Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі N 546 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 мамырдағы N 727 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 13 шiлдедегi № 563 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 13.07.2023 № 563 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) және аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімияттарының үлгі регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 сәуірдегі N 546 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 15, 192-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
мемлекеттік тілдегі нұсқасының тақырыбында, бүкіл мәтінінде "әкімият" деген сөз тиісті жалғаулары ескеріле отырып, "әкімдік" деген сөзбен ауыстырылсын;
кіріспеде "басқару" деген сөзден кейін "және өзін-өзі басқару" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақтың үшінші абзацы алып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Облыс (республикалық маңызы бар қала, астана) әкімиятының үлгі регламентінде:
3-тармақта "басқару" деген сөзден кейін "және өзін-өзі басқару" деген сөздермен толықтырылсын;
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Әкімдіктің және (немесе) әкімнің жалпыға міндетті маңызы бар, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты актілері Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдарында мемлекеттік тіркеуге және жергілікті атқарушы органдар айқындаған газеттерде және өзге де мерзімді басылымдарда ресми жариялануға жатады.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімиятының үлгі регламентіне:
3-тармақта "басқару" деген сөзден кейін "және өзін-өзі басқару" деген сөздермен толықтырылсын;
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Әкімдіктің және (немесе) әкімнің жалпыға міндетті маңызы бар, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен міндеттеріне қатысты актілері Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдарында мемлекеттік тіркеуге және жергілікті атқарушы органдар айқындаған газеттерде және өзге де мерзімді басылымдарда ресми жариялануға жатады.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 546
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2009 года № 727. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2023 года № 563.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.07.2023 № 563 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года № 546 "Об утверждении Типовых регламентов акиматов области (города республиканского значения, столицы) и района (города областного значения)" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 15, ст. 192) следующие дополнения и изменения:
в преамбуле после слова "управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
абзац третий пункта 2 исключить;
в Типовом регламенте акимата области (города республиканского значения, столицы), утвержденном указанным постановлением:
в пункте 3 после слова "управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Акты акимата и (или) акима, носящие общеобязательное значение, касающиеся прав, свобод и обязанностей граждан, подлежат государственной регистрации территориальными органами Министерства юстиции Республики Казахстан и обязательному официальному опубликованию в газетах и иных периодических изданиях, определенных местными исполнительными органами.";
в Типовом регламенте акимата района (города областного значения), утвержденном указанным постановлением:
в пункте 3 после слова "управлении" дополнить словами "и самоуправлении";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Акты акимата и (или) акима, носящие общеобязательное значение, касающиеся прав, свобод и обязанностей граждан, подлежат государственной регистрации территориальными органами Министерства юстиции Республики Казахстан и обязательному официальному опубликованию в газетах и иных периодических изданиях, определенных местными исполнительными органами.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов