"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 20 шілдедегі N 1100 Қаулысы
"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 13 ақпандағы Заңының 16-бабының 2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Қазақстанның ипотекалық несиелерге кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының 11,3 пайыз мөлшеріндегі акцияларының мемлекеттік пакетін "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына (бұдан әрі - "Самұрық-Қазына" АҚ) қарасты "КАZNЕХ" экспортты дамыту және жылжыту корпорациясы" акционерлік қоғамының 100 пайыз акцияларының орнына "Самұрық-Қазына" АҚ-ның меншігіне беруді;
2) оны мемлекеттік меншікке қабылдағаннан кейін "КАZNЕХ" экспортты дамыту және жылжыту корпорациясы" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне беруді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтыру мен өзгеріс енгізілсін:
1) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігіне" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы 237-33-жолмен толықтырылсын:
"237-33. "КАZNЕХ" экспортты дамыту және жылжыту корпорациясы" АҚ";
2) "Мемлекеттік меншіктің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 7 мамырдағы N 668 қаулысында :
3-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К. Мәсімов

О некоторых вопросах акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2009 года № 1100
В соответствии с пунктом 2 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года "О Фонде национального благосостояния" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) передачу государственного пакета акций акционерного общества "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов" в размере 11,3 процентов в собственность акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (далее - АО "Самрук-Казына") в обмен на 100 процентов акций акционерного общества "Корпорация по развитию и продвижению экспорта "KAZNEX", принадлежащих АО "Самрук-Казына";
2) передачу прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества "Корпорация по развитию и продвижению экспорта "KAZNEX" Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан после его принятия в государственную собственность;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
2. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнение и изменение:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан":
дополнить строкой 237-33 следующего содержания:
"237-33. АО "Корпорация по развитию и продвижению экспорта "KAZNEX";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2009 года № 668 "О некоторых вопросах государственной собственности":
подпункт 2) пункта 3 исключить.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов