаматтардың өтініштерін қарау
1, 2-стратегиялық бағыттар
Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру; Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру

10,0
Задача 2.2.2
Обеспечение развитию физической культуры и спорта
инвалидов
1. Увеличение удельного веса
инвалидов систематически занимаю-
щихся физической культурой и
спортом
%
4,5
5,57
6,0
6,5
7,0
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 мая 2009 года № 694
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 - Услуги по обеспечению эффективного государственного управления
и межотраслевой, межрегиональной координации в целях реализации
государственной политики в сфере туризма, физической культуры и
спорта
Описание
Содержание аппарата Министерства, его Комитетов и территориального
органа Комитета индустрии туризма Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан; разработка государственной политики в областях
туризма, физической культуры и спорта, игорного бизнеса; обновление и
углубление профессиональных знаний и навыков государственных служащих
в соответствии с предъявляемыми квалификационными требованиями;
совершенствование системы управления; рассмотрение обращений граждан
Стратегическое
направление 1,2
Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского региона;
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене

1, 1-мақсат
Тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру; Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетулері үшін жағдайлар жасау
1, 2, 3, 4, 1, 2, 3, 4, 1, 2-міндеттер
Туризм инфрақұрылымын дамытуды қамтамасыз ету; Туристік қызмет көрсетулердің сапасын арттыруды қамтамасыз ету; Қазақстандық туристік өнімді халықаралық және ішкі нарықта жылжыту; Халықаралық қоғамдастыққа кірігу; Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту; Қазақстандық спортшылардың бәсекеге қабілеттілігін қамтамасыз ету; Спорт түрлері бойынша мамандарды даярлау және олардың біліктілігін арттыру жүйесін жасау; 2011 жылғы 7-қысқы Азия ойындарын дайындау және өткізу; Қазақстан Республикасының азаматтарын дене шынықтырумен және спортпен тұрақты түрде шұғылдануға тарту үшін жәрдемдесу; Мүгедектердің дене шынықтыруы мен спорты дамытуды қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Орталық аппараттың бір мемлекеттік қызметшісіне жұмсалатын орташа шығындар
мың теңге

Цель 1,1
Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской
индустрии;
Создание условий для качественной подготовки и успешного выступления
спортсменов на международной арене
Задачи: 1,2,3,
4,1,2,3,4,1,2
Обеспечение развития инфраструктуры туризма; Обеспечение повышения
качества туристских услуг; Продвижение казахстанского туристского
продукта на международном и внутреннем рынках; Интеграция в
международное сообщество; Развитие материально-технической базы и
инфраструктуры спорта, отвечающей международным стандартам;
Обеспечение конкурентоспособности казахстанских спортсменов; Создание
системы подготовки и повышения квалификации специалистов по видам
спорта; Подготовка и проведение 7-х зимних Азиатских игр в 2011 году;
Содействие вовлечению граждан Республики Казахстан к систематическим
занятиям физической культурой и спортом; Обеспечение развития
физической культуры и спорта инвалидов
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Средние затраты на
содержание одного
государственного
служащего
центрального
аппарата
тыс.
тенге

10 431
12 806
16 354
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
005 - Спорт объектілерін салу және қалпына келтіру
Сипаттама
Спорт объектілерін, оның ішінде Азия ойындарын өткізу үшін салу, қалпына келтірілуі, жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу
2-стратегиялық бағыт
Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1-мақсат
Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетулері үшін жағдайлар жасау
2-міндет
Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Қалпына келтірілетін және жаңадан салынып жатқан спорт объектілерінің саны
7
1
Қалпына келтірілген және жаңадан салынған спорт объектілерінің саны
3
2
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Республикалық спорт нысандарының пайдалануға беру жоғары дәрежелі спортшылардың даярлануы және халықтың қыс мезгілінде белсенді демалуы үшін оңтайлы жағдайлар жасауға мүмкіндік береді
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
X
мың теңге
12 169 624
13 869 565
24 599 435
16 000 000
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
006 - Бұқаралық спортты және спорттың ұлттық түрлерін дамытуды қолдау
Сипаттама
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлері бойынша күнтізбелік спорт іс-шараларын өткізу және қатысу. Халық арасында дене шынықтыру мен бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерін дамыту
2-стратегиялық бағыт
Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
2-мақсат
Бұқаралық спортты және дене шынықтыру-сауықтыру қозғалысын дамыту

10 431
12 806
16 354
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
005 - Строительство и реконструкция объектов спорта
Подпрограмма
Описание
Строительство, реконструкция, разработка проектно-сметной
документации спортивных объектов, в том числе для проведения
Азиатских Игр
Стратегическое
направление 2
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель 1
Создание условий для качественной подготовки и успешного выступления
спортсменов на международной арене
Задача 1
Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество
реконструируемых и
вновь создаваемых
спортивных объектов
7
1
Количество
реконструированных
и вновь созданных
спортивных объектов
3
2
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Ввод в эксплуатацию
республиканских
спортивных объектов
позволит создать
оптимальные условия
для подготовки
спортсменов
высокого класса и
активного отдыха
населения в зимний
период.
Расходы на
реализацию
программы
Х
тыс.
тенге
12 169 624
13 869 565
24 599 435
16 000 000
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
006 - Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта
Описание
Проведение и участие в календарных спортивных мероприятиях по
национальным и массовым видам спорта. Развитие физической культуры,
массового спорта среди населения и национальных видов спорта
Стратегическое
направление 2
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель 2
Развитие массового спорта и физкультурно-оздоровительного движения

1404
1516
1630
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
Ұлттық спорт түрлерімен  және халық ойындарымен айналысуға тарту арқылы салауатты өмір салтын енгізу
X
мың теңге
81 866
87 596
95 480
103 118
110 852
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
007 - Спорт саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
Сипаттама
Спорт саласындағы ғылыми-зерттеу жұмыстары
2-стратегиялық бағыт
Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1-мақсат
Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетулері үшін жағдайлар жасау
3-міндет
Спорт түрлері бойынша мамандарды даярлау және олардың біліктілігін арттыру жүйесін жасау
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалары үшін ғылыми әдістемелік ұсынымдардың саны
нұсқа
5
4
6
6
6
Спорт проблемалары жөніндегі мәселелерді шешуге арналған ғылыми зерттеулердің саны
дана
5
4
6
6
6
Сапа көрсеткіштері
Біліктілігі жоғары спортшыларды даярлау
Тиімділік көрсеткіштері
Бір ғылыми жобаны іске асыруға жұмсалатын шығындардың орташа құны, мың теңге
мың теңге
21 900
10 700
7 133
7 133
7 133
Нәтиже көрсеткіштері
Спорт саласында тұрақты дамып келе жатқан қызметтермен қамтамасыз ету жүйесі қалыптасатын болады
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
X
мың теңге

1404
1516
1630
Расходы на
реализацию
программы
Внедрение здорового
образа жизни путем
привлечения к
занятиям
национальными
видами спорта и
народными играми
различных слоев
населения
X
тыс.
тенге
81 866
87 596
95 480
103 118
110 852
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
007 - Прикладные научные исследования в области спорта
Описание
Научно-исследовательские работы в области спорта
Стратегическое
направление 2
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель 1
Создание условий для качественной подготовки и успешного выступления
спортсменов на международной арене
Задача 3
Создание системы подготовки и повышения квалификации специалистов по
видам спорта
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество
научно-методических
рекомендаций для
национальных
сборных команд по
видам спорта
Экз
5
4
6
6
6
Количество научных
исследований для
решения вопросов по
проблемам спорта
Шт
5
4
6
6
6
Показатели
качества
Подготовка
высококвалифициро-
ванных спортсменов
Показатели
эффективности
Средняя стоимость
затрат на
реализацию одного
научного проекта,
тыс.тенге
тыс.
тенге
21 900
10 700
7 133
7 133
7 133
Показатели
результата
Будет сформирована
стабильно
развивающаяся
система обеспечения
услугами в сфере
спорта;
Расходы на
реализацию
программы
X
тыс.
тенге

109 500
42 800
42 800
42 800
42 800
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
008 - Мемлекеттік сыйлықтар
Сипаттама
Спорт және дене шынықтыру туралы мақала жазу конкурсын ұйымдастыру  және үздік журналистерге сыйақы төлеу
2-стратегиялық бағыт
Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
2-мақсат
Бұқаралық спортты және дене шынықтыру-сауықтыру қозғалысын дамыту
1-міндет
Қазақстан Республикасының азаматтарын дене шынықтырумен және спортпен жүйелі шұғылдануға тарту үшін жәрдемдесу
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Мемлекеттік сыйақы төлеу
дана
3
3
3
3
3
Сапа көрсеткіштері
Бұқаралық ақпарат құралдары мен спорт қайраткерлеріне мемлекеттік қолдауды күшейту
Тиімділік көрсеткіштері
Бір сыйақыны төлеуге жұмсалатын шығындардың орташа құны
мың теңге
56
63
49
75
82
Нәтиже көрсеткіштері
Үздік еңбегін жариялағаны үшін Қазақстан Республикасының спорт саласындағы журналистерді, көрнекті қызметкерлерді ынталандыру
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
X
мың теңге
169

109 500
42 800
42 800
42 800
42 800
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
008 - Государственные премии
Описание
Организация конкурса и выплата премий лучшим журналистам за публикацию
о спорте и физической культуре
Стратегическое
направление 2
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель 2
Развитие массового спорта и физкультурно-оздоровительного движения
Задача 1
Содействие вовлечению граждан Республики Казахстан к систематическим
занятиям физической культурой и спортом
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Выплата
государственных
премий
шт.
3
3
3
3
3
Показатели
качества
Усиление
государственной
поддержки деятелей
средств массовой
информации и спорта
Показатели
эффективности
Средняя стоимость
затрат на выплату
одной премии
тыс.
тенге
56
63
49
75
82
Показатели
результата
Стимулирование
журналистов, видных
деятелей в области
спорта Республики
Казахстан за лучшее
опубликование
трудов
Расходы на
реализацию
программы
X
тыс.
тенге
169

190
147
225
245
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
009 - Облыстық бюжеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне спорт объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
Сипаттама
Мемлекеттік және салалық бағдарламалар шеңберінде жергілікті инвестициялық жобаларды іске асыру үшін облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
2-стратегиялық бағыт
Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1-мақсат
Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетулері үшін жағдайлар жасау
1-міндет
Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Қалпына келтірілетін және жаңадан салынып жатқан спорт объектілірінің саны
3
4
Қалпына келтірілген және жаңадан салынған спорт объектілерінің саны
1
3
5
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Спорт объектілерін пайдалануға берілуі жоғары дәрежелі спортшылардың даярлануы және халықтың қыс мезгілінде белсенді демалуы үшін оңтайлы жағдайлар жасауға мүмкіндік береді
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
X
мың теңге
3 618 529
5 033 487
16 602 185
13 852 221
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
011 - Қазақстанның туристіл имиджін қалыптастыру
Сипаттама
Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру; Қазақстан Республикасында және одан тыс жерлердегі туристік іс-шараларға қатысу және өткізу; Қазақстан Республикасының туристік әлеуеті туралы ақпаратты қалыптастыру және тарату
1-стратегиялық бағыт
Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру
1-мақсат
Тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік индустрияны құру

190
147
225
245
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 - Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам
городов Астаны и Алматы на развитие объектов спорта
Описание
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы для реализации местных инвестиционных проектов в
рамках Государственных и отраслевых программ
Стратегическое
направление 2
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель 1
Создание условий для качественной подготовки и успешного выступления
спортсменов на международной арене
Задачи 1
Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество
реконструируемых и
вновь создаваемых
спортивных объектов
3
4
Количество
реконструированных
и вновь созданных
спортивных объектов
1
3
5
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Ввод в эксплуатацию
спортивных объектов
позволит создать
оптимальные условия
для подготовки
спортсменов
высокого класса и
активного отдыха
населения.
Расходы на
реализацию
программы
X
тыс.
тенге
3 618 529
5 033 487
16 602 185
13 852 221
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
011 - Формирование туристского имиджа Казахстана
Описание
Формирование туристского имиджа Казахстана; участие и проведение
туристских мероприятий в Республике Казахстан и за его пределами;
формирование и распространение информации о туристском потенциале
Республики Казахстан
Стратегическое
направление 1
Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского региона
Цель 1
Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской индустрии

533 963
505 543
185 366
264 366
264 366
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
012 - Жоғары жетістіктер спортын дамыту
Сипаттама
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасының құрама командалары үшін олимпиадалық резервті дайындау, республикалық, халықаралық спорт іс-шараларын ұйымдастыру, Қазақстан Республикасының құрама командаларының спорт түрлері бойынша халықаралық жарыстарға қатысуы, республиканың құрама командаларын ұйымдастырылған медициналық көмекпен қамтамасыз ету, патриоттық тәрбиелеу және халық арасында дене шынықтыруды және спортты насихаттау, құрама команда спортшыларының шеберліктерін дамыту және арттыру үшін қажетті жағдай жасау, спортшылар мен жаттықтырушыларды әлеуметтік қорғау, 2011 жылы 7-қысқы Азия ойындарының іс-шараларын дайындау және өткізу
2-стратегиялық бағыт
Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1-мақсат
Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетулері үшін жағдайлар жасау

533 963
505 543
185 366
264 366
264 366
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
012 - Развитие спорта высших достижений
Описание
Подготовка олимпийского резерва для сборных команд Республики
Казахстан по видам спорта, организация республиканских, международных
спортивных мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан
по видам спорта в международных соревнованиях, организационное
медицинское обеспечение сборной команды республики, патриотическое
воспитание и пропаганда физической культуры и спорта среди населения,
создание необходимых условий для развития и повышения мастерства
спортсменов сборных команд, социальная поддержка спортсменов и
тренеров, подготовка и проведение мероприятий 7-х зимних Азиастких
игр в 2011 году
Стратегическое
направление 2
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель 1
Создание условий для качественной подготовки и успешного выступления
спортсменов на международной арене

392
10 кем емес
5 кем емес
6 кем емес
6 кем емес
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
мың теңге
130 688
9 943
4 597
8 824
9 591
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
118 - Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде спорт объектілерін күрделі жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Сипаттама
Ғимараттарды, құрылыстарды және үй-жайларды күрделі жөндеуден өткізу
2-стратегиялық бағыт
Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1-мақсат
Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада сапалы өнер көрсетуі үшін жағдайлар жасау
1-міндет
Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлік
Есептік кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Жөнделетін объектілердің саны
дана
54
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға кететін шығындар
X
мың теңге
1 138 500
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
022 - "2011 жылғы 7-қысқы Азия ойындарын ұйымдастыру комитетінің атқарушы дирекциясы" АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
Сипаттама
2011 жылғы қысқы Азия ойындарын дайындау және өткізу
2-стратегиялық бағыт
Қазақстандық спорттық әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1-мақсат
Спортшылардың сапалы дайындығы және халықаралық аренада табысты өнер көрсетулері үшін жағдайлар жасау
1-міндет
Халықаралық стандарттарға жауап беретін материалдық-техникалық базаны және спорт инфрақұрылымын дамыту
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Балуан Шолақ атындағы спорт сарайын сатып алу және қайта жаңарту
1
1
Сапа көрсеткіштері
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстанның әлемнің отыз жетекші спорттың державаларының қатарына кіруі
Бағдарламаны іске асыруға жұмсалатын шығыстар
X
мың теңге
14 500 000
3 000 000
3-қосымша
Бюджеттік бағдарламаның нысаны
Әкімші
205 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
104 - Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
Сипаттама
Дене шынықтыру, спорт және туризммен айналысуға жастар мен жасөспірімдерді тарту мақсатында спорттық-бұқаралық және туристік іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу
1, 2-стратегиялық бағыт
Қазақстанды Орталық Азия өңірінің туризм орталығына айналдыру; Қазақстандық спорттың әлемдік спорт аренасындағы бәсекеге қабілеттілігін арттыру
1, 2-мақсаттар
Тиімділігі жоғары және бәсекеге қабілетті туристік индустрия құру; Бұқаралық спортты және дене шынықтыру-сауықтыру қозғалысын дамыту

392
не
менее 10
не
менее 5
не
менее 6
не
менее 6
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
130 688
9 943
4 597
8 824
9 591
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
118 - Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на капитальный ремонт объектов спорта в рамках
реализации Стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
Описание
Проведение капитального ремонта зданий, сооружений и помещений
Стратегическое
направление 2
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель 1
Создание условий для качественной подготовки и успешного выступления
спортсменов на международной арене
Задача 1
Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Количество
ремонтируемых
объектов
штук
54
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
1 138 500
Приложение 3
Форма бюджетной программы
(Инвестиционные программы)
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
022 - Увеличение уставного капитала АО "Исполнительная дирекция
Организационного комитета 7-х Азиатских игр 2011 года"
Описание
Подготовка и проведение зимних Азиатских Игр в 2011 году
Стратегическое
направление 2
Повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене
Цель 1
Создания условий для качественной подготовки и успешного выступления
спортсменов на международной арене
Задача 1
Развитие материально-технической базы и инфраструктуры спорта,
отвечающей международным стандартам
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Выкуп и
реконструкция дворца
спорта имени Балуана
Шолака
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Вхождение Казахстана
в число тридцати
ведущих спортивных
держав мира
Расходы на
реализацию
программы
X
тыс.
тенге
14 500 000
3 000 000
Приложение 3
Форма бюджетной программы
Администратор
205 - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
Бюджетная
программа
104 - Борьба с наркоманией и наркобизнесом
Описание
Организация и проведение спортивно-массовых и туристских мероприятий в
целях привлечения молодежи и подростков к занятиям физической
культуры, спорта и туризмом
Стратегическое
направление 1,2
Становление Казахстана центром туризма Центрально-Азиатского региона;
повышение конкурентоспособности казахстанского спорта на мировой
спортивной арене.
Цели 1,2
Создание высокоэффективной и конкурентоспособной туристской индустрии;
Развитие массового спорта и физкультурно-оздоровительного движения.

4, 1-міндеттер
Қазақстандық туристік өнімді халықаралық және ішкі нарықта жылжыту; Қазақстан Республикасының азаматтарын дене шынықтырумен және спортпен тұрақты түрде шұғылдануға тарту үшін жәрдемдесу
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Сан көрсеткіштері
Өткізілетін спорттық-бұқаралық іс-шаралардың болжалды саны
дана
8
6
1
1
1
Өткізілетін туристік іс-шаралардың болжалды саны
дана
2
2
1
1
1
Сапа көрсеткіштері
Азаматтардың нашақорлықтың зиян екенін, есірткі құралдарын пайдаланудың залалды салдарларын ұғынуы, республикалық және өңірлік деңгейлерде нашақорлыққа қарсы іс-шаралар өткізу арқылы, балалар мен жастарға арналған спорттық-бұқаралық және туристік іс-шараларды ұйымдастыру жолымен қоғамдық иммунитетті қалыптастыру
Тиімділік көрсеткіштері
1 іс-шараны өткізуге жұмсалатын шығындардың орташа құны
мың теңге
1093,1
1438,8

Задачи 4,1
Продвижение казахстанского туристского продукта на международном и
внутреннем рынках;
Содействие вовлечению граждан Республики Казахстан к систематическим
занятиям физической культурой и спортом.
Показатели
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Показатели
количества
Прогнозируемое
количество
проведения
спортивно-массовых
мероприятий
шт.
8
6
1
1
1
Прогнозируемое
количество
проведения
туристских
мероприятий
шт.
2
2
1
1
1
Показатели
качества
Осознание гражданами
вреда наркомании,
пагубных последствий
от употребления
наркотических
средств, формирова-
ние общественного
иммунитета путем
проведения
антинаркотических
мероприятий на
республиканском и
региональном уровнях
и через средства
массовой информации,
путем организации
спортивно-массовых и
туристических
мероприятий для
детей и молодежи
Показатели
эффективности
Средняя стоимость
затрат на проведение  1 мероприятия
тыс.
тенге
1093,1
1438,8