Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы, Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың, оның ішінде кепілдендірілген тапсырысты орналастырудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 мамырдағы N 787 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 20 қарашадағы № 861 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 20.11.2019 № 861 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Акционерлік қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы және "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакция - ҚР Үкіметінің 2011.10.06 № 1141 Қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы, Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың, оның ішінде кепілдендірілген тапсырысты орналастырудың үлгілік қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар акцияларының пакеттеріне иелік ету және пайдалану құқықтарын жүзеге асыратын мемлекеттік органдар осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Об утверждении Типовых правил закупок товаров, работ и услуг, в том числе размещения гарантированного заказа, осуществляемых национальным управляющим холдингом, за исключением Фонда национального благосостояния, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, за исключением Фонда национального благосостояния, национальному холдингу, национальной компании, а также социально-предпринимательскими корпорациями
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2009 года № 787. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 861.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.11.2019 № 861 (вводится в действие с 01.01.2020).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законами Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" и от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правительства РК от 06.10.2011 № 1141.
1. Утвердить прилагаемые Типовые правила закупок товаров, работ и услуг, в том числе размещения гарантированного заказа, осуществляемых национальным управляющим холдингом, за исключением Фонда национального благосостояния, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, за исключением Фонда национального благосостояния, национальному холдингу, национальной компании, а также социально-предпринимательскими корпорациями.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственным органам, осуществляющим права владения и пользования пакетами акций национального управляющего холдинга, за исключением Фонда национального благосостояния, национальных холдингов, национальных компаний, а также социально-предпринимательских корпораций принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 28 мамырдағы
N 787 қаулысымен
бекітілген
Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы, Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың, оның ішінде кепілдендірілген тапсырысты орналастырудың үлгілік қағидалары
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдинг (бұдан әрі – ұлттық басқарушы холдинг), ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы, Ұлттық әл-ауқат қорын қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар (бұдан әрі – дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар), сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алудың, оның ішінде кепілдендірілген тапсырысты орналастырудың үлгілік қағидалары (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы "Акционерлік қоғамдар туралы" және 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" заңдарына сәйкес әзірленді.
Ұлттық басқарушы холдинг, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар жүзеге асыратын тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың, оның ішінде кепілдендірілген тапсырысты орналастырудың үлгілік қағидалары негізінде Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызмет ерді сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын (бұдан әрі – Сатып алу қағидалары) әзірлейді және бекітеді.";

3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 мая 2009 года № 787
Типовые правила закупок товаров, работ и услуг, в том числе размещения гарантированного заказа, осуществляемых национальным управляющим холдингом, за исключением Фонда национального благосостояния, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, за исключением Фонда национального благосостояния, национальному холдингу, национальной компании, а также социально-предпринимательскими корпорациями
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. По всему тексту на казахском языке внесены изменения, текст на русском языке не изменяется постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Типовые правила закупок товаров, работ и услуг, в том числе размещения гарантированного заказа, осуществляемых национальным управляющим холдингом, за исключением Фонда национального благосостояния (далее – национальный управляющий холдинг), национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, за исключением Фонда национального благосостояния (далее – организации, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании), а также социально-предпринимательскими корпорациями (далее – Типовые правила), разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" и от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе".
На основании Типовых правил национальный управляющий холдинг, национальные холдинги, национальные компании и организации, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальной компании, а также социально-предпринимательские корпорации разрабатывают и утверждают Правила осуществления закупок товаров, работ и услуг (далее – Правила закупок).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы Үлгілік қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) әлеуетті өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), сатып алу туралы шарт жасасуға үміткер заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
2) жергілікті қамту - сатып алу туралы шартты орындауға жұмылдырылған Қазақстан Республикасының азаматтарына еңбекақы төлеу құнының осы шарт бойынша жалпы еңбекақы төлеу қорынан және (немесе) сатып алу туралы шарт бойынша тауардың (тауарлардың) жалпы құнынан Қазақстан Республикасы резиденттерінің жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу немесе толығымен өндіру өлшемдеріне сәйкес тауарда (тауарларда) белгіленген қазақстандық шығу тегі үлесінің (үлестері) құнынан пайыздық қамту;
3) мемлекеттік сатып алу веб-порталы – электрондық мемлекеттік сатып алудың электрондық қызметтеріне бірыңғай қол жетімділік нүктесін беретін мемлекеттік ақпараттық жүйе (www.goszakup.gov.kz);
4) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7) өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), тапсырыс берушімен сатып алу туралы жасалған шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
8) сатып алу – тапсырыс берушілердің мыналарды:
еңбек шарттары бойынша жеке тұлғаларда не қызметтерді өтемді көрсету шарттары бойынша кәсіпкерлік қызмет субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғаларда жүзеге асырылатын көрсетілетін қызметтерді сатып алуды;
жарналарды (салымдарды), оның ішінде жаңадан құрылатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталына енгізуді;
заңды тұлғалардың жарғылық капиталындағы үлесті сатып алуды;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мүшесі болып табылатын халықаралық ұйымдар қаржыландыратын инвестициялық жобаларды іске асыру шеңберінде жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуды;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алынған лицензиялардың негізінде жүзеге асыратын банк операцияларын жүргізуге байланысты қаржы қызметтерін сатып алуды;
Қазақстан Республикасының электр энергетикасы, электр және (немесе) жылу энергиясы туралы заңнамасына сәйкес орталықтандырылған сауда-саттықта, спот нарығында Қазақстан Республикасының жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау саласындағы заңнамасына сәйкес жүзеге асыратын білікті энергия өндіруші ұйымдардан теңгерімделген электр энергиясын, электр энергиясын сатып алуды;
теңіз портында алынатын алымдар мен төлемдерді төлеуді;
іссапар шығыстарына өтемақы төлеуді;
басқару органының және бақылау кеңесінің мүшелеріне сыйақылар төлеуді;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы өнімдерін және оның өңделген өнімдерін, сондай-ақ оларды сақтау, өңдеу және тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алуды;
ұлттық басқарушы холдингтің стратегиялық консультативтік-кеңесші органының қызметін қамтамасыз ету үшін ұлттық басқарушы холдингтің көрсетілетін қызметтерді сатып алуын;
отандық және шетелдік селекцияның асыл тұқымды малдары мен ауыл шаруашылығы малдарын сатып алуды;
ұлттық басқарушы холдингтің экспорттық кредиттерді сақтандыру бойынша мамандандырылған халықаралық сақтандыру компаниясының қызметтерін сатып алуын;
исламдық қаржыландыру өнімдерін* тартуды/орналастыруды қоспағанда, тапсырыс берушінің жұмыс істеуін, сондай-ақ функцияларын не жарғылық қызметін қамтамасыз ету үшін қажетті осы Үлгілік қағидаларда, сондай-ақ азаматтық заңнамада белгіленген тәртіппен ақылы негізде жүзеге асырылатын сатып алуы.
Ескертпе:
*Осы Үлгілік қағидалардың мақсаттары үшін исламдық қаржыландыру өнімдері деп исламдық қаржыландыруды жүзеге асыратын ұйымдардан, оның ішінде халықаралық ұйымдардан тартылған ақша, бағалы қағаздар, сондай-ақ не Қазақстан Республикасында жеке кәсіпкерлікті қолдау және дамыту мақсатында исламдық банктерде/исламдық лизинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын лизингтік компанияларда орналастырылған меншікті ақша, бағалы қағаздар түсініледі.
Ақша қаражатын, бағалы қағаздарды тарту және орналастыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес исламдық қаржыландыру принциптері сақтала отырып жүзеге асырылады;

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Типовых правилах:
1) потенциальный поставщик - физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), претендующее на заключение договора о закупках;
2) местное содержание - процентное содержание стоимости оплаты труда граждан Республики Казахстан, задействованных в исполнении договора о закупках от общего фонда оплаты труда по данному договору, и (или) стоимости доли (долей) казахстанского происхождения, установленной в товаре (товарах) в соответствии с критериями достаточной переработки или полного производства резидентами Республики Казахстан от общей стоимости товара (товаров) по договору о закупках;
3) веб-портал государственных закупок – государственная информационная система, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам электронных государственных закупок (www.goszakup.gov.kz);
4) исключен постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
5) исключен постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
6) исключен постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
7) поставщик - физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающее в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре о закупках;
8) закупки – приобретение заказчиками на платной основе товаров, работ, услуг, необходимых для обеспечения функционирования, а также выполнения функций либо уставной деятельности заказчика, осуществляемое в порядке, установленном настоящими Типовыми правилами, а также гражданским законодательством, за исключением:
приобретения услуг, осуществляемых у физических лиц по трудовым договорам либо у физических лиц, не являющихся субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг;
внесения взносов (вкладов), в том числе в уставный капитал вновь создаваемых юридических лиц;
приобретения доли в уставном капитале юридических лиц;
приобретения товаров, работ, услуг, осуществляемых в соответствии с международными договорами Республики Казахстан, а также в рамках реализации инвестиционных проектов, финансируемых международными организациями, членом которых является Республика Казахстан;
приобретения финансовых услуг, связанных с проведением банковских операций, осуществляемых Национальным Банком Республики Казахстан, банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций на основании лицензий, полученных в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
приобретения балансирующей электрической энергии, электрической энергии на централизованных торгах, спот-рынке в соответствии с законодательством Республики Казахстан об электроэнергетике, электрической и (или) тепловой энергии у квалифицированной энергопроизводящей организации, осуществляющей в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области поддержки использования возобновляемых источников энергии;
оплаты сборов и платежей, взимаемых в морском порту;
возмещения командировочных расходов;
выплаты вознаграждений членам органа управления и наблюдательного совета;
приобретения сельскохозяйственной продукции и продуктов ее переработки, а также услуг по их хранению, переработке, перевозке, осуществляемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
приобретения услуг национальным управляющим холдингом для обеспечения деятельности стратегического консультативно-совещательного органа национального управляющего холдинга;
приобретения племенных животных отечественной и зарубежной селекции и сельскохозяйственных животных;
приобретения национальным управляющим холдингом услуг международной страховой компании, специализирующейся на страховании экспортных кредитов;
привлечения/размещения продуктов исламского финансирования*.
Примечание:
* Для целей настоящих Типовых правил под продуктами исламского финансирования понимаются деньги, ценные бумаги, привлеченные от организаций, осуществляющих исламское финансирование, в том числе международных организаций, а также либо собственные деньги, ценные бумаги, размещаемые в исламских банках/лизинговых компаниях, осуществляющих деятельность по исламскому лизингу, в целях поддержки и развития частного предпринимательства в Республике Казахстан.
Привлечение и размещение денежных средств, ценных бумаг осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан и соблюдением принципов исламского финансирования.

9) сатып алуды ұйымдастырушы - сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу рәсімдерін орындауға жауапты өзінің құрылылымдық бөлімшесі атынан тапсырыс беруші не сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу рәсімдерін орындау мақсатында тапсырыс беруші анықтаған заңды тұлға;
10) стратегиялық әріптестер - тапсырыс беруші айқындайтын, тиісті (интеллектуалдық, ғылыми, әдіснамалық, білім беру, технологиялық, кадрлық) ресурстары бар және мына:
қазіргі заманғы әдіснамалар мен жаңа технологияларды білім беруге енгізу;
білім берудің инновациялық мазмұны мен қазіргі заманғы білім беру бағдарламаларын әзірлеу және енгізу;
білім беру қызметі мен оның нәтижелеріне, оның ішінде оқытудың сапасына және оқушылардың білім беру бағдарламаларын меңгеру нәтижелеріне мониторингті, сыртқы бақылауды жүзеге асыру;
білім беру қызметінің сапасын, балалар мен педагогтарды конкурстық іріктеудің аспаптары мен технологияларын бақылау мен бағалау құралдарын әзірлеу және енгізу;
оқыту үдерісін қамтамасыз ететін кабинеттер мен зертханалар үшін жабдықтарды әзірлеу және өндіру салаларының бірінде немесе бірнешеуінде халықаралық қызмет тәжірибесі бар ұйым;
10-1) стратегиялық жоба – ұлттық басқарушы холдинг немесе дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдар айқындайтын, мынадай өлшемшарттарға сай келетін жоба:
жоба құны (сметалық және (немесе) бағалау) ағымдағы жылдың басына ұлттық басқарушы холдингтің немесе дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымның жеке капиталының жиырма бес пайызынан асады;
11) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12) технологиялық меморандум – индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган ұлттық басқарушы холдингтермен, ұлттық холдингтермен, ұлттық компаниялармен және олармен үлестес заңды тұлғалармен, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялармен жасасатын және сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін және кепілдендірілген мемлекеттік тапсырысты орналастыруды айқындайтын келісім;
13) кепілдендірілген тапсырыс – ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың тауарлардың, жұмыстардың көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорына енгізілген тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;

9) организатор закупок - заказчик в лице своего структурного подразделения, ответственного за выполнение процедур организации и проведения закупок, либо юридическое лицо, определенное заказчиком в целях выполнения процедур организации и проведения закупок;
10) стратегические партнеры - определяемые заказчиком организации, располагающие соответствующими ресурсами (интеллектуальными, научными, методологическими, образовательными, технологическими, кадровыми), и имеющие международный опыт деятельности в одной или нескольких из следующих областей:
внедрения современной методологии и новых технологий в образовании;
разработки и внедрения инновационного содержания образования и современных образовательных программ;
осуществления мониторинга, внешней оценки образовательной деятельности и ее результатов, в том числе качества преподавания и результатов освоения учащимися образовательных программ;
разработки и внедрения инструментов контроля и оценки качества образовательной деятельности, инструментария и технологии конкурсного отбора детей и педагогов;
разработки и производства оборудования для кабинетов и лабораторий, обеспечивающих учебный процесс;
10-1) стратегический проект – определяемый национальным управляющим холдингом или организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, проект, который соответствует следующим критериям:
стоимость (сметная и (или) оценочная) проекта превышает двадцать пять процентов собственного капитала национального управляющего холдинга или организации, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которой прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу на начало текущего года;
11) исключен постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
12) технологический меморандум – соглашение, заключаемое уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности с национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и аффилированными с ними юридическими лицами, а также социально-предпринимательскими корпорациями и определяющее перечень закупаемых товаров, работ и услуг и размещение гарантированного заказа;
13) гарантированный заказ – приобретение национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и аффилированными с ними юридическими лицами, а также социально-предпринимательскими корпорациями товаров, работ и услуг, включенных в базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков;

14) тапсырыс берушілер – ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.09.03 N 1139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1061 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 10.02.2017 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 07.10.2019 № 738 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3. Үлгілік қағидалар негізінде бекітілетін Сатып алу қағидалары талаптарды қамтуы және мыналарды:
1) инвестициялық жобаларды тиімді іске асыруды;
2) әлеуетті өнім берушілерге сатып алуды жүргізу рәсіміне қатысу үшін тең мүмкіндіктер ұсынуды;
3) әлеуетті өнім берушілер арасында адал бәсекелестікті;
4) сатып алу процесінің жариялылығы мен айқындылығын;
5) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7) сатып алу үшін пайдаланылатын ақшаны ұтымды және тиімді
жұмсауды қамтамасыз етуі тиіс.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.09.03 N 1139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Сатып алу процесі
4. Сатып алу процесі мыналарды қамтиды:
1) сатып алу жоспарын әзірлеу және бекіту;
2) өнім берушіні таңдау;
3) сатып алу туралы шарт жасасу және оны орындау.
5. Тапсырыс беруші тиісті бюджеттің (бизнес-жоспардың, кірістер мен шығыстардың сметасы) негізінде сатып алу жоспарын әзірлейді және бекітеді, ол мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) жылдар бойынша орта мерзімді кезеңге арналған сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген соманы қоса алғанда, тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы. Жұмыстардың номенклатурасы осы жұмыстарды орындау шеңберінде сатып алынатын тауарлардың көлемі туралы мәліметтерді қамтуы тиіс;

14) заказчики – национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании и организации, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании, а также социально-предпринимательские корпорации.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 03.09.2012 № 1139 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 25.12.2015 № 1061; от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 10.02.2017 № 44 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 07.10.2019 № 738 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Правила закупок, утверждаемые на основании Типовых правил, должны содержать требования и обеспечивать:
1) эффективную реализацию инвестиционных проектов;
2) предоставление потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процедуре проведения закупок;
3) добросовестную конкуренцию среди потенциальных поставщиков;
4) гласность и прозрачность процесса закупок;
5) исключен постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
6) исключен постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
7) оптимальное и эффективное расходование денег, используемых для закупок.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.09.2012 № 1139 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Процесс закупок
4. Процесс закупок включает в себя:
1) разработку и утверждение плана закупок;
2) выбор поставщика;
3) заключение и исполнение договора о закупках.
5. Заказчик разрабатывает и утверждает план закупок на основании соответствующего бюджета (бизнес-плана, сметы доходов и расходов), который содержит следующие сведения:
1) наименование товаров, работ, услуг, включая суммы, выделенные для осуществления закупок на среднесрочный период по годам. Номенклатура работ должна содержать сведения об объемах товаров, приобретаемых в рамках выполнения данных работ;

2) сатып алуды жүзеге асыру тәсілі;
3) тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді
көрсетудің жоспарланатын мерзімі мен орны;
4) келесі қаржы жылы (жылдары) аяқтау мерзімі бар сатып алу туралы шарттар жасасқан жағдайда әрбір қаржы жылына бөлінген және көзделген соманың шегінде кестеге және жылдар бойынша белуге сәйкес тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің жоспарланатын мерзімі.
Сатып алу жоспарын тапсырыс беруші тиісті бюджет (бизнес-жоспардың, кірістер мен шығыстардың сметасы) бекітілген (нақтыланған) күннен бастап он жұмыс күні ішінде бекітеді (нақтылайды).
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.04.02 № 279 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
6. Тапсырыс берушi сатып алу жоспарын бекiткен күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде, сондай-ақ сатып алу жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде осы Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланатын сатып алу жөніндегі ақпаратты мемлекеттік сатып алудың веб-порталында не тапсырыс берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімді тапсырыс беруші бекітілген сатып алу жоспарының негізінде қабылдайды.
8. Бекітілген сатып алу жоспарында көзделмеген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жол берілмейді.
9. Тапсырыс беруші тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді берушіні таңдауға қатысты сатып алу рәсімдерін бюджет (бизнес-жоспар, кірістер мен шығыстар сметасы) пен сатып алу жоспары бекітілгенге дейін жүзеге асыра алады. Бұл ретте бюджеттің (бизнес-жоспардың, кірістер мен шығыстар сметасының) және өнім берушіні таңдауға қатысты сатып алу рәсімдері жүзеге асырылған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу жоспарының бекітілуі сатып алу туралы шартты жасасу талабы болып табылуы тиіс.
10. Сатып алу тәсілін тапсырыс берушілер Сатып алу қағидаларының негізінде дербес таңдайды.
11. Егер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде өзгеше белгіленбесе, тапсырыс беруші сатып алуды мынадай тәсілдермен жүзеге асырады:
1) тендер;
2) баға ұсыныстарын сұрату;
3) ұйымдастырылған электрондық сауда-саттықта;
4) тауар биржалары арқылы;

2) способ осуществления закупок;
3) планируемые сроки и место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг;
4) планируемые сроки поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг в соответствии с графиком и разбивкой по годам в пределах выделенных и предусмотренных сумм на каждый финансовый год в случаях, заключения договоров о закупках со сроками их завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы).
План закупок утверждается (уточняется) заказчиком в течение десяти рабочих дней со дня утверждения (уточнения) соответствующего бюджета (бизнес-плана, сметы доходов и расходов).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.04.2010 № 279 (порядок введения в действие см. п. 2); от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня утверждения плана закупок, а также пяти рабочих дней со дня внесения изменений и (или) дополнений в план закупок размещает информацию по планируемым закупкам товаров, работ и услуг по форме, согласно приложению 1 к настоящим Типовым правилам, на веб-портале государственных закупок либо официальном интернет-ресурсе заказчика.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
7. Решение об осуществлении закупок принимается заказчиком на основании утвержденного плана закупок.
8. Не допускается приобретение товаров, работ, услуг, не предусмотренных утвержденным планом закупок.
9. Заказчик может осуществить процедуры закупок, касающиеся выбора поставщика товаров, работ и услуг до утверждения бюджета (бизнес-плана, сметы доходов и расходов) и плана закупок. При этом условием заключения договора о закупках должно являться утверждение бюджета (бизнес-плана, сметы доходов и расходов) и плана закупок по товарам, работам и услугам, в отношении которых были осуществлены процедуры закупок, касающиеся выбора поставщика.
10. Способ закупок выбирается заказчиками самостоятельно на основании правил закупок.
11. Заказчик, если иное не установлено законодательными актами Республики Казахстан, осуществляет закупки следующими способами:
1) тендер;
2) запрос ценовых предложений;
3) на организованных электронных торгах;
4) через товарные биржи;

5) бір көзден сатып алу;
6) кепілдендірілген тапсырыс.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.09.03 N 1139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
12. Сатып алуды осы Үлгілік қағидалардың 11-тармағында көзделген тәсілдермен жүргізу рәсімдерін тапсырыс беруші сатып алу қағидаларын әзірлеу кезінде белгілейді.
Тапсырыс берушілер индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша және мерзімде оған тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудағы жергілікті қамту жөнінде ақпарат береді.
Ұлттық басқарушы холдингтің және акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке тиесілі ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуындағы жергілікті қамту жөніндегі ақпарат шоғырландырылып, ұлттық басқарушы холдинг атынан индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органға ол белгілеген нысан бойынша және мерзімде беріледі.
Сатып алу қағидаларында осы Үлгілік қағидалардың 11-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген тәсiлдермен жүзеге асырылатын сатып алудың жүзеге асырылуы және сатып алу қорытындылары туралы хабарландыруларды мемлекеттік сатып алу веб-порталында не тапсырыс берушінің ресми интернет-ресурсында міндетті түрде орналастыру туралы талаптар қамтылуға тиіс.
Тапсырыс берушілер сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып техникалық ерекшелікті әзірлейді. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 10.02.2017 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
13. Сатып алуды ұйымдастыру рәсімдерін орындау және жүргізу үшін тапсырыс беруші сатып алуды ұйымдастырушыны анықтайды.
Сатып алуды ұйымдастырушыны анықтау тәртібі Сатып алу қағидаларында көзделеді.
14. Тендер тәсілімен сатып алу Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 915-бабына сәйкес жүзеге асырылады.

5) из одного источника;
6) гарантированный заказ.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 03.09.2012 № 1139 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
12. Процедуры проведения закупок способами, предусмотренными пунктом 11 настоящих Типовых правил, заказчик устанавливает при разработке правил закупок.
Заказчики представляют информацию по местному содержанию в закупках товаров и услуг в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности по форме и в сроки, установленные им.
Информация по местному содержанию в закупках товаров, работ и услуг национального управляющего холдинга и организаций, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, представляется консолидированно в лице национального управляющего холдинга в уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности по форме и в сроки, установленные им.
Правила закупок должны содержать требования об обязательном размещении объявлений об осуществлении закупок и итогов закупок на веб-портале государственных закупок либо официальном интернет-ресурсе заказчика, осуществляемых способами, предусмотренными подпунктами 1), 2) и 3) пункта 11 настоящих Типовых правил.
Заказчики разрабатывают техническую спецификацию с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13. Для выполнения процедур организации и проведения закупок заказчик определяет организатора закупок.
Порядок определения организатора закупок предусматривается в Правилах закупок.
14. Закупки способом тендера осуществляются в соответствии со статьей 915 Гражданского кодекса Республики Казахстан.

15. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу біртекті тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге жүзеге асырылады, бұл ретте өнім берушіні таңдау кезінде ол ұсынған баға шешуші шарт болып табылады.
16. Ұйымдастырылған электрондық сауда-саттықта сатып алу Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді нақты уақыт режимінде сатып алуды қамтамасыз ететін электрондық сауда жүйелері арқылы жүзеге асырылады.
17. Тауарларды тауар биржалары арқылы сатып алу Қазақстан
Республикасының тауар биржалары туралы заңнамасына сәйкес жүзеге
асырылады.
18. Тапсырыс берушінің бір көзден сатып алуы мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) егер осы Үлгілік қағидалардың 11-тармағының 1) 4) тармақшаларында көзделген тәсілдердің бірімен сатып алу өтпеді деп танылса;
2) қандай да бір өнім берушіден тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алған тапсырыс берушіде сол өнім берушімен қолда бар тауарлармен, жабдықпен, технологиямен жұмыстармен немесе көрсетілетін қызметтермен біріздендіру, стандарттау немесе үйлесімділікті қамтамасыз ету мақсатында басқа да сатып алуларды жүргізу қажеттілігі туындаса;
3) аралық соттағы дауды шешуге байланысты төрелік алымдар мен шығыстарды төлеу;
4) егер тиісті күнтізбелік жылға арналған сатып алу жоспарында көзделген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің біртекті түрлерінің жалпы сомасы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі мың еселенген мөлшерінен аспайтын болса, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
5) егер тапсырыс берушінің алқалық атқарушы орган/қадағалаушы кеңес (алқалық атқарушы орган/қадағалаушы кеңес болмаған жағдайда басқару органы/жоғары орган (қатысушылардың жалпы жиналысы) бекіткен тізбе бойынша күнделікті және (немесе) апта сайынғы мұқтажды сатып алуды жүзеге асыру қажеттілігі болғанда (хабарландыру берген сәттен бастап және тендердің қорытындылары бойынша шарт жасасқанға дейінгі кезеңде), тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
6) төтенше жағдай салдарларын оқшаулау және (немесе) жою үшін, электр энергетикасы объектілеріндегі, тіршілікті қамтамасыз ететін коммуникациялық жүйелердегі, темір жол, әуе, автомобиль, теңіз көлігі, байланыс объектілеріндегі, тазарту құрылыстарындағы, мұнай құбырларындағы, газ құбырларындағы және өзге қауіпті өндірістік объектілердегі аварияларды жою үшін, сондай-ақ коммуникациялардың, тетіктердің, агрегаттардың, қосалқы бөлшектердің және материалдардың тасымал жолда тез арада қалпына келтіруді талап ететін сынуы, істен шығуы туындаған кезде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;

15. Закупки способом запроса ценовых предложений осуществляются на однородные товары, работы и услуги, при этом при выборе поставщика решающим условием является предложенная им цена.
16. Закупки на организованных электронных торгах осуществляются через системы электронной торговли, обеспечивающие приобретение товаров, работ, услуг в режиме реального времени, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности.
17. Закупки товаров через товарные биржи осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о товарных биржах.
18. Закупки заказчиком из одного источника осуществляются в случаях:
1) если закупки одним из способов, предусмотренных подпунктами 1) - 4) пункта 11 настоящих Типовых правил, признаны несостоявшимися;
2) если у заказчика, закупившего товары, работы, услуги у какого-либо поставщика, возникает необходимость произвести у того же поставщика другие закупки в целях унификации, стандартизации или обеспечения совместимости с имеющимися товарами, оборудованием, технологией, работами или услугами;
3) оплаты арбитражных сборов и расходов, связанных с разрешением спора в третейском суде;
4) приобретения товаров, работ, услуг, если общая сумма однородных видов товаров, работ, услуг, предусмотренная планом закупок на соответствующий календарный год, не превышает двухтысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
5) приобретения товаров, работ, услуг, если имеется необходимость в осуществлении закупок ежедневной и (или) еженедельной потребности (на период с момента объявления и до заключения договора по итогам тендера) по перечню, утвержденному коллегиальным исполнительным органом/наблюдательным советом (в случае отсутствия коллегиального исполнительного органа/наблюдательного совета органом управления/высшим органом (общее собрание участников) заказчика;
6) приобретения товаров, работ, услуг для локализации и (или) ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, для ликвидации аварий на электроэнергетических объектах, коммуникационных системах жизнеобеспечения, объектах железнодорожного, воздушного, автомобильного, морского транспорта, связи, очистных сооружениях, нефтетрубопроводах, газопроводах и иных опасных производственных объектах, а также при возникновении поломок, выхода из строя коммуникаций, механизмов, агрегатов, запасных частей и материалов в пути следования, требующих незамедлительного восстановления;

7) оқшауланған бөлімшенің қызметін қамтамасыз ету үшін тапсырыс берушінің оқшауланған бөлімшелерінің шет мемлекеттің аумағында (Қазақстан Республикасының аумағынан тыс) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
8) Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған тұлғадан тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
9) сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге қатысты айрықша құқықтары бар тұлғадан зияткерлік меншік объектілері болып табылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
10) табиғатты пайдалану құқығын сатып алу;
11) стратегиялық маңызы бар өндірістер үшін шикізат ресурсы болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында өндірілмейтін және алқалық орган/бақылау кеңесі (алқалық атқару органы/бақылау кеңесі болмаған жағдайда басқару органы/жоғарғы орган (қатысушылардың жалпы жиналысы) бекіткен тауарлар тізбесі бойынша шетелден сатып алынатын тауарларды сатып алу;
12) тапсырыс берушінің алқалық атқарушы орган/бақылау кеңесі (алқалық атқарушы орган/бақылау кеңесі болмаған жағдайда басқару органы/жоғарғы орган (қатысушылардың жалпы жиналысы) бекіткен тізбе бойынша тауарларды кейіннен өңдеу мақсатында сатып алу;
13) көрмелердің, семинарлардың, конференциялардың, кеңестердің, форумдардың, симпозиумдардың, тренингтердің материалдарын сатып алу, сондай-ақ көрсетілген іс-шараларға қатысқаны үшін ақы төлеу;
14) қағаздағы және (немесе) электрондық жеткізгіштердегі мерзімді баспасөз басылымдарын, ақпаратты шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ веб-сайттарда орналастырылған ақпараттарды ұсыну жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, әр түрлі магниттік жеткізгіштерде басылған дыбыстандырылған кітаптарды, көзі көрмейтін мүгедектерге қызмет көрсету үшін рельефтік-нүктелік шрифтімен, тифлоқұралмен басылған кітаптарды сатып алу;
15) мамандандырылған кітапханалардың қызметтерін сатып алу;
16) халықаралық ақпарат ұйымдарының ақпарат ұсыну жөніндегі қызметтерін сатып алу;
17) мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты жүзеге асыратын ұйымдардың "Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың құрамына кіретін өнімді өндіру үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
18) ауыр жұмыстарда, еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) қауіпті жұмыстарда, сондай-ақ ерекше қауіпті жұмыстармен, машиналармен және тетіктермен байланысты жұмыстарда істейтін қызметкерлерді міндетті медициналық тексеру жөніндегі қызметтерді сатып алу;

7) приобретения товаров, работ, услуг обособленными подразделениями заказчика на территории иностранного государства (за пределами территории Республики Казахстан) для обеспечения деятельности обособленного подразделения;
8) приобретения товаров, работ, услуг у лица, определенного законами Республики Казахстан;
9) приобретения товаров, работ, услуг, являющихся объектами интеллектуальной собственности, у лица, обладающего исключительными правами в отношении приобретаемых товаров, работ, услуг;
10) приобретения права природопользования;
11) приобретения товаров, являющихся сырьевым ресурсом для стратегически важных производств, не добывающихся на территории Республики Казахстан и приобретаемых за рубежом, по перечню товаров, утвержденному коллегиальным исполнительным органом/наблюдательным советом (в случае отсутствия коллегиального исполнительного органа/наблюдательного совета органом управления/высшим органом (общее собрание участников) заказчика;
12) приобретения товаров в целях их последующей переработки по перечню, утвержденному коллегиальным исполнительным органом/наблюдательным советом (в случае отсутствия коллегиального исполнительного органа/наблюдательного совета органом управления/высшим органом (общее собрание участников) заказчика;
13) приобретения материалов выставок, семинаров, конференций, совещаний, форумов, симпозиумов, тренингов, а также оплаты за участие в указанных мероприятиях;
14) приобретения периодических печатных изданий на бумажном и (или) электронном носителях, услуг по размещению информации в зарубежных средствах массовой информации, а также услуг по предоставлению информации, размещенной на веб-сайтах, озвученных книг, изданных на различных магнитных носителях, книг, изданных рельефно-точечным шрифтом, тифлосредств для обслуживания инвалидов по зрению;
15) приобретения услуг специализированных библиотек;
16) приобретения услуг по предоставлению информации международными информационными организациями;
17) приобретения организациями, осуществляющими государственный оборонный заказ, товаров, работ, услуг для производства продукции, входящей в состав государственного оборонного заказа, определенного Законом Республики Казахстан "О государственном оборонном заказе";
18) приобретения услуг по обязательному медицинскому осмотру работников, занятых на тяжелых работах, работах с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда, а также на работах, связанных с повышенной опасностью, машинами и механизмами;

19) теңіз агенті, теңіз брокері қызметін сатып алу;
20) мемлекеттік метрологиялық бақылауды тарату аясында қолданылатын өлшеу құралдарын тексеру жөнінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
21) уақытша бос ақшаны орналастыруға байланысты қазынашылық операцияларды жүзеге асыру кезінде бағалы қағаздарды сатып алу;
22) тапсырыс берушінің негізгі қызметі шеңберінде жүзеге асырылатын уран мен оның қосылыстарын сатып алу;
23) өздерінің орналасқан жерінің құпиялығын сақтауды көздейтін объектілердегі жұмыстарды сатып алу;
24) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
25) мүлікті сенімді басқару бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
26) тапсырыс берушінің:
мемлекеттік сатып алу туралы заңнама шеңберінде ол өнім беруші ретінде жасаған мемлекеттік сатып алу туралы;
тендердің қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдалану туралы заңнама шеңберінде ол өнім беруші ретінде жасаған сатып алу туралы;
жер қойнауын пайдалану туралы заңнамаға сәйкес жүргізілген тендер қорытындылары бойынша шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
27) Қазақстан Республикасының азаматтық авиациясы субъектілерінің авиаотынды мұнай өңдеуші кәсіпорындардан сатып алуы;
28) тапсырыс берушіден, сондай-ақ құрылтайшылары тапсырыс берушілер болатын мекемелерден тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу не олардың қызметінің негізгі мәні бойынша дауыс беруші акцияларының (қатысу үлестерінің) жиырма бес немесе одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде тапсырыс берушілерге тиесілі заңды тұлғалардан тапсырыс берушілердің тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
29) инвестициялық стратегиялық жобаларды, сондай-ақ стратегиялық жобаларды іске асыру мақсатында тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
30) жаңа технологияны енгізуге байланысты сол технологияның меншік иесінен жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
31) жоба алдындағы құжаттаманы дайындау бойынша жұмыстардың негізгі көлемін тиесілі түрде орындаған өнім берушіден жобалау бойынша жұмыстарды сатып алу;
32) жобалық құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу қажеттілігінен туындайтын жобалық құжаттаманы әзірлеген өнім берушіден жобалау бойынша жұмыстарды сатып алу;
33) Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе басқа елдердің заңнамасында белгіленген бағалар, тарифтер, жиындар мен төлемдер бойынша тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;

19) приобретения услуг морского агента, морского брокера;
20) приобретения услуг по поверке средств измерений, применяемых в сфере распространения государственного метрологического контроля;
21) приобретения ценных бумаг при осуществлении казначейских операций, связанных с размещением временно свободных денег;
22) приобретения урана и его соединений, осуществляемого в рамках основной деятельности заказчика;
23) приобретения работ на объектах, предусматривающих соблюдение секретности их месторасположения;
24) исключен постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
25) приобретения услуг по доверительному управлению имуществом;
26) приобретения заказчиком товаров, работ, услуг для исполнения обязательств по договору:
о государственных закупках, заключенному им в качестве поставщика в рамках законодательства о государственных закупках;
о закупках, заключенному им в качестве поставщика в рамках законодательства о недропользовании по итогам тендера;
по итогам тендера, проведенного в соответствии с законодательством о недропользовании;
27) приобретения авиатоплива субъектами гражданской авиации Республики Казахстан у нефтеперерабатывающих предприятий;
28) приобретения товаров, работ, услуг у организаций двадцать пять и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат заказчику, у организаций, которым прямо или косвенно принадлежат двадцать пять и более процентов акций (долей участия) заказчика, а также у учреждений, учредителями которых выступают заказчики, по основному предмету их деятельности;
29) приобретения товаров, работ, услуг в целях реализации инвестиционных стратегических проектов, а также стратегических проектов;
30) приобретения работ или услуг, связанных с внедрением новой технологии, у собственника этой технологии;
31) приобретения работ по проектированию у поставщика, надлежащим образом выполнившего основной объем работ по подготовке предпроектной документации;
32) приобретения работ по проектированию у поставщика, разработавшего проектную документацию, вытекающих из необходимости внесения изменений и дополнений в проектную документацию;
33) приобретения товаров, работ, услуг по ценам, тарифам, сборам и платежам, установленным законодательством Республики Казахстан или законодательством других стран;

34) Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамасына сәйкес реттелетін қызметтер бойынша табиғи монополия субъектісінен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
35) тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер сатып алынатын белгілі бір нарықта үстем (монополиялық) жағдайға ие, осындай нарықта үлесі 100 (бір жүз) пайызға тең болатын тұлғадан не мемлекеттік монополия субъектісінен оның қызметінің негізгі мәні бойынша тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
36) қосылған желі арқылы табиғи газды, суды, сумен жабдықтау қызметін және жылу энергиясын сатып алу;
37) өкілдік шығыстарға байланысты тауарларды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
38) мыналарды:
Қазақстан Республикасының атқарушылық іс жүргізу туралы заңнамасына сәйкес сот орындаушылары өткізетін;
Қазақстан Республикасының банкроттық туралы заңнамасына сәйкес өткізілетін;
Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес өткізілетін;
мемлекеттік мүлікті жекешелендіру кезіндегі сауда-саттықта (аукциондарда) сатылатын мүліктерді (активтерді) сатып алуы;
39) халықаралық коммерциялық төреліктерде және шетелдік сот органдарында мемлекеттің не тапсырыс берушілердің мүдделерін қорғау мен білдіру жөніндегі консультациялық және заң қызметтерін сатып алу;
40) Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2010.04.02 № 279 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулыcымен.
41) лизинг қызметін жүзеге асыру кезінде тауарларды кейіннен лизингке беру үшін, сондай-ақ сатып алуға, жеткізу мен лизинг мәнін жұмыс жағдайына келтіруге тікелей байланысты тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
42) емделушінің өміріне қауіп төнген жағдайда дәрілік заттарды сатып алу;
43) қызметкерлерді даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру жөнінде көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ білім беру бағдарламаларын, техникалық көмекті, тестік аккредиттеуді және аккредитттеуді қамтитын холдинг клиникаларын халықаралық аккредиттеуге дайындау жөнінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
43-1) ұлттық компанияның жарғылық мақсаттарына сәйкес білім беру, ғылым қызметтерін ұйымдастыру мен жүзеге асыру үшін білім беру және оқу бағдарламаларын (соның ішінде талапкерлерді таңдау және қабылдау, сондай-ақ профессорлық-оқытушылар құрамы мен білім беру және ғылыми қызмет мәселелері бойынша басшы персоналды іріктеу бойынша), даму тұжырымдамаларын әзірлеу, енгізу және (немесе) іске асыру жөнінде қызметтерді және (немесе) жұмыстарды сатып алу;
44) мемлекеттік тапсырысты орындау шеңберінде тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу;

34) приобретения товаров, работ, услуг у субъекта естественной монополии по регулируемым услугам в соответствии с законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях;
35) приобретения товаров, работ, услуг у лица, занимающего доминирующее (монопольное) положение на определенном рынке закупаемых товаров, работ, услуг, доля которого на таком рынке равна 100 (ста) процентам, либо у субъекта государственной монополии по основному предмету его деятельности;
36) приобретения природного газа, воды, услуг водоснабжения и тепловой энергии через присоединенную сеть;
37) приобретения товаров и услуг, связанных с представительскими расходами;
38) приобретения имущества (активов), реализуемого на торгах (аукционах):
судебными исполнителями в соответствии с законодательством Республики Казахстан об исполнительном производстве;
проводимых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о банкротстве;
проводимых в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан;
при приватизации государственного имущества;
39) приобретения консультационных и юридических услуг по защите и представлению интересов заказчиков в международных коммерческих арбитражах и иностранных судебных органах;
40) исключен постановлением Правительства РК от 02.04.2010 № 279 (порядок введения в действие см. п. 2);
41) приобретения товаров для последующей передачи их в лизинг при осуществлении лизинговой деятельности, а также товаров, работ и услуг, непосредственно связанных с приобретением, поставкой и приведением предмета лизинга в рабочее состояние;
42) приобретения лекарственных средств в случае возникновения угрозы жизни пациента;
43) приобретения услуг по подготовке, переподготовке и повышению квалификации работников, а также услуг по подготовке к международной аккредитации клиник холдинга, включающих образовательные программы, техническую помощь, тестовые аккредитации и аккредитацию;
43-1) приобретения услуг и (или) работ по разработке, внедрению и (или) реализации образовательных и учебных программ (в том числе отбору и приему абитуриентов, а также по отбору профессорско-преподавательского состава и руководящего персонала по вопросам образовательной и научной деятельности), концепций развития для организации и осуществления образовательной, научной деятельности в соответствии с уставными целями национальной компании;
44) приобретения товаров, работ и услуг в рамках выполнения государственного задания;

45) кіреберіс жолдарды пайдалану қызметтерін сатып алу;
46) жерсерік ресурсын жалға беру жөніндегі қызметтерді сатып алу;
47) теле бағдарламаларды, оның ішінде жерсеріктер және жер үсті құрылыстары арқылы тарату, трансляциялау жөнінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
48) бейне/аудиоматериалдарды жіберу бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
49) рейтингтік агенттіктердің, қаржы қызметтерінің қызметтерін сатып алу;
50) ағындарды (кәріз) бұру қызметтерін сатып алу;
51) мамандандырылған авиажөндеу кәсіпорындарында авиациялық техниканы жөндеу жөнінде көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
52) электр энергиясын, оның ішінде холдингке кіретін энергия жабдықтаушы ұйымнан сатып алу;
53) заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламаларды іске асыру үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
54) темір жолда жол жүру құжаттарын (билеттерін) ресімдеу және сату жөніндегі қызметтерді сатып алу;
РҚАО-ның ескертпесі!
18-тармақты 55) тармақшамен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 2010.06.24 № 640 (жариялануға жатпайды) Қаулысымен.
56) стратегиялық әріптестерден білім және ғылым, білім беру үдерісін әдіснамалық, әдістемелік және материалдық-техникалық қамтамасыз ету салаларындағы тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
56-1) "Назарбаев Университетінің", "Назарбаев Зияткерлік мектептерінің" оқу және (немесе) ғылыми зертханаларының қызметін қамтамасыз ету үшін зертханалық шығыс материалдарын сатып алу;
57) білім беру және (немесе) ғылыми бағдарламаларының мазмұнына сәйкес шетелдік арнайы оқу және көркем әдебиетті сатып алу;
РҚАО-ның ескертпесі!
58) тармақша 2013.12.13 дейін қолданыста болады - ҚР Үкіметінің (ҚР Үкіметінің 2010.09.06 № 896 Қаулысының 2-т. қараңыз).
58) тапсырыс берушіге "Назарбаев Зияткерлік мектептерінің, сондай-ақ "Назарбаев Университетінің" құрылысына бөлінген жер учаскелеріндегі құрылыстарды сатып алу және бұзу бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді құрылтайшысы жергілікті атқарушы орган болып табылатын заңды тұлғадан сатып алу;
58-1) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
58-2) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
58-3) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
59) акцияларының елу және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде ұлттық басқарушы холдингке - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына тиесілі заңды тұлғалардың акцияларын қор нарығына орналастыру жөніндегі консультациялық қызметтерді сатып алу;

45) приобретения услуг эксплуатации подъездных путей;
46) приобретения услуг по аренде спутникового ресурса;
47) приобретения услуг по распространению, трансляции телепрограмм, в том числе, через спутники и наземные сооружения;
48) приобретения услуг по перегонам видео/аудиоматериалов;
49) приобретения услуг рейтинговых агентств, финансовых услуг;
50) приобретения услуг отвода стоков (канализации);
51) приобретения услуг по ремонту авиационной техники на специализированных авиаремонтных предприятиях;
52) приобретения электроэнергии, в том числе у энергоснабжающей организации, входящей в холдинг;
53) приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для реализации целевых научно-технических программ, утвержденных в установленном законодательством порядке;
54) приобретения услуг по оформлению и продаже железнодорожных проездных документов (билетов);
Примечание РЦПИ!
Пункт 18 предусмотрено дополнить подпунктом 55) постановлением Правительства РК от 24.06.2010 № 640 (не подлежит опубликованию).
56) приобретения у стратегических партнеров товаров, работ, услуг в сферах образования и науки, методологического, методического и материально-технического обеспечения образовательного процесса;
56-1) приобретения лабораторных расходных материалов для обеспечения деятельности учебных и (или) научных лабораторий "Назарбаев Университет", "Назарбаев Интеллектуальные школы";
57) приобретения в соответствии с содержанием образовательных и (или) научных программ зарубежной специальной учебной и художественной литературы;
Примечание РЦПИ!
Подпункт 58) действует до 31.12.2013 (см. п. 2 постановления Правительства РК от 06.09.2010 № 896).
58) приобретения работ и услуг по выкупу и сносу строений на земельных участках, выделенных заказчику под капитальное строительство "Назарбаев Интеллектуальные школы", а также "Назарбаев Университет", у юридического лица, учредителем которого является местный исполнительный орган;
58-1) исключен постановлением Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
58-2) исключен постановлением Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
58-3) исключен постановлением Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
59) приобретения консультационных услуг по размещению на фондовом рынке акций юридических лиц, пятьдесят и более процентов акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу - акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына".

60) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы ұлттық дамыту институтының Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де күзетілетін адамдардың қатысуымен іс-шаралар өткізу үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуы.
61) Ғарыш техникасының арнайы конструкторлық-технологиялық бюросының және Ғарыш аппараттарын құрастыру-сынау кешенінің өндірістік қызметін қамтамасыз ету үшін шикізат, құрал-саймандар мен шығыс материалдарын сатып алу.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2009.11.02 N 1732 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.01.30 № 50, 2010.04.02 № 279 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2010.09.06 № 896 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2011.03.04 N 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.04.05 N 356; 13.05.2013 N 477 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi); 07.12.2013 № 1323; 16.05.2014 № 503; 25.12.2015 № 1061 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 07.04.2016 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) ; 10.02.2017 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 2017 жылғы 29 тамыздағы № 517 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
18-1. Кепілдендірілген тапсырыс тәсілімен сатып алу индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган мен ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және олармен үлестес заңды тұлғалар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар (бұдан әрі – кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші) арасында технологиялық меморандум жасалған жағдайда жүзеге асырылады.
Ескерту. Үлгі ережесі 18-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.09.03 N 1139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
19. Тапсырыс беруші осы Үлгілік қағидалардың 11-тармағында көзделген тәсілдермен сатып алу қорытындыларын шығарғаннан кейін өнім берушімен Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес сатып алу туралы шарт жасасады.
Сатып алу туралы шартта осы шарт бойынша міндеттемелер орындалған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде тауарларды бергені, жұмыстарды орындағаны не қызметтер көрсеткені үшін толық төлем жасау туралы талаптар қамтылуға тиіс.
Сатып алу туралы шарт бойынша тауарларды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің ең аз мерзімі тауарды беруге, оның ішінде оны дайындауға (өндіруге), жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге кеткен мерзімнен кем болмауға, бірақ кемінде күнтізбелік он бес күн болуға тиіс.

60) приобретения национальным институтом развития в области информационно-коммуникационных технологий товаров, работ и услуг, необходимых для проведения мероприятий с участием Президента Республики Казахстан и иных охраняемых лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
61) приобретения сырья, инструментов и расходных материалов для обеспечения производственной деятельности специального конструкторско-технологического бюро космической техники и сборочно-испытательного комплекса космических аппаратов.
Сноска. Пункт 18 в редакции постановления Правительства РК от 02.11.2009 № 1732 (порядок введения в действие см. п. 2); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.01.2010 № 50; от 02.04.2010 № 279 (порядок введения в действие см. п. 2); от 06.09.2010 № 896 (порядок введения в действие см. п. 2); от 04.03.2011 № 219 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 05.04.2011 № 356; от 13.05.2013 № 477 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 07.12.2013 № 1323; от 16.05.2014 № 503; от 25.12.2015 № 1061; от 07.04.2016 № 188 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 10.02.2017 № 44 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 29.08.2017 № 517 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
18-1. Закупки способом гарантированного заказа осуществляются в случае заключения технологического меморандума между уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности и национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и аффилированными с ними юридическими лицами, а также социально-предпринимательскими корпорациями (далее – заказчик, размещающий гарантированный заказ).
Сноска. Типовые правила дополнены пунктом 18-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.09.2012 № 1139 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Заказчик после подведения итогов закупок способами, предусмотренными пунктом 11 настоящих Типовых правил, заключает с поставщиком договор о закупках в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
Договор о закупках должен содержать условия о полной оплате за поставку товаров, выполнение работ либо оказание услуг в срок, не превышающий тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.
Минимальный срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг по договору о закупках не должен быть менее срока, затрачиваемого на поставку товара, в том числе его изготовление (производство), доставку, выполнение работы, оказание услуги, но не менее пятнадцати календарных дней.

Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
19-1. Кепілдендірілген тапсырысты тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің дерекқорына енгізілген тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді әлеуетті берушілердің барлығының арасында кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші сатып алуды ұйымдастыру арқылы мынадай тәртіппен орналастырады:
1) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган мен ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және олармен үлестес заңды тұлғалар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар арасында жасалған технологиялық меморандумда айқындалған, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің тізбесі негізінде кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердің дерекқорына енгізілген тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді берушілер арасында кепілдендірілген тапсырыс бойынша сатып алуды жариялайды;
2) кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші кепілдендірілген тапсырыс бойынша сатып алуды жүргізеді және олардың өндірістік қуатын есепке ала отырып, бір немесе бірнеше әлеуетті өнім берушілері айқындайды;
3) өткізілген сатып алу негізінде кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс беруші өндірісті ұйымдастыру және кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс берушінің осы шартта көрсетілген техникалық және баға талаптарына сәйкес келетін тауарды жеткізу бойынша әлеуетті өнім берушімен (лермен) (бұдан әрі – өнім беруші) кемінде үш жыл мерзімге кепілдендірілген тапсырыс шартын (тарын) жасасады;
4) өнім беруші (лер) кепілдендірілген тапсырыс шартының талаптарына сәйкес шартта көрсетілген мерзімде тауар өндіруді ұйымдастырады және кепілдендірілген тапсырысты орналастыратын тапсырыс берушінің техникалық және баға талаптарына сәйкес келетін тауарды жеткізеді.
Ескерту. 2-бөлім 19-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.09.03 N 1139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
20. Қазақстан Республикасының резидент емесімен сатып алу туралы шарт жасасқан жағдайда Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, ол ұсынатын нысанда сатып алу туралы шартты ресімдеуге жол беріледі.
20-1. Тапсырыс беруші ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей осы Үлгілік қағидалардың 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік сатып алу веб-порталында не тапсырыс берушінің ресми интернет-ресурсында сатып алынған тауарлар, жұмыстар және көрсетілетін қызметтер туралы ақпаратты орналастырады.
Ескерту. 2-бөлім 20-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.09.03 N 1139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 10.02.2017 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

Сноска. Пункт 19 в редакции постановления Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
19-1. Гарантированный заказ размещается посредством организации закупок заказчиком, размещающим гарантированный заказ среди всех потенциальных поставщиков товаров, работ и услуг, включенных в базу данных товаров, работ и услуг в следующем порядке:
1) заказчик, размещающий гарантированный заказ на основании перечня закупаемых товаров работ и услуг, определенного технологическим меморандумом, заключенным между уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности и национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и аффилированными с ними юридическими лицами, а также социально-предпринимательскими корпорациями объявляет закупки по гарантированному заказу среди поставщиков товаров, работ и услуг, включенных в базу данных товаров, работ и услуг;
2) заказчик, размещающий гарантированный заказ, проводит закуп по гарантированному заказу и определяет одного или нескольких потенциальных поставщиков с учетом их производственных мощностей;
3) заказчик, размещающий гарантированный заказ, на основе проведенного закупа заключает договор(а) гарантированного заказа с потенциальным(и) поставщиком(ами) (далее - поставщик) на срок не менее трех лет по организации производства и поставке товара, отвечающего техническим и ценовым требованиям заказчика, размещающего гарантированный заказ, указанный в данном договоре;
4) поставщик(и), согласно условиям договора гарантированного заказа, организует(ют) производство товара в сроки, указанные в договоре, и поставляет(ют) товар, соответствующий техническим и ценовым требованиям заказчика, размещающего гарантированный заказ.
Сноска. Типовые правила дополнены пунктом 19-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.09.2012 № 1139 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. В случаях заключения договора о закупках с нерезидентом Республики Казахстан допускается оформление договора о закупках в предлагаемой им форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
20-1. Заказчик ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, размещает на веб-портале государственных закупок либо официальном интернет-ресурсе заказчика информацию о приобретенных товарах, работах и услугах по форме согласно приложению 2 к настоящим Типовым правилам.
Сноска. Типовые правила дополнены пунктом 20-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.09.2012 № 1139 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

21. Сатып алу қағидалары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қосымша талаптарды қамтуы мүмкін.
Үлгілік қағидаларға
1-қосымша
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланатын сатып алу жөніндегі ақпарат
Ескерту. Үлгі ереже 1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.09.03 N 1139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.06.2013 N 641 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Жалпы мәліметтер
Тапсырыс берушінің БСН
Тапсырыс берушінің атауы (мемлекеттік тілде)
Тапсырыс берушінің атауы (орыс тілінде)
Сатып алу жылы
1
2
3
4
Сатып алу жоспары
Р/с
Жоспар тармағының түрі
Сатып алу нысанасының түрі
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды (ТЖҚБНА сәйкес)
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің мемлекеттік тілдегі атауы (ТЖҚБНА сәйкес)
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің орыс тіліндегі атауы (ТЖҚБНА сәйкес)
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің мемлекеттік тілдегі қысқаша сипаттамалары (сипаты) (ТЖҚБНА сәйкес)
Тауарлар, жұмыстар мен қызметтердің орыс тіліндегі қысқаша сипаттамасы (сипаты) (ТЖҚБНА сәйкес)
Қосымша сипаттама (мемлекеттік тілде)
Қосымша сипаттама (орыс тілінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Кестенің жалғасы
Сатып алу тәсілі
Өлшем бірлігі (ТЖҚЖ сәйкес)
Саны, көлемі
Бірлік үшін бағасы, теңге
Сатып алудың жоспарланған сомасы, теңге
Сатып алуды жүзеге асырудың мерзімі (ай)
Тауарды жеткізу, жұмысты орындау, қызмет көрсету мерзімі
Тауарды жеткізу, жұмысты орындау, қызмет көрсету орны (ӘАОЖ сәйкес елді мекен коды)
Алдын ала төлем мөлшері, %
11
12
13
14
15
16
17
18
19
*ТЖҚБНА – Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы
Тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді жоспарланатын сатып алу жөніндегі ақпаратта ақпаратты толтыру әр тауар, жұмыс және көрсетілетін қызмет бойынша әрбір жолда мынадай тәртіппен жеке жүзеге асырылады.
Жалпы мәліметтер
1-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (болған жағдайда толтырылады).
2-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің қазақ тіліндегі атауы көрсетіледі.
3-баған. Тауарлардың, жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің тапсырыс берушісінің орыс тіліндегі атауы көрсетіледі.

21. Правила закупок могут содержать дополнительные требования в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Типовым правилам
Информация по планируемым закупкам товаров, работ и услуг
Сноска. Типовые правила дополнены приложением 1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.09.2012 № 1139 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Общие сведения
БИН заказчика
Наименование заказчика (на государственном языке)
Наименование заказчика (на русском языке)
Год плана закупок
1
2
3
4
План закупок
№ п/п
Тип пункта плана
Вид предмета закупок
Код товара, работы, услуги (в соответствии с ЕНСТРУ)
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг на государственном языке (в соответствии с ЕНСТРУ)
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг на русском языке (в соответствии с ЕНСТРУ)
Краткая характеристика (описание) товаров работ и услуг на государственном языке (в соответствии с ЕНСТРУ)
Краткая характеристика (описание) товаров, работ и услуг на русском языке (в соответствии с ЕНСТРУ)
Дополнительная характеристика (на государственном языке)
Дополнительная характеристика (на русском языке)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Способ закупок
Единица измерения (в соответствии с ЕНСТРУ)
Количество, объем
Цена за единицу, тенге
Планируемая сумма закупа, тенге
Срок проведения закупок (месяц)
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (код населенного пункта в соответствии с КАТО)
Размер авансового платежа
11
12
13
14
15
16
17
18
19
*ЕНСТРУ – Единый номенклатурный справочник товаров, работ, услуг
В информации по планируемым закупкам товаров, работ и услуг заполнение информации осуществляется построчно, отдельно по каждому товару, работе и услуге в следующем порядке:
Общие сведения
Графа 1. Указывается бизнес-идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг (заполняется в случае наличия).
Графа 2. Указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на казахском языке.
Графа 3. Указывается наименование заказчика товаров, работ и услуг на русском языке.

4-баған. Сатып алу жоспарының жылы көрсетіледі (мысалы: 2012).
Сатып алу жоспары
1-баған. Жылдық сатып алу жоспары жазбасының (позициясының) реттік нөмірі көрсетіледі (реттік нөмірі нүктесіз бүтін сандармен жазылады).
2-баған. Жоспар тармағының түрі көрсетіледі.
3-баған. Сатып алу нысанасының түрі (тауар, жұмыс немесе көрсетілетін қызмет) көрсетіледі.
4-баған. Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес 17 белгі деңгейінде тауар коды не 14 белгі деңгейінде жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі (мысалы: 01.11.11.00.00.00.01.10.1).
5-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің қазақ тіліндегі атауы көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
6-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің орыс тіліндегі атауы көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
7-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес қазақ тілінде сатып алу нысанасының қысқаша сипаттамасы көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
8-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес сатып алу мәнінің орыс тіліндегі қысқаша сипаттамасы көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
9-баған. Сатып алу мәнінің қазақ тіліндегі қосымша сипаттамасы көрсетіледі.
10-баған. Сатып алу мәнінің орыс тіліндегі қосымша сипаттамасы көрсетіледі (аталған баған толтыру үшін міндетті болып табылмайды).
11-баған. Сатып алу тәсілі көрсетіледі.
12-баған. ТЖҚБН анықтамалығына сәйкес өлшем бірлігі көрсетіледі (3-бағанға сәйкес автоматты түрде толтырылады).
13-баған. 11-бағанның көрсетілген өлшем бірлігіне сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің саны немесе көлемі көрсетіледі.
14-баған. Сатып алу мәнінің бірлігі үшін бағасы теңгемен көрсетіледі.
15-баған. Жоспарланатын сатып алу сомасы теңгемен көрсетіледі.
16-баған. Сатып алу рәсімдерін өткізудің жоспарланатын айы көрсетіледі.
17-баған. Жоспарланатын жеткізу мерзімі көрсетіледі (еркін жол).
18-баған. Әкімшілік-аумақтық объектілер сыныптауышына сәйкес елді мекен коды, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізу орны көрсетіледі.
19-баған. Аванстық төлемнің жоспарланған мөлшері көрсетіледі.
Үлгілік қағидаларға
2-қосымша
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы ақпарат
Ескерту. Үлгілік қағидалар 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2012.09.03 N 1139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 21.06.2013 N 641 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - 14.05.2019 № 280 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Шарттар тізіліміндегі жазбаның нөмірі
Жазбаның соңғы өзгертілген күні
Тапсырыс беруші
Сатып алуды жүзеге асыру тәсілі
Сатып алуды өткізу туралы хабарламаның нөмірі
Сатып алудың қорытындысы шыққан күн
Шартты жасасудың негізін растайтын құжаттың деректемелері
Шарт
атауы
БСН
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Шарт валютасының коды
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды (ТЖҚБНА) сәйкес
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің (ТЖҚБНА сәйкес) атауы
ТЖҚБНА сәйкес тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (сипаты)
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қосымша сипаты
Тауар туралы ақпарат
Бірлік үшін бағасы, теңгемен
Саны
Сомасы, теңге
тауар өндірілген ел
тауардың мәртебесі
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы
Шарт бойынша өнім берушілер (орындаушылар, мердігерлер) туралы ақпарат
Шарт орындалған күн
Шарттың қолданылуы тоқтатылған күн
Заңды тұлғаның атауы (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Орналасқан жері (мекенжайы)
БСН, ЖСН
Өнім берушінің елі
Телефон және факс
Шарт бойынша
Іс жүзінде
Іс жүзінде тапсырыс берушінің төлегені, теңгемен
Күні
Негізі және себебі
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Сатып алынған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілген қызметтер туралы ақпаратта ақпаратты толтыру есепті кезең үшін әрбір жасалған шарт туралы жеке жолда мынадай тәртіппен жүзеге асырылады.

Графа 4. Указывается год плана закупок (пример: 2012).
План закупок
Графа 1. Указывается порядковый номер записи (позиции) годового плана закупок (порядковый номер указывается целыми числами без точки).
Графа 2. Указывается тип пункта плана.
Графа 3. Указывается вид предмета закупок (товар, работа или услуга).
Графа 4. Указывается код товара на уровне 17 символов либо работы, услуги на уровне 14 символов в соответствии с Единым номенклатурным справочником товаров, работ, услуг (пример: 01.11.11.00.00.00.01.10.1).
Графа 5. Указывается наименование закупаемых товаров, работ, услуг на казахском языке в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 6. Указывается наименование закупаемых товаров, работ, услуг на русском языке в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 7. Указывается краткая характеристика предмета закупок на казахском языке в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 8. Указывается краткая характеристика предмета закупок на русском языке в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 9. Указывается дополнительная характеристика предмета закупок на казахском языке (данная графа является необязательной для заполнения).
Графа 10. Указывается дополнительная характеристика предмета закупок на русском языке (данная графа является необязательной для заполнения).
Графа 11. Указывается способ закупок.
Графа 12. Указывается единица измерения в соответствии со справочником ЕНСТРУ (заполняется автоматически в соответствии с графой 3).
Графа 13. Указываются количество или объем закупаемых товаров, работ и услуг в соответствии с указанной единицей измерения графы 11.
Графа 14. Указывается цена за единицу предмета закупок в тенге.
Графа 15. Указывается планируемая сумма закупа в тенге.
Графа 16. Указывается планируемый месяц проведения закупочных процедур.
Графа 17. Указывается планируемый срок поставки (произвольное поле).
Графа 18. Указывается код населенного пункта, места поставки товаров, работ и услуг в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов.
Графа 19. Указывается размер планируемого авансового платежа.
Приложение 2
к Типовым правилам
Информация по приобретенным товарам, работам и услугам
Сноска. Типовые правила дополнены приложением 2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.09.2012 № 1139 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 14.05.2019 № 280 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Номер записи в реестре договоров
Дата последнего изменения записи
Заказчик
Способ осуществления закупок
Номер извещения о проведении закупок
Дата подведения итогов закупок
Реквизиты документа, подтверждающего основание заключения договора
Договор
наименование
БИН
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Код валюты договора
Код товара работы, услуги (в соответствии с ЕНСТРУ)
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг (в соответствии с ЕНСТРУ)
Краткая характеристика (описание) товаров, работ, услуг (в соответствии с ЕНСТРУ)
Дополнительная характеристика товаров работ, услуг
Информация о товаре
Цена
За единицу, тенге
Количество
Сумма, тенге
страна, где производился товар
Статус товара
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Продолжение таблицы
Информация о поставщиках (исполнителях, подрядчиках) по договору
Дата исполнения договора
Прекращение действия договора
Наименование юридического лица (фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
Местонахождение (место жительства)
БИН, ИИН
Страна поставщика
Телефон и факс
по договору
фактически
Фактически оплачено заказчиком, тенге
дата
Основание и причина
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
В информации о приобретенных товарах, работах и услугах заполнение информации осуществляется за отчетный период о каждом заключенном договоре построчно в следующем порядке.

1-баған. Шарттар тізілімінде 20 мәнді нөмір жазбасын жүйе автоматты түрде толтырылады.
2-баған. Сатып алу шартына өзгеріс енгізілген жағдайда күні "күн, ай, жыл" (00.00.0000. мысалы, 04.10.2013.) форматында көрсетіледі.
3-баған. Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілген қызметтерге тапсырыс берушінің толық атауы көрсетіледі.
4-баған. Тауарларға, жұмыстар мен көрсетілген қызметтерге тапсырыс берушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
5-баған. Сатып алу тәсілі мәтіндік бөлігі мен код аймағы мәнінің мынадай сәйкестігіне қарай көрсетіледі:
тендер – 1;
баға ұсыныстарын сұрату - 2;
бір көзден сатып алу – 3;
ұйымдастырылған электрондық сауда-саттық – 4;
тауар биржалары арқылы – 5;
кепілдендірілген тапсырыс – 6.
6-баған. Сатып алу өткізілетіні туралы хабарламаға берілген нөмір көрсетіледі.
7-баған. Сатып алу қорытындылары шыққан күн "күн, ай, жыл" (00.00.0000. мысалы, 04.10.2013.) форматында көрсетіледі.
8-баған. Құжаттың "күн, ай, жыл" (00.00.0000.) форматында күні, нөмірі мен атауы (мысалы, № 54, сатып алу қорытындыларының хаттамасы) көрсетіледі.
9-баған. Шарт жасалған күн "күн, ай, жыл" (00.00.0000.) форматында көрсетіледі.
10-баған. Шартқа берілген нөмір көрсетіледі.
11-баған. Шарт валютасының коды валюталардың сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.
12-баған. Тапсырыс беруші сатып алатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің коды Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес көрсетіледі.
13-баған. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес көрсетіледі.
14-баған. Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (сипаты) Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығына сәйкес көрсетіледі.
15-баған. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қосымша сипаттамасы көрсетіледі.
16-баған. Тауар өндірілген ел елдердің анықтамалығына сәйкес көрсетіледі.
17-баған. Тауардың мәртебесі, егер: толық өндірілген болса – 1, қайта өңдеуге ұшыраған болса – 2 деп көрсетіледі.
18-баған. Тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бірлігінің бағасы (нүктеден кейінгі екінші ондық мәнге дейін дәл) теңгемен көрсетіледі.
19-баған. Тауарлардың саны 18-бағанда аталған тауарлардың өлшем бірлігіне сәйкес көрсетіледі.
20-баған. Шарттың сомасы теңгемен (нүктеден кейінгі екінші ондық мәнге дейін дәл) көрсетіледі.
21-баған. Заңды тұлғаның толық атауы немесе тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты шартқа сәйкес көрсетіледі.
22-баған. Заңды тұлғалар үшін - Қазақстан Республикасы субъектісінің пошталық мекенжайы, атауы, қаланың (елді мекеннің), көшенің, үйінің, кеңсесінің (егер бар болса) нөмірі, жеке тұлғалар үшін – Қазақстан Республикасы субъектісінің пошталық мекенжайы, атауы, қаланың (елді мекеннің), көшенің, жеке тұлғаның тұрғылықты орны бойынша тіркелген үйінің, пәтерінің нөмірі көрсетіледі.
23-баған. Заңды тұлғалар үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН), жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) көрсетіледі.
24-баған. Елдердің анықтамалығына сәйкес өнім беруші резиденті болып табылатын ел көрсетіледі.
25-баған. Өнім берушінің телефоны және факсы (бар болса) көрсетіледі.

Графа 1. Автоматически заполняется системой 20-значный номер записи в реестре договоров.
Графа 2. Указывается дата в случае внесения изменения в договор закупок в формате "день, месяц, год" (00.00.0000, например, 28.10.2008).
Графа 3. Указывается полное наименование заказчика товаров, работ и услуг.
Графа 4. Указывается бизнес-идентификационный номер заказчика товаров, работ и услуг (заполняется в случае наличия).
Графа 5. Указывается способ закупки, исходя из следующего соответствия текстовой части и значения кодовой зоны:
тендер – 1;
запрос ценовых предложений – 2;
из одного источника – 3;
на организованных электронных торгах – 4;
через товарные биржи – 5;
гарантированный заказ – 6.
Графа 6. Указывается номер, присвоенный извещению о проведении закупок.
Графе 7. Указывается дата подведения итогов закупок в формате "день, месяц, год" (00.00.0000).
Графа 8. Указываются дата в формате "день, месяц, год" (00.00.0000), номер и наименование документа (например, № 54, протокол итогов закупок).
Графа 9. Указывается дата заключения договора в формате "день, месяц, год" (00.00.0000).
Графа 10. Указывается номер, присвоенный договору.
Графа 11. Указывается код валюты договора в соответствии с классификатором валют.
Графа 12. Указывается закупаемый заказчиком код товара, работы, услуги в соответствии с Единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг.
Графа 13. Указывается наименование закупаемых товаров, работ, услуг в соответствии с Единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг.
Графа 14. Указывается краткая характеристика (описание) закупаемых товаров, работ, услуг в соответствии с Единым номенклатурным справочником товаров, работ и услуг.
Графа 15. Указывается дополнительная характеристика закупаемых товаров, работ, услуг.
Графа 16. Указывается страна, где производился товар, в соответствии со справочником стран.
Графа 17. Указывается статус товара, если: полностью произведенный - 1, подвергнутый переработке – 2.
Графа 18. Указывается цена в тенге (с точностью до второго десятичного знака после точки) за единицу товаров, работ, услуг.
Графа 19. Указывается количество товаров в соответствии с единицей измерения товаров, поименованной в графе 18.
Графа 20. Указывается сумма договора в тенге (с точностью до второго десятичного знака после точки).
Графа 21. Указываются полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество физического лица – поставщика товаров, работ, услуг в соответствии с договором.
Графа 22. Указываются почтовый индекс, наименование субъекта Республики Казахстан, города (населенного пункта), улицы, номер дома, офиса (если имеется) – для юридических лиц и почтовый индекс, наименование субъекта Республики Казахстан, города (населенного пункта), улицы, номер дома, квартиры, где физическое лицо зарегистрировано по месту жительства – для физических лиц.
Графа 23. Указывается бизнес-идентификационный номер (БИН) – для юридических лиц, индивидуальный идентификационный номер (ИИН) – для физических лиц.
Графа 24. Указывается страна поставщика, где он является резидентом в соответствии со справочником стран.
Графа 25. Указываются телефон и факс (при его наличии) поставщика.

26-баған. Шарттың талаптарына сәйкес шарттың қолданылуы аяқталуының жоспарлы күні "айы, жылы" форматында (00.0000) көрсетіледі.
27-баған. Шарттың орындалған күні "күні, айы, жылы" форматында (00.00.0000.) көрсетіледі.
28-баған. Шарт ақысын төлеу есебіне жүзеге асырылған төлемдер сомасы теңгемен не шартта көрсетілген валютада көрсетіледі.
29-баған. Өзге себептермен шарттың қолданылуының орындалуының немесе орындалмауының тоқтатылған күн "күні, айы, жылы" форматында (0000.00.00.) көрсетіледі.
30-баған. Бұзылуына байланысты немесе өзге себептер бойынша шарт қолданысының тоқтатылу негіздемесі мен себебі көрсетіледі.

Графа 26. Указывается плановая дата завершения действия договора в соответствии с условиями договора в формате "месяц, год" (00.0000).
Графа 27 Указывается дата исполнения договора в формате "день, месяц, год" (00.00.0000).
Графа 28. Указывается сумма осуществленных в счет оплаты договора платежей в тенге либо валюте, указанной в договоре (при этом дробная часть отделяется точкой).
Графа 29. Указывается дата прекращения исполнения или неисполнения действия договора по иным причинам в формате "день, месяц, год" (00.00.0000).
Графа 30. Указываются основание и причина прекращения действия договора в связи с его расторжением или по иным причинам.