"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 28 қыркүйектегі N 1453 Қаулысы
"Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 13 ақпандағы Заңының 9-бабы 3-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы заңнамада белгіленген тәртіппен жалпы сомасы 167691560619 (бір жүз алпыс жеті миллиард алты жүз тоқсан бір миллион бес жүз алпыс мың алты жүз он тоғыз) теңгеге "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамының саны 250001 (екі жүз елу мың бір) дана жай акцияларын, оның ішінде бір жай акция үшін 668000 (алты жүз алпыс сегіз мың) теңге баға бойынша 250000 (екі жүз елу мың) дана жай акцияларын және бір жай акция үшін 691560619 (алты жүз тоқсан бір миллион бес жүз алпыс мың алты жүз он тоғыз) теңге баға бойынша 1 (бір) дана жай акциясын сатып алсын.
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
"VI. Инновациялық, индустриялық және инфрақұрылымдық жобаларды іске асыру" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 15-жолмен толықтырылсын:
"
15.
"Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ны капиталдандыру жолымен инновациялық, индустриялық және инфрақұрылымдық жобаларды іске асыру
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ
Үкіметке ақпарат
Тоқсан сайын
".
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов

О некоторых вопросах акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2009 года № 1453
В соответствии с подпунктом 15) пункта 3 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года «О Фонде национального благосостояния» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» в установленном законодательством порядке приобрести акции акционерного общества «Банк Развития Казахстана» в количестве 250001 (двести пятьдесят тысяч одна) штук простых акций, в том числе 250000 (двести пятьдесят тысяч) штук простых акций по цене 668000 (шестьсот шестьдесят восемь тысяч) тенге за одну простую акцию и 1 (одну) штуку простой акции по цене 691560619 (шестьсот девяносто один миллион пятьсот шестьдесят тысяч шестьсот девятнадцать) тенге за одну простую акцию на общую сумму 167691560619 (сто шестьдесят семь миллиардов шестьсот девяносто один миллион пятьсот шестьдесят тысяч шестьсот девятнадцать) тенге.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 января 2009 года № 6 «Об утверждении Плана мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы» следующее дополнение:
в Плане мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009-2010 годы, утвержденном указанным постановлением:
раздел «VI. Реализация инновационных, индустриальных и инфраструктурных проектов» дополнить строкой, порядковый номер 15, следующего содержания:
"
15.
Реализация инновационных,
индустриальных и
инфраструктурных
проектов путем
капитализации АО «Банк
Развития Казахстана»
АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
АО «Банк
Развития
Казахстана»
Информации в
Правительство
Ежеквартально
".
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов